Pritlikavi pinč

Larra · 74407

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #60 : 23 Maj 2010, 11:43:49
Takšen pa igleda križanec, pinč-mix pri približno 11 mesecih, da boste lažje ločili, čisto od nečiste krvi.

http://www.shrani.si/f/D/UL/2WhivkMt/slika0033.jpg

http://www.shrani.si/f/3j/pi/3IsNjhSq/slika0037-1.jpg

http://www.shrani.si/f/3J/13x/GaOGnBN/slika0035-1.jpg

Podobnost s PP je zgolj zaradi prve generacije "mix"-a. :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #61 : 30 Maj 2010, 17:15:47
CACIB Portorož 2010.........da bi me kakšen pes posebno navdušil...........
Obe rjavi psički sta bili nekako najbolj "skladni".......in "drobni", ena od njih mislim, da je zudi zmagala (696).
Moje laično "osebno" sojenje se je ujemalo z uradnim.











............eden od pinčev (pinčica) se je v ringu tudi polulal ;D..................še bolj polulan pa je bil potem gospodar ::)
Minilo brez človeških ugrizov,.........upam ;)







Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 09 Junij 2010, 13:37:18
Bilo bi lepo ako moze, da neko prepise imena i blize podatke ovih pincera sa slika (ime psa, roditelji, odgajivac, vlasnik....) makar i ne znali rezultate. ko je ona kupirana zenka crna sa palezom?

Sem se sedaj spomnila da ima hčerka od moje vzrediteljice na novo enega pinča :) .... sem pa videla to njihovo na slikah pa je fuuul lušna. sicer ne vem definirati kako točno se razlikuje od teh, ki jih ima Zorica, ampak je razlika. http://www.chineseblues.se/lillan.html
Simpaticna je kujica, treba sacekati da se razvije pa da vidimo. Za sada mogu samo reci da je imala srece da lici na oca   :) Inace pas iz njenog rodovnika Baron Wolf Thomas Dwein je izuzetno  lep, imala sam zadovoljstvo da ga vidim uzivo. :)

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #63 : 09 Junij 2010, 14:15:48
Ja sigurno da bo super vzgojen, saj živi z kitajčki :):):) Hčerka je v bistvu že odrasla, in ona tudi večinoma hendla vse kitajčke in obvlada v nulo :) Glede na to kar sem videla pri njih ko sem šla iskati mojo kitajčico ni dvoma da bo super vzgojen in imel popolno pasje življenje :) V prvi vrsti kot ljubljenček, z dodatkom razstav :) Mi je žal da so ga dobili glih par tednov po mojem obisku, bi ga z veseljem spoznala v živo.

Me veseli da ti je všeč Zorica :)


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 11 Junij 2010, 10:22:38
Evo jedne slike naseg Samsona Mali Zmaj i Ramone Mali Zmaj u gostima kod Ramone (u nemackoj odgajivacnici "vom Suedstern"). Vodila sam u goste Samsona i Moona - super su se i oni proveli.



Evo i moje Mine (moje mladje cerke) i Samsona sa pobednickim peharom - Mina je sa Samsonom 29.05.2010. na svetskom ISPU (svetska izlozba pincera i snaucera) osvojila prvo mesto u Junior Handlingu.  :)



Takodje mi je velika cast da imam u gostima psa Tauro Tedeo de Los Valientes (spanski uzgoj) koji je vlasnistvo predsednice ruskog pincer kluba i vlasnice poznate odgajivacnice Malagris, Marine Sergeeve. Srecna sam sto je Marina imala poverenja u mene i poslala mi svog psa. Nadam se da ce vam se dopasti. On je is linebreedinga na prelepog psa iz americkog uzgoja Osborn v. Melkid House koji je bio EW i WW a meni se jako dopada.

Tauro:



Vec sam ga i vodila na izlozbe i zavrsio je srpski sampionat.




Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #65 : 12 Junij 2010, 06:51:17
Glede raznih imen, itd. pinčev, ki so se raztavljali bo moral odgovoriti nekdo drug :)
Mislim, da je bila črna kupirana pinčica in ostali dva rjavi "rusko govoreče" vzreje. Čeprav me je kupirana b/t pinčica na prvi pogled impresionirala, pa je navdušenje ob nadaljnem opazovanju čisto izpuhtelo...............čokat o nizko telo (krepeninar oz. hijena "style"), ogromna glava z dolgim (močnim ;) ) gobcem, gibanje telesu primerno........skratka prava "raztavna" linija psa ??? . Tudi sodnica jo je kot prvo izločila. Druga b/t pinčica v "realnosti" ni izgledala ne vem kako impresivno ampak se je v ringu znala kar lepo postavit.



Pa še dve (mizerni) fotki križanca (11 mesecev) v pozi, ki bi ji kot pravi opis ČISTOKRVNE pasme.........."nastopaški pedenj mož". (ga je začela trkati puberteta in se prav rad pokaže)

http://www.shrani.si/f/C/1T/3Yyn8cFr/k3.jpg

http://www.shrani.si/f/2Q/l3/wKH10Dw/k4.jpg

Pa še dve bolj sproščeni

http://www.shrani.si/f/N/kW/tcOcjDG/k1.jpg

http://www.shrani.si/f/3U/MS/3HaaJkz3/k2.jpg

Mogoče bi dodal še nekaj glede kopanja. Zadnjič me je nekdo vprašal: Kolikokrat kopamo psa ker se mu dlaka tako sveti :o
V 11 ih mesecih samo enkrat, pa še to zaradi nuje, ko se je povaljal v "ultra" smrdeči krepenini (nisem odkril krivca in kje)....... in pojavil se je prhljaj, lesk je izginil...................... ....vlažilni robček, če pa preveč "po pasje smrdi" pa med hrano nekaj surovega kislega zelja ali vložene zelenjave (pomaga tudi brisača namočena v kisu in vodi).
Take privilegije imamo lastniki kratkodlakih psov, ki niti niso tako majhni (posebno po zimskih in "lužastih, blatastih" sprehodih), če pes živi v stanovanju ;D.

PS
Nekdo me je tudi vprašal, od kdaj obstajajo "bonsai" dobermani (je bi davno tudil lastnik dobija) ;D.
Veliko ljudi tudi misli, da PP obstajaja samo v rjavi verziji :'(.



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 20 Junij 2010, 22:47:36
WOW WOW WOW procitala sam sjajne vesti! Judas von Franken, sin mog Bossa, danas je na specijalki pincera i snaucera u Nirnbergu osvojio V1, KSA, CAC, VDH, BOB, BIS :) :) :) WOW! Sudija je bio Mr. Heinrich Becker.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 28 Junij 2010, 19:59:22
Veliki uspeh malog psa! Dobila sam nove vesti jutros!  Na svetskoj izlozbi u Herningu, Danska, 27.06.2010. Grisu Mali Zmaj (vl. Corinna Loffler iz Nemacke) je u razredu beba 6-9 meseci sa njegovih 6 meseci osvojio VP1 i Best Baby!!!




Unique Mali Zmaj (vl. Kristina Shutze iz Nemacke) je u intermedia razredu ocenjen odlicnom ocenom!



Sudija za muzjake je bio Damir Skok iz Hrvatske.

Yeeeeeeeeeeeee! Dakle dva Mala Zmaja su izlagana na ovogodisnjoj svetskoj i obojica uspesno! Ja sam zaista jako radosna zbog toga i ponosna naravno.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #68 : 04 Julij 2010, 12:38:40
Da ne pozabimo korenin..................tudi takšni trenutki imajo komando in pohvalo :) , saj pasma ni zastonj v FCI II.



Takšnen pa "baštard" ;)  izgleda pri 12 mesecih






......čakalna vrsta.......se obnašamo ljudem primerno ;D...................Airedalsk o-višavski-border-mix :o





Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 07 Julij 2010, 10:45:18
Par napomena:



Prepoznala sam vlasnicu kupirane kuje a pomislila sam da znam i kuju pa sam otisla na njihov sajt. Bila sam u pravu, kupirana kuja je Duvinal Tsarina Tsandzil, ona je tih dana postala sampion Slovenije a bila je resCACIB. Jedna od poznatih i dobrih ruskih kuja. Vlasnica Duvinal odgajivacnice je Svetlana Vinediktova. Jos, u razredu veterana je izlagana kuja Malagris Tiarella Tiara, sestra iz legla od majke mog psa Bossa (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam). Tiarella je jedna od najlepsih kuja koje sam ja u zivotu videla, tada u Portorozu je bila veteran ResBIS koliko sam videla na sajtu Duvinal.

Bilo bi zanimljivo znati koja je kuja bila CACIB steta sto nemate katalog.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #70 : 12 Julij 2010, 23:18:27
Duvinal Tsarina Tsanjil

EURO JW'08, Vice-WW'09,Ch. INT, CH.RUS, BLR, SLV, UKR, RKF, JCh.RUS, BLR, LTU, 10xJCAC, 14хCAC, 5хCACIB, 3xR.CACIB, 2хССС, 2хBB, 4xBP, 10xBJ, 12xBOB, 5хBOS, BISp-2, 2хBISp-4, BIG-2, BISj-2.............................................se ne čudim zakaj rabijo kamperje poslikane s pasjimi motivi :o




Pa še en "prvak"

Theneican's Legendary Winner




Upam, da se vam dopadejo..................... .................moje osebno mnenje: "No comment" oz. "kdor čaka, dočaka" ;).
Mogoče pa je takšna razstavna linija pasme ;D



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 13 Julij 2010, 13:48:21
Da meni se oba psa dopadaju..... No ukusi su razliciti, bilo bi lepo da psotavite slike nekih pasa koji se vama dopadaju, bilo bi zanimljivije videti razlicite tipove patuljastih pincera.

Umedjuvremenu evo par slika iz mog dvorista:

















Sa izlozbe:





Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #72 : 16 Julij 2010, 00:37:04
Imam novo igračko, namesto dopustniške knjige :-\ .............Kakor koli že, ne morem mimo te fotke





Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 10 September 2010, 15:16:59
Divno kako malisa uziva.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


katxa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 28 September 2010, 18:36:26
pozdrav, mene pa zanima koliko približno tehtajo? a še spadajo med male pasme(1-10 kg) ali že med srednje(11-25)?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #75 : 29 September 2010, 08:01:04
Katxa: pinčki imajo okol 5 kil +/- kakšno. Spadajo med NAJ manjše pasme

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #76 : 30 September 2010, 22:11:23
Imam polen aparat slik....................moj favorit (jih je bilo ogromno vrhunskih); čisto osebo mnenje: pinč je bil in naj ostane atlet ( ne tisti na 100m ali pa vzdigovalec uteži ;D )



ROMY SCHNEIDER (fendi von kosslbachtal / jasmine)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #77 : 30 September 2010, 22:25:17
...............in kdor hoče bolj zategnjeno rit naj si omisli ta majhnega šnavcerja; eno so cirkusanti drugo altletičarji.
Pinč tudi ni "mini doberman"..................in naj ostane zdrava pasma ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #78 : 02 Oktober 2010, 19:56:20
Lahko, da je tudi OT.....................ampak, kot pravi standard; pomanjšana različica "naj bi bil" pritlikavi pinč. Dvakratna dolžina glave........., raven hrbet in še bi se našlo. MALO MORGEN  ;).....in, da ne bom v nadaljevanju zopet napisal kaj "žleht"; pač presodite sami ::) ..............standardi, rodovniki, razstave :P











in še pasma, ki je resnično na robu izumrtja: Avstrijski pinč





pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #79 : 02 Oktober 2010, 20:00:49
............in zopet je tisto kar, je edino sveto, pridelalo prašičje repe ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #80 : 02 Oktober 2010, 20:09:35
za boljše razumevanje predhodnih slik



FANTAZY FLY ZAFIRA - European Winner 2010 (BOB)



maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 04 Oktober 2010, 20:00:17
Tale EU WINNER mi ni pa prav nič všeč. Žal... je že fajn, da ima pes močno oprsje... samo kar je preveč je pa preveč. Pes bi moral biti skladen.
Ali pa je samo slika ponesrečena? Psa nisem videla v živo, zato ocenjujem samo sliko.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #82 : 05 Oktober 2010, 16:51:01
Ma ne vem kako bi komentirav. Pes je skladen, res pa je, da samo razstavna poza prav nič ne pove o psu (če ne pove nič potem....). Je pa tipičen predstavnik "ruskega" pinča oz. pinča slavnega vzreditelja, čeprav mislim, da je tudi sam spremenil ideal ppinča ;). In taki pinči poberejo večino nagrad. Če stvar pogledaš skozi denar (kar seveda ni res; love, love :o ), velikost tržišča, kdo vse ima koristi od razstav in od koga.........ti zadeva postane bolj jasna. Tudi razredi ala puppy, youngsters so meni malo smešni. Če denarne komponente ne bi bilo zraven potem bi obstajal samo vzrejni pregled in ocena.
Druga stvar je standard, ki se ga je potrebno držat, pa če prav je  v marsikaterem pogledu lahko slab..........da ne boš vsega mojega nakladanja verjela; glavni moto uradne kinologije je ljubezen in zdravi psi :o
Če gledam ppinča; ne vem komu se dopadejo recimo 25,26cm/4kg psi, ne samo z lepotnega vidika. Prav vsi oz. večina prvakov je na zgornji meji 29,30cm ali pa celo več višine. Ampak najboljše (money, money) je da smo ga "pahnili" med "toy" pasme, še med družne pse in smo zopet tam; ljubezen in zdravje. Kdor verjame pravljicam za lahko noč naj pač verjame.
Malo me mika tudi "pravi" pinč ampak, bolj ko gledam je odločitev precej, precej težka. Pa ne mislim plačat samo zato ker ima rodovnik, zdrave oči in vse zobe.
Še slika prvakinje in sosede. Moram pa priznat, da je USSR pinč precej enoten ter bi ravno tako zaslužen prvak lahko postal drug pes in, da se vzreja v neki začrtani smeri........................ ..moderne lepote?
Meni je bolj všeč "evropski" ; je več različnih tipov, "linij" ;D





pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #83 : 11 December 2010, 18:19:57
Še malo zgodovine. Pritlikavi pinč iz leta 1924 (klub je obstajal že prej), po oplemenitenju, ko so na dvoriščih, štalah, stajah, skladiščih preživeli le najbolj prebrisani in zviti. O alergijah, displaziji, vnetjih...............ni za izgubljat besed  ;D ;D



Brez panike, so vsi že "out of date" in križanci ;D




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #84 : 11 December 2010, 19:46:48
Nismo ravno za na RO :o ..........nekaj smo se v dobrem letu pa le naučili. Ni veliko, ampak za nas "nešportnike", nešolane vodnike.............pačasi napredujemo, nekaj delamo  ;D. Znamo tudi še kaj drugega, predvsem pa je glavno, da se znamo v družbi obnašati, na kar sem kar ponosen. Pridi, sedi, prostor, počakaj, poleg (bolj pri hoji na povodcu) in dobra socializacija................ ..kaj bi še zahteval od družnega psa. Ampak nikoli ne reci nikoli. Bomo videli :-\ .

http://www.youtube.com/watch?v=PXDIkk4LqJ4

Filmček je bolj "mizerne" kvalitete zaradi "starega" fotoaparata in potem še konvertirati............uf.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #85 : 12 December 2010, 21:00:31
Mogoče še malo reklame vzrediteljem...........sem čisto "independent" ;D .  Vsaj po slikicah mladičkov (ki pa seveda ne povejo vsega in jih smatram kot "se splača it pogledat, če iščemo" ) bi prav z veseljem imel oba  ;D

vom Camp Achensee (Austrija)

http://www.pinscherzucht.at/page/Galerie2/katy55.jpg

del Sandis Grande (Srbija)

http://www.delsandisgrande.com/images/legla/pip/g_leglo/stenci/deus/deus_2v.jpg

Bolj "vizualna" ljubezen, glede zdravja, karakterja pa iz slikic ne moremo soditi. Je treba pogledat v živo........pa še tako, nič ni absolutno.
   



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #86 : 05 Januar 2011, 21:31:36
Ker največkrat le govorijo "kako so učljivi", vidi se jih pa ne ravno veliko.................kako lepo ga je videt na prestolu ;D ; pa še tako je za glavo manjši od obeh.....levih in desnih  :o

http://www.youtube.com/user/minpinZsu#p/u/3/2GoCFJSA-4s



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #87 : 05 Januar 2011, 22:26:56


http://www.youtube.com/user/minpinZsu#p/u/3/2GoCFJSA-4s

kar je naredil lepo zgleda  :).
Ampak kako jelahko zmagal , če je falil celo vajo ? Stoj , namesto sedi v gibanju?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #88 : 06 Januar 2011, 21:16:39
.......piše tudi 88 točk (če se ne motim)  ??? 
Nisem ravno preveč domač v tekmovalnih voda...........sedaj vsaj vem zakaj ne, hm, vsaj 90+  :)
Mogoče pa je "špica" s kakšne druge tekme......res da se napaka sliši "velika", bi pa sklepal, da zlahko popravljiva :)



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 09 Januar 2011, 23:36:55
Fantazi Fly Zafira - aktuelna EW iz Celja je izuzetno lepa kuja, kratka i skladna, ravnih kratkih ledja i fantasticna u kretanju, potpuno zasluzeno uzela BOB. Nije mi bas jasno zasto vam se en dopada. Sto se tice "evropskog tipa" koji zapravo ne postoji jer se psi dosta razlikuju i "ruskog tipa" ili bolje da kazem izraelskog tipa jer su ruski psi vecinom potekli od Hamaayan pasa, razlika postoji i uocav a se u glavi i gradju. Ruski psi su kraci (kvadraticniji sto i jeste jedna od prvih stvari koja se kod pinca gleda) sa elegantnim dugim glavama. Nemacki tip pinca je tezi pas sa mnogo tezom glavom i cesto krupnim ocima, mnogo zaostaje za ruskim tipom ali treba ih mesati. David Efrat je svoje Hamaayan pse dobio ukrstanjem i forsiranjem najboljih osobina nemackih i americkih pasa.

Ima li uopste rasnih pincera u Sloveniji?

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs