Slepi psi

ABBY LABRADOR · 25347

thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 30 November 2012, 10:30:48
Super, bev!
Pri nas je pa zdaj ravno obratno, noče hodit na sprehode, je samo na kavču, doma niti do vode ne najde ... Tako da sem začela prakticirat ločene sprehode, ker če grem z obema, nihče ne uživa, Thor se ne sprehodi, Aniti je preveč ... in včeraj se je prvič toliko sprostila zunaj, da sva malo laufali in je bila razigrana. Doma je verjetno problem tudi, da sin pozablja igrače po tleh in se Anita skoz spotika, kar ji jemlje motivacijo. Ampak pomoje je to zdaj eno tako obdobje, ki ga enostavno moramo dat čez, pa se bo potem spet opogumila sčasoma.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 30 November 2012, 11:27:09
Saj pri nas tudi sama od sebe ne sili ven, če bi lahko izbirala, bi zagotovo ostala notri na svoji topli dekci  ;) Upam, da je tudi malo vreme krivo.

Ampak jaz se ne dam, vzpodbujam jo, da vsaj enkrat na dan dobro pretegneva noge.

Malce trpi njen dolgi nos - z njim namreč "tipa" in kadar me ne posluša, se zaleti  ::) in pusti moker pečat.

Imamo pa tudi pri nas vse živo po tleh, od igrač, do knjig in torb..., pa se ne sekira preveč, gre čez kot tank. Bolj je ogenj v strehi, če kakšno mojstrovino iz kock podre, ali pa na družabni igri zmeša polja in razsuje karte. Ampak ji oprostimo, itak  :-*



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #62 : 30 November 2012, 11:47:19
bev, superca, da kaže na boljše, juhu :)  Fino, da je psička spet po starem in veseljak.

thoranita, a ni tudi Anitka že malo tudi v letih? Ker moja Lonka tudi včasih zgubi orientacijo čisto in je čist zgubljena, večino dni pa zelo dobro ve kje je kaj... Jaz sumim demenco, a je možno, da je to tudi pri vas in ni toliko zaradi slepote? Ker Lona včasih ful zmedeno deluje, ima taka obdobja, ko vidim, da je čist po starem, kak dan pa je malo "slabše" in takrat se tud zlo slabo orientira.



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 30 November 2012, 12:25:51
he he, bev, ampak jih pa vleče direkt v igrače in otroške kreacije, ane? meni jo sin skoz hodi špecat :D

Sibila, joj, ne vem, a misliš, da bi lahko bilo tud kaj takega? 11 je stara. In včasih gre lepo gor po stopnicah, pri zadnji stopnici zavije desno, kot vedno, in gre na naslednjo, tipa tud s smrčkom ... drugič je pa prepričana, da so stopnice drugače obrnjene, se obrača skoz v napačno smer, rine v steno za vsako ceno, pa jo kličem in pomaha z repkom, ampak vztraja in se zaletava dalje, če nalahno potegnem za povodec, se upre. tako da včasih porabiva 5 minut za eno nadstropje in pol, včasih pa gre lepo. res ne vem, kaj naj si mislim ... če ne ve, kam mora it, se usede in čaka, včasih jo potem najdem v spalnici, sedi pred steno ... ma joj, me kar stisne kdaj  :(



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 30 November 2012, 12:28:26

Malce trpi njen dolgi nos - z njim namreč "tipa" in kadar me ne posluša, se zaleti  ::) in pusti moker pečat.




Je pa hecno, jaz sem vedla, da začnejo pol nos bolj uporabljat, samo nisem si pa mislila, da tud tako - da tipajo z njim  :) Anita vsako štengo prej z nosom locira, ful zanimivo.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 30 November 2012, 13:24:03
Hecni so s temi noski - se pa ne morem odločit, ali je dolg nos prednost, ali slabost.

Ker je toliko pred ostalim telesom je fino, da se ne zaleti z glavo oz. s celim telesom, po drugi strani pa imam občutek, da bo hitro imela celega "obutanega"  :o

Za po stopnicah definitivno pride prav dolga šnoflja  ;)

Thoranita, ali je Anitka JRT?



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 30 November 2012, 13:43:03
Hecni so s temi noski - se pa ne morem odločit, ali je dolg nos prednost, ali slabost.

Ker je toliko pred ostalim telesom je fino, da se ne zaleti z glavo oz. s celim telesom, po drugi strani pa imam občutek, da bo hitro imela celega "obutanega"  :o

Za po stopnicah definitivno pride prav dolga šnoflja  ;)

Thoranita, ali je Anitka JRT?

Anitka gre zaenkrat dost počasi, da nos ostaja nepoškodovan :) In bi tud rekla, da je dolg nos prednost, ker ko se butne s stranjo glave - z očesom, jo boli  :-\ Tako da čim daljša surla, tem boljše!  ;D Anitka je pa PRT :)



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 30 November 2012, 14:33:36
teli terierji so reveži zgleda res zelo dovzetni za glavkom  ???



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #68 : 30 November 2012, 15:22:27
he he, bev, ampak jih pa vleče direkt v igrače in otroške kreacije, ane? meni jo sin skoz hodi špecat :D

Sibila, joj, ne vem, a misliš, da bi lahko bilo tud kaj takega? 11 je stara. In včasih gre lepo gor po stopnicah, pri zadnji stopnici zavije desno, kot vedno, in gre na naslednjo, tipa tud s smrčkom ... drugič je pa prepričana, da so stopnice drugače obrnjene, se obrača skoz v napačno smer, rine v steno za vsako ceno, pa jo kličem in pomaha z repkom, ampak vztraja in se zaletava dalje, če nalahno potegnem za povodec, se upre. tako da včasih porabiva 5 minut za eno nadstropje in pol, včasih pa gre lepo. res ne vem, kaj naj si mislim ... če ne ve, kam mora it, se usede in čaka, včasih jo potem najdem v spalnici, sedi pred steno ... ma joj, me kar stisne kdaj  :(


Jap, podobno pri nas. Lona se kdaj zbudi in pol na vsak način misli, da so vrata nekje drugje in hoče skozi zid in je čist zmedena. Enkrat je bila v kotu za vrati in na vsak način hotela tam skozi. :( Ampak k sreči je redko, večinoma je kar ok.
Meni je takrat veterinarka rekla, da so lahko to znaki demence...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #69 : 30 November 2012, 22:21:29
Senilnost že mogoče. Demenca pa, to je pa treba raziskat, ker se niti pri ljudeh ni tako enostavna reč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 01 December 2012, 00:53:59
senilnost je demenca  :)
 



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 01 December 2012, 09:35:32
Samo pri nas je isto, če se zmede, je nujno treba tudi čez zid  ::) - želim povedat, da če ne greva po ustaljenem protokolu, se zgubi in kar precej časa traja, da se "resetira".

Danes zjutraj sem ji recimo prepozno dala znak za vhodna vrata. In ker ga ni bilo, je šla po hodniku naprej in vsaj tri minute sva porabili, da sva vstopili v stanovanje, pa nama je do zdaj vse super šlo.

Res, da se šele spoznavam s slepoto, ampak vseeno mislim, da so to, kar naštevata sibila in thoranita le posledice slepote in ne demence - konec koncev 11 let še ni tako visoka starost, da bi bil pes dementen - razen, če to v povezavi s slepoto hitreje napreduje  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #72 : 01 December 2012, 10:54:42
senilnost je demenca  :)
Ni vsaka senilnost oz. pozabljivost kar demenca. Za to je treba kar oreng pregledat, testirat in izločit druge reči. Pozabljivost, zmedenost na starost (pri psih in ljudeh) ni takoj demenca, kot je danes že skoraj popularno označit.

Slepota in demenca pa nimata povezave.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 01 December 2012, 12:06:42
Senilnost je domača beseda za demenco, samo to sem hotela povedat.
Seveda ima pa demenca različne stopnje. Pozabljivost pa je lahko spet nekaj čisto drugega.





thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 03 December 2012, 13:43:59
Po mojem mnenju, ampak se res ne spoznam, je to kombinacija slepote +  pregovorne terierske trme v stilu: saj si kul in vse, ampak jaz VEM, da so stopnice v tej smeri in sem se pripravljena tako dolgo z glavo zaletavat v steno, dokler se stopnice ne premaknejo  ;D Ker sprva je poslušala in upoštevala vsa moja navodila, potem se je pa odločla, da zdaj se pa že dovolj dobro znajde, da me lahko spet neha upoštevat  >:D Je pa boljše volje te dni, ne "rine z glavo skozi zid", repek dela na polno in prej se je že nad žogico znesla. Med vikendom je bila na dveh zelo dolgih in uspešnih sprehodih - pri moji mami je ena dolga asfaltirana cesta, kjer ni nobenih ovir, nobenih avtomobilov in ljudi, tako da je na koncu že prav samozavestno šibala - in mogoče je tud to krivo za njeno boljše razpoloženje  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 03 December 2012, 18:09:03
Jaz rečem, da skupaj vidiva cilj in grem dalje.
Men je pa tole tako lepo prebrat  :)
Vesela za vse, ki se uspešno prebijate med omejitvami v glavah drugih. In da vam super iz dneva v dan uspeva reševat težave.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 04 December 2012, 09:32:49
Jaz ne vem, očitno imam same kretene okoli sebe, ampak komentarjem ni konca ... Je rekla včeraj ena starejša soseda, če jo mislimo še dolgo imeti, zdaj ko ne vidi več. Sem rekla, da ja. "Ja moj sin je svojo terierko ustrelil, ko je oslepela. Je rekel, da je to brezvezen strošek." Pa sem videla psico še nedavno nazaj, je bilo videt, da jo imajo radi  :(
Naša je danes probala malo divjat zunaj, je blo res luštno za videt  :) Dosti boljše je, odkar vsakega posebej ven vozim, in njo izključno po asfaltu, ji je bolj všeč.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 04 December 2012, 09:45:24
A je gospa starejša? Eh nepotreben strošek za zdravstveno blagajno  >:D  ;)
Ne se sekirat zarad takih. Dokler vidve lepo shajata je to to. Bi pa blo za take fajn najdit še kak argument zakaj so slepi psi tok nepotrošni. Npr. ful mal stroškov ti dela zdj, ker ne vidi pa ne rabi tok igrač, pa useen ji je za barvo postle, pa ker ni fajn spreminjat prostora, da se fajn znajde ti ni treba stanovanja na novo opremljat...ampak tvoje roke za čohat so vedno iste pa njen srček je čedalje večji za deljenje skupnih trenutkov :) Mi se trenutno pogovarjamo s sosedi zakaj imamo tastarega psa noter in zakaj je oblečen. Jih hitro uprašam koliko je pa že njihov star in pol se čudim, da samo toliko, ker zgleda pa precej več. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 04 December 2012, 09:46:53
Jaz ne vem, očitno imam same kretene okoli sebe, ampak komentarjem ni konca ... Je rekla včeraj ena starejša soseda, če jo mislimo še dolgo imeti, zdaj ko ne vidi več. Sem rekla, da ja. "Ja moj sin je svojo terierko ustrelil, ko je oslepela. Je rekel, da je to brezvezen strošek." Pa sem videla psico še nedavno nazaj, je bilo videt, da jo imajo radi  :(
Mislim, kake pa eni sekajo ...
A se gospa ni nič zbala, da bo kdaj sama oslepela, ali pa bo nepokretna in sama postala "brezvezen strošek"?

Zelo rada odprem to temo, ker je polna luštnih zgodbic. Bravo vsem, ki se tako lepo trudite za svoje pasje družinske člane.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 04 December 2012, 14:04:11
Jaz za enkrat še nisem na sprehodih srečala nobenega, ki bi bil preveč "pameten", je pa res, da ko hodiva z vrvico naokrog, redko kdo sploh opazi, da ne vidi.

Sem imela težave v službi, ko sem omenila, da mi je pes oslepel, pa zdaj več ne začenjam s to tematiko in imam mir.

Se pa bojim, da če mi bo kdo recimo na sprehodu kaj rekel, da bom težko ohranila mirno kri in pogovor obdržala na nekem prijaznem nivoju  ;D ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #80 : 04 December 2012, 14:14:19
Nekateri so res grozni! Me veseli, da vam takole uspeva! Tudi jaz bi namreč naredila vse, da bi pes živel kar se da normalno. Sem tudi jaz imela en primer, ko je bila psička stara 6 let, sem kupila še enega psa, pa me je nekdo vprašal, da sedaj ko mam mladička bom dala staro psičko uspavat? Joj, sem kar rdeča pomojem bila v glavo. Mislim, kake ideje majo določeni ljudje!  >:( >:( >:(


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #81 : 10 December 2012, 10:46:56
Hecni so s temi noski - se pa ne morem odločit, ali je dolg nos prednost, ali slabost.

Ker je toliko pred ostalim telesom je fino, da se ne zaleti z glavo oz. s celim telesom, po drugi strani pa imam občutek, da bo hitro imela celega "obutanega"  :o

Za po stopnicah definitivno pride prav dolga šnoflja  ;)
Bev- tvoj kuža je hrt , če sklepam po avatarju. Zato nos uporablja  na več načinov, ne samo za vohanje. Tudi prilaganje na slepoto je počasnejše zaradi pasemskle pripadnosti.  ;) Hrti so namreč mnogo bolj vizualni tipi kot druge pasme.  Tudi pri zasledovanju plena npr. se ne orientirajo z vonjem. Samo, če se pri ljudeh okrepijo druga čutila kadar nekdo oslepi, se bo to zagotovo zgodilo tudi pri vaši psički.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #82 : 10 December 2012, 11:36:22
deteljica ce se ne motim ima bev manchester terierja..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 10 December 2012, 11:57:09
Jp, je manchester.
Se v njih tudi malo whippetove krvi pretaka, ampak sicer mislim, da so kar tipični terierčki  :)

Nos že kar dobro dela in tudi zdaj, ko je sneg, je en sam žur  8)




bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 10 December 2012, 11:59:16
Bev- tvoj kuža je hrt , če sklepam po avatarju.

Slika mogoče res zavaja, in ta ušesa  ::) ::)
Tudi sicer ni čist po standardu   :-\



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 10 December 2012, 12:24:48
En kolega mi je rekel, da se jim celo brki zgostijo ali bolj zrastejo? Ne vem ... pri naši gre počasi. Zdaj smo ugotovili, da ima obupen strah bit na kavču, ampak tud sama noče bit, tako da sili na kavč in potem se trese  :-\ Ma dobro, bomo porihtali. Zunaj nič ne voha, kaka, lula sred ceste ... Ampak tud to bo menda :) Bolečine so pa ponehale, kar je super!  :) In všeč ji je hodit na sprehod trenutno, ker so ceste vse zasnežene, sneg škripa pod nogami in mi lahko hodi skoraj na poleg. Drugač moram pa mal z nogami drajsat po tleh, da me sliši. Pol se pa čudim, da ima folk komentarje  ;D



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 10 December 2012, 12:35:55
oo, brke bomo imeli   :o

Midve sva včeraj šibale po zasneženem polju v okolici in je bilo prav super. No, dokler ni priletel en spuščen doberman, ki ni slišal svojega lastnika, pa se ga je ful ustrašila. Tole s kužki morava še naštudirat, ker renči naokoli in je nihče resno ne jemlje.

Danes zjutraj sva pa nekega potepuškega srečali, pa se ga ni ustrašila, samo jokcala je, ker bi se igrala z njim, pa ga ni videla :-(




bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 10 December 2012, 12:37:03
Drugač moram pa mal z nogami drajsat po tleh, da me sliši. Pol se pa čudim, da ima folk komentarje  ;D

Al' pa jaz, ko celo pot na glas komentiram okolico in jo sprašujem po počutju  :D ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #88 : 10 December 2012, 12:44:37
Namesto drajsanja, da se šuhi ne zdrajsajo, lahko kak zvonček gor namontiraš.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 10 December 2012, 12:46:43
Kako bodo šele potem čudno gledali - pa zdej v decembru še gre (lahko, da je padla z božičkovih sani), samo predstavljaj si nas sredi poletja s kraguljčki  :o :o