Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3473233

andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 22 Avgust 2005, 21:17:59
Ne, Bejba je tri color; črna, rjava, bela.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #31 : 22 Avgust 2005, 21:22:48
Joj kok je 1. fotka lepa.Pa Bejba je prekrasna.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #32 : 24 Oktober 2005, 20:03:29
Joj kam je zlezla tale tema...

Precej novic od zadnjega posta... Mladički so v novih domovih, lepotička Blueberry je ostala doma  :D. Dva kužka sta v tujini, ostali uživajo v naši prelepi deželici...

V soboto smo imeli srečanje (jupi)  :D :D. Bili so: Tax in njeni "otroc": Bejba, Urch in Nero, potem Ruby in njeni "otroc": Bell, Berry, Chica, Grin, Sun; potem še dva brez familije  ;D Chip in Blum  :-*. Pridružila pa se nam je še labradorka Gaja in mali tervueren Dancer. Vsi psi so bili opremljeni s svojimi skrbniki  ;D

Slikce tukaj  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 24 Oktober 2005, 21:37:02
 ;D ;D Meni je pa Berry "najtalepša" :-* :-*

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #34 : 24 Oktober 2005, 21:57:44
Hhehe .. ne boš verjela ampak je tudi meni Berry zelo ljubka :) No sicer pa ... kateri avstralček pa ni?? Pa če določim še bolj natančno ... kateri mladi avstralček pa ni? :)

Skratka ... bolj ko jih človek gleda in opazuje ... bolj se zaljublja vanje ... ker so po eni strani res tako polni energije, ustrežljivi in nasploh prijazni ... po drugi strani pa znajo biti tudi mirni

LP, Črt



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #35 : 25 Oktober 2005, 15:29:19
Se absolutno stirnjam :)

Trigi, po tretji strani pa znajo biti pravi hudički ;D

Koga še kaj zanima? :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #36 : 25 Oktober 2005, 18:16:45
Zoe... Shhhhhhhhhh.... tega ne smeš okol govort ;D

Sicer pa ... kateri pes pa ni včasih malo žleht ... saj verjetno vsi poznate reklo: "Pes ima kosmata ušesa" :)

Zoe... upam da boš res našla psičko ki so jo že toliko časa želiš.

LP, Črt



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #37 : 25 Oktober 2005, 21:59:53
Trigi, je treba to govorit, ker me skrbi za pasmo in to kar se dogaja s psi te pasme :). Če se s psom ne ukvarjaš dovolj postane neobvladljiv, saj nima dovolj psihične in fizične zaposlitve, kar pa te psi rabijo. Tako da je bolj da ljudje vejo kaj je to, kakor da kupijo nekaj kar ne pričakujejo in nekaj česar nočejo.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #38 : 25 Oktober 2005, 22:04:55
To se pa popolnoma strinjam ... Avstralski Ovčar je definitivno in izključno primeren samo za aktivnega človeka... za nekoga ki mu ne bo težko se z psom ubadat skoraj ves svoj prosti čas in bo dovolj kreativen da bo znal psu najti zaposlitev ...

LP, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #39 : 04 November 2005, 11:06:01
Zoe v priponki je nekaj samo zate ;). Slikano na CACIB lj. 2004

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 06 November 2005, 14:05:27
O ninci, hvala  :-*. Je pa v taki hecni pozi, da izgleda kot da ima ogromno glavo  ;D ;D

Jaz pa že odštevam dneve...še približno eno leto  :'(

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #41 : 07 November 2005, 16:11:45
Tudi moja mami se je zaljubila v pasmo (heh pretiravam ampak e pa pes ki je njej najbolj všeč  ::)) Sicer bolj na izgled kot po karakterju ampak če bi ga meli doma že vidim kakšno bi blo. Na koncu bi spal v dnevni (za info Neon ne sme niti v hodnik pa še to ga ma fuuuul rada). Ji je pa všeč rjava različica. Kolikor sem jaz razumela je to red merle. Na prejšnji strani pes/psica, ki je na sliki poleg Ruby in ni poimenovan/a. Pa tudi tisti z različnimi odtenki rjave so ji simpatični. Ali je to red merle?

Kako pa se barve lahko parijo med sabo. Pri nekaterih pasmah vem da se ne smejo vse med sabo oz. ni priporočeno, ker lahko nastanejo čudne kombinacije.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 07 November 2005, 16:20:43
Rjava barva se imenuje rdeča. Je pa to taka barva kot jo ima Ruby. Lahko je taka kot Ruby, ki ima poleg osnovne rdeče še belo in pa t.i. copper (bakreno) barvo (obrvi, lička, na tačkah); potem je lahko samo rdeča; lahko je rdeča in bela (torej brez copper); lahko pa tudi rdeča in copper (brez bele)

Red merle je pa barva kjer imaš svetlejšo rdečo barvo s temnejšimi flekci. Spet je lahko red merle z belo in copper, lahko brez bele, brez rjave, ali pa brez obeh - samo red merle.
Red merli in rdeči imajo smrčke jetrne barve, tako da če ti kdaj dela težave ali je pes črn ali rdeč, blue merle ali red merle samo pogledaš smrček.

Parjenje dveh merlov (red merle x red merle, red merle x blue merle, blue merle x red merle) ni prepovedano je pa zelo nezaželjeno, zaradi dvojnega merle gena, ki se lahko pojavi. Taki psi so velikokrat gluhi in/ali slepi :(. Rdeča in črna barva (ti dve se imenujeta solid colours) se lahko pari normalno z vsemi barvami.

Če pa še koga kaj zanima naj kar vpraša :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #43 : 15 November 2005, 19:55:36
Se kdo tukaj ukvarja z rastavljanjem Ausijev? kako jih negujete? uglavnem vse o razstavljanju o avsijih ;)


by pa hvala za odgovore

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 15 November 2005, 22:30:34
Ursa, sicer ne razstavljam aussijev, ampak ti lahko povem, da naj bi se avstralčki razstavljali čim bolj naravno. Brez kakšnih lakov, pudrov in podobnega, morajo pa biti čisti in skrtačeni. Nekateri jih tudi malce postrižejo, da dobi kožuh lepšo obliko.

Takole na kratko, če te pa še kaj zanima pa kar vprašaj.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #45 : 16 November 2005, 07:16:49
Koliko ja ausijev v SLO i jih razstavljajo?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #46 : 16 November 2005, 18:09:26
Razstavlja se okoli 8 slovenskih aussijev. Ene 11 jih je pa bilo na vsaj eni razstavi. Zdaj tistih 8 ni prisotnih na vsaki razstavi, recimo da so v povprečju na razstavi trije naši, tako nekako.

Ni pa noben aussie popolnoma razstavni pes, kar pomeni, da vsi počnejo poleg razstavljanja še kakšno drugo dejavnost, kar se mi zdi zelo prav :D

Ursa, prideš v Vrtojbo?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #47 : 16 November 2005, 19:01:00
ne!
pridem pa v lj! a ti prideš v lj?


sigurno pridem k ruby pa k chipu pa mogoce k blum(ce jih bom najdla)....skratka bom vse ausije obiskala k jih bom vidla ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 17 November 2005, 14:45:47
No fino, v Ljubljano pridem ja. Bodo pa skoraj sigurno vsi napakirani na enmu kupu ;) tako da če boš prišla k enemu, bodo ostali zelo blizu :D.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #49 : 17 November 2005, 14:50:16
super ;) pol se pa vidmo :D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #50 : 27 November 2005, 09:43:34
Javlja se se ena avstralofilka...

Alpine River Blaze of Fire, a.k.a. Grin
http://freeweb.siol.net/pazverca/grinvona5.0.jpg

Je iz junijskega legla iz Kranjske Gore, zdaj so stari 5 mesecev in pol. Barva red merle.

Po karakterju je zelo odprt, naravnost obozuje ljudi. Ni pa zelo unicevalskega znacaja, zaenkrat je unicil eno copato, pa se to je samo malo pogrizel, ne pa strgal na drobne koscke, kot bi najbrz naredila njegova mama ;) Ce pozabim zapret vrata od kopalnice, se tudi zelo zabava z rolo toaletnega papirja ::)

Njegovo sestrico Chico in bratca Blueja (na Poljskem) lahko vidite tu:

freeweb.siol.net/aussie05 in republika.pl/aussie_blue


Slika spremenjena v povezavo, ninci

battito animale


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #51 : 27 November 2005, 09:45:42
kj pa slikice? chica je prava lepotica tako kot vsi ausiji :-*

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #52 : 27 November 2005, 09:50:58
A mate kake načrte za Grina ? (razstavljanje, agility,...)  :D

Ps. slika se ne vidi  ;D
                                 enga  :-* v mojem imenu 

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #53 : 27 November 2005, 09:52:45
wauuuu ... kolk so luškani vsi aussijiiiiiiiiii  ;D :-* :-* :-* :-*



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #54 : 27 November 2005, 10:01:48
Jaz vidim sliko ???

OK jo bom se pripela...

Grin se ze pocasi uci agility, pa tudi v Vrtojbi je bil razstavljen... za razstave za naprej se ne vem, bomo videli. Je pa prav uzival, ko ga je sodnik pregledoval :D

battito animale


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #55 : 27 November 2005, 10:05:14
o je luštn :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* a se kej dobite s njegovo sestrico chico?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #56 : 27 November 2005, 10:07:01
Grinčka smo pa mi videli v Vrtojbi ;D pa je res lepotec in pol.

Zgornjo sliko sem spremenila v povezavo, upam da jo zdaj vidite ;)

Lp nina



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #57 : 27 November 2005, 10:11:45
em..meni ko kliknem povezavo napiše acces denied....
Drgač pa se vidi v priponki  ;D

Grin je pa res...LEP  ;D pravi lepotec  :-* :-* :-* :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #58 : 27 November 2005, 10:24:09
Ja fuuuuuul je luštn...pa njegova sestric ain bratec prav tako :D :D :-*

P.S:Lilit ti imaš tudi njufija ne?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #59 : 27 November 2005, 10:26:34
Jah, saj so vsi aussiji lepi  :D :-* :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha