Krvava driska pri mladičku

Agyness · 9452

Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
: 26 Junij 2008, 10:41:02
Lep pozdrav vsem skupaj!

Imam sledečo težavo- doma imam 2 in pol meseca staro psičko, ki je danes dobila drisko, v kateri se da opaziti kar nekaj krvi. Psička ni apatična, je normalno ješča, igriva, skratka razen same driske pri njej ni opaziti kakršnihkoli sprememb. Ali morda kdo ve za kaj bi se lahko šlo in kako naj ukrepam? Naj jo peljem k veterinarju ali preprosto ne hranim 24 ur, da vidim če bo prišlo do kakih sprememb?

Za vaše odg. se vam že vnaprej zahvaljujem!



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1 : 26 Junij 2008, 14:11:10
Jaz bi ti vsekakor svetoval, da obiščete veterinarja, ker driska pač ni nekaj normalnega pri psu, še manj pa kri v iztrebku. Postavljat diagnozo takole preko foruma je zelo nehvaležno delo. Kadar se kaj takšnega zgodi pri kakšnem od naših psov, ga takoj naložimo v avto in peljemo k vetu. Moja filozofija je pač taka, da je bolje če gremo 10x, k vetu brez veze, kot pa 1x prepozno  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Junij 2008, 15:03:52
Skuhala sem ji riž in vanj dala malo govedine- ko je opravila potrebo o krvi ni bilo sledu. Vse skupaj mi je zelo čudno, bom počakala še malce da vidim kako in kaj bo, če se pa do zvečer stanje ne poboljša, pa boma šle k veterinarju.

Najlepša hvala za nasvet!

Je morda že kdo imel tak primer doma in ve za kaj bi lahko šlo?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 26 Junij 2008, 15:07:56
Jaz bi sla na tvojem mestu takoj k veterinarju, ker ni normalno da ima mladicek krvavo drisko. Ce bi kaj cudnega pojedel bi tudi bruhal zraven.




McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 26 Junij 2008, 15:24:51
Jaz nisem tak komplikator, jaz bi počakala, lahko da se je zaradi driske samo malo napenjala in je počla kakšna majhna žilica, jaz bi jo dala na dieto in jo opazovala. Pa kakšno tabletko proti glistam tudi ne bi škodlo dat. Če se pa kri še pojavi, pa kr k vet-u.



Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Junij 2008, 15:25:51
Psička je včeraj bruhala- v bistvu je bilo, kot da bi bruhala vodo, imela je drisko. Danes se je najprej v kakcu pojavila kri,  ko je drugič opravila potrebo je ni bilo, zato sem posumila na počeno žilico v danki zaradi samega napenjanja, ki je bilo posladica driske. Ko je nazadnje opravila potrebo, je bil kakec povsem normalen. Je možno, da je res šlo le za počeno žilico? (to sem prebrala na enem izmed forumov)



Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Junij 2008, 15:26:36
Psička je včeraj bruhala- v bistvu je bilo, kot da bi bruhala vodo (1x), imela je drisko.(danes ni več bruhala) Danes se je najprej v kakcu pojavila kri,  ko je drugič opravila potrebo je ni bilo, zato sem posumila na počeno žilico v danki zaradi samega napenjanja, ki je bilo posladica driske. Ko je nazadnje opravila potrebo, je bil kakec povsem normalen. Je možno, da je res šlo le za počeno žilico? (to sem prebrala na enem izmed forumov)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 26 Junij 2008, 15:59:23
Ja je možno, prav tako pa je možno da gre za parvovirozo ali pa kaj tretjega ali stotega. Pri odraslem psu ni problem počakati dan ali dva, pri mladiču pa čakanje ni ravno varna zadeva.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8 : 26 Junij 2008, 16:02:11
Če je bruhala, bi na tvojem mestu veterinarja vsaj poklicala - da bi bila mirnejša.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #9 : 27 Junij 2008, 10:25:18
Tako kot je ze Lanabela napisala: lahko gre za parvo. Lahko hepatitis. Lahko pa je vrocinski sok! Lahko tudi kaj tretjega!

Takoj k veterinarju!!! In ce napisem takoj, potem tudi mislim TAKOJ !!!

Ljudje, v teh visokih temperaturah si privoscite take zezancije z mladickom, ki se ni opravil vseh po zakonu predpisanih cepljenj?  In iz krvave driske ste pocakali, da mladicek se bruha. Kaj nihce ne ve, kaj v teh visokih temperaturah pomeni dehidracija  >:(

Ful sem jezna, kadar berem taksne stvari na forumih >:( Tukaj nismo strokovno usposobljeni za postavljanje diagnoze in dajanje zdravstvenih napotkov. Mogoce kaksna malenkost, ampak krvava driska, bruhanje
 pri tri mesece in nekaj dni starem mladicku.

Upam, da boste stopili do nablizjega usposobljenega veterinarja.

In to po najkrajsi poti! Danes je petek. Boste cakali cez vikend, da se mu stanje samo od sebe izboljsa ali placevali dvojen tarife za nedeljski tretma ? In seveda s tem mucili mladicka in tvegali njegovo zivljenje?

Missa >:(

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #10 : 27 Junij 2008, 10:35:34
Miša, pomiri se  ;) jeza škoduje lepoti  :)

Mladiček lahko "bruha" vodo, ker jo je preveč na hitro spil. Saj ni nikjer napisala, kaj je bruhal (in koliko). Če meni pes izbruha travo in žolč, tudi še ne letim k veterinarju. Tudi mladič je že kdaj izbruhal hrano (celoten obrok), pa jo je očitno zato, ker je ni navajen (dobil je prvič kuhano). To so vsa ozadja, ki jih pa ne poznamo pri Agyness.

Jaz bi počakala 1 dan (ampak nič več) in če ne bi bilo nič bolje, bi takoj odšla k veterinarju. Sicer je pa napisala, da drugič v kakcu ni bilo več krvi....



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #11 : 27 Junij 2008, 12:53:56
Kombinacija driske in bruhanja pri dvomesečnem mladiču se meni ne zdi nedolžna stvar. Ja res je, lahko da je šlo za počeno žilico in lahko da je bilo bruhanje posledica prehitrega pitja. Ampak na drugi strani pa je lahko posledica česa veliko resnejšega. S časom, ko človek dobi izkušnje in občutek glede posameznega psa so te stvari lažje. Dokler in če pa ti ni čisto jasno zakaj gre, pa grem jaz raje trikrat za brezveze do veta (ali pa vsaj pokličem), kot da bi se šla rusko ruleto.

Tule ne gre za takšen primer, ampak na splošno pa mi podobne zadeve na forumih dvignejo pritisk do maksimuma. V stilu: "Včeraj je mojega psa zbil avto. Ne more hoditi in manjka mu pol glave. Če do podjutrišnem ne bo bolje ali mislite, da ga moram naslednji teden preljati k veterinarju?"
(To mi vedno asociira na najstniške revije, ki smo jih brali svoje čase. Kotički raznih tet - od Štefke do Justi: "Pred štirimi meseci sem imela nezaščitene spolne odnose. Od takrat naprej nimam menstruacije, trebuh se mi napihuje in zjutraj vedno bruham. Ali mislite, da se noseča?")

Tako v enem kot v drugem primeru je moj odgovor enak parafrazi reklamnega slogana. Lahko ni nič, lahko imaš pa celo štalo. Dober veterinar bo vedel za kaj gre v 90%, lahko pa počakate nekaj mesecev, da boste 100% prepričani.

In dogs we trust!


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #12 : 27 Junij 2008, 13:39:16
agyness- glej, nelly je tudi imela sled  krvi v blatu, ko je bila 3mes. stara, sem vedno pozvala vet in vprašala kako postopat, do tega pride lahko tudi zaradi tujka v črevesju, ker pač nekaj takega poje, moja je pobirale vse smeti, sem mogla zelo pazit. samo če je količina res velika ti svetujem obisk pri vet, drugače pri nas je pomagalo to da sem bila zelooo pozorna da ni nič iz tal pobirala in dieta, kuhan riž in piščanec, 3 dni, pa je bilo potem vredu.
če imaš mladičko staro 2 mes, jo mogoče mantrajo zobki, NE JI DAT DA GRIZE BILO KAJ LESENEGA-ker lahko posledično poje kakšen košček lesa in to potem draži in pride posledično do takšnih težav
upam da sem kaj pomagala, LP



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 27 Junij 2008, 13:46:24
Mene pa zanima,ker ni nikjer napisala ali je psička že kdaj dobila kaj proti parazitom in ali je že sploh bila cepljena?Ker če je stara 2,5 meseca je šele dobro prišla od vzreditelja(če predvidevam,da je rodovniška),ali pa tablete proti glistam še v življenju ni videla,kaj šele cepljenje proti kužnim boleznim( če je bilo to kakšno ups leglo).
LP Tjaša



Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 27 Junij 2008, 14:06:46
Psička je bila 3x razglistena, prvič cepljena proti nalezljivim boleznim kot so parvovirus itd., drugič bo čez tri tedne. Sem se posvetovala tudi z vzreditelji in nihče ni delal take panike. Bruhala je enkrat, samo vodo. Psička ni iz ups legla, je rodovniška. Če bi zaznala kakršnekoli spremembe v obnašanju bi ukrepala- psička pije, je normalno, krvi v kakcu več ni, iztrebek je normalen.

To ni moj prvi pes in seveda ne skočim ob vsaki malenkosti k veterinarju, zanimala so me le vaša mnenja. Mislim, da sploh ni potrebno poudarjati, koliko mi psička pomeni, ter da mi ni težava odšteti denarja za veterinarja, če sem ga kar nekaj zanjo.

Hvala za nasvete, mislim pa da se ni potrebno jeziti in me primerjati z najstnico, ki po forumu piše bedarije. Ta forum naj bi tudi bil namenjen temu, da delimo mnenja in nasvete. Sem o istem primeru brala na drugem forumu in reakcije niso bile tako burne kot tukaj. Tiste, ki pa jih je to tako razjezilo pa popolnoma razumem, ampak brez potrebe.

Vseeno hvala ;)



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #15 : 27 Junij 2008, 14:25:03

Hvala za nasvete, mislim pa da se ni potrebno jeziti in me primerjati z najstnico, ki po forumu piše bedarije. Ta forum naj bi tudi bil namenjen temu, da delimo mnenja in nasvete.


Bom še sebe citirala, da ne do pomote:

Tule ne gre za takšen primer, ampak na splošno pa mi podobne zadeve na forumih dvignejo pritisk do maksimuma.

Gre samo zato, da ste/si navedla zelo skope podatke o svoji psički. In da se pojavljajo (zelo pogosto) tudi takšni primerki na forumu, kot sem jih opisala v svojem zgornjem postu. In ob takih nekaterim (vključno z mano) malo zavre. Kot sem rekla, težko je zavohati za kaj gre.  ;)

Kakorkoli že, me veseli, da je s psičko vse v redu.

In dogs we trust!


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 27 Junij 2008, 14:31:53
Ne vem no, zakaj ste nekateri tak panicni pravzaprav, meni se zdi bolj smiselno malo bolj racionalno s temi stvarmi upravljat. Jaz tudi ne letim za vsako malenkost k veterinarju, ker se mi zdi popolnoma brezveze letat tja za stvari, ki jih kot vzreditelj lahko več kot dovolj dobro oceniš sam in oceniš kdaj je dejansko stvar za veterinarja in kdaj ne, ta občutek pač pride s prakso. Verjamem, da je pri prvem in edinem psu pač drugače in da marsikdo preveč komplicira (mimogrede tudi pri otrocih je tako, da ne delamo razlike).

Agyness lepo da se je stvar uredila in upam da bo s tvojo psičko vse ok. Če bi se pa stvar pojavljala pogosteje, pa četudi spet samo 1x in potem ne več, pa bi vseeno šla k veterinarju po kak nasvet.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 29 Junij 2008, 10:56:00
Vic je v tem, da moraš imeti kar precej jajc in zelo malo takih bolj  neprijetnih izkušenj, da si upaš nekomu na forumu na podlagi tako skopih informacij svetovati naj počaka še kakšen dan. Če gre brez veze k veterinarju, bo mogoče vrgel stran kakšen €.
In še tole: če je bil mladič enkrat cepljen proti parvovirozi, to še ne pomeni, da je že dovolj zaščiten. Če je dobival sredstva proti glistam, še ne pomeni da jih zares nima.
Načeloma pa velja, da se lahko počaka, če mladič bruha in driska, a ni sicer videti čisto nič prizadet in NIMA  vročine (kar pomeni, da moraš nujno izmeriti temperaturo.).
Ob hudem bruhanju in driski je lahko tudi velik odrasel pes po enem dnevu že povsem dehidriran.