pasje šole na Koroškem

Gost · 26285

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #30 : 29 Januar 2011, 15:50:22
Jaz pa poleti v Ljubljano.  ;)

S Koroško trenutno ni kaj. Upam samo, da nam mladim morda kdaj uspe prinest in ustanovit kaj novega - ampak do takrat rabimo vsi še precej izkušenj.. Kot sem napisala že kak komentar nazaj.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 30 Januar 2011, 09:42:16
Mislim da ima KD Ravne več kot enega inštruktorja sicer...Ampak za tisto kar jaz želim početi in na način bomo šli marca v ŠKD Celeia.
 

Ja ima dva inštruktorja  ta drugega nisem spoznala. 



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #32 : 30 Januar 2011, 12:54:18
ojoj sem brala prve poste ko je bila debata o KD SG, kjer je zategoval huskya. jaoo najvecja napaka, da zategujes in "matras" polarnega psa. temu psu zraste trma do 100% ali pa ga tako psihicno unicis, da ni vec vesel pes. :S groza! tudi jaz nisem bila v posreceni soli, ampak je pa vsaj cukali, zategovali niso...vaj moje bejbe ne, ker tut nebi dovolila! elektricno ovratnico za kinologa in ne za psa!  >:D



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #33 : 30 Januar 2011, 13:02:12
Tudi jaz sem iz Koroškega konca, pa ni kake pametne šole. Sem bla z mojo v šoli, pa je en zategnu novofudlanca k je drugega psa povohal tak da ga je na hrbet vrglo  >:( :'(. GROZA! Svoje psičke nikoli nisem zategovala pa sem doma delala veliko. Ni blo pa veliko tega zategovanja sta bla 2 primera pri katerih mi je pa slabo postalo ko sem to videla  :'( >:( :-\. Je bla pa umes igra da si pse malo zmotiviral...
Me pa zanima za frizbi in agility če je kje tu? Sem gledala KD Maribor majo obi2 disciplini ampak nima se časa eno uro tja pa eno uro nazaj vozit na agility in na frizbi. Smo se potem odločili da grema z psičko frizbi trenirat. Boma pa v prihodnosti zagotovo še agility. Mogoče kdo ve kje tu na Koroškem za kakšen poligon agility, tečaj... V Breznu še majo?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #34 : 30 Januar 2011, 13:41:00
Brezno je nekoč imelo neko mini stvarco, ampak dvomim da še obratuje - mislim da ne, če pa ja, se pa opravičujem. Nimam najbolj svežih informacij.

Imam jaz enake težave, in kamorkoli bi rad prišel, se bo potrebno vozit vsaj pol ure do eno uro. Čara je dobro obveščena o kinoloških društvih tu okrog, Velenje ima nekaj, priporočam pa tudi Celje. Jaz priznam, da se zadnje leto ali dve nisem veliko zanimala, ker sem se že odločila, da se bom vozila v Ljubljano.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #35 : 30 Januar 2011, 16:33:07
Ja jaz tudi mam do MB-ja 45 min in mi je to tut najbližje. Pa še za prevoze sem odvisna  >:(

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #36 : 05 Februar 2011, 19:20:58
Velenje ima RO-skogatt ti lahko veliko več pove.
Mi gremo zdaj v Škofjo vas na agility. ŠKD Celeia.
Urša probaj nahecat tvoje da vsaj taksirajo na kak frizbi seminar, če ti je interesantno to.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #37 : 05 Februar 2011, 20:36:11
Sma se z bratom zmenla, da me bo on vozo, ker bo z njo on treniral frizbi jaz pa agility in je tut full zainteresiran. Tako da greva po vsej verjetnosti v spomladanski tečaj :). Iz katerega konca Koroške sta pa vidve?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #38 : 06 Februar 2011, 10:55:28
Iz Slovenjegraškega.  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 24 Februar 2011, 16:15:31
Sem slišala, da bi naj na Ravnah začeli nabavlat opremo za agility? Ja, kdo bi pa naj bil inštruktor, da ga zaslišim kak sistem treningov ima on? Kdo kaj več ve?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #40 : 24 Februar 2011, 17:54:10
Če bi bil na Ravnah agility bi blo super. Je Marbibor 2x na teden kar malo daleč :/.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 24 Februar 2011, 18:00:46
Mah jaz itak ne pomišljujem, ker smo že vpisani elektronsko v Škofjo vas in verjamem da bo fajn. Bolj me čudi kdo tam trenira agi, pri komu se je izšolal za inštruktorja more bit res kompetenten, da ni kakega vlačenja čez ovire, pa kar začetek na polni višini ipd.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #42 : 24 Februar 2011, 18:12:30
Ja saj midve greva pa jutri na vpis v Maribor ;). Da prvo spozna ovire pa tako.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #43 : 24 Februar 2011, 20:43:12
čara, res??  Kje si to zasledila??  Sicer, hudo dvomim da bo pa zdej nekaj top, ampak okej, morda so kje kaki skriti oboževalci dobrih treningov in jih poskušajo posutvarit. Ne vem pa če se splača met preveč upov..  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #44 : 25 Februar 2011, 14:46:16
Kaj če se zmenite in se skupaj vozite na treninge. Jaz Bom letos kupla par agility ovir, pa bom kr sama trenirala, pa enkrat mesečno recimo se vozila v LJ. Mogoče ni se kaj takšnega dalo zmenit. Sigurno je v vaši bližini kakšen travnik, ovire pa se daju tudi z malo domišlije doma narediti.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #45 : 25 Februar 2011, 15:20:56
Pri ovirah je pomembno, da so varne in po standardih, že zato, ker psa učiš vsega v maksimalni hitrosti. Je pa fajn, če imaš v družini kakšnega sposobnega rokodelca, ki obvlada in naredi po merah vse skupaj, si jih gre ogledat itd. Veliko stvari, na katere sploh ne pomisliš pri varnosti psa so pomembne, recimo dovolj visoka blenda na preskoku, dovolj visok slalom itd, palice na preskokih, ki ne padejo dol ob vsaki sapici in tudi ob trku dovolj hitro padejo. Pravilna podlaga na conah, da ne trpijo pasje šapice in ne nazadnje teren brez lukenj, ki more biti dovolj velik za izstek...spet pomembna hitrost ;) Tudi če učiš izdelovanja ovir, je priporočljivo, da se dajo ovire znižat (sem vključene tudi cone), da ne vlačiš psa iz prve preko visoke palisade ali kaj podobnega :D


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 25 Februar 2011, 16:30:21
Je kraj Brezno na Koroškem?  :-[

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #47 : 25 Februar 2011, 17:37:19
Travnik sicer imamo mi...Ampak jaz sem zdaj že en čas mnenja, do domačih treningov ne bo, dokler ne dobimo osnov-prdvsem cone in slalom, pa vodenje. Sploh če sanjaš o tem, da bi nekoč tekmoval (ja sanje so, če bomo pa dovolj ubrani je pa drugo).

Mašinerijo (delavnico) pa zaenkrat še imamo, ampak ne za dolgo, to spomlad gre verjetno pod rušo, mašine pa naprodaj.

Rapgirl- ne mormo se skup vozit v dva različna kraja Ce in MB. Hehe. Pa itak nismo tolk blizu, da bi se ena od naju oz. mama pripešačla iz SG v Mežico in obratno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #48 : 25 Februar 2011, 21:02:11
Pozabli ste da js bom šla pa na drug konec - LJ..   se pravi mamo CE, MB, LJ. Res super za skupaj se vozit  ;D 

martina.o Brezno je, ampak proti Mariboru, kar pa je že daleč od "Koroške". Če je pa še kak kraj s takim imenom me pa prosim razsvetlite  :-[  misliš za agi? Nekoč je bil tam majhen parkurček, cca 6 let nazaj se spomnim, da sem celo šla enkrat pogledat, ampak da dvomim da je zdaj tam kaj, ali?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


divjajaga

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 19 Marec 2011, 21:17:54
pred kratkim sem začel uporabljat  računalnik ker sem pač generacija ki je odraščala pred dobo računalnikov.sem se pa vso svoje življenje kar pomnim zase ukvarjal z psmi in šolanje le teh in tako sem se lani jeseni odločil in pričel  profesionalno delt to kar pač najbolje znam.ustanovil sem prvo privat pasjo šolo na koroškem.                                                     koprebiram misli in komentarje na tem forumu vdim ,da sem se odločil pravilno,saj opažam ,da manjka sodobna šola ki temelji na individualnem pristopu vsakemu posameznemu psu in prav tako vodniku.                                                                                                                                                                                                                        sam se na področju šolanja psov izobražujem že dvajset let in imam tudi potrebne licence z strani kinološke zveze ki pa seveda sme po sebi še niso pogoj za dobro in humano šolanje  psov.                                                                                                                                                                                                                                              sem tudi štirikratni udeleženec svetovnih prvenstev šolanih kjer sem tudi najuspešnejši slovenski tekmovalec.                                                                                                  dela ostalih na zem mestu ne bi komentiral zase pa lahko trdim da sem sigurno njbolj usposobljen inštruktor na koroškem!!!                                                                               seveda pa se mora o tem vsakdo prepričati sam to pa je možno v pasji šoli lenko v mežici.                                                                                                                            vse informacije na telefon  064 119 230 .                                                                                                                                                                                            l                                                                               lep kinološki pozdrav : pasja šola lenko



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 31 Marec 2011, 13:38:35
divjajaga morda bi odprl svojo temo in se predstavil, kot tudi svoj način šolanja.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


puzika

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 08 April 2011, 13:54:15
divjajaga tudi sama se priporočam za še kakšno informacijo glede načina šolanja pri vas...



neyci

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 26 Maj 2011, 19:20:36
hej,
sama sem kr blizu dogajanju v kd ravne. Najprej naj rečem da poznam oba inštruktorja in nihče ne zahteva zatezne. Jih je kar nekaj tečajnikov ki je nimajo.  Ja in res je da se je začelo v smeri agilityja premikati. Želja je velika in gredo pogajanja v smeri da se nabavijo ovire. pravih tečajev še ne bo tako hitro, tudi sama sem se odločila da grem po osnove v celeio. Na ravnah pa bi lahko potekali treningi, mogoče kakšni skupinski z bolj izkušenimi, ki bi delili nasvete kako začeti, spoznavanje ovir in postopno delo. Tk da je treba nekje začeti in mogoče enkrat le bodo tečaji na Ravnah z inštruktorji :o Sama sem zagovornica klikerja in učenja z igro, nikakor prisile. ;D
Verjamem da se ljudi lahko spremenijo, tk da vsi, ki ste spoznali slabe šole, ne oddite slepi in ne komentirajte po forumih. Povejte tistemu, ki je napako storil! Z učenjem novih stvari smo lahko le boljši.
Pa Brezno nima več agility, tk da mb al pa ce  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #53 : 27 Maj 2011, 12:16:58
neyci kdo pa si ti? Oziroma kdo je tvoj pes? Lahkot udi na ZS.  :)

Meni pa se zdi fajn povedat negativne in pozitivne (LASTNE) izkušnje z določenim inštruktorjem in KDjem. Kaj pomaga povedati kritiko dotičnemu inštruktorju, če te  ne upošteva in je prepričan v svoj prav.

Izpopolnjevati se je treba ves čas in se truditi biti vedno boljši, vedeti vedno več!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 05 Julij 2011, 21:24:59
no pred kratkim sem tudi jaz začela hoditi na KD ravne psu ni treba nositi zatezne ovratnice jo pa vseno močno priporočajo...
predvsem me moti, da večkrat niso obvestili spremembe urnika niso povedali niti kdaj je izpit, ki sem ga ravno zaradi tega zamudila :'(
 



sara_blu

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 26 Januar 2016, 12:19:50
Pozdravljeni,

zanima me, če se je v teh letih, odkar je bil napisan zadnji komentar na to temo, že kaj spremenilo stanje pasjih šol na Koroškem  :)? Imate mogoče kakšno pozitivno izkušnjo z določeno šolo/inštruktorjem? Že kje uporabljajo kliker in se izogibajo zastarelim metodam (kaznovanju, cukanju...)? V bližnji prihodnosti si želim nabaviti whippeta in le-ti naj bi bili še posebej občutljivi (kot vsi hrti) kar se tiče vzgoje in naj bi potrebovali zelo pozitivne vzgojne pristope.

Hvala za odgovore!
Lp, S.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 26 Januar 2016, 13:03:33
Konkretno na Koroško Kinološko Društvo-Jerneja ima pa samo tečaje z mladički, potem pa agility v taistem društvu, z dvema fajn inštroktoricama Jana in Eva. Ostali pa še vedno zelo priporočajo zatezno in pri težavah (recimo, da je pes reaktiven, še vedno uporabljajo cuk in kazen). Oz tisti eden, ki sem ga videla na tečaju. Za ostale pa ne vem kak sistem dela imajo.

Potem imaš pa še v Paki pri Velenju ŠKD Urbanih Psov, kjer je poudarek  na vzgoji, delo v urbanem okolju igra pes-vodnik.

V bistvu ti zelo priporočam, da si že prej ogledaš tečaje. Obe društvi imata FB in e-mail, tako da jih pocukaj kdja imajo tečaje in si poglej delo njihovih inštruktorjev.

Opcija je še Alfakan-delo na domu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sara_blu

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 26 Januar 2016, 15:24:17
Čara, najlepša hvala za informacije  :)