(kvalitetne) konzerve

silver · 13756

Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 05 September 2008, 12:40:02
Ja, kakšne srčke. Sej, če delaš doma kdaj jetrca pa srčke, maš tud tist "tunel" od aorte v srčku, k zgleda koz košček cevi ali črev.

Men pa Carny diši, bi ga kar na kruh namazala.  :P



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 05 September 2008, 13:09:25
mi smo pa na pasjih in mačjih Almonature, pa jih imata mačkona in psa ful radi...



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #32 : 06 September 2008, 14:46:35
Men pa Carny diši, bi ga kar na kruh namazala.  :P

Bbbbb, dej nehi, da ne bruham  :o

Mačji žur! :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #33 : 07 Februar 2013, 12:27:47
hej


Imam eno vprasanje glede macjih konzerv. In sicer, na zooplusu sem nasla konzerve Cosma, katere nas izbircnez fuuul z veseljem poje (okus tune je zakon).  ;D Imamo pa tak sistem hranjenja, in sicer da dobi eno konzervo (85g) cez vikend za kosilo, polovico v soboto, drugo polovico v nedeljo. No, sedaj me pa ena stvar zanima. Rada bi nabavila kaksno vecje pakiranje (obstaja se 170g in pa 400g), ker pride bolj ugodno, samo pac na vseh teh konzervah pise porabiti v 3-4ih dneh. Pa me zanima, a je kdo ze kdaj tako poskusil, da se recimo konzerva odpre, postreze porcija, ostalo se da pa zamrzniti (ok, v nasem primeru bi se nedeljska porcija shranila v hladilniku, ostalo bi pa razdelila po obrokih in dala zmrznit)? Ker ce se hrani v hladilniku se bo v enem tednu sigurno pokvarila, nebi pa rada hranila s tem vsak dan (ima kvalitetne brikete adult + briketke za zobe dobiva). Pomoje se v zamrzovalniku nebi smelo pokvariti ali ne vem, spremeniti okus, samo nisem pa ziher.  :-[

Predlogi in nasveti dobrodosli  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 07 Februar 2013, 12:46:16
Mislim, da kar se tiče shranjevanja v zamrzovalniku ne bi smelo biti nobenih večjih problemov pač potem preprosto odmrzneš ali poliješ malo z vročo vodo pa je. Jaz tudi velikokrat packam kakšne mešanice s konzervami in briketi in potem večje količine po porcijah hranim v zamrzovalniku. Potem samo vzamem ven, segrejem in ponudim. Še nikoli ni bilo nikakršnih problemov pa je to pri nas precej redna praksa.



Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 07 Februar 2013, 13:06:38
Zakaj pa ne kar surovo (kuhano, pečeno) meso? :)
Jaz sem kupovala Schesir konzerve oz. tiste vrečkice s piščančjim mesom. 1,15€ za 100g. Potem sem 1x tako mimogrede v trgovini pogledala, koliko pa piščanec stane (pojma nimam, ker ne kupujem mesa)  :o me je skoraj kap. Tako da sedaj kupim meso direkt in razrežem, zmrznem.... in prišparam :)

Spare me the propaganda.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #36 : 07 Februar 2013, 14:01:14
Yushy aha, no super, potem me nima kaj skrbet  ;) Hvala!

Matilda kot sem ze napisala, nas je res ogroooomen izbircnez: ne mara surovega mesa (nobenega), ne mara pecenega/kuhanega mesa (nobenega, tudi piscanca ne), ne mara surovih rib, ne mara kuhanega oslica, ma nic mu ne gre  ::) Vcasih se hecamo doma, da je vegetarijanec, ker res nic od mesa noce jest, tudi mlecni izdelki so bljak, recimo solata je pa zakon  ::). Edino v slast mu gre Rio Mare tuna (ampak sem potem raje iskala macjo hrano na podoben nacin, in Cosma je tocno to), pa RC mokre vrecke so mu okusne, ampak tale Cosma je bila dalec najvecji hit, je skoraj brez glasu ostal, tok je bil navdusen ko se je pripravljalo.  :D Je pa tudi cenovno precej ugodna, 6x400g stane 15,5 eur, imel bo pa eno konzervo za en mesec (4 vikende), sest konzerv bo potem za pol leta. ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 07 Februar 2013, 14:31:45
Aja, pardon... sem mislila, da je izbirčen samo glede konzerv  ;)

Spare me the propaganda.