Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3494428

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #120 : 09 Januar 2006, 18:45:16
Super scythe, a mogoče prideš ta vikend na razstavo v Ljubljano? Če boš se lahko kaj oglasiš pri avstralčkih, nekaj jih bo zagotovo ;)
Pa pazi, ko te enkrat prime aussie virus ti ni pomoči ;D.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #121 : 09 Januar 2006, 19:15:52
Super scythe, a mogoče prideš ta vikend na razstavo v Ljubljano? Če boš se lahko kaj oglasiš pri avstralčkih, nekaj jih bo zagotovo ;)
Pa pazi, ko te enkrat prime aussie virus ti ni pomoči ;D.

Žal me ne bo.  :( Se bom pa vsekakor potrudila še v živo spoznati te luškane mrcinice.  ;D

Me je prejle poklical fant in sem mu pol ure govorila samo o aussijih.  ;D Me ima po moje že polh kufer....  ::) Čeprav je bil kar zainteresiran in je rekel, da mu moram malo bolje predstavit pasmo, ko naslednjič pride do mene (da vključim v predstavitev še slikovni material).  ;D


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #122 : 09 Januar 2006, 19:38:33
Nadja poznamo te viruse ja ;D

Tudi jaz imam še vedno ta virus ki se ga prav nič nebranim  ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #123 : 09 Januar 2006, 19:56:40
Ooooo ausi virus se siri :o :o :o hitro na cepljenje! ;D

Ne, se hecam... avstralcki so res :-* samo vedet moras, kaj te caka z njimi (in potem se, kot jaz, samo smejes, ko bi jih v resnici moral skregat :P)

battito animale


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #124 : 09 Januar 2006, 19:57:01
Lilit, preveč me vprašaš, pri barvah totalno pogorim. Sem bolj domača pri dobermanih, ki je zame še vedno no1 pasma.
Tudi meni je Bejbina barva zelo všeč, edino kar me malo moti je, da ima še vedno bolj majhno bučko in visoko ritko. Drugače pa ima enkraten karakter in to mi je najbolj pomembno. Ko berem o drugih aussijih sem prav vesela, da imam mirno različico oz nezahtevno. Kako pa bi bilo imeti dva pobalina doma  :-X



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #125 : 11 Januar 2006, 11:32:19

No pa da se oglasim še jaz okoli barv, vzreje aussiejev itd.
Za Bejbo še iščem primernega samca, če pa mi uspe, pa bom za njeno, tj naslednje Jonfi leglo, uvozila zamrznjeno seme iz ZDA ali Skandinavije se razume. Torej malo "blood refreshinga". Ali od samca čistih delovnih linij ali pa samca, ki me mešanica linij. Opazujem jasno tudi nekaj mladih samcev po Evropi, ampak zaenkrat imajo vsi max 6 mesecev  :D

Kaka bo barva samca? No nevem, barva je šele v tretjem planu. Najprej je seveda kriterij zdravje, potem linije in šele nato barva. Bo kar bo jaz temu rečem  ::) Obstaja mala procentualna možnost, da je Bejba ima Bejba rdeči faktor, ampak res res mala (njen oče je RF, za mamo Tax se ne ve, je pa njena sestra RF in je dala rdeče mladiče). Definitivno pa ta mičkena možnost ne bo kriterij pri izbiri samca  ;)
Bo verjetno to ali je v mojem leglu RF sprobala kar lastnica od Sassy, ki jo bo parila z red-trijem letos enkrat.











Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #126 : 13 Januar 2006, 12:31:42
Upam, da bo v slo. čim več aussijev :) pa da ga bom tudi jaz nekoč imela :)

Aja, samo nekaj me še zanima- kako je z dednimi boleznimi pa vodenjem na razstavo+ obnašanjem do  drugih psov?

Lepe pozdravčke pa aussijem  :-* na noska!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #127 : 13 Januar 2006, 12:49:51
kako je z dednimi boleznimi pa vodenjem na razstavo

kako to mislis ???
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #128 : 13 Januar 2006, 12:52:38
kako to mislis ???
m.
katere so dedne bolezni in kako se obnaša med razstavo



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #129 : 13 Januar 2006, 13:37:20
Če imajo aussiji kakšne dedne bolezni pa kako se obnaša na razstavi, kjer je veliko psov ?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #130 : 13 Januar 2006, 15:04:39
Upam, da bo v slo. čim več aussijev :) pa da ga bom tudi jaz nekoč imela :)

Jaz predvsem upam, da bodo vsi aussiji, ki bodo v Sloveniji imeli primerne lastnike pa tudi če jih bo zaradi tega bolj malo.

Aussiji imajo lahko bolezni oči, lahko so gluhi, obstaja komolčna in kolčna displazija pa še kaj drugega... za vse te dedne bolezni se lahko (je priporočljivo, ni pa obevzno) opravi tudi teste.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #131 : 13 Januar 2006, 16:22:27
Za aussije je po novem obvezno slikanje kolkov.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #132 : 13 Januar 2006, 16:25:23
Aja, super :) Kje pa si to zasledila?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #133 : 14 Januar 2006, 19:22:20
Sirtaki povedala.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #134 : 14 Januar 2006, 21:08:15
Na razstavi... odvisno od karakterja.
Smo videli danes v zivo ;)

Grin se ne sekira kaj dosti, ceprav na koncu mu je bilo ze tecno, pa ne sama razstava ampak bolj to, da sva cel dan samo postavala naokoli in nic konkretnega nredila (v smislu kaksnega fajn sprehoda ali igre ;D pa toliko primernih kuzkov za igro je bilo na voljo ::))
Tudi Chip in Nero se uredu pocutita.
Ruby in Berry pa ne marata razstav, in mislim, da je ravno tukaj andi pisala, da niti Bejba... odvisno od psa, pac. Ampak noben ni tak, da bi kar skakal v druge pse in jih napadal. Jih je pa treba dobro socializirat, ker so po karakterju vecinoma nezaupljivi.

battito animale


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #135 : 15 Januar 2006, 11:18:33
Ne ne, Bejba obožuje razstave, le sodnikov in ringa ne mara ;D



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #136 : 28 Januar 2006, 11:37:52
Hai. :) Spet jaz  :D
Nekaj me zanima (spet):
- Verjetno jih imate vsi v hiši (tudi jaz delam na tem, da doma težim, da hočem imeti nekoč aussija pa da le-ti morajo živeti v hiši... žal, zaenkrat šše brez uspeha... :'( ) in me zanima, kako se razume s drugimi živalmi (na primer s starejšimi mački, psi)?

No, to je zaenkrat vse :) Enega  :-* aussijem!

LP, Sunshine


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #137 : 29 Januar 2006, 09:54:08
Ojla Sunshine,

mislim, da je pri ausijih vecinoma odvisno od posameznega psa in od tega, kako ga navadis.
Ampak vsi ausiji, ki jih poznam, da zivijo v "skupnem gospodinjstvu" z drugim psom, ne delajo nikakrsnih problemov - ravno nasprotno. Recimo Grin ima ful rad naso drugo psico.
Kar se mack tice, Grin bi nasega macka rad preganjal, pa se mu macek ne pusti. Nikoli pa ni imel kaksnih morilskih namenov do njega, on bi se samo igral, pa macku pac ni do tega.

battito animale


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #138 : 03 Februar 2006, 14:55:49
Aha, hvala Lilit :) Pozdravi Grina :)

Kje pa ste vsi okuženi z Aussie-lepoto-pametjo-avstralčki virusom??? (Ljubitelji-malih-velikih-aussijev  ;) )

Papa,

SunS.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #139 : 03 Februar 2006, 16:05:37
Pripravljamo se na jutrišnje 'Aussie srečanje', čez pol ure naju čaka pa še trening z reševalci v Bajcerjevem mlinu  ;D
- to je tukaj:

Lp,
Tina & Chica


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #140 : 04 Februar 2006, 00:12:35
Citiraj
Pripravljamo se na jutrišnje 'Aussie srečanje', čez pol ure naju čaka pa še trening z reševalci v Bajcerjevem mlinu 


Bajcerjev mlin je tanartanajblbolši!!!

 :-* :-* :-* :-* :-*

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #141 : 04 Februar 2006, 00:14:49
Aja,pa poglejte si no Chico,kako se lepo vzpenja v zgornje nadstropje hleva. :)

Sam na izpitih ni tm gor ponavadi nobenga. ;D ;D ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #142 : 04 Februar 2006, 07:00:45
Sky se popolnoma strinjam glede Bajcerja  ;D Zdej se še menimo, če bomo dobili rudniški rov v upravljanje - to je tudi idealno za trening v zaprzih prostorih.

No, s Chico pa ne trenirava samo za izpite, ampak za akcijo!  ;D
Na tej sliki je šla prvič sama po stopnicah (prej sem jo doma vedno nosila), potem je pa kr zletela gor  ;D Nekateri labradorčki so samo gledali in niso vedeli kaj bi, ker so stopnice malo bolj strme, kot je običajno... govorim za začetnike. Potem so šli pa na zadnje tace in gledali kaj naj, ampak Chica je dobila pa krila  ;D
Včeraj so se nam na treningu pridružili še Domžalčani - izredno simpatična ekipa.
Zdej se pa s Chico odpravljava na Gorensjko.... Upam, da bo kaj bolj utrujena od pohoda in pasje družbe, kot je bila pa od včerajšnjega treninga... Energije ji sploh ne zmanjka  :)
Lp,
Tina


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #143 : 05 Februar 2006, 11:48:18
Včeraj smo se imeli super na srečanju  :D :D :D

Prišlo je kar 14 aussiejev pa 2 borderja, bernardinka in terier  :D

Slikce si lahko pogledate tukaj: http://aussiezoe.zoto.com/galleries/meeting

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #144 : 11 Februar 2006, 17:39:12
Ooooooo, kakooooooo sooooo leeeepiiiii!!!!!! Kar pojedla bi jih :P! {Nč bat- sei jh ne bom... ;) } No, vsi so mi všeč:) Od Grina do Chice do Ruby pa do Berry... Res tudi vsi ostali:) A se meni samo zdi, a je Berry bolj temnejša blue merle? Tudi zelo lepa  :D

Lepe pozdravčke od zasvojene z aussiji

Suns.


(aia, tole je malo čudno... a nobenega aussija še nisem videla v živo :-[ ... A komaj čakam na kakšno razstavo... Pridem mimo :) !!!) 1000000000000000000000000000%!!!!! 


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #145 : 11 Februar 2006, 19:38:18
Danes smo se malo sprehajali ob morju... :o

http://grinch.zoto.com/galleries/morje/

battito animale


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #146 : 11 Februar 2006, 19:45:45
O, Lilit, kakšenga lepega čolnička imaš ;D
http://grinch.zoto.com/img/45/bea23da893600573cd311b18100ca1eb-.jpg

Lepe slikice. ;)
Pa še eno vprašanje. A ima Grin rep vedno tako zavit čez hrbet? Ali samo ob najbolj radostnih trenutkih? A imajo lahko tako rep avstralci?

lp

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #147 : 11 Februar 2006, 19:52:07
Ja imam gliser ja ;D

Hja, rep je odvisen od razpolozenja. Kadar je normalno razpolozen, ga ima zavitega cez hrbet. Kadar sreca kaksnega psa in se postavi, ga dvigne se vise ::) Vcasih ga drzi kao v liniji s hrbtom, ampak mu ne uspe ravno in potem je tako malo valovit ;D cisto dol spuscenega ima redko.

Kar se standarda tice... ASCA in AKC itak predvidevata, da je rep kupiran. V FCI standardu ni nic omenjen.
V Veliki Britaniji, kjer je ze od nekdaj prepovedano kupirat repe, pa je v standardu predviden dolg rep in tak zavit rep ni dovoljen.

battito animale


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #148 : 11 Februar 2006, 20:06:43
Lilit, enkratne slike!!!
Bo treba it kmalu kaj na morje pogledat, je tako lepo pri vas...



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #149 : 11 Februar 2006, 20:15:13
Lilit, ful dobre fotke! Tale prva, kjer sedi mi je najbolj všeč ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard