strah pred laježem

MOJČI · 2184

MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
: 12 Junij 2008, 22:25:35
Pozdravljeni!
Kolega ima 3 mesece staro psičko, ki je zelo prijazna in ima rada druge pse. Težava pa nastane kadar sta zunaj in kje kakšen pes zalaja. Takrat psica kar pobegne, da bi se skrila. Obenem grči. Drugače z drugimi psi nima težav. Tudi v leglu je bilo vse ok in je bila socializirana s strani psov in otrok.



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #1 : 12 Junij 2008, 22:43:07
Ali ima kdo kakšen nasvet?



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #2 : 12 Junij 2008, 22:47:28
Žal jaz nevem naš je vedno vesel ko sliš druge lajat :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 13 Junij 2008, 08:32:16
Pes je ogledalo lastnika - dobro imaš to napisano.  ;)

In kako ti odreagiraš? Jo miriš, tolažiš, odpelješ domov ali ignoriraš situacijo?

Tudi moja je zapaničarila, kadar se je kje lajalo. Sploh ni hotla v tisto smer, se je branila z vsemi štirimi. Jaz sem ostala mirna in jo po možnosti odvlekla tja, kjer se je lajalo. Ko je videla, da lajež ne pomeni nič hudega, se je sprostila. Zdaj morda malo pogleda naokoli, največkrat pa niti glave ne obrne.  ;D

Razumet moraš, kaj za psa pomeni lajež. Zakaj psi lajajo? Največrat, ker opozarjajo na nevarnost. So tudi drugi razlogi, ampak ta je napogostejši. In ko tvoja zelo mlada in neizkušena psička sliši lajež, pomisli aha, nekaj je na stvari, treba je biti pozoren. Na tebi je, da jo izpostaviš vsem mogočim situacijam - tudi to je socializacija. Če veš za kakega psa, ki je zelo prijazen, ampak veliko laja, se zmeni z lastnikom, da greste veliko skupaj na sprehode. Skratka psičko skušaj čim več izpostavljat laježu, da se bo privadla. Obstaja pa rudi možnost, da si posnameš lajež in ga predvajaš doma - najprej čisto potiho, ko se privadi, vedno pogosteje. Ti se pa ta čas ukvarjaš s psičko in se za lajež sploh ne zmeniš, kot da ga ni.

Pa brez panke, večina psov v tej starosti se boji še lastne sence. In veliko uspeha. 

Kristinca & Florinca


MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #4 : 13 Junij 2008, 17:18:03
Najprej kristinci hvala. Naj pa povem, da to ni moja psička, ampak kolegova. Dobra se mi zdi ta ideja s posnetkom. Drugače pa je poskušal psičko spoznati z lajajočimi psi, toda povečini so bili v pesjaku ob poti, kjer se sprehajata in poresnici nekateri izmed njih tudi niso prijazni, če ne celo nasprotno.
Ima kdo še kakšen nasvet?