Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3490922

Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #90 : 23 December 2005, 21:20:15
Tudi Chicolina je uredu... danes je bila veliko sama, ko sem bla v LJ, zato sem jo pred odhodom peljala na en daljši sprehod in potem takoj, ko sem prišla domov še 1x za eno uro, potem pa v mesto na fronto :) Je doživela in preživela pokanje petard, tuljenje sirene rešilca 3 m stran od nje. Se mi je zdelo, da jo je bilo malo strah, ker repa ni imela tako pokonci kot ponavadi, ampak ni pa cvikala, ampak se samo pogledala v smer dogajanja. Upam, da bo tako tudi ostalo - glede pokanja petard. Drugače se mi pa zdi, da jo je najbolj fasciniral rešilec, ki se je peljal mimo s sireno in lučkami. Se dvignila tako, da je stala samo na zadnjih nogah (povodec je bil pa ohlapen). Kakšen firbec  ;D
Zdej mi pa spi pod mizo in mi greje noge - je imela dovolj aktivnosti za danes.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #91 : 24 December 2005, 22:40:37
Super,da sta fino :)

Kako pa boste preživeli novo leto? Letos bo zame zadnje silvestrovo brez psa ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #92 : 24 December 2005, 22:53:47
Koliko sekund se? ;) ;D

Jaz pravzaprav se ne vem, ker razmisljam o moznosti, da bi 1.1. delala in bi mi pravzaprav cisto pasalo bit doma na kavcu 8)

Grin bo pa v vsakem primeru ostal doma, ker se mi zdi brezveze ga vlacit s sabo v mesto, med vse tiste petarde, guzvo...

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #93 : 24 December 2005, 23:15:23
zoe, kaj pa ti - se mislis letos do konca nazurat, da bos drugo leto s psom? ;D ;D ;D

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #94 : 24 December 2005, 23:34:54
Hehe ;D ja, tako nekako :D pa sej, če si s kužijem je tudi žur :) samo v drugačni obliki :). Letos grem v Bratislavo od 29. pa do 2. :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #95 : 30 December 2005, 19:33:31
Še malo slikovne popestritve teme o aussijih  :)





Lp,
Tina

P.S.
Mi maximalno uživamo na snegu!!!


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #96 : 04 Januar 2006, 22:10:23
Wiii, Tina, tale tvoja Chica je fullll lepa!!!!!1 :D Tudi meni so sicer aussiji lepi in vse, moti me le to, da ne smejo (baje) živeti v pesjaku... :( Kajti meni niti v sanjah ne bi pustili imeti psa v hiši. A ko se bom preselila na svoje (beri:10 let :p ) pa mogoče... A prej nameravam imeti še enega psa. Bernija ali pa BC-ja. Sam se še nisem odločila, kajti imam do tega še dolgo :)

A da preidem nazaj na temo: aussiji so vsi vaši resss lepi :) Mislim, da so meni osebno po barvi najlepši tisti, ki imajo še malo rjave vmes (ne spomnim se sicer natančno- je tak Grin??? Saj je Grin Lilit na desni strani tvojega avatarja? No, taka barva  ;) ) Ampak vsi so zelo lepi!

Lp, Sunshine


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #97 : 04 Januar 2006, 23:47:10
Me veseli, da so ti vsec ausiji. Tudi mene je to najprej impresioniralo pri njih, barva :)
V pesjaku ne smejo bit, zato ker je to pasma, ki je bila vzrejena tako, da tesno sodeluje s clovekom. Seveda imamo vsi sluzbe, redko komu uspe imet ausija ob sebi 24 ur, ampak vazno je to, da je cimvec s svojim clovekom.

Hm, malo rjavega... Grin je redmerle, se pravi, je svetlorjav s temnorjavimi lisami in bronastimi ozigi, in belim ovratnikom. Chica je blumerle, se pravi siva s crnimi lisami, bronastimi ozigi in belino.

Tina, upam, da dovolis, da objavim link do slike, kjer sta oba in se vidi razlika v barvi:
http://www.shrani.si/pics/chica%26gr173135.jpg

battito animale


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #98 : 05 Januar 2006, 13:51:54
hvala Lilit za odgovore :) Obadva (Chica in Grin) sta zelooo lepa. Kot vsi aussiji  :D Lilit, kateri pes pa je na tvojem avatarju poleg Grina? Chica?
Jaz bi takoj imela psa v stanovanju, a kaj, ko mojem staršem to ni všeč. Po parket spraskal pravijo  ::)
Ampak nikoli se ne ve, mogoče jih pa prepričam... Samo ne vem kako!  :(

No aussijem enega  :-* na noska od Sunshine!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #99 : 05 Januar 2006, 15:47:24
Ne, v avatarju je z Grinom slikan bratec Blue Ice.

Ves da pri nas ni nic spraskal parketa... niti ene praskice :) so pa res dlake cisto povsod, v vsak vogal pridejo.
Kako jih prepricas, ti lahko pove zoe, ki je to delala kar dolgo casa, pa ji je koncno uspelo :D

battito animale


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #100 : 05 Januar 2006, 17:16:00
Aya :) Tudi zelo lep :)
Ja, upam, da mi jih bo uspelo prepričati, mislim pa, da imam za naslednje leto 49% možnosti za to. Čez dve leti pa mogoče...?  :D

Lepe pozdravčke, Sunshine


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #101 : 06 Januar 2006, 15:35:42
Sunshine, jaz sem se intezivno matrala ene 4 leta po mojem... Sem pa mislila, da bom čakala še vsaj 10 let, potem pa je oči končno pristal na to :), mami pa se zdaj tudi nekako strinja :D. Jeej ;D

Je pa res pes, sploh tako aktiven kot avstralec, zelo velika odgovornost, tako da dobro premisli in v tem času, ki ga imaš na razpolago preberi čim več literature ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #102 : 06 Januar 2006, 15:45:32
Hmm... nekaterim uspe tudi brez večjih naporov prepričat starše, da si omislijo psa. Sama sem se kar nekaj let (5!) mučila s tem kako jim dopovedat... Pa takrat bi vzela katerega koli psa, samo da bi bil pes   ;D
No, potem se je pa moja mlajša sestrica pred počitnicami spomnila, da bi imela dalmatinko, pa smo jo takoj dobili, ko smo prišli z morja... No, mogoče res ni najbolj pametno kupovati psa premajhnim otrokom, ker ni nujno, da bodo res ves čas skrbeli zanj. Sem pa vesela, da jih je moja sekica omehčala in prepričala.

Lp,
Tina

P.S.
Chica ima od danes naprej na svoji spletni strani knjigo gostov. Vabljeni!  ;D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #103 : 06 Januar 2006, 16:56:44
Ja, nekateri so res srečkoti :). Če pogledam pri sebi bi zdaj moj pes bil star verjetno že kake 6-8 let :). Po drugi strani mi je pa fajn, da starši takoj niso popustili, ker takrat nisem imela pojma o tem kaj je rodovnik in nič o vzgoji psa. Bi se pa verjetno kljub temu pozanimali o vsem tem.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #104 : 07 Januar 2006, 14:05:41
Se tukaj, slike male Olivie, avstralke, ki je prejsnji teden prisla v Slovenijo iz Nemcije (psarna Open Minds)

http://www.shrani.si/pics/oli1227918.jpg
http://www.shrani.si/pics/oli2227919.jpg
http://www.shrani.si/pics/oli3227920.jpg
http://www.shrani.si/pics/oli4227921.jpg

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #105 : 07 Januar 2006, 15:40:17
Fuuul je lepa  :P :P :P Ampak ali ostajajo blue merli ki imajo oba uča rjava? Mi te modre nekak ne potegnejo

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #106 : 07 Januar 2006, 15:43:25
Ja, seveda obstajajo. Chica ima rjave oci, ceprav so bolj svetle. Pa sestrica Bell tudi.

http://www.flickr.com/photos/aussielove/61200276/in/set-1246628/

battito animale


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #107 : 07 Januar 2006, 20:18:59
Lilit, ti tolk zavidam, ker si vidla pa verjetno tudi prečohala Olivio... Meni je ona tako všeč!! Pa še fino bo, če bo bolj drobna...  Upam, da se bomo kej srečali z vsemi avstralci - po možnosti po mojih izpitih  :)

Lp,
Tina


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #108 : 07 Januar 2006, 20:40:12
Kje ste se pa to srečali? Verjetno se bo Olivio dalo velikrat videti, ker bo trenirala agility :). Komaj čakam, da jo malo premečkam.

A do ljudi je bolj nezaupljiva?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #109 : 07 Januar 2006, 21:36:43
SKD Ajdovscina nas je povabilo, ce pridemo k njim trenirat agility. Tam trenira tudi Jean s starejso psico, in sta z Moniko pripeljali Olivio s sabo.

Ma se ni pustila kaj dosti cohat ;) Sicer nisem videla dosti ausi mladicev v zivo, pa se tiste, ki sem, so bili v domacem okolju, ampak je kar malo grdo gledala, ko sem jo cohala (recimo Grin, ce ga cohas, se nastavi in je taksen bolj ali manj ze od malega). Ni bila prestrasena, ampak enostavno taka, ful zadrzana. Saj potem se je pocasi sprostila. Ko sta jo imeli na tleh, je malo tekala za drugimi psi, potem se je ful navduseno zalaufala proti meni in sem jo poklicala po imenu - in se je namrdnila, ker je ugotovila, da nisem prava, in se sla skrit k Moniki ;D ;D ;D ;D ;D

Potem je sedela Monika na klopi, Olivia zraven, in je Grin nekaj snjofal po njeni vrecki z briketi. Ves kako ga je narencala! Kot velika! :)

Je taprava, delovna avstralkica.

Ja jaz sem ful za se eno avstralsko srecanje! Samo zdaj pozimi rajsi ne bi... mogoce marca kje na Krasu ali Primorskem, tak lep pohod in sprehod, bi bilo ful fajn!

battito animale


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #110 : 07 Januar 2006, 21:44:10
Eno vprašanje za vse, ki imate avstralčke - za kakšne ljudi so ti psi primerni?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #111 : 07 Januar 2006, 21:46:36
Z eno besedo: aktivne.
V smislu: ki imajo zeljo in cas delat s psom.

battito animale


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #112 : 07 Januar 2006, 21:56:14
Lilit, mi smo takoj za! Samo en vikend v marcu imam zaseden (me čaka še zadnji izpit za vodnico reševalnega psa). Se moram še pozanimat kdaj bo izpit, pa da potem splaniramo naprej, ker srečanja res ne smem zamudit.
Chica je danes uživala z dvema zlatima prinašalkama. To sta Kerry in Peja - reševalski kolegici  ;D


Kerry, Chica, Peja


Chica na Kerry  ;D

Jutri se pa dobiva s tremi dogicami oz. dogami  ;)

Lilit, se strinjam, da so aussiji za aktivne ljudi. Je treba pa poudarit, da znajo bit avstralci tudi kdaj pri miru in da niso ves čas v pripravljenosti. Chica lepo tolerira moje učenje in lepo spi ali pa se sama zabava s kakšno igračo, če nimam časa, da bi se z njo ukvarjala. No, njen vsakodnevni 1-2 urni sprehod ji pa itak pripada tudi v času izpitnega obdobja  :) Je pa tudi že zdržala brez njenega sprehoda nekajkrat - se zna odlično sama zaposlit s kakšno igračko. To sem morala napisat, ker sem na enem forumu prebrala, da so to pa tako hiperaktivni psi, da če se ne ukvarjaš z njimi 24 ur na dan, in če niso zaposleni, da potem uničujejo stanovanje, itd. Imam eno izmed bolj živahnih avstralkic, pa vem, da ni tako. Znajo tudi kakšno popoldne prespat (dopoldne pa itak  ;D)

Lp,
Tina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #114 : 08 Januar 2006, 16:55:23
Joj, kaksen buhteljcek je bila majhna Bejbka :D

Zdaj pa je prava bejba!

andi, za kdaj planirate leglo? 2007?

battito animale


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #115 : 08 Januar 2006, 22:19:40
Ja 2007, spomladi. Te mika še trikolorček ;) 8) ?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #116 : 09 Januar 2006, 10:03:03
Ne, dejansko me mika se blumerlka ;D
Ampak nimam se nobenih konkretnih planov in jih verjetno se nekaj casa ne bo, tako da je bilo vprasanje bolj informativno ;)

Kaj imas v planu trikolor leglo?

battito animale


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #117 : 09 Januar 2006, 10:51:08
Najraje bi trikolorčke ja, ampak take z velikim ovratnikom in belino na glavi. Mogoče se nam pa celo posreči kakšnega rdečkota nardit :D No, za to je bolj malo možnosti, ostaja pa. Tukaj bi se pa jaz topila he he.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #118 : 09 Januar 2006, 15:34:20
V bistvu bi bilo najlepse imet vsakega ene barve ;) kot ti: http://www.crazychica.be/

Meni je Bejbina barvna kombinacija ful vsec, ker ima toliko beline. Torej boste z rdeckotom parili, red-tri ali redmerle? A se ve, ce je Bejba red-factored?

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #119 : 09 Januar 2006, 16:19:21
Madona, več in več berem o aussijih, bolj so mi všeč... Razmišljam, da bi bil mogoče celo popolnoma primeren kuža za kompromis med mojimi "pasjimi" željami in fantovimi (seveda, ko bova enkrat na svojem)... Definitivno je aussi prišel med moje top 10 pasme.  ::)