Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3532750

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15690 : 06 Maj 2013, 16:01:34
Moji dobijo ponavadi Acana--različne formule, trenutno so na Sport and Agility, prej pa Lamb and Apple. Kombiniram s konzervami, znamka Prince ali Platinum. Za priboljške pa dobiijo Platinum brikete, všeč so mi ker so prave velikosti pa samo na pol suhe.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15691 : 06 Maj 2013, 22:39:25
Ginny zdaj že nekaj časa je Dog Lover's Gold - navadno verzijo, občasno kombiniram pa s konzervami in doma pripravljeno hrano :) Nekaj časa je več jedla surovo hrano, ki sem jo naročevala pri Nimrodu, po podražitvi pa nisem naročila nove porcije in iščem druge opcije. Od dodatkov občasno dobiva Omega 3 tablete.
Iz prehrane lahko praktično doktoriraš, ker je toliko možnosti in izbire. Nekako moraš najti način prehrane, ki ustreza psu, tvojim prepričanjem in denarnici.

S šamponom jo skopam nekajkrat na leto, tuširam pa jo, če pride iz sprehoda z umazanim podvozjem ;D to je predvsem pozimi in ob deževnem vremenu.

Od krtač se mi najbolj obnese glavnik z vrtljivimi zobci in pa slikcer brush, ki ima na koncu čisto majhne bunkice.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15692 : 06 Maj 2013, 23:35:24
Jaz se ne spomnim, kdaj sem jih skopali s šamponom, če sploh kdaj...poleti pa gremo večkrat plavat. Smo dobili nek šampon za nagrado na zadnji tekmi na Madžarskem (zasluga Oli, ki je bila kot ponavadi na stopničkah  ;) ), baje je zelo kakovosten, ob priliki ga bomo probali.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15693 : 19 Maj 2013, 13:23:56
Jaz pa nimam izkušenj, da bi veljalo pri negi dlake za vse pasme enako ... že med borderjem in mojim avstralcem je nekaj razlike. Pri Tarasu se obnese zelo podobna vrsta nege (krtače, pogostost kopanja) kot pri Ginny, njegovi sestrici.

Tudi pri hrani se popolnoma strinjam z Zoe, sama sem prva tri leta sprobala kar ene pet različnih vrst. Zdaj sem že dve leti na Canidae (ki pa je malo problem zaradi težav uvoznika iz ZDA, krivda je na strani EU birokracije seveda), pa nemški Belkando (ima ga Tukano) se je tudi dobro obnesel. Nekaj za srednje žepe in gotovo dobro za psa ;). Dodatkov ne uporabljam, kdaj pa kdaj dobi ribe iz konzerve ali malo govedine iz juhe, pa surov nariban ali kuhan korenček ali bučke ... dlako ima prekrasno (fotka v dokaz).

Pred odločitvijo o nakupu ti svetujem, da se zaneseš povsem nase in na čimveč zbranih informacij in konkretnih poznanstev in da nikakor ne staviš preveč na mnenje enega samega človeka ;). Ti psi znajo biti čudoviti prijatelji, še posebej za aktivne lastnike, lahko pa si nakoplješ tudi probleme, če izbereš enostransko in ne veš prav dobro, s čim imaš opravka. Karakter psov se deduje prav tako kot zunanjost, fizična sposobnost in zdravje, da pa spoznaš kako funkcionirajo s svojimi lastniki, pa je res na mestu, da jih nekaj spoznaš v živo. Pa ne na pasji razstavi, tam so videti vsi enako :(.
Ali si iz Lj? Midva sva velikokrat na PST, peš ali s kolesom, pa tudi v ZOO in na Šišenskem hribu.



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #15694 : 12 Junij 2013, 15:20:20


Včasih kar ne morem verjet, da bo konec leta že 10 let star





Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15695 : 12 Junij 2013, 16:10:49
Lep kot vedno :)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15696 : 16 Julij 2013, 14:55:59
Včeraj in predvčerajšnjim smo praznovali Ginnyn 7. rojstni dan :-*



Vsem bratcem in sestricam želim še mnogo prijetnih dogodivščin in slastnih pojedin :D

Od 3. do 9. julija pa sva šli z Ginny s Katjo in Dancerjem v Nemčijo gledat trial - tekmovanje v paši. Spet je bilo super, tokrat sem en dan pomagala sodnici pri merjenju časa, preostale dni pa sva s Katjo rihtali račke, gledali, fotkali in spoznavali nove pse in njihove lastnike :).



Slikce od tekmovanja pa so tule: http://slo-aussie.com/

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15697 : 16 Julij 2013, 15:56:15
Vse naj naj vsem :*


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #15698 : 01 Avgust 2013, 11:48:47
Vse najboljše Ginny, še tukaj, čeprav malo pozno! :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15699 : 02 Avgust 2013, 11:26:38
Inka kje pa zdaj še dobiš Canidae? Menda bo od zdaj naprej v EU nedobavljiva. Jaz res ne vem kaj je tako grozno posebnega na tej hrani, da so nonstop težave z dobavo. Isto je bilo z Artemis.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15700 : 02 Avgust 2013, 11:34:24
Hvala :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #15701 : 14 Avgust 2013, 17:45:18
čara, malo pozno odgovarjam ... Canidae se res izgleda ne bo več dobavljal zaradi sprememb EU zakonodaje, s katero so postopki uvoza z ZDA očitno tako oteženi  >:(.
Pa se podobne komplikacije med EU in ZDA trgovio še kje pojavljajo, škoda izgubljat energijo s tem, tako pač je  :-X. Zdaj nabavljam nemško hrano Belkando in mi je (oz. Tarasu) O.K.

Ja, pa hvala za čestitke, Zoe, sem precej "odklopljena" zadnje mesece  :-[.
https://www.facebook.com/lijana.kononenko/media_set?set=a.186857468011287.41984.100000611050019&type=3#



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15702 : 08 Oktober 2013, 11:14:22
A sem jaz to tukaj prebrala al se mi samo zdi? :)  Neka povezava z ušesi in karakterjem? Če so ušesa tako-in-tako je potem možnost za plašnost takšna-in takšna? Nekako v tem kontekstu.
Iščem pa ne najdem. Prosim za pomoč. Malce raziskujem korenine naših kužanov pa gledam ušesa  ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15703 : 08 Oktober 2013, 12:15:21
V tej temi smo nekoč govorili o ušesih, ampak ni bilo povezano s karakterjem, vsaj jaz se ne spomnim. Smo pa ugotavljali, do katere starosti se dokončno vidi, kako jih bo avstralec nosil (na bottom ali na rose). Jaz imam doma oba primerka, različna sta kot dan in noč, ampak tega ne pripisujem ušesom ampak bolj posebnosti pasme  :P.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15704 : 08 Oktober 2013, 12:16:23
Ma, enkrat smo se nekaj zafrkavali na to temo :D ampak naceloma ne verjamem, da imajo usesa in karakter veliko veze ;)

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15705 : 08 Oktober 2013, 12:21:33
Samo če pogledaš Grina na tej tvoji sliki..... ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15706 : 17 Oktober 2013, 16:03:54
Aha ok. Sm mela v spominu nekaj okoli streloplašnosti itd.  :) Ni bitno  :) Kaki so pa kateri uhi? Da bom vsaj vedla kake uhe ma moja zver. Nosi jih ko ''propelerčke''  >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15707 : 17 Oktober 2013, 16:08:05
Ne vem, ce obstajajo slovenski izrazi... no razen za pokoncne ;) propelercki so "rose ears", prepognjena so pa "button ears". Samo take imajo tudi borderji, tako da ti verjetno ni v veliko pomoc :)

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15708 : 17 Oktober 2013, 17:07:26
No sej naša kot kaže je miksa z borderju ne ausiu. Ma pa uhe take kot od Silvie Bi. Torej ima najbolj približno rose uhe, a ne. Sam tko za lušno, da vemo. Ko je tok fajn sosedom servirat ''strokovne izraze''. Ker pač ''netipično'' za naše okolje skrbimo za živali in vedno sprašujejo zakaj so tok posebni.  >:D Mamo Evropsko d. mačko. Pa nemškega labradorca. Zdj pa rabmo še zanjo posebna ušesa  >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #15709 : 24 Oktober 2013, 16:33:12
Mogoče kdo ve kater avstralski ovčar se sprehaja po fužinah? Blue merle.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15710 : 24 Oktober 2013, 21:53:35
Mucika, jaz ne bi vedela.

Kdor želi lahko do 3. novembra 2013 na e-mail naslov [email protected] pošlje fotografije za koledar avstralskih ovčarjev :D

- število slik ni omejeno
- slike naj bodo raznovrstne
- slike naj bodo v velikosti primerni za tisk
- na slikah naj bodo rodovniški avstralski ovčarji

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15711 : 24 Oktober 2013, 22:07:48
Pa še nekaj malega slik z nacionalne specialke za avstralske ovčarje (ASCA Nationals), ki je bila letos v Coloradu.

Raj za ljubitelje avstralskih ovčarjev, kamorkoli se obrneš povsod so sami avstralci :D in to na tako velikem območju, da se američani naokoli prevažajo z vozički za golf :o ;D

Res je bilo krasno videti toliko različnih psov in spoznati nove ljudi med njimi tudi "legende" te pasme.




malo je bilo blatno ;D









z Magnumom, ki je letos pri skoraj desetih letih postal prvak v paši goveda (Champion Cattle dog)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Dominika

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #15712 : 25 Oktober 2013, 11:17:59
Zoe luštne slikce :)

Ena fotka našega novega člana:



Dominika

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #15713 : 25 Oktober 2013, 11:27:26
In še en posnetek, da vas malo spomnim kako izgleda sprehod z mladičkom in enim v najboljših letih :)

https://www.youtube.com/edit?video_id=HiOTTj02FVU&ns=1&o=U&feature=vm



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15714 : 25 Oktober 2013, 11:41:51
Cestitke!  ;D Iz kje pa je?

Btw, link za youtube ne dela (si skopirala napacen link iz menija, kjer urejas videe).  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dominika

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #15715 : 25 Oktober 2013, 11:56:30
Sedaj bi moral delati, sem spremenila v javen.

Polno ime je
Silver Dream Jack Daniels




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15716 : 25 Oktober 2013, 12:08:05
Ne, se vedno ne dela, ker je link napacen.. Tole dela: http://youtu.be/HiOTTj02FVU  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dominika

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #15717 : 25 Oktober 2013, 12:12:56
Hvala ovčka, jaz sem videla že tudi na svoji povezavi.
Tako, da nisem vedela da je kaj narobe. :(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15718 : 25 Oktober 2013, 12:20:33
Ja, ker si bila tam v svojem racunu, kjer se urejajo videi (zato je tist edit notri v linku). Jaz ko sem kliknila me je vrglo na moj racun med moje videe.. Uglavnem za naslednjic, kliknes pod odprtim videom "Share" gumb in skopiras link  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15719 : 25 Oktober 2013, 21:15:02
Kaj se simpatično igrata :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"