Arden Grange - mačke

Gost · 47471

puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #30 : 31 Oktober 2005, 11:27:08
Naš mačkon pa se takoj spravi na lososove brikete, saj ve, da v nasprotnem primeru bo ostal brez njih, ker trije psi čakajo, če bo kaj ostalo-pa nič ne ostane.
A obstajajo tudi priboljški za muce (tako kot crunchyi za pse-ki jih imajo moji psi strašno radi)?

Ćal zanekrat ne. Bom pa preverila, ali se kaj pripravlja tudi za mačkončke... 8)



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 31 Oktober 2005, 12:00:39
Eh, morda še bolje, ker je Zeus že pravi bajsek, odkar je na lososu, potem pa ukrade še kakšen pasji briket in ima tega za priboljšek ;).


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #32 : 31 Oktober 2005, 12:22:56
Eh, morda še bolje, ker je Zeus že pravi bajsek, odkar je na lososu, potem pa ukrade še kakšen pasji briket in ima tega za priboljšek ;).

MAČKONI SE VEDNO ZNAJDEJO... ;) :D



MaxyTT

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 11 November 2005, 17:45:36
Najprej en lep pozdrav vsem pesjanarjem!

Tudi sama sem pri mojih treh mačketirjih 2 meseca nazaj presedlala na AG hrano za muce in moram rečt, da sem zelo, zelo zadovoljna z njo. Pa še tako lušno je, ker mi ni treba več po trgovinah letat, ko ti vse dostavijo na dom . :)
Imam pa eno vprašanje za Puppo glede plačila. Ali bi bilo možno plačat preko Klika-a vnaprej. Recimo, da pošljem naročilo,pa mi potem pošljete nazaj po mailu znesek za plačat in plačam preko klika in potem pošljete po pošti? Saj se mi ne gre za tistih 170 sit, samo bolj komot mi je, da mi ni treba skrbet, da bo kdo doma, da bo lahko plačal ob dostavi in bi tako poštar samo pustil paket. :)
Hvala za odgovor!

LP



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #34 : 12 November 2005, 10:09:58
Najprej en lep pozdrav vsem pesjanarjem!

Tudi sama sem pri mojih treh mačketirjih 2 meseca nazaj presedlala na AG hrano za muce in moram rečt, da sem zelo, zelo zadovoljna z njo. Pa še tako lušno je, ker mi ni treba več po trgovinah letat, ko ti vse dostavijo na dom . :)
Imam pa eno vprašanje za Puppo glede plačila. Ali bi bilo možno plačat preko Klika-a vnaprej. Recimo, da pošljem naročilo,pa mi potem pošljete nazaj po mailu znesek za plačat in plačam preko klika in potem pošljete po pošti? Saj se mi ne gre za tistih 170 sit, samo bolj komot mi je, da mi ni treba skrbet, da bo kdo doma, da bo lahko plačal ob dostavi in bi tako poštar samo pustil paket. :)
Hvala za odgovor!

LP

Seveda je možen tudi a način. Preko zasebnih sporočil mi pošljete naročilo z željo po plačilu preko internetne banke, jaz vam pa pošljem znesek in TRR, kamor je potrebno vplačati ta znesek.

 :) ;) :D ;D 8)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #35 : 27 November 2005, 15:46:59
Puppa, kaj bi bilo bolš za mojga muca ( 6 mesecev) kitten al za odrasle muce, ker je glih na meji, pa ne vem.... ???

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #36 : 27 November 2005, 15:52:17
Puppa, kaj bi bilo bolš za mojga muca ( 6 mesecev) kitten al za odrasle muce, ker je glih na meji, pa ne vem.... ???

Jaz bi mu dala še kitten hrano (morda vzameš malo vrečko 500g), potem pa počasi mešaš zraven za odrasle muce.  :)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #37 : 27 November 2005, 15:54:54
aha hvala, sem jaz tud še kitten mislila, ko je še pa tak dojenček  ;D ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #38 : 01 December 2005, 18:33:10
Evo, odločili smo, da napravimo akcijo tudi za mačjo hrano, ki ji pravimo "NORI DECEMBER"

Vsa mačja hrana Arden grange je namreč v prodaji: " Kupiš eno, dobiš eno zastonj"

Opozorilo: Pri tej akciji ni možno koristiti drugih popustov, in tudi ne kuponov, saj je to toliko ugodno, da ceneje ne gre.

Akcija velja do konca decembra oz. do razprodaje zalog.



Lola

  • Gost
Odgovori #39 : 04 December 2005, 12:54:14
Noro :) he he dajte se še za prestige tak zmenit LOL LOL, valda da bomo kupili za našega mucka. To se pravi če vzameš vrečo za 2,5 kg dobiš vrečo za 2,5 kg, če pa vzameš 7kg dobiš pa 7kg vrečo?

Lp, Ana



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #40 : 04 December 2005, 12:56:27
Ja , prav  imaš Lola  ;D !


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #41 : 04 December 2005, 19:59:02
Ja, res je, s tem, da bo potrebno pohiteti, ker to velja do razprodaje zalog, te so se pa zaradi inventure zelo zmanjšale. Arden grange je namreč uvedel novo embalažo za mačjo hrano, zato smo se odločili za takšno akcijo, da bi z novim letom lahko imeli že tudi novo linijo mačje hrane Srden grange.  :)



Lola

  • Gost
Odgovori #42 : 04 December 2005, 20:26:53
joo joo Puppa jaz bom kar rezervirala da ne bo pošlo :D Embalaža upam da bo z zadrgico da se ne suši hrana. Kakšna pa naj bi bila Srden grange ???



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #43 : 04 December 2005, 20:48:25
Se mi zdi,da je zgrešila črko...in je namesto A pritisnila S ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #44 : 04 December 2005, 20:50:11
Se mi zdi,da je zgrešila črko...in je namesto A pritisnila S ;D

TMT imaš prav - Lola je tista, ki me malo heca... :-[



Lola

  • Gost
Odgovori #45 : 04 December 2005, 20:51:15
ne a veš da mi ni potegnilo, sem mislila kakšna nova,,,nisem namerno :)



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #46 : 04 December 2005, 20:52:27
ne a veš da mi ni potegnilo, sem mislila kakšna nova,,,nisem namerno :)

Ni blema. Lps



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #47 : 05 December 2005, 14:33:30
Lola , ti se ne sekiraj ::) , vsi  delamo napake  :P  ;D

lp Jure


p.s. ( mogoče je še v mojem postu kakšna napakica ::) , to boste pa vi povedal ;D )


ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 06 December 2005, 09:01:10
Evo tudi nas... vsi ze veselo papamo Arden Grange...Vsi mackoni in pasja gospa... in vsi so popolnoma navduseni  :D

puppa hvala za prijaznost, transport, ...

ocitno se bomo kar drzali te hrane!

lp ostrzka



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #49 : 09 December 2005, 20:08:59
Tudi mi smo danes začeli z AG briketki in so vse pojedle, kar pa sploh ni čudno, ker ponavadi mačkon vse pospravi kar ostane, ampak je tudi ta mala Bolha vse pojedla. Bomo vidli, če bojo hotle se samo z briketi prehranjevat, ker sem nekako zračunala, da me tile AG briketi na mesec ceneje pridejo kot konzervice + eni drugi briketki. ;D A mi lahko kdo, ki ima več mačk(jaz jih imam 4), pove koliko kg na mesec teh briketov pojejo? Za svoje sem izračunala nekako 6 kg, ampak me zanimajo kakšne izkušnje.
Lp


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #50 : 09 December 2005, 20:18:18
;D A mi lahko kdo, ki ima več mačk(jaz jih imam 4), pove koliko kg na mesec teh briketov pojejo? Za svoje sem izračunala nekako 6 kg, ampak me zanimajo kakšne izkušnje.

Hmmmm... Pri nas imamo tri mucke, pa ti sploh ne znem povedati za koliko časa jih boš imela. Ker se pri nas mucki sprehajajo po hiši. Zgoraj sem jaz z AG briketi, spodaj pa mama za vrečkami Moli.......  ;) ;) ;) Pa še kdaj kaj pade z mize.  ;D ;D ;D ;D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #51 : 10 December 2005, 11:28:57
Jaz imam 2 muci, pa porabita nekje 2,5 kg - 3 kg hrane AG na mesec, tako da je tvoj izračun po moje kar pravilen, resda pa je to odvisno od njihove teže, aktivnosti,... Vsekakor so pa briketi boljša varianta od konzerv, ker imajo zaradi konzerv probleme s kariesom, običajno so pa tudi polni konzervansov in ne dajejo toliko hranilnih snovi, pa to ne govorim samo zato, ker prodajamo brikete, ampak iz lastnih izkušenj. Večina ljudi si ne zna izračunati, da te ceneje pride, če hraniš svojo žival z briketi višjega kakovostnega in cenovnega razreda, ker jih dosti manj porabiš kot pa cenenih briketov ali konzerv, da ne govorim o računih za veterinarje, ko pridejo problemi... Lps



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #52 : 12 December 2005, 17:25:16
Hmm, pri nas je pa nastopil problem. Ena od muc je začela bruhati po AG briketih. Tudi ta prvič jih je rada jedla, naslednjič pa ne, je samo povohala in šla stran. Ampak, ker ni mela drugega, je mogla spet naslednjič jih jest in je včeraj in danes bruhala, pa ful vode pije(no, to je lahko zaradi samih briketov, ker prej so jedli tudi konzervice, pa niso rabili toliko vode). Res pa je, da nismo glih dosledno uvajal nove brikete, skupaj s konzervico smo jih le ene parkrat zmešali, pol pa samo brikete. A lahko, da je zaradi tega? Ker drugače prej ni nikoli bruhala, druge mačke so pa tudi v redu.
Lp


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #53 : 12 December 2005, 17:54:26
Hmm, pri nas je pa nastopil problem. Ena od muc je začela bruhati po AG briketih. Tudi ta prvič jih je rada jedla, naslednjič pa ne, je samo povohala in šla stran. Ampak, ker ni mela drugega, je mogla spet naslednjič jih jest in je včeraj in danes bruhala, pa ful vode pije(no, to je lahko zaradi samih briketov, ker prej so jedli tudi konzervice, pa niso rabili toliko vode). Res pa je, da nismo glih dosledno uvajal nove brikete, skupaj s konzervico smo jih le ene parkrat zmešali, pol pa samo brikete. A lahko, da je zaradi tega? Ker drugače prej ni nikoli bruhala, druge mačke so pa tudi v redu.
Lp

Če muca ni navajena ene vrste hrane, je možno, da je to njena reakcija. Ene muce so bolj občutljive, druge manj. Pri njej bi morala resnično malo po malo uvajati brikete - sploh, če jih prej ni bila navajena jesti. Do enakega učinka lahko pride pri zamenjavi zelo slabe za kvalitetno hrano - kuža ali muca bruha, ker ni njegov prebavni trakt navajen na čisto drugačne sestavine. Predlagam, da muci daš nazaj staro hrano - torej konzerve in ji potem počasi, ampak res počasi primešavaš briketke, ter počasi stopnjuješ količino.

Muce so zelo specifična bitja - po svojih izkušnjah, ki jih imam, se mi zdi, da spremembe ne prenašajo dobro, ter so tudi bolj izbirčne, tako d aje potrebno z njimi zelo zelo previdno.

Imamo zelo veliko mačjih klientov in je tvoja muca prva s takšno reakcijo, edino eno stranko smo še imeli, katere muce so dobile bolj tekoče blato v prehodnem obdobju.



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #54 : 13 December 2005, 08:54:36
Muce so prej jedle 2x na dan konzervico kit kat, 2x na dan pa briketke. Opažam, da Murphy pogreša konzervo, zato samo njej zraven AG briketkov zmešam še konzervo, da sploh kaj je, ker samih biketov noče oz., če je zelo lačna bo enih 5 briketkov pojedla. Zaenkrat se je bruhanje umirilo.
Lp


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #55 : 13 December 2005, 09:21:10
Muce so prej jedle 2x na dan konzervico kit kat, 2x na dan pa briketke. Opažam, da Murphy pogreša konzervo, zato samo njej zraven AG briketkov zmešam še konzervo, da sploh kaj je, ker samih biketov noče oz., če je zelo lačna bo enih 5 briketkov pojedla. Zaenkrat se je bruhanje umirilo.
Lp

Če pogledaš sestavine briketov kitkat, boš videla, da je ta čisto drugačna od AG in je zato Murphy navajena na čisto nekaj drugega. Muce so zelo specifična bitja in če se odločijo, da nekaj ne bodo jedli, se bodo tega držali - ti ji kar mešaj konzervo zraven še nekaj časa, potem pa mogoče kasneje poskusiš zmanjšati obrok konzervirane hrane. Jaz mojim mačkam ne mešam, ampak jim dam čisto malo konzervirane hrane posebej, pa še nad tem niso preveč navdušene - vsaj Pika, ker Buster ni problematičen. Enkrat sem že Piko navadila, da je jedla samo briketirano hrano, ker ona nikoli ne poje vsega anenkrat, ampak zoba malo po malo in eno vročo poletje je dobila zajedalce, ker so izlegli jajčeca v njeno hrano, ki jo je potem pojedla. Takrat smo jo morali zdraviti in smo ji dajali samo briketirano hrano, no potem pa smo jo zopet razvadili... :-[



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #56 : 30 December 2005, 09:07:32
OBVESTILO!

AKCIJA NORI DECEMBER SE POČASI IZTEKA...

ČASA ZA NAROČILO JE SAMO DANES ŠE IN JUTRI.

DRUGAČE PA VAM ŽELIM PRIJETNO SILVESTROVANJE.

SERGEJA



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #57 : 07 Februar 2006, 10:52:44
Puppa, hvala za expresno dostavo, so me zjutraj kar iz postelje vrgli, tako zgodi so prišli. :o Sem opazila, da vam je tudi 2.5 kg pakunge zmanjkalo ;D, še dobro, da imam še prejšnjo vrečo od 7.5 kg pakiranja, tako da sem vse vrečke kar notri stresla, da bo lažji dostop.
Lp


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #58 : 07 Februar 2006, 11:16:31
Puppa, hvala za expresno dostavo, so me zjutraj kar iz postelje vrgli, tako zgodi so prišli. :o Sem opazila, da vam je tudi 2.5 kg pakunge zmanjkalo ;D, še dobro, da imam še prejšnjo vrečo od 7.5 kg pakiranja, tako da sem vse vrečke kar notri stresla, da bo lažji dostop.
Lp


J,a res je. :-[

Razlog je preprost; mačja hrana AG prihaja v novi embalaži in z izboljšano formulo, tako da zraven ne nabavljamo več vrečk, ki so zmanjkale, ker se jih več ne da dobiti.  ;) :)



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #59 : 17 Februar 2006, 19:05:40
Puppa, naša Murphy še vedno občasno bruha po teh briketih in je že 2 meseca od menjave hrane. Zanima me, če bi ji recimo Classic Cat Salmon and Rice briketi bolj ustrezali? A mi lahko prosim poveš ceno za 7,5 kg, pa bomo probali zamenjati, ko bo ta vreča, ki sem jo pred kratkim nabavila, proti koncu.
Lp