pasje šole na Koroškem

Gost · 26286

error7891

  • Gost
: 24 Julij 2008, 10:29:16
Živjo! Sem bolj nov v svetu kinologije in me zanima kje vse na Koroškem so pasje šole in na kakšen način kaj učijo pse. Ali v kateri šoli uporabljajo tudi kliker? Sam imam doma malo bolj trmasto pasmo in zato verjetno ni ravno vsak način učenja primeren zanjo.

Hvala za odgovore



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 24 Julij 2008, 12:46:58
Kar jaz poznam korošcev se jih eno lepo število vozi k nam v ŠKD Celeia v šolo (Slovenj Gradec, Radlje...). http://www.skd-celeia.com


Bobipalcka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Julij 2008, 13:49:49
Js sem tudi iz SG, pa greva z Ašo v šolo v Ljubljano (KD Agility Ilirija). Na koroškem maš drgač šolo na letališču SG, pa na Ravnah, na Muti...ampak so vse še po predpotopnem sistemu...ne rpiporočam, res ne. Osebno sem šla gledat sicer samo trening na letališče...pa sme izvedela samo to, da mene tam ne vidijo. Pogoj je zatezna ovratnica :'(  ??? in potem boge pse veselo zategujejo in vlačijo naokoli. Mislim kr neki...vaditelj pa pomembn in zaverovan sam vase, da se je bolš kr obrnit pa it. Moje mnenje seveda...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 24 Julij 2008, 14:54:10
Tudi jaz priporočam ŠKD Celia, morda tudi Velenje-a njihovega dela še nisem vedela, vem pa, da lani še niso klikali. Kaj pa KD Pluton? error-če imaš kako bolj "eksotično" pasmo (polarci, kakšen shar-pei, hrta..) Potem se zapelji dlje in stran od KD SG.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bobipalcka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Julij 2008, 15:04:33
Ja v Velenju imajo menda bolj psom prijazni način. Klikajo pa mislim da še ne...bi bilo za vprašat. V vsakem primeru stran od KD SG...sem zadnjič vidla kako je vaditelj metal in zategova nekega bogega razigranega haskija >:( prizadeti!



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 24 Julij 2008, 19:17:58
-če imaš kako bolj "eksotično" pasmo (polarci, kakšen shar-pei, hrta..) Potem se zapelji dlje in stran od KD SG.
Mi smo  ''eksotiki'' in res se ''po tamalem'' šolamo doma s pomočjo klikerja  :P. Pred kratkim smo končali z malo šolo razstavljanja (Ljubljana), pri nas na Koroškem je pa res bolj tako tako...

Lp.



error7891

  • Gost
Odgovori #6 : 25 Julij 2008, 07:48:59
Pogoj je zatezna ovratnica :'(  ??? in potem boge pse veselo zategujejo in vlačijo naokoli.

Letos je bil poleg drugih psov tam še en rottweiler in dva nemška ovčarja na bodečki. Pa ti psi niso tam šele od letos ampak se tam šolajo že od malega. Daleč so prilezli ni kaj. :'(



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #7 : 25 Julij 2008, 14:52:26
Lahko tudi pri nas v Varpolju KD. Zgornjesavinjske doline. Vratnica zatezna je pogoj pri izpitu B-Bh in nikakor nesme biti naravnana na zateg.
V našem društvu sicer sam šolam pse in nisem privrženec prisile.

več pa na  www.kd-zsd.com
ali 040-438-779 Dominik

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Tincka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 18 Avgust 2008, 14:29:36
Zelo dobra je šola tudi v Ravnah na Koroškem. Poligon se nahaja za Lidlom v dobji vasi. Šolanje temelji na nagrajevanju z igračo ali hrano tako, da kliker pride tudi prav. Za več informacij mi lahko pošlješ mail.

LP



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #9 : 24 Marec 2010, 14:43:44
Tudi sama iščem pasje šole na Koroške. Za Ravne sem slišala nenajdem pa spletne strani. Bi mi prav prišla kakšna informacija o šolanju pa če majo kakšno spletno stran pa tako...

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 24 Marec 2010, 22:15:26
Kolikor vem na Ravnah nimajo agilitya, RO, frizbija...neka žalost je tam, če mene vprašaš. Tudi klikeraši niso. Še vedno je zelo prisoten rukni cukni sistem. In se jim ne svita kaj o shapingu, targetingu...kliker sistemu nasplošno. Raje se vozi v KD MB ali ŠKD celeia...nekaj od tega....je pa sedaj v Velenju ena klikerašica pri inštruktorjih, Tanja Strunčnik-tečaji so se pa povsod že začeli. Pohiti pa se nekam prismukni, če se bo dalo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #11 : 25 Marec 2010, 18:56:41
Kolikor vem na Ravnah nimajo agilitya, RO, frizbija...neka žalost je tam, če mene vprašaš. Tudi klikeraši niso. Še vedno je zelo prisoten rukni cukni sistem. In se jim ne svita kaj o shapingu, targetingu...kliker sistemu nasplošno. Raje se vozi v KD MB ali ŠKD celeia...nekaj od tega....je pa sedaj v Velenju ena klikerašica pri inštruktorjih, Tanja Strunčnik-tečaji so se pa povsod že začeli. Pohiti pa se nekam prismukni, če se bo dalo.

Hvala.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 26 Marec 2010, 15:25:08
Moj Kosmo hodi v eno šolo...dobila sem fotke, ko je imel zatezno ovratnico. Takoj javila lastnikom, da to ni ok
in sedaj ima bolj primerno  :)  Sedaj vem od kod ideja imet tako ovratnico  :-X  jo je imel le enkrat, sam vseeno ...kaj za vraga govorijo bedarije ti inštruktorji.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 26 Marec 2010, 15:39:54
Alma povej jim za KD Velenje (Mala šola Tanja Strunčnik). Imajo tudi internetno stran.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 Marec 2010, 17:21:52
Ne vem v katero točno hodijo...na fb je fotka vadbišča. Če pogledaš?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 27 Marec 2010, 08:38:13
Ne prepoznam po fotki. Ampak si mislim da na Ravne. Mogoče imajo zdaj tam kakega OK inštruktorja, ampak pred 2 letoma mi ni blo všeč tam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 16 April 2010, 12:08:01
Če hočete kaj psa naučiti potem ne hodite v Velenje! 100x raje Celje. Za Koroško pa ne vem.

V Velenju nimjo osnov niti dovšenih, izdelanih psov. Nekaj vmes  so  >:D


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #17 : 16 April 2010, 21:54:53
To iz lastnih izkušenj? Svojega psa tam šolal? Mala šola? A? BBH?


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 17 April 2010, 20:14:48
Videl preveč "izdelkov" in slišal komentarje kasneje v drugih šolah, ko so lastniki presedlali v druga KD. Nekaj se je dalo celo rešiti.

Brez zamere če kdo koga tam pozna, ampak delovnih psov sigurno ne obvaladajo, prav tako je mala pola prej vrtec koj pa kaj druga.

Lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 17 April 2010, 21:41:49
Bom ponovila besede ene druge forumašice. Inštruktor je lahko zelo sposoben, uspešen...Pa če ga tečajnik ne upošteva potem ne bo vredu rezultata. V KD Velenju sem bla. Pa lahko rečem da k 1 inštruktorci defenitivno ne bi šla, meni ni všeč, mogoče komu je. Sem pa ful Vesela, da KD Velenje napreduje, za razliko od KD SG kjer "kraljuje" Kure.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #20 : 18 April 2010, 20:49:59
hehe, sej je vredu, samo zanima me, ker na rekla kazala ne dam prav veliko, me zanimajo lastne izkušnje :P imaš pa delno prav ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 19 April 2010, 10:34:12
Bom ponovila besede ene druge forumašice. Inštruktor je lahko zelo sposoben, uspešen...Pa če ga tečajnik ne upošteva potem ne bo vredu rezultata. V KD Velenju sem bla. Pa lahko rečem da k 1 inštruktorci defenitivno ne bi šla, meni ni všeč, mogoče komu je. Sem pa ful Vesela, da KD Velenje napreduje, za razliko od KD SG kjer "kraljuje" Kure.



Kure definitivno NI za ljudi, ki bi s svojimi psi radi delali po kliker ali kakšnem drugem sistemu. Je pa Kure definitivno veliko bolj izkušen, kot velika večina novodobnih kliker strokovnjakov.
Pa ne me narobe razumet - tudi sam ne bi šolal pri njem, ker sem izbral drugo pot, ampak poti do uspeha je pa ohoho ogromno!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 20 April 2010, 16:18:36
Kure dela na rukni cukni, res je. Zato tudi ni primeren za polarce, pse z nežnejšim karakterjem ali pa nestabilnim.  Zato bi pa vsak moral izbrati psu  primeren tečaj in inštruktorja. Hkrati pa inštruktor sam priznati tečajnikom, da on za to pasmo, psa ni in jim priporočat druge. A kdo to naredi? Mislim da ne. Samo denar kasirajo.

Ja vseh "kliker" inštruktorjev ne gre hvaliti. Sem videla do zdaj par tečajev kao "kliker sistem", pa so me razočarali. Sem pa videla en trening "kliker šole" in bila navdušena.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #23 : 10 Maj 2010, 00:11:51
Sto ljudi sto čudi.

Iz osebnih izkušenj - mi je Kure dal kar nekaj stvari, pomembnih za naprej  ;) nikakor pa ne trdim, da je to oh in sploh in še kaj. Na žalost je ostal pri starih metodah, kar pa ne pomeni, da njegovi psi delajo pod strogo prisilo. Tudi tečajnikov (vsaj ko sem jaz bila tam) ni silil v uporabo določenih pripomočkov, če je kdo uporabljal zatezno, jo je na lastno željo.. Rukn cukn ni potreben, če pes dela na hrano! In tam smo vedno imeli žepe nabasane s priboljški, igračami. Pa še nekaj - bi pes, ki dela pod konstantnim pritiskom delal odpoklic tak, da trava leti po zraku od navdušenja, ko ga lastnik pokliče? Oprosti, redko sem srečevala na tekmovanjih pse, ki se celo ne bi samo sprehodili proti lastniku, in bila vedno vesela ob pogledu na "naše" pse. Pa dosti o tem. Čeprav sama ne bom več šolala psov na tem KDju, ker imam drugačne cilje (agi, trikci) sem zadovoljna, da imam eno izkušnjo več, kajti vsak pes zase potrebuje svoj pristop.
Motilo pa me je res to, da je bila to pasja šola, kjer psi med sabo na poligonu niso imeli bližnjih kontaktov (na samem poligonu, ob delu).

Tako da, sem na SKY-jevi strani.  Kure ima dosti izkušenj, da prekaša vse novodobnike, ima pa slabost, da je ostal v starih časih. Da klikerja ne sprejema, ne morem trditi, ker sem bila nekajkrat gor, s klikerjem, in prikazala program in nekaj trikcev novim tečajnikom.  Za zadnje čase pa ne bom nič komentirala, bo že najmanj dve leti, od kar sem bila zadnjič tam.
Mislim, da društvo potrebuje nove, mlade ljudi, ki bodo ob izkušnjah starejših spravli zadevo naprej. Kar pa se ne more zgodit, če bomo vse podili stran.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #24 : 16 Maj 2010, 22:04:27
Meni osebno on ni všeč. Nam je dodatno zajebal psa. In ga nikomur ne priporočam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #25 : 17 Maj 2010, 11:21:51
Meni na primer, bi ga pa težko kdo rešil  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 17 Maj 2010, 11:50:07
In iz tega izvečemo to, da ni vsak inštruktor oz. njegov nčin dela primeren za vsakega psa in da mora lastnik videti kdaj psu nekaj ne paše, ne odgovarja oz. že prej pogledati kak tečaj in se odočiti z njemu všečno šolo-je včasih dobro tudi 1h se nekam peljati, pa je morda tista šola A1 za nekoga.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #27 : 17 Maj 2010, 12:44:06
S tem se pa strinjam. In dodajam, da naj se vsak sam odloči, glede na svojega psa, ne že v osnovi nekaj zavrnit. Kot sem rekla, škoda da bo društvo propadlo, če ne bomo mladi prenesli tja novosti, nov način dela.

Je pa dosti ljudi, ki se jim ne da vozit 2h v eno smer, če nimajo namena s psom delat kaj drugega kot tistih nekaj osnovnih ukazov in socializacijo. Dejstvo je, da se tudi v tej pasji šoli naučiš komunicirat s psom, če pa to nadgrajuješ po svoje doma, s pomočjo literature (kot sem jaz) je pa tudi tukaj možen uspeh.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 29 Januar 2011, 12:48:25
Sem zadnič na Ravnah videla enega bogega  Fox Terrierja ko so ga lastniki zategovali za vsako bogo napakico.  Pa še enega  pit bulla ki se je vdal svoji usodi.  :'( Ko sem vprašala inštruktorja mi je pa rekel, da je treba psa bolj na trdo prijet ne pa z igračkami pa priboljški učit >:( Zadaj v boxu napol podrtem pa psi lajajo pa skačejo po ograji... :-X



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #29 : 29 Januar 2011, 13:27:24
Mislim da ima KD Ravne več kot enega inštruktorja sicer...Ampak za tisto kar jaz želim početi in na način bomo šli marca v ŠKD Celeia.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!