Kam na dopust s psom na Hrvaško?

Ribica* · 134376

Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 20 Avgust 2012, 16:41:12
Dopust na Hrvaškem je bil za nas pravo razočaranje. Zaradi nekaterih nepredvidenih dogodkov je bila naša družina letos ves čas na stand-by. Dopusta torej nismo načrtovali dolgo v naprej. V zadnjem hipu smo našli apartma v Medićih, srednja Dalmacija. Kopali smo se na območju od Splita do Makarske. Vsepovsod pa so bile plaže brez izjeme prepovedane za pse. Ni bilo enega koša za smeti, a znak za prepoved sprehajanja in kopanja psa ni manjkal nikjer. Edina svetla izjema je bilo kopališče v Breli, kjer imajo poleg prepovedanih con za pse tudi manjšo plažo za pse. Divjih plaž praktičnih ni bilo oz. so, a so tudi te vzorno označene s tablami. Sodeč po pogledih domačinov in drugih hrvaških turistov so psi na tem območju povsem nezaželeni in bolj redkost kot pravilo.
Ogorčena sem nad takim odnosom. Ne vem, kako se bodo Hrvatje s takim odnosom znašli v EU?
Labilana



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #151 : 20 Avgust 2012, 17:06:00
Ogorčena sem nad takim odnosom. Ne vem, kako se bodo Hrvatje s takim odnosom znašli v EU?
Labilana

Tako kot Slovenci... Po mojih izkušnjah so psi na hrvaških plažah bolj zaželjeni kot na slovenskih... Očitno ste naleteli na en res zoprn del hrvaške obale.



LacenS

  • Gost
Odgovori #152 : 20 Avgust 2012, 19:00:55
Morda komu koristna informacija...
Letos sem bila s psičko na Pagu v Povljani.
Na "glavnih"(urejenih) plažah so psi prepovedani, vendar če greš recimo ob 6h ali 7h še gre skozi, ko ni nikogar ni problema. 1x sem bila okrog 8h in je bilo na plaži 5 ljudi in to na čisto drugem koncu(plaža je tako na oko dolga 100m) pa me je nadrla ena nemka, tako da potem psičke nisem več kopala tam.
Sicer pa ogroooomno psov, zjutraj in predvsem zvečer si ves čas koga srečal, da je sprehajal psa.
Psičko sem  hodila kopat na "divjo" plažo(kjer so čez dan bili nudisti) nekje 15 min hoje po urejeni potki, pred začetkom te poti(ko ne hodi več toliko ljudi) še zadnji koš, povsod po kraju sicer tudi ogromno košev. Edino srečaš kakšnega psa, ki se prosto sprehaja(očitno iz tega kraja), sicer mi to ni bilo všeč, ampak so bili vsi prijazni.
Pogovarjala sem se tudi s slovenci, ki so imeli psa v kampu in so tudi rekli, da niso imeli nobenih problemov.
Tako, da priporočam. Je pa res, da moraš imeti psa povsod na povodcu(razen če res brezpogojno uboga), tudi na "divjih" poteh, saj se ogromno ljudi sprehaja tam. Jaz sem jo tam imela na slednem.
Če greš psa kopat zjutraj nekje ob 8h - 9h(ali prej) in popoldan po 6h uri, pa tudi nudistov(ali ljudi, ki se pač umaknejo) ni več tako da si na "divjih" plažah skoraj sam. Ampak so na "divjih" plažah celo lepši vhodi v morje :). (mivka)
lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #153 : 20 Avgust 2012, 20:29:49
Labilana, prav  zato je fajn prej načrtovati in poklicat, povprašat če so psi na bližnjih plažah dovoljeni in če so kaki parki etc...Imaš več dela z izbiro destinacije, zato pa potem bolj uživaš.

Imajo pa na hrvaškem precej več pasjih plaž in sprehajališč ter tudi ograjenih "igrišč". 

Nekje v tej temi so tudi linki kjer najdeš kje so psi dovoljeni na plažah, v morju.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 20 Avgust 2012, 23:37:42
Labilana, prav  zato je fajn prej načrtovati in poklicat, povprašat če so psi na bližnjih plažah dovoljeni

Vem, da je to fajn, a mi smo žal imeli zelo žalostno poletje, od hude bolezni do smrti v družini in finančne krize in zaradi vsega tega smo se pač odločili glede na ceno apartmaja. Do prihodnjega poletja bomo imeli dovolj časa, da dopust načrtjujemo bolj premišljeno. Vseeno hvala za vse nasvete.



ferof

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 21 Avgust 2012, 17:51:17
Mi smo letos dopustovali na Šolti, natančneje Stomorska.
Kar veliko ljudi s psi, na plažah pa tudi niso prepovadni, razen na eni mali, kjer se pa itak ne boste kopali, ker ni sence.
Če se pa malo sprehodite (5min) pa tudi lepe male plaže z obilo sence.

Na voljo tudi samotne plaže, bili smo na dveh. Na eni čisto sami, na drugi je bila še ena družina, skratka res lepo.
Dostopne so tudi z avtom (do nekaterih je potrebno sicer hoditi še 2-10min).

Pri nas je izgledalo tako :)




rovena

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 22 Avgust 2012, 23:34:29
Če bo komu v pomoč...v Premanturi (blizu Pule) so psi dobrodošli po vsej obali. Edina izjema je plaža za slepe, ki pa je vse skupaj dolga mogoče 20 metrov, pa še to ne komplicirajo če ni gužve. Čeprav ne bivamo v campu Stupice, smo pa pogosto tam, lahko rečem da je camp kužkom prijazen - dobesedno mrgoli v campu.  ;D Imamo prijatelje, ki vrsto let že hodijo tja s svojimi psi.
V krajinskem parku Kamenjak so kosmatinci prav tako dobrodošli!  :)

Pred dvema letoma smo bili še na Silbi, Susku in Premudi, kjer prav ni bilo problemov glede psov in plaže!  :)

Lp :)


SallyCinnamon

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 27 Junij 2013, 14:37:54
Pozdravljeni!

Vidim, da je ta tema malo zamrla, ampak mogoče se pa najde kdo, ki mi lahko svetuje :)

Torej pred kratkim se mi je ponudila priložnost, da grem naslednji teden na morje na otok Brač, natančneje v kraj Sutivan. Spalo se bo v kampu, v prikolici. S sabo bi zelo rada vzela mojo kužico. Zanima me, če slučajno kdo ve, ali je tam kakšna plaža, kjer so psi dovoljeni, saj med brskanjem po intenetu nisem našla nobene koristne informacije. Vem le, da so pasje plaže na čisto drugem koncu otoka...  :(

Lep pozdrav ^_^



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #158 : 27 Junij 2013, 14:55:23
Pa so res plaže na Hrvaškem tako nenaklonjene psom? Mi sploh nikoli ne iščemo pasjih plaž, gremo v apartma kjer so psi dovoljeni in si na bližnji plaži izberemo primeren senčnat kotiček. Še nikjer ni bilo table psom prepovedano in ker se obnašamo kulturno nas še tudi iz nobene niso podili, niti grdo nas nihče ne pogleda. Tako da če so psi v kampu dovoljeni, tud na plaži ne bo nevemkak problem.



SallyCinnamon

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 27 Junij 2013, 22:11:28
Fora je v tem, da bi šla letos prvič z njo na morje za daljše obdobje, pa še ta Brač je precej daleč, zato si kar tako na blef ne upam... Lani smo bili na slovenski obali in smo se hodili kopat na divjo plažo, pa še to zato, ker je kolegica vedela, kam je treba it :) 
V kampu (na Braču) so sicer psi dovoljeni...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #160 : 28 Junij 2013, 07:43:21
Pokliči v kamp in vprašaj  :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #161 : 28 Junij 2013, 10:34:43
Pozdravljeni!

Vidim, da je ta tema malo zamrla, ampak mogoče se pa najde kdo, ki mi lahko svetuje :)

Torej pred kratkim se mi je ponudila priložnost, da grem naslednji teden na morje na otok Brač, natančneje v kraj Sutivan. Spalo se bo v kampu, v prikolici. S sabo bi zelo rada vzela mojo kužico. Zanima me, če slučajno kdo ve, ali je tam kakšna plaža, kjer so psi dovoljeni, saj med brskanjem po intenetu nisem našla nobene koristne informacije. Vem le, da so pasje plaže na čisto drugem koncu otoka...  :(

Lep pozdrav ^_^

Na Braču mislim , da se kamp v Sutivanu imenuje Mlin  ( nekaj takega)
Sicer nismo kampirali tam ,( enkrat konec sezone  smo bili tam- s čolnom) tako da glede samega kampiraja ti ne znam nič povedat...
 Mislim da ima delno začetek nekaj nabetonirano- potem je pa navožen  pesek- kamni( tako kot Bol) ( več ali manj na tej strani Brača so obljudene plaže  vse v tem stilu)
 kjer je pesek oz kamni tam so ponavadi nagneteni ....
 tam s psom ti zna hitro kdo zatežit al pa se ti znajo mulčki nonstop okoli psa smukat...  (čeprav se ne spomnim da bi kje videla  kakšno tablo za prepoved psa.)

Če greste tja vzemi v zakup, da se boste parkirali nekam na konec plaže kjer se začne skalnata obala... tam brez problema lahko psa spuščaš v vodo ;) Sploh če imaš  manjšega psa  si upam trdit 98% da ti nihče ne bo zatežil tako da lahko planiraš mirno kopanje.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #162 : 06 Julij 2013, 20:35:00
Letos sem bila s psico v Kranjskem kampu v Premanturi in ga res priporočam. Tak domačen kamp, vsi so prijazni, ni prevelik, kužki pa so zelo dobrodošli, na plažah so psi dovoljeni, v okolici pa je tudi dovolj sprehajalnih poti, tako da sem več kot navdušena.  :)

:)


Pitbullka

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 15 Julij 2013, 09:35:26
Zanima me če je bil kdo od vas na dopustu na Ugljanu v kraju Kukljica in če slučajno ve če so na tisti plaži dovoljeni psi :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #164 : 15 Julij 2013, 10:08:27
Psi dovoljeni, priporočam  :) Mi nikoli nismo hodili dvakrat na isto mesto, a ko smo prvič bili v Kukljici smo mogli še naslednje leto enkrat it.



Pitbullka

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 16 Julij 2013, 13:21:55
mi smo bili predlani samo brez kužija in se ne sponunem če so bili kužki :) letos jo pa uzamemo s sabo ker je nora na vodo pa tud doma jo nočem pustit :) zanima me če bo kdo od tukaj letos v Kukljici dopustov od 12 augusta naprej :)



Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 24 Julij 2013, 10:22:38
Živijo!
Mene pa zanima Umag kamp stella maris. So psi tam dovoljeni?, Kje je najbljižja pasja plaža? Prosim hitro za odgovore (:

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 24 Julij 2013, 10:40:51
Za Umag jaz osebno ne vem...smo bili pa lansko leto na Malem Lošinju. Na Lošinju so določene plaže ali deli plaže prepovedane za pasje kopalce. Ampak se vseeno najdejo tudi plaže za pasje ljubljenčke. Letošnjo leto pa se v septemrbu odpravljamo na Mljet, dobili smo apartma, kjer so dovoljeni psi, zraven pa je takoj plaža z senco, kjer se lahko psi kopajo. Je pa res, da na naši obali veliko bolj komplicirajo za pse kot na Hrvaškem...tako da mi slo obale ne obiskujemo več.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #168 : 24 Julij 2013, 10:43:23
Živijo!
Mene pa zanima Umag kamp stella maris. So psi tam dovoljeni?, Kje je najbljižja pasja plaža? Prosim hitro za odgovore (:

Google je včasih presenetljivo učinkovita stvar pri takih vprašanjih, ki ne zahtevajo osebnega mnenja. Prvi zadetek za camp Stella maris Umag pravi: Hišni ljubljenčki so dovoljeni v vseh conah kampa.



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #169 : 02 Avgust 2013, 14:45:26
Je bil morda kdo v Umagu v apartmajih Sol Polynesia? Vem, da so psi dovoljeni in da je del plaže namenjen tudi psom, ampak zanima me, kakšen odnos imajo do psov na splošno tam in kakšna je pasja plaža? (urejenost plaže, dostop do morja, ...) Letos gremo prvič, tako, da me zanima čimveč vaših izkušenj. :)   


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 02 Avgust 2013, 19:54:34
V Umagu ne komplicirajo glede psov. Na pasji plaži pa ni nič sence  :P
Dostop do morja - skale  ;)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 02 Avgust 2013, 20:01:14
Je bil mogoče kdo na Mljetu? Zanimajo me predvsem plaže-koliko se najde sence.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 04 Avgust 2013, 22:41:47
Je bil morda kdo v Umagu v apartmajih Sol Polynesia? Vem, da so psi dovoljeni in da je del plaže namenjen tudi psom, ampak zanima me, kakšen odnos imajo do psov na splošno tam in kakšna je pasja plaža? (urejenost plaže, dostop do morja, ...) Letos gremo prvič, tako, da me zanima čimveč vaših izkušenj. :)

Mi smo bili letos. Prav v Sol Polynesia so skalnate plaže za pse brez sence, vendar če greš peš proti Stellamarisu, je vmes ena plaža ki je peščena, nato je neka betonska pregrada mogoče 30 cm visoka in naprej morje, tam imaš obilo sence in je dovoljeno za kužke.



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #173 : 05 Avgust 2013, 11:44:10
Aha, hvala. :) Sem videla, da Stellamaris nima pasjega tuša, a Sol Polynesia pa ga baje ima?


Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
Odgovori #174 : 05 Avgust 2013, 16:02:28
Če hočeš lahka probaš v Tisnem - Kamp Jazina

Kamp nima nekih fajnih WC sam je pa zato velik bolj sence. Plaža je super kot za ljudi tudi kot za pse. Plaža za pse je poleg glavne ampak v glavno ne prinese nobene umazanije saj vodni tok nese zmeram v isto smer plaža pa je taka lepa peščena. Zraven je pa en lep lokalček ko so psi čist dobrodošli.

I love my dog!!! <3


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 05 Avgust 2013, 20:04:09
Aha, hvala. :) Sem videla, da Stellamaris nima pasjega tuša, a Sol Polynesia pa ga baje ima?

Huh ni mi ostal v spominu, mogoče smo ga sfalili?



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #176 : 06 Avgust 2013, 09:48:34
Aha, hvala vseeno. Bom sporočila, kako je bilo, ko pridemo nazaj. ;)


Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 07 Avgust 2013, 17:12:57
Do prihodnjega poletja bomo imeli dovolj časa, da dopust načrtjujemo bolj premišljeno. Vseeno hvala za vse nasvete.

Lani sem zapisala svoje slabe izkušnje z dopustom v Medicih v bližini Omiša (Srednja Dalmacija), kjer psi niso dovoljenjeni, pravzaprav niso na celotnem območju srednje Dalmacije. Letos smo dopust bolj premišljeno načrtovali. V veliko pomoč pri tem mi je bil portal Pes moj prijatelj http://www.pesmojprijatelj.si/, kjer so navedene plaže in kampi. Mi smo bili letos v kampu Slatina na Cres. Odličen kampa za pse. Več si lahko preberete v komentarjih o tem kampu.



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #178 : 12 Avgust 2013, 15:44:06
Še obljubljeno mnenje o apartmajih Sol Polynesia v Umagu (Katoro);
Apartmaji so super, svetujem, da vzamete apartma v pritličju, je za psa veliko bolj fajn, da ga lahko kar ven spustite. Pa veliko bolj fajn so novejši oz. obnovljeni apartmaji, je terasa veliko večja pa tudi več zasebnosti je, več ''parcele'' lahko ima pes. Ker pri starih apartmajih je ponavadi tako, da je zelo malo trave pa še po navadi so ob cesti, kar pa za psa ni ravno najbolj fajn. Nekaj je sicer za doplačat za novejše apartmaje (se mi zdi, da okoli 80 kun na dan).
Potem mi smo za našo avstralko (19 kg) dali 13 kun na dan, cena je pač odvisna od velikosti psa.
Pasja plaža pa je res katastrofa, brez sence, dostop do vode skalnat, katastrofa, škoda, ker je veliko prostora in bi lahko posadili drevesa, tako pa je samo en velik ''travnik'', ki ima na sredini pasji tuš. Grozno zgleda. Ampak nam je tisti nadzornik dovolil, da se Kirra kopa tudi med ljudmi, tako pač, ko ni veliko ljudi, ko je kdo prišel smo jo pač umaknili. Tako, da glede tega so zelo prijazni, ni bilo nobenega problema. :)


barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 13 Avgust 2013, 10:27:56
no mi pa zdaj ze kar nekaj let hodimo na otok Krk v Punat - kamp Pila. Kamp je res zelo lepo zrihtan, tudi za kuzke(tuši,v restavracije lahko greš z njimi pa vse, sploh ne komplicirajo), ampak ko prideš na plažo pa vsepovsod prepovedan vstop kuzkom. Je sicer ena plaža za pse, samo je bolj divja (in v bljižini FKK kampa če vam to kaj pove ;) ) Se pa lahko s kužki kopaš tudi tam kjer so sicer prepovedani, ker je več delov plaže tudi malo bolj umaknjenih in so kot nekakšni zalivčki.
upam da pomaga komu kaj :)