Orijen

Urška · 32506

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 28 Julij 2009, 12:06:19
V trenutno naročilo jih še nismo dodali, ker ni dovolj povpraševanja.

Cena? Jaz bi bila pri 8-ih začasnežih morda interesent  ::)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #31 : 29 Julij 2009, 00:55:12
Mi smo poskusili, pa je naše  riti razvajene ne marajo ::).

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #32 : 29 Julij 2009, 15:38:31
Ce koga zanima, na HR (Zagreb) se da dobiti tavelike 20 kg zaklje, pa sploh niso dragi. Priblizno 100 evrov za zakelj (tocne cene ne vem, ker sem dobila s popustom). Najbrz sicer ni, da bi hodil samo s tem namenom v ZG (ali pa tudi), ce pa imas se kaksen opravek/obisk, se pa splaca.

Fish razlicica tudi pri nas ne gre prav zares v promet, z veseljem jo je edino en mackon, ostali pa se bolj zmrdujejo and njo in brskajo iz posode ostale brikete. Kar me je presenetilo, glede na to, da ribe jedoin tudi Spelini briketi, ki so prav tako fish razlicica jim gredo v slast (jasno, ce kaksen pade iz sklede, sicer jih ne dobivajo). Tako da ostajamo na obicajni verziji, MAkis bo pa na vsake toliko delezen fisha.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 09 December 2009, 15:15:07
Zanima me, če orijen in acana nimata hrane posebej za mladiče?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 09 December 2009, 23:21:49
Ne, posebej hrane za mačje mladiče nimata.


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 14 December 2009, 14:35:25
n+n: mi smo imeli enega začasnika, ki je od malega dobival orijen... itak gor piše, da je za male in velike, tudi urška mi je to potrdila. Pa ni bilo težav...



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #36 : 15 December 2009, 01:19:16
Moji macki + dihurji so ze lep cas na Orijenu, od teh tamala macka (zdaj stara dobro leto in pol) in najmlajsi dihur od starosti pribl. 2 meseca. Nobeden od njiju (niti od ostalih) ni imel nikakrsnih tezav, edino Mini sem brikete od zacetka morala drobiti.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 15 December 2009, 19:46:49
Hvala :)

ponavadi se na veliko poudarja, da je neka hrana namenjena za vsa življenjska obdobja, tako da mi je bilo tukaj kar malo čudno in mi ni bilo čisto jasno kako in kaj :)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 16 December 2009, 01:30:07
Mene tudi zanima, zakaj ima Orijen hrano za vsa življenska obdobja? Saj je ja znano, da mladiči potrebujejo drugačno hrano od odraslih, pa starostniki isto.



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 16 December 2009, 09:19:38
Meni tudi ni jasno... RC ima deljene brikete celo za mladiče od 1-4 meseca, od 4-12, potem pa šele hrano za odrasle... pa če pogledaš sestavo je tudi jasno zakaj... normalno je, da ima mladič povsem drugačne potrebe od odrasle mačke... ???

P.S.: Ni čudno, da ni bilo videti nič narobe... saj koliko je pa takih mačkov, ki živijo po kmetijah in so celo življenje hranjeni s ''tačko'' in podobnim tuš/merkator/spar sranjem... samo koliko je pa to zanje dobro pa... :-\



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 16 December 2009, 12:06:07
no ja, jaz sicer v tem ne vidim nič slabega (tudi canidae za pse je za vsa življenska obdobja, pa felidae je tudi za vsa življenska obdobja...) - samo nisem bila sigurna, če mogoče narobe gledam vse skupaj.


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 16 December 2009, 12:51:34
Hm... s strani veterinarjev je priporočano, da se mladiče hrani s hrano za mladiče...mladiči potrebujejo trikrat več kcl na kilogram teže kot odrasli mački, poleg tega pa v hrane za mladiče dodajajo tudi mačje mleko. Pa tudi sicer potrebujejo drugačne količine mineralov, vitaminov itd., ker se razvijajo, rastejo.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 16 December 2009, 13:18:51
Mene tudi zanima, zakaj ima Orijen hrano za vsa življenska obdobja? Saj je ja znano, da mladiči potrebujejo drugačno hrano od odraslih, pa starostniki isto.

V naravi mladiči dobijo tisto, kar jim mati napol prebavi in izbruha. Ni nikjer več tega, onega,..... Nisem prepričana, da res rabijo toliko več ostalega.
 Poleg tega pa jih potem lahko preveč nafilaš z stvarmi. ki jih pa res ne rabijo v takšni količini.


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 16 December 2009, 14:21:52
V naravi mati mladiče dolge tedne hrani s svojim mlekom. ;)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 17 December 2009, 14:41:24
Sicer res ni za v tole temo, ampak se je razvilla debata v to smer ... kako potem dozirat mladiču (7 mes) DIETNO hrano? Ker dietna je napisana samo za odrasle mačke - če je predpisanih recimo 45-55g briketov na dan za 3kilsko odraslo mačko, potem naj jo mladič dobi 60-70 g ali kako?  :-\



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 17 December 2009, 15:32:45
A si se posvetovala kaj s kakšnim veterinarjem?

Sicer pa ne...tako je, da odrasel maček potrebuje določeno količino kalorij na dan, na vsak svoj kilogram. In mladič enako. Tu je samo razmerje kalorij, ki jih rabi mladič večje. Ampak, ker je mladič lažji, je kljub vsemu količina v hrane v gramih, ki jo mora dobiti manjša...

Kakšno dieto pa ima? Oziroma za kaj jo potrebuje?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #46 : 19 December 2009, 18:52:06
Meni tudi ni jasno... RC ima deljene brikete celo za mladiče od 1-4 meseca, od 4-12, potem pa šele hrano za odrasle...

Primerjaj sestavo Orijena in sestavo RC, pa se analize vsebnosti posameznih snovi, pa bo morda jasno zakaj ... Predvsem pa se meni zdi popoln nesmisel sesnega mladica z materinega mleka (ali mlecnega nadomestka, ce gre za dudarje), presaltat direktno na brikete. Take ali drugacne ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 20 December 2009, 20:40:09
Poznam ene in druge sestavine. In ne pravim, da je RC najboljša možna hrana. Ampak... vseeno. Hrane za mladiče z razlogom obstajajo. In samo dejstvo, da je Orijen sicer odlična hrana, ki pa ne obstaja v verziji za mladiče, še ne spremeni tega.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #48 : 20 December 2009, 23:27:50
A si se posvetovala kaj s kakšnim veterinarjem?

Sicer pa ne...tako je, da odrasel maček potrebuje določeno količino kalorij na dan, na vsak svoj kilogram. In mladič enako. Tu je samo razmerje kalorij, ki jih rabi mladič večje. Ampak, ker je mladič lažji, je kljub vsemu količina v hrane v gramih, ki jo mora dobiti manjša...

Kakšno dieto pa ima? Oziroma za kaj jo potrebuje?

Jutri greva k vetu spet.

Ima bakterijo v urino pa neke kristale pa povišan Ph - žal pozabla vprašat, katere  ::) Selamova mi je pa tud pozabla povedat, tako da dobiva RC Urinary S/O in Hills C/D.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #49 : 21 December 2009, 00:06:11
potem so skoraj zagotovo struviti.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 29 December 2009, 19:20:18
Mene pa zanima, kakšna je razlika med T-lysinom in L-lysinom. Ali je to eno in isto ? Sem zasledila, da med je med Orijenovimi sestavinami naveden prvi, med recimo RCjevimi pa drugi. Ali kdo ve kako je s tem?



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #51 : 28 Januar 2010, 00:24:22
Ja, struvite je imela pa bakterijo. Po mesecu in pol smo odpravili oboje.  ;D Je pa vedno veliko lulala, tako da čist možno, da je kristale prej ven polulala kot ostale muce, ki lulajo po malo in s težavo.

Sem imela srečo na nek način, ker dietne hrane (hills c/d in hills s/d, royal canin l/o) ni preveč marala in smo posledično lažje držali linijo (ker drugač je je skoooooz lačna).

Imam pa namen kupit Orijen v kratkem, da ji malo menjam okus.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 31 Januar 2010, 14:07:34
Kupila rumeno vrečko Orijena, moja nič kaj blazno navdušena - kot nad vsakimi drugimi briketi se najprej mijavkajoč smuka okoli mojih nog, potem pa le pohrusta. Me je pa presenetila trikotna oblika briketov.  :o

A konzervice pa ne obstajajo?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 01 Februar 2010, 02:08:27
Ne, ne obstajajo, ker za konzervirano hrano obstaja le nekaj tovarn v S Ameriki, ki delajo konzerve za vse proizvajalce, kar je v popolnem neskladju z načeli, po katerih deluje ChampionPetfoods. Če bo kdaj na voljo konzervirana hrana, potem bo narejena iz svežih sestavin regionalnega izvora in proizvedena v lastni družinski tovarni.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 04 Februar 2010, 00:31:45
Aha, zato večina visko kvalitetne hrane proizvaja samo briketke.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 05 Maj 2010, 19:29:55
Eno vprašanje... kje v EU bi se dalo kupiti mačjo acano, pod podobnimi pogoji, kot jih ima npr zooplus?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #56 : 06 Maj 2010, 00:54:53
Emmm, je že v skladišču, jutri bodo predvidoma šli ven ceniki in v naslednjem tednu računam, da bo že v trgovinah.  :)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 06 Maj 2010, 10:27:07
ooo to je pa super novica  :o


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #58 : 01 Junij 2015, 12:15:18
Za mačke je sedaj na voljo tudi ORIJEN Regional Red:

SESTAVA:
svež divji prašič brez kosti (6%), sveža jagnjetina brez kosti (6%), sveža govedina brez kosti (6%), sveža goveja jetra (6%), sveža svinjina brez kosti (6%), svež cel pacifiški sled (6%), sveža svinjska jetra (5%), sušena govedina (5%), sušena jagnjetina (5%), sušen losos (4%), sušen polak (4%), jagnječja maščoba (4%), zelena leča, čičerika, rdeča leča, svež bizon (3%), sveža cela jajca (3%), rumena leča, sveži goveji vampi (2%), olje pacifiškega sleda (2%), sveža jagnječja jetra (1%), sveže goveje ledvice (1%), na soncu sušena mlada lucerna, haloga, buča, muškatna buča, listi špinače, korenje, jabolka Rdeči Delišes, hruške Viljamovke, brusnice, korenina cikorije, korenina regrata, kamilica, listi poprove mete, gomolj ingverja, semena kumine, kurkuma, šipek, sušeno z zamrzovanjem: jagnječja jetra, goveja jetra, jetra divjega prašiča, vampi.




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #59 : 20 Oktober 2015, 23:41:37
V mesecu septembru je Zveza Potrošnikov Slovenije testirala briketirano mačjo hrano in za najboljšo se je izkazala Orijen 6 Fish Cat. Test hran lahko najdete v njihovi reviji.