O Pesjanarjih > Pesjanarji se predstavijo

Anjine zverinice

(1/58) > >>

čara:
Karo je 13 letni mešanec z dalmatincem. K nam je prišel po čisto nepravi poti. Želeli smo si psa-edino mama je trdila" Nimamo časa za psa!-najprej poštimat hišo in službe-potem pa psa!" Ampak trmoglavi oven ni upoštval modrega razmišljanja tehtnice. Preko posrednika (beri šteparja) je k nam prišla nekaj tednov premlada pasja štručka-podobna dalmatincu. Prestrašen, poln glist, bolh in ne vajen briketov. O pravilni prehrani, negi, vzgoji nismo imeli pojma. Začeli smo s pedigreejem-čez čas je izbruhnila alergija-prešli na kakovostno hrano. O nevzgoji pa ne bi izgubljala besed-še ko smo šli v šolo-ta ni bila kakovostna in je nastala škoda-pes agresiven do ljudi-kar prej ni bil.

Sčasom sem se naučila nekaj o prevzgoji psov, delovanju klikerja in kliker metode-pa sem posusila-no teorija je eno, praksa pa drugo. Na srečo je pes izjemno ješč in sma lahko veliko popravila-ampak agresivnosti do psov, nezaupljivosti do ljudi pa ne.

Takole pa izgleda


in je pravi pesjanar

Jaz pa sem 20 letno bitje, ki si želi študirat socialno delo (eno leto je šlo za agronomijo). Zanima me veliko stvari, rada spoznavam nove kraje, države in ljudi-še najraje take, ki imajo živali. Po naravi sem trmasta, nekoliko umirjena ampak me pogosto "trga". Od ljudi zahtevam argumente-sploh če mi dajejo navodila in ne maram situacij, ki od mene zahtevajo podrejanje. Moje zanimanje za psa in žavli nasploh pa domači oznčujjo kot obsedenost in tudi dosti drugih ljudi. Z velikim veseljem in ogromno potrpežljivosti pa čakam dan, ko bom imela čisto svojo psičko. :)

Zorek:
Hay,
in to bo airedalka?
Krasna predstavitev. Jaz bi pa še več slikic, tako Karota, kot tudi ostalih živalic pri vaši hiši  :)
Tvoj opis za te pa me preveč spominja name  ;D
lp,
Anja

nyssa:
No, pa smo le dočakali vajino predstavitev  ;D
Jaz bi pa še malo slikic od Karota  :-[

čara:
Pa še nekaj o naši zverinici. Po horoskopu je oven, skoten bi naj bil 15.4.1995. Njegova največja vrlina, ki jo tako zelo občudujem je vztrajnost. Kar se nameni storiti, to tudi stori-napenja vse sile, za dosego svojega cilja. Naj si bo to odločitev za sprehod, raziskat luknjo, splezat na stol...karkoli. Malo manj mi je všeč ta njegov strah. Moje veselje je kopat psa-njegovo razmišljanje je pa popolnoma drugačno.Brez nagobčnika in vrvic na zateg (da ne pobegne) preprosto ne gre. Zdaj ubiram drugačno taktiko kjer nagobčnik ni potreben-ampak tuli kot da bi mi jajca na živo rezali. Pogrešam vsaj malo nplenskega nagona in bi raje videla, da ne bi imel nagon lova. Ker on bi pač lovil tudi otroke ki se lovijo-zatorej je "obsojen" na vrvico-čprav ga včasih, ko je zrak čist spustim, pa se loviva.

Mi je pa všeč njegova cartljivost-to pa obožujem. Všeč mi je, da ga je težko motivirat in da me včasih gleda kot največje budalo, ko mu mečem žogico-ker on je ne lovi. Nikakor. Krade pa storže in hrano hrčkom  ;D pravzaprav krade vse kar ni njegovega-od hrane brez nadzora-tudi če se samo obrneš stran in ne gledaš s kotičkom očesa proti njemu. Noro požrešen je in sploh ni izbirčen-poje vse (tudi kuhlo, pust, kuhan brokoli-skledo), edino Hills briketov ne mara.  ::)

Ja imamo pa tudi ostale živali, no imam jih jaz. 2 zlata hrčka (brata), 2 roborovskiijeva (brata) in vsak ima svojo kletko. Ter kunca iz Zonzanija po imenu Bunny. Karo se z njimi niti malo ne razume. Na vesti ima enega mojih hrčkov. :(

Sicer pa je silom prilike ubil ptiča-preden sem dojela kaj ima v gobcu je že blo konc-po FUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJJJJJ se je spokal v škatlo in tam ostal. Pa ubil je tudi krta-oz. ga je zagrabil, dokončal pa je brat >:( Torej ne mara živali bi rekli.

Za razliko mene, ki obožujem prav vse živali ima on rad samo sebe in psičke.

Fotk mam celo morje-ob priliki pripopam kakšno sem.



nyssa:
Karo pa ve, kaj je dobro  :D No, vsaj izbirčen ni-sklede, krti, hrčki in ptiči...  :o  :P To, da imaš samega sebe najbolj rad, pa je ena zelo fajn stvar-Karo je očitno tako čudovit, da ljubezni ne more deliti okoli, jo raje podari samemu sebi  :D On že ve  :-*
Pes s karakterjem, bi se reklo  8)

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo