Pasje bolhe

Teddy. · 33674

psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 17 November 2010, 22:27:03
no naj povem da smo se pa le znabili bolh..
jih je mela že drugič odkar se napisala prejšnje poste,
na sosedovih psih jih namreč kar mrgoli in jih verjetno dobi tam.
no in zdaj smo bli zelo vztrajni,psičko smo špricali,kopali z šaponom ki ubija bolhe,
vse površine kjer leži oz. se največ zadržuje smo prešpricali (od avta,postelj,pregrinjal,celo
stolov v kuhinji-res nisem hotla tvegat  :-[ ) , smo prali,sesali,spet špricali in je delovalo :)
hvala vsem za zgornje nasvete,se vam zahvaljujemo :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 18 November 2010, 09:28:46
zdaj se pa izogbaj sosednjih bolhačev  :D oz poskušaj se sosede prepričati v tak program  :-\.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 18 November 2010, 21:37:47
hehe,se jih že kar nekaj časa :P
drugače pa ona trdi da njem pes nima bolh (verjetno sploh neve kaj so bolhe)
in sm se js pogovorla z njeno hčerko (gospa je starejša) in je obljubla da bo poskrbela za ampule,šampone
in spreje da se znebijo bolh.bomo videli  :D



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #33 : 30 Avgust 2011, 13:18:39
pozdrav! moj mali črni vragec in jaz imava podobne probleme...ko je danes spal pri meni v naročju,sem na kolenu opazila malo črno žuželkico...skočila je,zato sem pomislila,da gre za bolhe....no,takoj sem se podala "na lov" in ujela malo zgago...stisnila sem jo med nohti in počilo je-torej je šlo definitivno za bolho,kajne?
No,ali to zdaj pomeni,da ima moj mali bolhe?!! Dali smo mu ampulo Frontline,redno ga prečešem,tudi praska se ne,razen za ušesi,ker ga rahlo moti ovratnica...v glavnem.meša se mi,ker se mi bolhe RES gnusijo!!! Kuža je star šele 11 tednov,nekih sprehodov v gozd še ne delava,pa tudi druži se samo s kužki,ki so zaščiteni z ampulami. Prebrala sem, da se ne morejo bolhe razmnožiti,če se uporablja ampula-da se samo kakšna lahko najde na psu??? :(

Jaz sem čisto obupana in na robu joka...mislila sem,da imajo bolhe le potepuški psi.... :(
pomoč,prosim! :'( :'( :'( :'( :'(



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #34 : 30 Avgust 2011, 18:46:24
Ah,pozabila sem še dodati, da sem ga temeljito pregledala in nisem našla ne bub,ne ličink ne drugih bolh...lahko pa da jih nisem videla :s Nazadnje smo frontline uporabili 10.8...... :( Vesela bi bila nasvetov,ker sem nekej prebrala,da je treba celoo stanovanje očistiti z nekim desenticidom....Kakšne izkušnje?
lp



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 17 Oktober 2011, 14:47:01
Mi smo jih tudi dobili.  :( V glavnem, moja ima ovratnico Scalibor in ko sem opazila prvo bolho, je takoj dobila še en Fypryst od Krke. Kljub temu jo še kdaj zalotim, da se praska, še večkrat je pa obratno.  :D Namreč, hudiči so se spravili name. Glede na to, da jo občasno še kakšna napade, ali mislite, da bi bilo ok poskusit še s kakšnim šamponom? Kater je učinkovit in ji ga lahko dam kljub Scaliborju in ampuli?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #36 : 17 Oktober 2011, 19:06:24
Šampon zase ali za psico? Psice ne kopat zdaj, če si je že dala ampulo gor, naj ta učinkuje, kolikor časa je predpisano-brez kopanja. Sebe nalimonaj, ali pa z sivkinim eteričnim oljem, lahko tudi Autan. V omaro s cunjami špricni sivko, pa posprejaj pasje ležišče, tepihe, malo pošpricni na tvoj kovter.

V bodoče pa kombiniraj Scalibor s kakim naravnim repelentom na psici (sivka, citronka, evkaliptus, seveda 100% naravno, drugače ni nikakršnega učinka, ali pa kupiš kak naravni sprej-Biospotix recimo).

Žal je pač Scalibor proti bolham zelo, zelo slab.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 18 Oktober 2011, 08:55:03
Rabim zanjo, ne zase.  ;D
Hvala za pomoč. Bom poskusila z Biospotixom.
Kovter pa že sprejam z Biokilom, ker se Gala ponoči itak uslini zraven.  >:D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 18 Oktober 2011, 09:18:27
Za drugič-daj dol ovratnico in jo skopaj z insekticidnim šamponom in daj potem drugi dan gor ampulo ali kak sprej proti bolham ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 18 Oktober 2011, 10:41:11
Hvala za nasvet. Jaz sem takoj zapaničarila, ko sem videla tisto golazen in ji stisnila ampulo. No, zdaj vem za naslednjič. Sem pa mislila, da je Scalibor bolj zanesljiv.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #40 : 18 Oktober 2011, 16:10:43
Proti klopom je Scalibor bojda fantastičen. Proti bolham pa ne. Že lani so tarnali na forumu. Saj je tudi v temi o teh ampulah etc napisano, je pa res da sem tam hitro zgubiš, ker je toliko strani.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!



mustalwayslovedogs

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 05 Julij 2012, 16:59:29
Mojega psa pa nadlegujejo tudi muhe.  Največ pa se mu zadržujejo na ušesih, pojavljajo se mu rdeče pikice krvi. Ima kdo kakšen predlog, kako naj to preprečim. Namreč ni hišni pes, ves čas je zunaj, vročina pa mu to še otežuje.  ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #43 : 06 Julij 2012, 11:58:21
Bo pa treba s kakim jodom, betadinom očistit ušesa in ga zavarovati pred muhami-magari v garažo, hodnik. Poskrbeti za čisto okolje (čisto ležišče, očistit pasji boks, hišo, dodati tiste lepilne trake za muhe v bližini. Prav zna biti, da je kje kaj vneto-ne škodi peljati veterinarju, da temeljito pogleda in očisti. In da kako primerno antiseptično mazilo.

Nekaj o odganjanju muh http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?start=15&t=8445

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GordonGrantTina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 18 September 2012, 08:20:28
Pozdravljeni,

sprva sem za tamala dva kupovala Frontline ampule ampak sem opazila, da se takoj po nanosu in še dva dni po tem, praskata ko zmešana. >:( Sklepala sem, da imata alergijo na Frontline in zasledila na internetu, da se to pogosto dogaja. Veterinar mi je nato priporočal Advantix.

Ker pa imata mala dva željo po zemlji, kamenju in dreku (komaj čakata, da se keri podela in je že drugi v štartu), mi je isti dan priporočal še vitaminske tablete.

Naslednji dan sem začela s temi tabletami, zvečer pa sta dobila še Advantix.

Gordon se vsak večer praska, sploh ne spi. Grant pa je OK.

Šla sem k vetu, pa mi je rekel, naj prvo prekinem s tabletami, ker je možnost, da ima alergijo na to.

Zdaj že skoraj 2 tedna Gordon ne dobi tabletk. Ampak vseeno, vsak večer se praska. Ker spita zraven mene, se trese cela postelja.  Jaz sem nenaspana, Gordon je živčen in žalosten, Grantu pa ga skos lupčka in tolaži.


Ne vem kaj naj naredim.
Češem ga po urco pa pol pa ne opazim nobene bolhe. Do vratu v vodi je sedel v kadi, po glavi sem mu pa s tušom istočasno z vodo polivala..  Bolhe nobene.


Zanima me nasvet tistih, ki se jim je dogajalo isto po uporabi Advantixa.
Po Frontline sta se čohala samo 2 dni. Potem pa sem imela 2 meseca mir pred bolhami in klopi. Ampak sem se vseeno pač prestrašla, da nebi kdaj drugič po nanosu Frontline prišlo do še večje reakcije...  :o





čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #45 : 18 September 2012, 11:06:08
Advantix je agresivna reč, z dvema nevrotoxinoma in veliko psov ima reakcije. Še koža jim iz roza postane črna na mestu nanosa.

Skopaj psa s šamponom, da mu nekaj kemije dol spraviš.

V bodoče pa-ampule kapaj vzdolž hrbtenice in eno kapljico pod gobec, na vratu (ko je sezona klopov, se nesnaga tam še kar rada prijema) s tem se zmanjša preobčutljivostna reakcija.

Moj nasvet. Prenehaj za eno sezono z agresivnimi kemijskimi stvarmi in se posluži zelišč (100% sivka, evkaliptus, citronka-te psi ne marajo, zato jo je fajn uporabit samo na kaki oprsnici ipd). Imaš tudi že pripravljene zvarke Neem, Biospotix, ki so učinkoviti. Stvar je v tem, da zelišča daješ pogosteje, da je učinek, pa še mobilni osvežilec imaš. Ker ne pridejo v krvni sistem, ampak so na koži oz. dlaki in delujejo repelentno. Psa moraš pa dobro pregledovati za klope.

Pa v tem primeru jaz bolj pogosto sprejam predpražnik pred hišo in preproge v hiši ter pasje ležišče. (se veliko druži s psom, ki je pravi kmečki pob, v bližini imamo živino, gozd, visoko travo, zalega miši in glodavcev, kune, podlasice).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #46 : 18 September 2012, 15:26:16
Meni pa se bolj slisi kot alergija na kaj drugega - prsice, nek drug okoljski alergen, hrano, ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


GordonGrantTina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 19 September 2012, 09:30:30
čara - Sem ga skopala pa je bilo kak dan, dva boljše, potem pa spet praskanje vsako noč, celo noč. Bom pa preizkusila sivko itd.! Hvala!


maja01 - Sem razmišljala o pršicah pa.. Je možno, da je dobil alergijo na to šele zdaj? Hrano kupujem vedno isto. Posteljnino menjam vsake 3-4 dni. Sesam vsak drug dan...  :-\

Bom preizkusila sivko, citronko in ostale pa bomo videli. Če ne bo boljše, grem k vetu.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #48 : 19 September 2012, 13:22:51
Alergija na karkoli lahko izbruhne kadarkoli v zivljenju.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #49 : 20 September 2012, 14:49:34
A je možno, da psa, ki na sebi nimata bolh le te prenašata  ???
V torek sem bila na obisku pri teti s psoma in sem ju zaprla v garažo. Mali je šel ležat v kočo na posteljnino od tetinega psa.
Danes pa me je klicala teta (2dni kasneje), da ima njen pes polno bolh po trebuhu, včeraj in v torek pa jih še ni imel. Noben od teh psov še nikoli ni imel bolh. Se pa tetin ne prenaša najbolje z drugimi psi, zato nima z njimi nobenega stika. Mačke preganja z vrta in se tam načeloma ne morejo dalj časa nahajati. Moja psa se pa vsak dan na sprehodu srečujeta z različnimi psi, pa tudi na poligonu treniramo enkrat na teden, tako da priložnosti za dobit bolhe imata. Ampak imata oba na sebi ampulo advantixa, ki jo doziram vsakič prvega v mesecu, se pravi naj bi 10 dni še delovala. Do sedaj sem bila prepričana, da sta zaščitena. Oba sem tudi pregledala in bolh na sebi nimata, niti ugrizov in drekcev. Na kitajčku bi bolhe in ugrize težko spregledala. Živita pa izključno v stanovanju, tako da če jih prenašata, bi jih morali imeti doma ??? Ne vem pa s čim bi se lahko hranile.
Posteljnino jima perem tedensko, sesam, pomivam, edino z biokilom ne špricam, ker se mi do sedaj ni zdelo potrebno. Bi bilo smiselno, da začnem špricati, kot da dejansko imamo bolhe? Seveda pa na obisk še nekaj časa ne bomo hodili. 


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #50 : 20 September 2012, 15:38:38
Psi bolh ne dobijo od drugih psov, ampak iz okolja. To, da ima tetin pes po trebuhu polno bolh pomeni, da ima bolhe že nekaj časa in da so se že dobro namnožile. Popolnoma možno je, da jih je staknil na lastnem dvorišču, če ga obiskujejo mačke. Bolhe med pitjem krvi na živali izločajo jajčeca, ki padejo v okolje in tam ostanejo, dokler se ne izležejo ličinke in se razvijejo nove bolhe, ki nato iz okolja pridejo na žival.

Mislim, da tukaj tvoja psa nista nič kriva, zlasti, če sta ves čas zaščitena.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #51 : 20 September 2012, 18:48:48
Hvala za odgovor. Saj nekako v tej smeri sem razmišljala in sem ji takoj rekla, da so najverjetnejši razlog mačke. Pa naj se ne bi zadrževale tam zaradi psa. Potem sem razmišljala, da sem v torek zjutraj trenirala (zvečer sem bila na obisku) in tam so nezaščiteni psi tudi že staknili bolhe. Prvega septembra sta dobila ampulo in sta po mojem dobro zaščitena. Za avgust tega ne morem trditi, ker sta se 14 dni vsak dan kopala in je advantix sigurno popustil. Ampak ne verjamem, da bi bil to lahko razlog.


Vanessa

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 15 Oktober 2012, 23:18:48
Živjo, no jaz sem uporabljala ampule advantx al kar kol že in je neki časa delovalo. Sedaj pa se pobijam z bolhami. Poskusila sem z kisom za vlaganje bolhe so šle dol in jih ni imela več plus tega je imela moja Vanessa ful meko dlako. Res dobr. Ampak sedaj sem ugotovila da jih je ponovno dobila od enega psa (mladiča) ko sta se igrala. Tako da jutri me čaka ponovno pomovanije s kisom za vlaganje po tleh in vodni sesalec. Aia pa tut kis za pomivat potleh je res dobr k ti razkuž pa nč ne škoduješ okoljo in pa sebi pa še pocen je. Imam pa tla pluto ploščice in pa les tako da tut ene sitnosti še nisem imela.  Tko da kis jih res ubija ampak za vlaganje kis...
Velik sreče