Pedigree

ABBY LABRADOR · 11310

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 02 Julij 2008, 10:28:06
Ojla!
Kako pedigree prenašajo vaši psi. MOja namreč, ko je bila mejhna je jedla zdaj pa ne več-ima drisko. Tudi dlaka ni lepa in je taka kot bi bila umazana. Prej pa je bila hranjena s samo kakovostnimi hranami in smo pedigree uzeli samo, zato ker čakamo na orijen.

Lp Monika in Abby



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 02 Julij 2008, 10:40:17
Pedigree je sr****, ker vsebuje ogromno soli, barvil in ojacevalcev okusa.

Jaz tega moji ne bi dajala pod nobenim pogojem..

Abby: zakaj pa hranite svojo z Orijenom? To je namrec proteinsko zelo bogata hrana in mocno dvomim, da se tvoja Abby giblje dovolj, da porabi vso energijo..



tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Julij 2008, 11:51:17
Pedigree-ja mi nismo nikoli kupovali tako da ne vem kakšen učinek ima na psa...sem pa slišala da je podoben Evkanubi, ki pa smo jo dajali psu (Švicarski beli ovčar) in je postal lepe rumene barve >:(

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 02 Julij 2008, 12:26:32
Pedirge ni nii najmanj po kakovosti podoben Eukanubi! Pedigre in podobno s***** ki ga prodajajo na petrolih in podobno ne bi nikoli dajala moji psički! Jo pa hrani z Eukanubo in je čisto vredu. Je pa res, da Eukanuba malo pobarva psa, to je pa vse. Pedigre pa vsebuje veliko soli in podobnega s***** in je ni za primerjat z Eukanubo!!!!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 02 Julij 2008, 13:52:01
Abby: zakaj pa hranite svojo z Orijenom? To je namrec proteinsko zelo bogata hrana in mocno dvomim, da se tvoja Abby giblje dovolj, da porabi vso energijo..

No zadnje čase se Abby veliko več giba. Moj brt gre namreč vsako jutro tečt po PST-ju. Pa zvečer se znori, ko ji mečem žogicopa še s kakšnim psom. Pa zjutri se tudi z različnimi psmi igra tako, da se res več giba.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 02 Julij 2008, 14:15:45
Ma vseeno ne tolk da bi lahko porabila vse..

Ta hrana je po mojem mnenju primerna za res aktivne pse..



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #6 : 02 Julij 2008, 14:54:52
No pol bi bla ta hrana neki za mojga  :D :D :D ampak ne prenaša nič od tega (kupujemo Eukanubo za pse z občutljivo prebavo ker po vseh drugih hranah dobi drisko) no glede pedigreja pa naš ni nikoli jedu hrane ampak enkrat sem mu kupla en priboljšek (ni blo drucga) in je tkoj dubu drisko pa bruhu je tud  :( tko da res slaba hrana :-X

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 03 Julij 2008, 10:17:15
Ma vseeno ne tolk da bi lahko porabila vse..

Ta hrana je po mojem mnenju primerna za res aktivne pse..

Ja sej bomo mel zdajle samo še tole smo naročil pred 1mescem 7kg pa bomo potem vidl.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 03 Julij 2008, 10:19:41
Sasha katero pa potem priporočaš. Od kakovostnega razreda a je canidae boljši?



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 03 Julij 2008, 12:43:42
Sasha katero pa potem priporočaš. Od kakovostnega razreda a je canidae boljši?

Ja Canidae je res 110x boljša hrana od Pedigreja, saj je ena najkvalitetnejših hran v sloveniji  ::)

Drugače pa Ne dajejte psom tega *****a !!  :-X




Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 14 November 2008, 19:51:04
Ojla!
Kako pedigree prenašajo vaši psi. MOja namreč, ko je bila mejhna je jedla zdaj pa ne več-ima drisko.

Lp Monika in Abby

Seveda, da psi jedo tudi tako sranje, ampak to še ne pomeni, da je za njih zdravo. Sem kr alergična na to, ko vidim reklamo za Pedigree!  :o Tega ne bi nikoli dala svojmu kužku.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 14 November 2008, 20:13:23
Orijen je bogat z beljakovinami, vendar zato ni redilen. Psi se redijo predvsem zaradi ogljikovih hidratov, ki pa jih je v Orijenu zelo malo. Mnogi, ki so svoje pse začeli hraniti z Orijenom, so opazili, da se jim je postava izboljšala, psi so postali mišičasti, saj beljakovine gradijo mišično maso, ogljikovi hidrati pa gredo v špeh.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #12 : 15 November 2008, 11:50:47
Sem kr alergična na to, ko vidim reklamo za Pedigree!  :o

Men je pa reklama huda 8) 8) :D ampak jaz nikoli nisem pomislila da bi ga sploh dala svojemu psu ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #13 : 15 November 2008, 12:20:40
Škoda, da se kvalitetne hrane ne oglašujejo takole po teveju...



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #14 : 15 November 2008, 12:35:10
Škoda, da se kvalitetne hrane ne oglašujejo takole po teveju...

Ja to pa res.. :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #15 : 15 November 2008, 16:12:04
Kvaliteta ne potrebuje reklame, se sama hvali  :P :P


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 15 November 2008, 16:34:52
Ja sam po drugi strani pa, če bi se jo oglaševalo po tv, bi folk, ki hrani psa s pedigree in podobnim, vedel, da obstaja še kaj drugega.



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #17 : 15 November 2008, 17:20:27
Mi smo šli zadnjč s šolo na Dunaj, in sva sošolko videle taveliko reklamo za Royal Canin. Nobenih Whiskasev, Pedigreejev, in podobnega, ni bilo na reklamah.
 In ko smo po šoli delile ankete, o psih, je 90% učencev, ki majo psa, na vprašanje s katero znamke hrane hranite psa, odgovorilo: Pedigree. Žalostno res. Ena je pa celo napisala Royal Canin :o In zaradi velike reklame, ljudje mislijo, da je Pedigree, in podobne hrane, najbolje. Sošolka mi je zadnjič rekla, da je Whiskas ena najboljših hran za mačke :D :o in ko sem ji jaz povedala da ne, je mislila, da sem jaz prismuknjena ::)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #18 : 15 November 2008, 17:51:30
Mi smo šli zadnjč s šolo na Dunaj, in sva sošolko videle taveliko reklamo za Royal Canin. Nobenih Whiskasev, Pedigreejev, in podobnega, ni bilo na reklamah.
 In ko smo po šoli delile ankete, o psih, je 90% učencev, ki majo psa, na vprašanje s katero znamke hrane hranite psa, odgovorilo: Pedigree. Žalostno res. Ena je pa celo napisala Royal Canin :o In zaradi velike reklame, ljudje mislijo, da je Pedigree, in podobne hrane, najbolje. Sošolka mi je zadnjič rekla, da je Whiskas ena najboljših hran za mačke :D :o in ko sem ji jaz povedala da ne, je mislila, da sem jaz prismuknjena ::)

Ja jaz imam tudi eno sošolko ki naj bi imela avstralca iz psarne Alpine River (?) oče naj bi bil en chip (?) no in ona je zihr da je pedigree najboljša hrana in da ji je to rekla njena babica veterinarka!! Pomoje laže kot pes teče :-\ :-\ :-\ ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 15 November 2008, 18:13:14
Pomojem je kar dosti resnice na tem. Ker folk pač verjame reklamam in temu, kar v njih obljubljajo. In potem mislijo, da je to najboljša hrana za pse. Da kaj drugega obstaja pa sploh ne vedo  :(



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #20 : 15 November 2008, 18:15:38
Od kdaj pa vet priporočaja pedigree ??? >:( (sej možno da njena babica sploh ni vet) ta sošolka si je enkrat zmislna da ji je sestričnsa umrla :-\ ::) tako da ji jaz ne vrjamem čist... ::) :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 16 November 2008, 09:40:47
Ne glede na reklame bi pri večini ljudi na koncu obveljala cena in če je RC 3x dražji od Pedigreeja, potem bodo zadnje vzeli. Tak pač je potrošniški svet.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #22 : 16 November 2008, 11:04:32
no, ok, jaz sem mislila, da bi se več kvalitetnih hran oglaševalo...pač vseh cenovnih razredov - saj imamo v Sloveniji od Boscha do Orijena. Več izbire za potrošnike...
Če se oglašuje samo RC vs. Pedigree, mislim, da ni dvoma, da zmaga Pedigree, saj je cenejši, pa še v navadnih trgovinah ga imajo...Prav tako mi ni jasno, zakaj trgovine a la Tuš, Spar, Mercator ne prodajajo kvalitetnih hran. Ok, zdaj imajo nek Ecopet v vseh teh trgovinah, je malenkost boljši od Pedigreeja in ostalih cheap hran, ampak načeloma isti razred.
Mi je pa zanimivo - mislim, da 2 kg Pedigreeja staneta okoli 5 eur, pri kvalitetni hrani pa daš za 3 kg tam nekje od 6-10 eur, ni take razlike. Samo povprečen potrošnik ne pozna tega trga in se zato tudi ne zanima za take proizvode...



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 16 November 2008, 11:19:39
jah, mislim da ni kar tako enostavno, vsa ta hrana in ja v marketih in ne v marketing..... za vsem tem stoji keš

Firma Mars se odloči, da bo po trgovinah ala Špar, Mercator, Leclerc itd prodajala Čokoladice Mars, Uncle bens omakice itd. potem pridejo na idejo, da oni ker so Veeeeeeeeeeeliki, lahko poceni dobijo nekaj odvečnege koruze in mesa (recimo pač da dajejo to v hrano). nato se rodi Pedigree, Whiskas, Sheba Cezar in Royal canin.
in potem dajo RC Walthamu v razvoj, da imajo eno znamko, ki ji rečejo evo to je pa kao dobra hrana, in se prebijejo še na trg zoo trgovin in vet centrov.

pretty much the same thing je z Purino; friskies in One za mačke kupiš v navadni trgovini, Pro plan pa v zoo trgovinah in pri vetu.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 16 November 2008, 13:21:13
Mi je pa zanimivo - mislim, da 2 kg Pedigreeja staneta okoli 5 eur, pri kvalitetni hrani pa daš za 3 kg tam nekje od 6-10 eur, ni take razlike. Samo povprečen potrošnik ne pozna tega trga in se zato tudi ne zanima za take proizvode...

Ja, sam če pa pogledaš 15 kg Pedigreeja je tam nekje 20 Eur, za kvalitetno hrano pa daš 3x ali 4x več. V tem je pa razlika. In ljudje, ki ne poznajo ostalih hran, kot samo to kar se dobi v trgovinah z živili, bi se morali vprašati, kakšno hrano dobi za teh par eurov. eno sranje, tko je.  :o Čeprav dost žalosten, da ljudje ki imajo pse, ne nakupujejo v zoo trgovinah.  >:(



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #25 : 16 November 2008, 16:08:59
ja, no, tud Bosch se dobi za 20 eur...sicer ni oh in sploh sestava, ampak za 20 eur je best you can get  ;D Tisti čisto osnoven, mislim, da pride za 20 kg, 21 eur...nekaj takega...

Irzi, prav imaš, pozabljam, da ena firma ni enako ena znamka hrane  :-[ Njim se splača, pa če imajo v Sparu eno znamko, pri vetih in spec.trgovinah pa drugo...



Luccy_ka

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 07 Januar 2009, 13:25:20
ja tudi jaz sem slišala da je pedigre sranje...tako da sedaj newem katero hrano mu naj dajem seveda pa bi se odločila za neko kakovostno. Imam križanca (stafort/terier). Imate predlog katero zberem?

Lucija & Len želita lep dan :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #27 : 07 Januar 2009, 15:40:13
Tukaj na forumu imaš opisanih nekaj hran. Sicer pa med boljšimi so: Eukanuba, Royal Canin, Pro Plan, Pro Pac. . . Če te bolj podrobno zanima o kakšni hrani, pa greš na njeno uradno stran. Pa tudi izbira ni odvisna predvsem od pasme, temveč od vsakega psa posebaj, kaj mu ustreza.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 07 Januar 2009, 16:00:34
Tukaj na forumu imaš opisanih nekaj hran. Sicer pa med boljšimi so: Eukanuba, Royal Canin, Pro Plan, Pro Pac. . . Če te bolj podrobno zanima o kakšni hrani, pa greš na njeno uradno stran. Pa tudi izbira ni odvisna predvsem od pasme, temveč od vsakega psa posebaj, kaj mu ustreza.

Jaz bi seznam boljših zapisala drugače: Orijen, Taste of the Wild, Canidae...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #29 : 07 Januar 2009, 16:41:18
Mi mu še nikoli nismo kupili Pedigreja , saj smo vprašali veterinarja in je rekel da ta hrana ni zdrava. Tako , da mu kupujemo Purino- Ovčjo ker na piščančje meso je alergičen.  :) :)