2 psa - kdaj?

sasha · 76325

pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #90 : 27 Avgust 2009, 17:33:02
Da ne govorim o tem, da so nekateri psi po 6 ali celo več ur sami dan na dan  ???.
???

Ne hodiš v šolo ali službo? In kaj je narobe, če so psi nekaj ur na dan sami?
Moja psica je res nerada sama, ampak to še ne pomeni da ne more bit, je zelo lepo naučena in spi vseh 8 ur, ko me ni. Jaz ne morem svojega celotnega življenja obesit na klin, zaradi psa. To pomeni, da ko sem se odločila za psa, bi morala ona biti nonstop z mano?

Nimam nič proti, če so psi vedno z nekom, nikoli sami, ampak je moje mnenje, da mora biti pes že od majhnega navajen tistih nekaj ur samote. Nikoli ne veš kaj se zgodi, potem bo šele pes trpel, ker bo moral biti sam ampak na to ne bo navajen in mu nič ne bo jasno.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #91 : 27 Avgust 2009, 17:45:48
Preberi še enkrat. Napisala sem da se lastniki tudi kasneje ne zmenijo zanje.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #92 : 27 Avgust 2009, 17:50:40
Jaz sem vidla samostojen stavek in ga tako tudi razumela. ;)

Da ne govorim o tem, da so nekateri psi po 6 ali celo več ur sami dan na dan  ???. Pa še ko lastniki pridejo domov se ne zmenijo kaj dosti zanje.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #93 : 27 Avgust 2009, 17:55:06
Mislila sem ljudi, ki si omislijo psa kar tako in ga pustijo cel dan samega, ko pa pridejo domov in se jih razveseli ga nekam odrinejo.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 27 Avgust 2009, 20:27:37
Shinegirl povej prijateljici,da se bo mladič od starejšega psa naučil eno figo če ju ločuje.Bolečina ob izgubi psa, ki si ga imel zares rad ,ni zaradi drugega kužka nič manjša.In ovčarja, ki je star 10 let NIKAKOR ni potrebno tretirati kot bitje, ki ga bo potrebno počasi dati usmrtiti,ker je nekje že dosti star.
Če hoče obema psoma lepo življenje, naj mladička počasi in pod večmesečnim nadzorom privaja na starejšega psa in bo sožitje res polno veselja.Pa potem se bo mlajši res učil od starejšeIn na sprehode skupaj,ne pa ločeno.Starejša psička se bo drugače počutila zavrženo in nepotrebno.



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 27 Avgust 2009, 21:08:17
6 ur ali vec? Kaksno sluzbo pa si mislis ti najt, s polovicnim delovnim casom? :-\ al bos oddala psa takrat?

sej mogoče se bo pa končno nekdo spomil in ustanovil "vrtec" za pse  :P :P :P , al se pa drugače znajdeš ..... pa dobro zaslužiš  :-[



shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #96 : 27 Avgust 2009, 21:11:27
Ne bom jaz nje učila, ker je že sama dovolj ''pametna'' glede psov in misli da itak najbolje ve, ker je pač imela prvaka na tekmovanjih. Da ne govorim o tem, da je mladega psa kar brez premislekov pripeljala v hišo, ker se je v enem dnevu navdušila nad leglom. Ja žalostno in to res nebi pričakovala od osebe, ki je delovala kot izredna ljubiteljica ovčarjev.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #97 : 28 Avgust 2009, 10:01:16
Citiraj
Da ne govorim o tem, da je mladega psa kar brez premislekov pripeljala v hišo, ker se je v enem dnevu navdušila nad leglom.
Jaz tudi. Pa ne samo enkrat


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 28 Avgust 2009, 18:13:23
Shinegirl-kot razumem pišeš o "prijateljici".Zakaj pa pšotem vsega tega kar si napisala tukaj nam in je brez pomena,ne poveš njej v oči in jo poskusiš poučiti.Kakšna prijateljica pa je to...



shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #99 : 29 Avgust 2009, 09:02:27
Ja je bolj znanka kot prijateljica. Mislim, poznamo se preko sprehodov s psom, se pogovarjamo, srečamo. Saj sem ji jaz že vse to povedala ampak ne direkno. Rekla je, da ima pač ''vsak svojega psa za katerega se briga'' in naj jo pustim. Sploh pa se da z njenim fantom veliko lepše pogovoriti o vsem kot z njo. Če si ne dopustiš dopovedati je pač tako.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #100 : 29 Avgust 2009, 10:36:19
Če bi se ena sosedova smrklja začela vtikati v mene in v moje pse, bi ji rekla enako.
Če je res nekaj hudo narobe, se to dotični osebi tudi pove. Če ne popravi napake, se jo prijavi.
Vendar; če ne krši zakona ampak njeno ravnanje samo ni po prijaviteljevem okusu...lažne prijave so kaznive.


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #101 : 29 Avgust 2009, 10:59:47
Jap. Težko je, če človek ni spoosben spoznati, da ne ravna vedno prav. :(

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #102 : 30 November 2010, 16:00:40
Zdaj pa še jaz....Od nekdaj imam željo imeti dva psa...Ampak pri Karotu ni bilo osnovnih pogojev, pri Bini pa načeloma je. Ampak imam z njo še toliko dela, do tistega mojega cilja, (hoja na ohlapnem povodcu mimo drugih psov, izdelan odpoklic), kakšen izpit ne bi bil odveč. Tudi pasme še nimam izbrane, nekaj nagledanih, defenitivno S kategorija.

Opažam pa, da med igro z največjim veseljem dominira nad drugimi psi-ponavadi mladimi samci (večinoma se igra z samci). No, tu seveda jaz pridem na vrsto, prekinem igro, počakam da se umiri, ji povem da tk pa ne gre...in potem spustim in ko spet začne, spet prekinem (je na 1M povodcu, ker se je sledni štrik izkazal za nerodnega (druge pes gor stopi, se zavozlja noter). Z samicami-kakor s katero, eno višavko Bino je kompletno ignorirala, naprej bi se nekaj lovila z njo, otem pa sem bila jaz bolj zanimiva in najini trikci.
Sem pa začela cvikat kako bi to potem doma zgledlo, z še enim psom?  ??? Nimam neke blazne želje po konstantnem delanju reda. Bi pa defenitivno vzela samčka (PRT, border terier, kitjski goli pes, foxterrier...)

Aja psica ima zdaj 3.5 let. Tako, da bo že odrasla, ko se bo pridruži še en pasji član.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #103 : 30 November 2010, 16:18:58
Jaz mislim, da je veliko odvisno od lastnika in pa tudi od karakterja obeh psov.
Moja tastarejša psic ne mara, po določenem času se mogoče z zeloooo redkimi začne igrati, ali pa jih ignorira.
Nad tamalo pa je navdušena, že od začetka. Naj omenim, da ostalih mladičev ne mara kaj prida, še nazja jih.
No, Mimi je pa njena ljubica, zelo jo ima rada, spita skupaj, se igrata, si delita igrače, itd. V dveh letih ni bilo nobenih težav, je pa res, da nisem kaj komplicirala.
Ko sem videla, da se razumeta, sem ju vozila skupaj v boksu od malega, sami sta se zmenili katera bo pila vodo prej iz iste sklede, pustila sem ju skupaj sami doma, nisem ju ločevala. Nikoli ju nisem ločevala in delala nekih razlik, pustila sem, da se sami zmenita, ampak ni bilo nikoli nekih napetosti med njima, v dveh letih še nista nakazali, da bi se tepli.
Mislim pa tudi, da je mogoče malo to tako zato, ker je Lona že vseeno kar v letih, Mimi pa mlada in se zavedata, da ima vsaka pač neke določene privilegije in omejitve glede na to dejstvo.
Edina stvar kjer posežem vmes je, ko Mimi skače Loni na glavo oz. je groba pri igri zunaj in vidim, da Lona išče pomoč pri meni. Očitno pač misli, da sama ne sme ukrepat in mali prevzetnici dovoli vse. Tudi krajo hrane iz sklede. :)

Aja, še to. Meni je dva psa fino super fajn imet.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #104 : 30 November 2010, 20:00:56
Mene skrbi, da bi moja bila pregroba do mladička.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #105 : 30 November 2010, 20:10:26
Iz mojih izkušenj je tako, da manj komliciraš boljše je. Drugače če je pa groba, jo pač daš na prostor da se umiri. Brez skrbi, prej ko slej potuhtajo kako se morajo obnašati. Samo ob pravem času jim moraš postaviti pravila in omejitve, pa seveda tudi nagraditi lepo igro in tako naprej. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #106 : 30 November 2010, 20:31:00
Mene skrbi, da bi moja bila pregroba do mladička.

Lona je bila zelo nežna, je nekako vedela, da jo to mladiček.
Sploh prve dni, ko se je je Mimi še malo bala, je tudi to čutila in ji je pustila, da se ji ona približa, če je mala samo malo nelagodja pokazala, da jo je strah,
ji je takoj 'povedala' da ji nič noče in da je prijazna. Po dveh, treh dneh sta pa itak bili že super prijateljici. :)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #107 : 30 November 2010, 20:46:05
Moja je včasih pregroba do malega, sploh zunaj, tako da je zunaj Wi zaposlena z igračami, da malemu ne teži, notri jo pa dam na prostor (na posteljo, da tamali ne more takoj k njej nazaj zlest) ali v boks, če postane pregroba.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #108 : 30 November 2010, 21:01:58
No Bino zunaj zanima hrana, občasno igrače...Je pa Bina že imela mladiče, ki so ji šli na živce če so jamrali-jih je skregala in zrolala. Menda so se njeni mladiči veliko kotalili naokrog zaradi Bine. Po besedah oskrbnika.

Do drugih malih psov pa-do enih je groba, do enega španiela cavalir king charles pa je bila zelo nežna.

Se pravi ni tak problem-pod pogojem, da malo izboljšamo uboganje.

Moram jo stestirat večkrat kako se bo obnašala pri nas doma do drugega psa, mladička.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #109 : 30 November 2010, 21:08:53
Po mojih izkusnjah se drugace obnasajo do clanov krdela kot do tistih, ki so zunanji (tudi ce jih poznajo).

Grin je nekaj casa rencal na psico od mojih starsev, ko so jo prinesli domov pri 9 tednih. Sicer ne zivimo skupaj, tako da so se videvali samo ob vikendih in je takrat pac imel nagobcnik. Po ene par mesecih se je pa zgodba obrnila in zdaj obozujeta drug drugega :)

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #110 : 30 November 2010, 21:16:20
Kaj pa ta fora. Bina je sterelizirana in če bi še eno samičko, je ne bi sterelizirala, legla pa tudi ne bi imela. A je kaj resnice na tem, da so sterelizirane psice bolj žleht? Se ravi da na začetku lahko pričakujem kako renčanje, ignoriranje....pravzaprav vse, sčasom pa se stvari normalizirajo. Oba psa spoznata meje in pravila drugega, hkrati pa obveljajo moja pravila- nič pretepanja, grizenja in pretiranega tlačanje enega psa.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #111 : 01 December 2010, 08:20:05
Moje dve sta obe sterilizirane, yorkica in kitajčica pa nista nič bolj žleht. Tudi razumeta se čisto vredu. Sta pa 1 leto razlike. Pomoje je to čisto odvisno od karakterja posameznega psa in lastnika


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #112 : 01 December 2010, 08:54:35
MOje mnenje da sploh ne moreš enačiti pse ki jih srečujete zunaj ali pa novega člana vaše družine. Moja prva kitajčica je bila vedno zelo dominantna doma, in če smo imeli obiske je igrala šefico, noben ni smel na njen kavč skočiti, ali iti preblizu igrač.... seveda ko smo prinesli domov drugo jo je tudi malo vzgajala v to smer ampak po 2-3 tednih je bilo ok in brez težav. NO saj niti od prvega dneva ni bilo večjih težav, samo pač ji je ta starejša povedala kaj lahko in kaj ne :)
Pa recimo moja prva kitajčica v osnovi ne mara mladičev ki jih srečamo na sprehodu, pač nekako jih že od vedno ne mara, ampak doma ni panike sploh :)



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 29 Junij 2011, 16:36:54
Pozdravljeni,

sem nova na forumu tako da če sem slučajno v napačni temi me prosim popravite.

Imamo situacijo doma. En teden nazaj smo dobili novo psičko Evo pasme nemški bokser. Pri nas na skupnem dvorišču že kraljujeta 10 let stara Aljaška malamutka ter 9 let star pudelj. Vsak od njih ima svojega lastnika.

Mogoče delam samo paniko, ker je tu šele en teden, vendar je situacija taka, da se je pudelj grdo spravil na tamalo Evo-staro dva meseca. Ona se je pa še bolj dominantno odbranila. Strah me je da bi razvila agresijo zaradi tega njegovega odnosa (pes je rahlo psihozen, renči na vsakega ko se približa hlačam njegove lastnice.. in ko je zraven je pogumen, ko je ni pa tih ko p*** ). Malamutka jo zaenkrat ignorira oz. parkrat je renčala na njo, ampak smo vsakič bili prisotni vsi tam in zadevo lepo rešili.

Imate kak predlog? Kako jih navaditi? Verjamem da na silo jih ne bo šlo spravit skupaj, rada bi dosegla, da se da normalno na kavi zunaj vsesti ne da bi se zgodil kak fajt.. Eva je mala in razigrana, poskušam jo kolikor se da zadržati da se ne zaletava v oba.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 29 Junij 2011, 22:04:40
Mogoče, da bi ju navajali postopoma, pa da bi imel pudelj mogoče kakšen nagobčnik gor...(pa da bi stopnjevali, najprej čez ograjo itd.).
Drugače pa mislm da je že enkaj napisanega na to temo na forumu, če ne pa zagotovo veliko na spletu piše ali pa v knjigah(vsaj jaz sem brala... ;))



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 30 Junij 2011, 00:08:16
Malamutka se mi sploh ne zdi problematična (če renči nanjo ko tamala sili vanjo in ne kar tako, na daljavo). Ker pa je psica stara, poskrbite da bo imela mir pred tamalo in da tamala ne bo rinila vanjo. Ker malamutke ne poznam, ne morem komentirat dalje. Lahko bi sicer bila celo dobra šola tamali, če zna s pravilno reakcijo (tako da ga ne poškoduje) postavit mladiča na svoje mesto, ampak to naj pa presodijo njeni lastniki in vi sami se odločite koliko boste tvegali.

Pudelj pa.. Če se je tamala že sedaj tako odzvala, pomojem ne boste imeli težav, da bi razvila ravno neko agresijo iz strahu, vseeno pa pač ni treba da pustite, da rine vanj, sploh, ko je v bližini lastnica, do katere je očitno zaščitniški ali kaj vem kaj.. Če se sicer obnaša normalno, ko lastnice ni zraven, naj bosta skupaj takrat, ampak glede n ato, da je tudi ta pes že v letih, ga jaz preprosto ne bi obremenjevala z nadležnim mladičem, ali nekaj prevzgajala.

Naučite torej svojo psičko, naj pač drži distanco, če ne gre drugače, to pomeni preprosto fizičen nadzor, sicer pa se z njo se ukvarjajte in igrajte vi in jo zamotite toliko, da ne bo rinila v igro s tema dvema psoma.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #116 : 30 Junij 2011, 00:09:18
Psičko ne pustite, da sili v odrasla psa, prav tako odraslima pustite, da se imata kam umakniti. Pri nas smo naredili tako, da ko so bili sami so bili ločeni od začetka. Ponavadi starejši psi želijo imeti več miru, mlajše pač razganja od energije. Kar pri nas včasih pomeni ločene sprehode ali pa skupne, s tem da potem tamalega še zdivjam na vrtu. Pustila sem tudi, da so se do določene mere zmenili sami. Se pravi, da je starejša psica povedala tamalemu, da ne teži v njo preveč, ali takrat ko počiva ali recimo, da ne rine v njeno skledo (to pomeni renčanje in kazanje zob, nič več). Tako, da moje mnenje je, da ste od začetka bolj kot ne zraven in če je prehudo ukrepate. Ne pustite seveda, da bi kateri katerega dominiral, saj je vodja krdela človek in mora on vzpostaviti ravnovesje.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #117 : 30 Junij 2011, 08:25:43
To, če je kateri od psov glavni v krdelu (kar praviloma je in v povezanih krdelih mora brez tega ne gre) sploh ne pomeni, da človeka ne bojo upoštevali. Jaz nikoli ne bi sama vzpostavljala ravnovesja, mi ni do tega, da imam potem ločene pse, ki med sabo niso tesno povezani v krdelo. Za moje pojme potegne več minusov kot plusov neko poseganje v njihove položaje, rangiranje.

Psi ki živijo skupaj se morajo rangirat.

Postavila bi samo pravila-nič pretepov. Renčijo, grozijo si lahko koliko je volja, ampak pretepi, lasanje pa strogo ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #118 : 30 Junij 2011, 10:28:01
Čara, se popolnoma strinjam s teboj. Tudi našadva imata postavljena hierarhično lestvico- Roli je glavni, Gizmo v podrejenem položaju. Kadarkoli pride do renčanja oz. kakršnegakoli konflikta in da vem da je le kratkotrajen, ju pustim da se "zmenita" sama. Kadar vidim da se stvari slabšajo, posežem jaz. Pride včasih tudi do pretepa, ampak to redko. Takrat imata 10 minutno kazen :P

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #119 : 30 Junij 2011, 11:18:24
psi imajo različne lastnike in ni nobene potrebe, da bi se povezovali v nevem kako tesno krdelo. Mladič ne sme nadlegovati odraslih, odrasli lahko mladiča spodijo, ne smejo pa pri tem pretiravati. Lahko se igrajo, a vsako grobo igro takoj prekinemo....Sama pri taki skupini ne bi dovolila drugačnega rangiranja kot skozi igro. Tako pudla kot bokserja bi za vsak tak izpad kaznovala, ne glede na to kdo je začel in kdo jo je morebiti pokasiral - konec igre in boks (ali kakšna veža) za mladiča, ležanje na prostoru ali kaj podobnega za odraslega.
Pa paziti je treba na malamutko - ko bo mladič toliko zrastel, da v njenih očeh ne bo več mladič, mu bo to tudi jasno pokazala.