Wubba

trigi · 68425

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
: 23 Julij 2008, 20:48:03
Ojla

Da ne bomo smetili teme drugje.
Sem malo pogledal po strani od Wubbe in se mi zdijo igrače res zanimive, sploh za kakšne bolj plenske "zverine" :D Govorite pa nekateri da vas pri Kongovih wubbah moti da piskajo ... no... tudi original Wubbe, razen Water variante vse tudi piskajo. :)

Kakorkoli ... mislim da bomo/boste kmalu deležni originalnih wubb tudi pri nas ;)

Lp, Črt



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1 : 23 Julij 2008, 20:49:49
 :o :o
Katere Wubbe pa?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 23 Julij 2008, 21:00:20
Katere Wubbe pa?
Ja katere, to tudi mene zanima :o :o


KJ

  • Gost
Odgovori #3 : 23 Julij 2008, 21:19:19
Mene tudi :), pa koliko bodo stale?



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #4 : 23 Julij 2008, 21:23:05
Wauuuuuuu to ful dobro zgleda zanima me pa to kot vse ostale :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


maja72

  • Gost
Odgovori #5 : 23 Julij 2008, 22:08:53
 :o
Črt, super  :-*! Mi bi Wubba Wubbo ;).

Imamo pa Water Wubbo, ki je po 1 letu še skoraj kot nova. Ne piska, je iz neoprena in ima super plovnost. Wubba je krasna za metat, ker lovke hitro najdeš in pobereš ter igračo vržeš daaaleč stran. Psa po moje še posebej vznemirja tisto frfotanje med letom in odbojnost, ko pade na tla (če pade na tla, ne v vodo). Naš neopren je preživel ne samo vlečenje z Bajkom, ampak tudi mlečne zobe od naše Podgance.

Kolikor vem  ::), obstajata 2 velikosti. Mi imamo za oba psa kar ta veliko varianto. Za primerjavo sem veliko Wubbo slikala z raco, litrom mleka in standardno klobaso od Bendeja. (V ozadju pa je glava od našega čoravega psa, ki je prepričan, da je bil vzrejan za prinašanje rac iz vode in ne za ganjanje lisic iz rovov in izkoristi vsako priliko, da bi sunil raco  >:().




Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #6 : 23 Julij 2008, 22:21:23
Hvala za tole slikico Maja. Jaz sem pa že mislila, da bo tavelika za Wi definitivno prevelika...pa ji bo očitno kar prav. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


maja72

  • Gost
Odgovori #7 : 23 Julij 2008, 22:25:50
Saj če bi imela kanadsko gos, bi tisto dala za primerjavo ;).

Res se ne ustrašit ta velikih Wubb; majhne so po moje primerne le za mini mini pse tipa jorki, maltežan. Za vse ostale bo originalna velikost najbrž kar v redu  ::)  ;).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 23 Julij 2008, 22:31:54
Če na strani katere link je dal Črt kliknete Spring catalog 2008 lahko na strani 4 vidite tamalo Wubbo v gobčku čivave. In mislim, da je za večino psov vsekakor premajhna, morda res kot igrača za kakšnega mini mladička in mini pse. Zaenkrat pa mislim, da so v planu Wubbe Wubbe in Water Wubbe.

Lp, nina



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 23 Julij 2008, 22:50:56
Za malo bolj občutljive pse (in pa lastnike, ki ne marajo piskajočih igrač) jaz vsekakor priporočam Wubbo Snugga (ki je še mehkejša.


Lp, Ivana


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #10 : 23 Julij 2008, 23:43:40
Glede piskanja... ;) Tudi jaz sem mislila, da bo to moteče in mi sprva (ko sem kupovala) ni bilo všeč :-[. No, kasneje sem ugotovila, da piskanje Nubo še bolj podžge in je prav zaradi tega še bolj nora na to igračo... :o In začuda-edina igrača, kjer se ne da uničiti tega "piskavca", ker vse druge igrače so že po 10 min (ali pa po samo enem ugizu :-X) nehale piskat... ::).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 24 Julij 2008, 07:16:49
Kot je že rekla nina... v prvem planu so velike Wubbe, ki so seveda tudi primerne za najširšo populacijo, bom pa mogoče naročil tudi kak karton Jr. wubb (3,5''x13''), ki so malo manjše od velikih (4''x17'').

Za točno ceno je težko karkoli reči, ker niso še znani stroški prevoza. Čim pa bo to znano, pa bo možno tudi približno povedat kakšna bo cena. Kot vedno pa se bom potrudil da bodo cene ugodne ;)

Lp, Črt



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #12 : 24 Julij 2008, 08:55:55
Tole zgleda zelo fajn, čist ste me navdušili.  :o  Mi bi tudi, mi bi tudi.  :D 

Kristinca & Florinca


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #13 : 24 Julij 2008, 09:32:04
Komaj čakam, da pridejo   :D. Jaz bi imela navadno wubbo. Škoda, da vodne ne piskajo, ker so barve res fantastične.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #14 : 24 Julij 2008, 10:06:42
Super! Mi bi vzeli še kakšno vodno in pa kakšno navadno.  ;D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #15 : 24 Julij 2008, 10:29:57
Super!Jaz bi tudi vzela kakšno Wubbo... ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #16 : 24 Julij 2008, 11:20:58
Samo water wubba ne piska? Mam doma eno nežno dušico, ki ob vsakem cviljenju pomisli, da je on kriv za bolečine  :-*



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 24 Julij 2008, 11:26:45
Naša wubba je takoj nehala piskat, pes pa še vedno tuli z njo vsakič, ko jo vzame v gobec. ;D Samo meni se zdi, da to dela zato, ker rad poje, ne pa, ker bi se mu smilila :P Drugače pa imamo tamalo wubbo in je super vzdržljiva, z nami je bila na morju, v hribih, vsak dan prestane eno rundo vlečenja, pa je še zmeraj kot nova. Sem se pa zdaj navdušila tudi za taveliko.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 24 Julij 2008, 11:44:14
Midve bi tudi tole imele :o

A bo slucajno tudi kaksna Warrior Wubba? :-[



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #19 : 24 Julij 2008, 12:24:58
Jaz upam da bo vsakih Wubb po nekaj, tudi snuga in warrior variant.

Lejca: podobne barve je recimo tista z odsevnimi trakovi, drugače pa mislim da so v kolekciji tudi navadne v živo rdeči, črni, vijolični in royal modri barvi.

Nika: tako dušo imamo tudi mi doma, no sedaj se je malo unesla, ko je bila mlajša pa bog ne daj da je igrača zapisakala, je kar jamrala. Pretirano materinski tip pač :D

Lp, Črt



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 24 Julij 2008, 12:26:13
Samo water wubba ne piska? Mam doma eno nežno dušico, ki ob vsakem cviljenju pomisli, da je on kriv za bolečine  :-*

To je zato, ker mu je Buda ime ;D ;D In ima v sebi to, da ne sme škodovati drugim živim bitjem ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maja72

  • Gost
Odgovori #21 : 24 Julij 2008, 12:55:01
Se mi zdi, da je (oz. bo prej ali slej) zmešnjava s temi Wubbami nastala  :-[, ker nisem čisto prepričana, da govorimo vsi o istih stvareh  ::).

Tole je Kongova Wubba, to ni originalen patent tovrstne igrače in o teh se ne pogovarjamo oz. tega Črt ne bo uvažal:


Tole pa je originalna Wubba in o različicah te igrače se pogovarjamo (in nagovarjamo Črta, kaj naj uvozi ;)):


Razlika v materialih, piskajočih lasnostnih ipd. je kar precejšnja. Kongovo Wubbo se da dobiti tudi pri nas, originalne pa ne ...



katka

  • Gost
Odgovori #22 : 24 Julij 2008, 12:59:29
Hej Maja72, kje pa si ti kupila to zadevo? Prek prej omenjene spletne strani?

Jaz sem namreč že popolnoma obupala okrog tega, da se bo našla kakšna res "neuničliva" igrača za Barta.



katka

  • Gost
Odgovori #23 : 24 Julij 2008, 13:00:15
Aha ok...sem oddala post ravno isti čas, kot ti :d



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #24 : 24 Julij 2008, 13:12:31
joj, nam bi pa prav prišla tale "kosmata" reč  ::) kajti vsi medvedki so že razcofani
 upam da se bosta odločila, pa kaj začela uvažat!!! črt pa nina



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #25 : 24 Julij 2008, 14:31:49
To je zato, ker mu je Buda ime ;D ;D In ima v sebi to, da ne sme škodovati drugim živim bitjem ;D

Vet ga kliče pacifist  :D

Če so pa res take razlike v piskanju, bi pa mogoče res poskusila kaj ne preveč cvilečega. Na konc mu bo pa še všeč  :) 



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 24 Julij 2008, 15:32:47
Mi imamo tudi original Water Wubbo. Primerna za kopno, sneg in sladko vodo. Za slano vodo ni tako zelo primerna, ker se napije in pes požre preveč slane vode pri prinašanju, zato sem bila vsesela, da je šel z nami na morje tudi plavajoči Kong.

Naša ima tudi luknjo (čez neopren in preluknjan je tudi notranji del), pa jo malo uporabljamo, pa je nikoli nima na voljo za žvečenje in je poškodbo dobila, ko jo je zagrabil v vodi in prinesel. Tako, da neuničljiva ni.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #27 : 24 Julij 2008, 16:02:02
Črt, če bodo cene ugodne - kot vedno  ;) - bom zelo verjetno tudi za našo mrcino vzela kakšno (samo če ne bo hkrati kot Dog puzzle, ker bom sicer bankrotirala  ::)) - da boš malo okvirno vedel za zanimanje  :).



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 25 Julij 2008, 09:45:28
mi tudi stojimo v vrsti za originalne wubbe, ker smo že nad neoriginalnimi navdušeni :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


katka

  • Gost
Odgovori #29 : 25 Julij 2008, 09:47:25
Mene tudi štej zraven ;)

Grem spet po pravilu-če ne probaš ne veš haha  :P