(kvalitetne) konzerve

silver · 13789

silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
: 15 Julij 2008, 17:18:06
Moj maček, se je zelo razvadil in noče jesti mačjih briketov če povrhu ni konzerve, jaz pa mu nočem dajati nekvalitetnih konzerv kot so Whiskas in še mnogo drugih hran.......... Katera znamka kvalitetne mačje hrane ima tudi mačje konzerve, pardon kvalitetne mačje konzerve?



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1 : 15 Julij 2008, 17:22:36
Schessir & Almo Nature so, kar se mene tiče, trenutno najboljše konzerve, ki se jih dobi pri nas.
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 15 Julij 2008, 19:28:02
Poleg nastetih so meni vsecne se Feline Porta 21.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #3 : 15 Julij 2008, 21:34:33
Meni so vse te tri všeč. Poleg tega pa še Gimpetova Shiny Cat, vrečke Vom Feinsten, Carni Ocean, v Italiji se dobi Silver.

Mačji žur! :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4 : 15 Julij 2008, 22:50:06
Poleg nastetih so meni vsecne se Feline Porta 21.
Eh ja na te sem pa čisto pozabila, pa v omari jih imam nekaj :-[
Meni so vse te tri všeč. Poleg tega pa še Gimpetova Shiny Cat, vrečke Vom Feinsten, Carni Ocean, v Italiji se dobi Silver.
Teh pa še nismo sprobali. Kje jih pa imajo?

8)


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #5 : 16 Julij 2008, 17:47:08
Gimpetove v Müllerju (pridejo dve konzervici pakirani skupaj), Vom Feinsten in Carny imajo v Zooticu, Silver pa sem do zdaj videla samo v Italiji.

Mačji žur! :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6 : 16 Julij 2008, 19:10:09
Hvala.

8)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 07 Avgust 2008, 21:44:15
Kaj pa Oscar pa Anoba so kvalitetne?  :-[



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #8 : 08 Avgust 2008, 01:09:16
Kje pa imajo to? Prvič slišim. A mogoče lahko navedeš sestavine?

Mačji žur! :)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 08 Avgust 2008, 17:15:38
To je ati mi zdej prnesu iz trgovine za male živali.

Oscar:
Messo in derivati ( piščanec 14%), žitarice, minerali, sladkor,
Povprečna analiza: Surove beljakovine 8,5%, surove maščobe 5,5%, surova vlakna 0,4% , pepel 2,6%, vlaga 80%
Potem so pa še neki vitamini navedeni.

Amora (sem narobe napisala ime  :-[):
Meso in mesni stranski produkti (sveže meso govedine min. 30%, srce min.5%), minerali. Brez gensko spremenjenih sestavin, organske sestavine, brez BSE, brez barvil.
Analiza: beljakovine (11%), maščoba (5%), pepel (2,5%), vlakna (0,4%), vlaga 81%).
Potem so pa spet neki vitamini.



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #10 : 09 Avgust 2008, 00:52:01
Aha, hvala. Ma mi ni preveč všeč.

Messo in derivati ( piščanec 14% (samo! kaj je pa potem ostalih 86%?), žitarice, minerali, sladkor,

Meso in mesni stranski (kaj sploh to pomeni??) produkti (sveže meso govedine min. 30%, srce min.5% (spet samo 35%, za ostalo nimamo pojma kaj je), minerali.

Mačji žur! :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #11 : 10 Avgust 2008, 12:18:38
Niso kvalitetne. Ne ene, ne druge.

piščanec 14% (samo! kaj je pa potem ostalih 86%?)
Ce jaz prav razumem, potem je mesa in stranskih mesnih produktov/derivatov (ki je piscansjega izvora) 14 %. Ostalo so zitarice, minerali in sladkor (ki je notri predvsem zaradi okusa in je dalec od tega, da bi bil potreben, kaj sele koristen). Pa seveda, 80% je vode.

Citiraj
mesni stranski (kaj sploh to pomeni??)produkti
Vse kar se ne steje kot meso (misice) - torej npr. piscansji vratovi, noge s kremplji (oz drugimi pripadajocimi rozenimi tvorbami), kljuni, kaksno pero, deli crevesja z vsebino, kosti, jajcni folikli (v primeru perutnine), glave, roze in podbradki, ... Saj ce je tega v omejenih kolicinah ni nic narobe, zal pa je v low quality hranah vecina. Ali pa celo restlinskih stranskih produktov ...
m.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #12 : 10 Avgust 2008, 12:25:13
Kaj pa vse spada pod rastlinske stranske produkte?  :-\



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 10 Avgust 2008, 13:53:35
Kakor sem nekje brala so to otrobi, tropine- gosti ostanek sadja in zelenjave, ko stiskajo ven razne sokove, ostanki sladkorne pese pri izdelavi sladkorja in še bi se našlo. Taboljše gre ven, bolj za balast je.

Sama kdaj kupim tudi Hill´s -ove konzerve za mački, kakšne se pa vam zdijo?

Lp, T.




Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #14 : 10 Avgust 2008, 16:47:48
Ma tako tako. Imajo noter npr. sojino moko, pa tudi od mesa ima neke derivate (kaj bi to bilo spet ne vem točno).
Jaz jih kljub temu včasih kupim, ker jih imajo radi, predvsem vrečkice.

Mačji žur! :)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 21 Avgust 2008, 13:04:12
Oscar hrano ima tudi DOGET - ne vem, zakaj, ko se jim pa tako gre za high Q hrano.  Enkrat sem pisala tudi o HILLARY konzervah - te hrane pa še moje zunanje mačke niso hotele jest, pa spada pod premium hrano (in jo zopet DOGET prodaja). Je pa smešno, ker Hills-a ne bodo več imeli, tele "znamke" pa.



barby(ka)

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 21 Avgust 2008, 14:40:21
Draga moja....zakaj pa potem ne kupiš Schesirja?? Če imaš tako rada svojega mačkonarja pa le zapravi malo več denarja zanjga. Konzerve ala Oscar in ostale so namenjene ljudem ki nimajo ravno celega bogastva v žepu in tiste ki so vseeno dovolj pametni da ne hodijo v Mercator po hrano. Moraš vedt da so trgovine in hrana v njih namenjene vsem vrstam ljudem in je potrebno imet tud kakšne cenejše in posledično manj kvalitetne konzerve. To da neka zelo pocen zadeva ne more bit oh in sploh super bi pa vrjetno že morala vedt. In ja, Doget ima v veliki večini high Q hrano, ampak kot pravim..treba je imet tudi kakšno cenejšo hrano ne pa da stopiš notri in nobena zadeva ne stane manj kot 10€. Naslednjič kupi schesir pa boš zadovoljna ti in tvoji mački. Poceni konzerv in hkrati ful kvalitetnih žal ne boš nikjer dobila. Odločitev je tvoja..plačaj več denarja ali pa kupuj cenejše in še naprej jambrej kako ti nič ni všeč. Pa brez zamere :) Aja, no Hills pa tud ni neka res odlična hrana..par let nazaj je bila, glede na takratne razmere..zdj se lahko proti nekaterim znamkam lahko skrije

Prišel bo čas, ko bo zločin nad živaljo kaznovan tako kot zločin nad človekom


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 21 Avgust 2008, 14:55:13
Ja saj sem naročila že schesir.  ;) Samo vprašala sem za te konzerve če je kaj kvalitetnega.
Schesir pa jutri dobimo in upam da bo mačkonu všeč.



barby(ka)

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 21 Avgust 2008, 15:06:33
Joj sj to ni nate letelo ampak na Fitzgerald :). Oprosti :-[ Sj je prav da sprašuješ, samo tako se lahko kaj naučimo :)

Prišel bo čas, ko bo zločin nad živaljo kaznovan tako kot zločin nad človekom


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 21 Avgust 2008, 15:14:47
Ne sej ni nič narobe. Sej je treba opozarjat.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 24 Avgust 2008, 23:41:12
barby(ka), verjemi, da jaz svojim mačkam kupim samo high Q hrano. In ne samo eno. Nikol mi ni bilo žal dat denarja za res Q hrano - če bi brala moje poste v tem kotičku, bi to vedela. In tud to, da jamram edino nad slabšo izbiro Q mačje hrane v Sloveniji - hvala bogu se na vsake toliko najde kdo, ki se odloči bit uvoznik za 5- in 6-zvezdne hrane ...

Oscarja nisem kupila, Hillary pa (po posvetu tamkajšnje prodajalke, kok je to fajn hrana  ::)) za ZUNANJE (prostoživeče) mačke - če si ena izmed teh, ki hrani tudi zunanje, potem veš, koliko denarja gre in da si high Q ne moreš privoščit.



Ilona

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • A home without a DOG is only a house!
Odgovori #21 : 28 Avgust 2008, 21:27:17
Fitzgerald vedi, da ima vsak svoj okus. Tako tvoje mačke (notranje in zunanje), kot npr. moje. Tvoje ne jejo Hillary konzerv, moje zunanje jih goltajo. Kupujem jih izključno zato, ker gre kot si sama ugotovila veliko denarja, če hraniš več živali. In dovolj sem pametna, da tudi zunanjim mačkam privoščim vsaj hrano brez svinjarije, ki jo prodaja npr. Merkator.
Pa še nekaj me moti pri tvojih postih. Kaj za vraga so ti pa v Dogetu naredili, da jih imaš nonstop v zobeh. Jaz imam z njimi odlične izkušnje tako po Q hrani, kot tudi prijaznosti in strokovnosti prodajalk.

No drugače pa Q hrana za muce definitivno Schesir tako dry kot tudi konzerve.

Lep večer vsem


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 29 Avgust 2008, 08:44:44
Kaj za vraga so ti pa v Dogetu naredili, da jih imaš nonstop v zobeh.

Nič.   Ne vem, zakaj bi morala met osebno zamero, če nekaj skritiziram oz. opommnim? Meni so kot trgovina čist ok, še posebno zato, ker so edini, ki uvažajo Schessir in marsikak evro tam zapravim. In, ker se dostikrat pogovarjam s prodajalkami, in ker tam največkrat kupujem, je pač nekak logično, da največ govorim o tej trgovini. Pišem o VSEH trgovinah, ki jih poznam ... sploh pa ne razumem, zakaj se moram zagovarjat ...

Ne vem, zakaj je treba vse osebno jemat.  Sicer pa sem odgovarjala barby(ki), ki je napačno predvidevala, da svojim mačkam ne privoščim kvalitetne hrane.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 29 Avgust 2008, 11:44:26
Aja, no Hills pa tud ni neka res odlična hrana..par let nazaj je bila, glede na takratne razmere..zdj se lahko proti nekaterim znamkam lahko skrije

ja Hills za naš trg! Vzhodni - kamor naša SLO spada. Hills v Nemčiji je čisto nekaj drugega.....pa ne samo Hills... navaden pedigre je čisto nekaj drugega.( s tem da je cena ista kot pri nas v merkatorju)

nazadnje ko smo se" hajotali " po Holandiji in je naš damč spet štrajkal in se zmrdoval nad hrano. In ker je to pač ljubljenček od mojega ....in dec kot dec  mu pač kupi tisto kar najrjaje je( -> večji pofel kot je hrana- raje naš pes žre... v prdcih  se pa potem jaz utaplam- ker prdet po pofl hrani hodi na mojo stran postelje :-X)
In je revčku presranemu kupil pedigre( da ja ne bo lačen ::)) ...Itak sem p**dakala na veliko..in, ko sem se že sprijaznila ... ok ena konzerva ga pač ne bo v grob spravila in sem mu jo le odprla me je skoraj kap zadela.
To sploh ni ista konzerva kot se jo dobi pri nas ???
Pri nas je tista vsebina, ki naj bi bila meso kot ena pašteta ali doruček. V Holandski pa dejansko meso in to lepi kosi mesa- brez kakšnih kit in " žvarovne" zraven...  že ko sem jo odprla je  res ful lepo zadišala.

Je pa tako....  ni škoda dat denar za eno stvar ki jo pes ( ali maček) je... škoda je zavalit en kup denarja za ne vem kakšno konzervo potem pa pride povoha in se obrne.
( sicer naša dva sta tako ali tako večinoma na briketih +  domači kuhi mesa... ampak včasih pa tudi kakšno konzervo nabavim)
In res je tako kot je napisala Ilona..... vsak ima svoj okus....( moj damč ima amerikanski okus... on bi pač goltal junk food- kar je pa zdravega mu je pa treba pripravit doma in poturit v briketih)

pa še nekaj.... zavedajte se ,da se velikokrat na ceni  bolj pozna  embalaža in ime proizvajalca kot pa sama vsebina. ;)
Če je kakšna zadeva malo manj denarja kot druga z zvenečim imenom še ni rečeno da je čisto zanič. ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Ilona

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • A home without a DOG is only a house!
Odgovori #24 : 29 Avgust 2008, 11:50:48
Fitzgerald očitno sem jaz narobe razumela! Se opravičujem, ampak ko berem tvoje poste sem dobila občutek, da ti pri njih nekaj ne štima. No vseeno sprejmi opravičilo in lep vikend vsem mačkarjem in pesjanarjem!

Lp


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #25 : 29 Avgust 2008, 15:37:18
Meni so pa zelo všečne konzervice carny!

Sestavine (tale je govedina in puranji srčki-kitten): Meso in mesni proizvodi (govedina 85%, puranji srčki 15%), minerali

:)


h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 29 Avgust 2008, 16:08:08
Kje jih kupujes ponavadi ?



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 29 Avgust 2008, 19:26:18
kOnzervice Carny so od proizvajalca Animonda. Tudi jaz (oz. moja mačka  8) ) sta nad njo navdušena - kupujem pa v glavnem tisto, ki ima 100% meso - in to je ravno Carny - ali pa Ocean fish, ki je tud njami. Animondo prodajajo v ZOOTICU.

Ilona, its' ok.  :) Pa res nimam nobenih kratkih stikov z njimi, samo z določenimi potezami se ne strinjam, ampak nič pretresljivejšega.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #28 : 31 Avgust 2008, 17:55:15
Ja kupimo jih v zooticu.

Jih pa res naša dva obožujeta!!

:)


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #29 : 02 September 2008, 15:18:16
Meni se pa zdi ta Carny tak fuj. Sej je najbrž res 100% mesa, ampak kakšnega? Ker če malo brskaš, najdeš noter neke čudne zavede. Moja Maci, ki je vajena samo takih konzerv, ki bi jih lahko tudi jaz jedla, ga ni marala. Pa full mi ima čudn vonj.

Mačji žur! :)