Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3523792

blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2310 : 09 December 2006, 17:01:41
Upam, da takrat v Bohinju ne bo drugih turistov. Si lahko predstavljam, da jih bi kap, ce zagledajo naso hordo.
Za koledar sem itak ZA in z veseljem bom sodelovala.

Goldengirl ne vem zakaj bi posiljali cez mejo za MDR1, ce imamo na voljo testiranje v Ljubljani in to za nizjo ceno in brez drage postnine?
A skotki posiljate v tujino?
LP
Jasna



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2311 : 09 December 2006, 19:06:13
Blumina...Ne samo rezultate če jih imaš...Na tej spletni strani se izbira seznam testiranih in zdravih psov...Ker sem link dobila na mail sem ga posredovala tukaj če koga zanima...GG


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2312 : 09 December 2006, 19:23:15
Nosek od Grina - lani in zdaj :-*

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2313 : 09 December 2006, 20:14:35
Golden Girl

samo nekej bi opozorila, da si ne bi kdo napačno razlagal MDR1.
Tudi psi, ki imajo MDR1 -/- so zdravi.. imajo samo mutacijo gena , kar pomeni, da so občutljivi na določena zdravila in jih ne smejo dobivati..
Na srečo, je prišlo do tega odkritja in tako ti psi niso več v nevarnosti..
Toliko v vednost.. Aussiji so bili testirani pred enim letom V Sloveniji, rezultate objavlja vsak lastnik po lastni presoji in potrebi..tako kot vse zdravstvene preglede v primeru potrebe..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #2314 : 09 December 2006, 20:46:25
Hojla

sem bilo opozorjen za ausie meeting, no pa še za eno drugo temo tukaj :)

skratka, načeloma sem za bohinj, samo vreme mora biti pravo, kakšno bolj rano uro ne bi zmogli biti tam? ob 11-tih?  :-\



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2315 : 09 December 2006, 20:48:19
Lahko smo tudi bolj zgodni  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #2316 : 09 December 2006, 20:53:22
No, upam, da ostali tudi lahko kaj prej zapustijo toplo posteljo :) namreč dan je kar kratek, pa preden se bomo odpravili kam, bo šlo tudi kar nekaj časa  ::)

Ne bi pa dal roke v ogenj, da bohinjci ne računajo parkirnine pa cestnine na planino.

p.s.: pa glejte, da boste meli pse počesane pa zglancane, bom imel fotoaparat s seboj  ;D



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2317 : 09 December 2006, 21:27:42
Zarad mene lahko tut bolj zgodaj. Samo iz ng je recimo do Bohinja kr precej vožnje...sploh če bo sneg ali pa slabo vreme.
Boste vi vlekli Artya ob 7h iz boxa, tamali je pravi zaspanček  :P :P




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2318 : 09 December 2006, 21:39:09
Blumina  mladički:
za bazo ni treba pošiljati rodovnika, ker ga je Nadja poslala že zdavnaj

Jaz sem lahko tudi bolj zgodaj v Bohinju..naj povejo tisti, ki so dlje..
Ampak, saj imamo športne pse in smo športni, ne.. če bo pa sneg pa verjetno odpade, mislim, če sneži
Špela a to je tam, kjer se gre v Korita Mostnice po pobočju? In naprej gor na Vogar?

Bohinjce bo pa najbrž kap..ampak bi mogoče izbrali pot, kjer ni tako veliko ljudi..kdor ve zanjo

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #2319 : 09 December 2006, 21:56:44
Ojla, glede ture morate racunat, da se bodo srecanja udelezili tudi mladi psi.
Moji malcki (ki niso vec moji :P) zgledajo ze zelo veliki, a so se vedno otroci. Kosti, tetive, hrustancki,... so se zelo obcutljivi. Tana, ce bo prisel kateri od tvojih je treba pazit se toliko bolj. Zbrati je treba turo bolj po ravnem!
Sploh, ce bo sneg.
Kar mocno upam, da bo. Kaksen pa bo Bohinj za novo leto, ce ne bo snega? Zalost ???

LP
Blumina



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #2320 : 09 December 2006, 22:12:13
Ja verjetno bo res treba malo bolj zgodnjo uro določiti, da se bomo potem do enajstih enkrat odpravili :D Ker kar se spomnim do zdaj še nikoli nismo bili prav točni ;)

Da bi bilo vsaj lepo vreme, ne tako kot je zdaj. Mi s sprehoda pridemo čisto mokri in umazani.

Glede turistov pa ne vem kako je v tem letnem času v Bohinju, poleti vem da jih je kar precej povsod. Je težko najti kotiček, kjer jih ni...

V naši vasi trenutno ni nikogar, se sprehajamo sami mi :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2321 : 09 December 2006, 23:19:10
Most na Soči   5:25   -   10:05   -   -   18:05
Podbrdo   6:05   7:55   10:45   13:15   16:05   -
Bohinjska Bistrica   6:15   8:05   10:55   13:25   16:15   18:50




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2322 : 09 December 2006, 23:32:10
Oops--nisem namensko poslala to zadnjo sporocilo, ker ni bila se napisana do konca.

Ja, iz NG v Bohinj je zoprna cesta. Najbolje je, ce gres z avtovlakom, ta pa pelje sele ob 10.05 iz Mosta na Soci (ce ne gres ze ob 5.25!), in pride v Bohinjsko Bistrico on 11.. Za preveriti bi bilo, ce gre ob sedmih in nekaj, namrec ne vem, zakaj bi sel iz Podbrda ob 7.55 ampak ne iz Mosta na Soci.

Oli je imela cca. 3 mesece in pol, ko je sla na aussie srecanje v Kranjski Gori. Laufala je zraven velikih, pa je bilo vse vredu. Na Krasu so ti mali (Arty, Ginny, Tika) sami mirkali in niso pretiravali; medtem, ko so se veliki noreli na travnikih, oni so se bolj drzali pri ljudjeh. Vsekakor je treba paziti, da ne pride do poskodbe.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #2323 : 10 December 2006, 00:22:00
V album sem dala načrt, tako da boste vsi vedeli, kje je parking za dovolj avtomobilov in dovolj pesjanov: http://cowgirl.moj-album.com/album/6011209/?os=6011244
Upam, da ne pobirajo parkirnine, se bom pa še pozanimala in malo naokoli poklicala. Mislim pa, da je turistov bolj malo. Če je poletje je gužva, ampak v "mrtvi sezoni" je pa bolj mirno tam naokoli. Če je sneg so itak vsi na smučanju...  Zarad Bohinjcev se pa ni treba bat, ker se bolj malo sprehajajo po prelepi Bohinjski kotlini.  ;)
Iztok: Lahko se dobimo tudi prej, vendar sem namenoma napisala bolj "pozno uro, ker niso vsi z Gorenjske.
mak mislim, da bo samo prišel malo pogledat, na kašno dolgo turo pa ne bo šel.
Danes je šel naš zadnji malček, ki že ni bil več tako majhen. Sedaj posvetimo ves čas samo mačkici, ki se je kar oddahnila od tamalih in seveda Tani, ki je postala prava scrkljanka. Kavč je sedaj njen prestol. Upam, da jo bo kmalu minilo.  :)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2324 : 10 December 2006, 01:05:24
Blumina

smo imeli aussie srečanje lani oktobra, ko so bili moji stari dobre 4 mesece in so šli od malo nad Kočo na Gozdu do pPštarce po stari avstroogrski cesti ..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Faith

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
  • Faith
Odgovori #2325 : 10 December 2006, 05:20:02
Dobro jutro!
Moram vas vse pohvaliti. Ste ljudje akcije, in ne samo bla bla. To zelo cenim! ;D Srečanje bo, pa če bojo ušpičene prekle padale. A ne?
Vsi, ki ste včeraj, na tak turoben popoldan pošiljali slikice vaših lepotic in lepotcev, super ste! Doma smo celo popoldne delali iiiiiiiiiiiiiiii :D
Nekoliko sem prenovila našo domačo stran, http://www2.arnes.si/~surelovs/tristan/ , tako da ima sedaj vsak od naših "otrok" svojo stran, tudi Faith. Tam je tudi link z (delujočimi) email naslovi za še več slikic za koledar.
Blagor tistim, ki znate spat do 7h. Pa tudi tisti, ki znate spat do 5h!  :(
Pozdravček!

Post nubila phoebus


s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #2326 : 10 December 2006, 07:12:54
Jean mislim, da je boljše da greš v Bohinj kar  po "normalni" cesti na Postojno pa tam gor. Bolj zgodno uro sem pa imel v mislih zaradi istega razloga kot Sana, namreč točnost ni ravno vrlina na teh meetingih  ??? (beri: če se zmenimo ob 11-tih, mogoče štartamo ob 12-tih)

Hehehe ta vaš geografski princip določanja zbora mi je všeč, mogoče bi ga lahko še na agility tekmah določili, namreč, če je tekma denimo v Gornji Radgoni moram že ponoči od doma  ::), ti šment, oni ki so bliže pa samo 10 minut pred tekmo  ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2327 : 10 December 2006, 07:15:15
Na tekmo pride 100 ljudi, ce pa nas (vas) je 10, se lazje malo prilagodimo :)

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2328 : 10 December 2006, 09:07:01
s5iztok
jaz sem tudi za jutranjo uro -
- rana ura, zlata ura
-zjutraj se dan lovi
-zadnja v posteljo, prva pokoncu, pa bo vsak dan kaj dobrega v loncu ( to je imela moja stara mama izvezeno na stenskem prtu , če kdo še ve, kako to izgleda)

Držimo pesti za Andrejo in Berry..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2329 : 10 December 2006, 10:10:12
Za srecanje v Kranjski Gori smo bili mi glavni krivci za zamudo (Moniko tezko vrzes iz postelje ob vikendah...) . Na Krasu smo bili zelo tocni, ker smo tukaj doma  :P V Bohinju bomo tudi tocni, ker bomo zacasno tam doma. Ostali ste vsi itak pridni, a ne?

Za Evarty, ki pride iz Nove Gorice, res priporocam avtovlak. No, voznja po Baski Grapi in cez Sorisko planino je tudi zanimiva in lepa, cesta pa dolga, ozka, in ovinkasta, pa ce je sneg, cez Sorisko planino zna biti problem.

Gorenjci, je kaj snezilo pri vas? Nekaj malega je na Nanosu, v dolini pa dez.



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #2330 : 10 December 2006, 11:05:29
Jean hvala za predlog... :) bomo še vidli na kakšen način se pripeljemo v Bohinj :)

Drugače pa lahko tut mi pridemo bolj zgodaj, sej sem že prej rekla.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2331 : 10 December 2006, 11:28:09
Martina, kaj pa imate Andreja in Berry?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2332 : 10 December 2006, 11:53:16
Zoe, potrpi.. bosta sami povedali..upam, da še danes..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2333 : 10 December 2006, 15:12:16
Slabo ste držali...  :P
Berry je naredila tisto, kar sem mislila, da mogoče ne bo, prfektno, tisto za kar bi sama dala roko v ogenj pa niti ne...  ::)

Sej ona se je super držala. Jaz sem bila pa tako živčna da me je sodnik vprašal če sem spila kakšno tableto...  :-\

Ma ben... Smo naredili in smo se rešli. V bodoče pa malo več treningov pod pritiskom, da se ga naučim prenašat.

Važno, da mam obesek na katerem piše BBh - opravljen izpit.


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2334 : 10 December 2006, 16:11:10
Bravo! Cestitke.  ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2335 : 10 December 2006, 17:07:16
Bravooooo :o

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2336 : 10 December 2006, 17:21:02
Hvala, hvala  :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2337 : 10 December 2006, 18:21:18
Čestitke  :-* :-* :-*



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2338 : 10 December 2006, 19:06:32
O super, čestitke  :D :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2339 : 10 December 2006, 19:14:27
Čestitke!!!  :o :o :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com