Kam na dopust s psom na Hrvaško?

Ribica* · 134509

roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 20 Februar 2011, 20:45:38
Se mi zdi boljša kakšna taka varjanta.

http://www.pawsaboard.com/ladder.asp


Jopič je fajn, tudi za na tender.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 20 Februar 2011, 20:50:31
Se mi zdi boljša kakšna taka varjanta.

http://www.pawsaboard.com/ladder.asp


Jopič je fajn, tudi za na tender.
Kul :o Ampak to moraš potem res dost na barko hodit...
Pa take jopiče (ali podobne), kot jih imajo tudi tule, sem videla, da so uporabljali. O tem sem prej pisala...idealno za ven dvignit.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 20 Februar 2011, 20:57:20
Kul :o Ampak to moraš potem res dost na barko hodit...

Ponavadi se barko precej koristi, preprosto stane preveč (marina, zavarovanje,...), da bi bil gor samo par dni na leto.
Moj je še pozimi vsaj enkrat skočil do Cresa, preverit, če je vse ok. Od prvomajskih počitnic do septembra se jo je pa dejansko precej koristilo.

Jo kar malo pogrešam  :(



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 21 Februar 2011, 08:12:20
Aja, imate svojo :)...jaz nimam dovolj dopusta, da bi jo lahko izkoristila in upravičila finančni zalogaj nakupa, vzdrževanja, se nam jo bolj splača najeti. Gledam pač iz tega stališča. Ko greš, imaš novo, vzdrževano, pregledano barko, nobenih skrbi, po koncu jadranja samo vrneš in je mir 8) Morda v penziji, če ne bomo prej umrli :P ;)
Pa ste šli kdaj jadrat v Grčijo? Nas to malo drži...


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 21 Februar 2011, 09:16:16
Jaz sem bila v Grčiji, sicer ne z jadrnico, z jadrnico bi se mi zmešalo-ogromne razdalje med otoki, dolgčas (razen če v tem uživaš, da si cel dan sredi morja in plutaš :)).

Drugače sem našla pa še nekaj kar mi je všeč za psa.... http://www.doggydocks.com/



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 21 Februar 2011, 09:41:49
Jaz sem bila v Grčiji, sicer ne z jadrnico, z jadrnico bi se mi zmešalo-ogromne razdalje med otoki, dolgčas (razen če v tem uživaš, da si cel dan sredi morja in plutaš :)).

Jaz sem pa slišala, da je Grčija bolj primerna za jadrnice kot za manjše motorne.
Aja, imate svojo :)...


Nič več. Glede dopustov; ponavadi barko koristi itak cela familija, tako da se je v sezoni potrebno kar fajn zmenit, kdo bo kdaj koristil barko.

Moja želja je enkrat z barko na Korziko. Je krasna že s kopnega, z morja verjetno še dosti bolj. Si pa lahko mislim, kako so svinjsko dragi privezi.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 21 Februar 2011, 09:47:38
Jaz sem pa slišala, da je Grčija bolj primerna za jadrnice kot za manjše motorne.

Nič več. Glede dopustov; ponavadi barko koristi itak cela familija, tako da se je v sezoni potrebno kar fajn zmenit, kdo bo kdaj koristil barko.

Moja želja je enkrat z barko na Korziko. Je krasna že s kopnega, z morja verjetno še dosti bolj. Si pa lahko mislim, kako so svinjsko dragi privezi.

Meni so tudi rekli, da je Grčija fajn z jadrnico, samo ne kar povsod. Se moram šo pozanimat kje. Lani sem bila Na Lefkadi in je tam, po mojem, super izhodiščna točka, tudi marina je huda, v okoli precej otočkov in celina...marsikaj videti. Ne vem pa kakšne so kaj cene. In še do tja moraš priti.
Na Korziko je tudi plan iti (avto), samo je menda kar precej draga. Po tem sodeč, se strinjam s tabo, da bi bili privezi za jadrnico tudi precejšnji...
Hrvaške smo pa kar nekaj prejadrali, predvsem srednjo Dalmacijo in nekaj južne. Nižje od okolice Visa nismo prišli, ker je bilo vedno tam dol napovedano slabo vreme in nevihte ipd. in raje nismo šli. Pač smo imeli nekaj smole. Najbolj južno sem bila na Korčuli, pa še to z avtom :)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #97 : 21 Februar 2011, 15:57:58
http://www.pawsaboard.com/ladder.asp

No tole so imeli lani eni Italijani na jadrilici ;D in dva angleška setra ( drugače jih niti opazila ne bi)... je bila uporabna stvar... ampak dol nista hodila, sta skakala v vodo- le ven sta lezla...
načeloma na čolnu- našedva isto skačeta ::)... to je itak največja zabava..
Ven je bilo pa oteženo... vlačenje :-\
zato pa sedaj naslednji čoln- obvezno z prehodom... in unimi stopnicami na katere gre še mini platforma

@scarlett
Gornji Rukavac :o... mi smo bili v spodnjem... pri Bracotu in Jasni.
Prvo leto z Damčem ;D
Vis je tud super... Rukavac sploh...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 21 Februar 2011, 16:57:43
Citiraj
Jaz sem pa slišala, da je Grčija bolj primerna za jadrnice kot za manjše motorne.

Ja kakor za koga.. Naša motorna niti ni majhna, je kar velika, šli so prijatelji s še večjo jadrnico, in se je prijateljici skoraj zmešalo, tri tedne s starši cele dneve, pa nič vetra itd itd ;). Tako da kakor komu paše. Pa na Korziko so tudi šli (z jadrnico), lani, je prijateljica preskočila, je pa baje lepo.
Smo pa mi šli od Aten do Zadra, tako da smo kar dobro razdaljo naredili. Zdi se mi da smo si naredili dvotedenski cruise. Pa enkrat okoli Italije, od okolice Pise kjer je neko pristanišče, dol do juga, pa črta do Lastova. Jug Italije je res grd, edino Elba je bila mal za videt.

Za plovbo nasploh se mi zdi Hrvaška zakon, lepi otoki, pa ni prevelike razdalje.

Ja vlekla je jaz ne bom ven, samo tele lestve so vse predrage, vsaj za moje pojme. Za 200e lahko dobiš kaj kvalitetnejšega in predvsem lepšega ::). Če bom kam dala delat, sporočim ker za kos plastike ne dam toliko pa pika.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 21 Februar 2011, 17:50:56
Ja kakor za koga.. Naša motorna niti ni majhna, je kar velika, šli so prijatelji s še večjo jadrnico, in se je prijateljici skoraj zmešalo, tri tedne s starši cele dneve, pa nič vetra itd itd ;). Tako da kakor komu paše.

Ne govorim o komoditeti dopusta-pri jadrnicah je itak večen problem brezvetrja.

Meni so vedno tupili, da je grško morje čisto druga "pesem" kot "naše"-veter, valovi......govorim o odprtem morju okrog grških otokov.
In da se v tistih pogojih veliko boljše znajde jadrnica od motorne (saj je nekako logično). Ne vem pa, če enako velja za večje jahte.

Glede lestve pa.....itak so vse stvari za navtično rabo trikrat dražje od običajnih, tako da boš sigurno prišla ceneje skoz, če boš zadevo dala delat.




DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 21 Februar 2011, 17:54:44
Saj to sem mislila, vetra ni, pa pravim da nekateri uživajo v plutanju z jadrnico in poležavanju, nekateri pa bolj v akciji ko je veter pa je treba jadra šponat ;). Primerjala sem načine jadranja ne jadrnico vs motorko.



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 21 Februar 2011, 19:50:18
 Če koga zanima destinacija:

Hvar, Jelsa

Mi smo bili z 2 velima šnavcerja v apartmaju št. 1
http://smoki.hr/branka/index.html

Apartma je velik: dnevna, kuhinja, spalnica in ima zelo veliko teraso, cca 25 m2.Edina pomanjkljivost, da terasa ni pokrita. Mi smo vzeli s seboj velik baldahin in smo si tako naredili senco. Ta apartma je tudi najboljši.

Apartma je odmaknjen od morja cca 150 - 200 m. Vendar se tam ne morete kopati s psom. Mi smo imeli čoln. Z lastnico sem se dogovorila, da sem tuširala pse zunaj na vrtu z šlaufom, ki mi je bil zmeraj na razpolago.

Apartma je v mali uličici in je potrebno iti cca 300 m, da lahko pelješ psa na potrebo. Mi smo hodili na sprehod po 1 poti v hrib oddaljeno cca 300 m (vhod na to pot) in nato v hrib in naokoli nad apartmaji. Psi so bili lahko spuščeni, ker je to bila bolj kozja pot in nismo srečali nikogar.

Do Jelse je cca 2km in je lepa pot 0z. cesta ob morju.

Naše fotografije, zadnja fotografija je ta terasa:

http://www.mojpes.com/forum3/viewtopic.php?f=64&t=6008&start=465

Zanima pa me, če kdo ve, kje bi se nabavili ti doggy docks. Naša Alba je morala lani plavati cca 300 m ali več, ali je bilo morda manj do obale, ker je skočila s čolna za galebi in je nismo mogli dvigniti na čoln.
Taka zadeva bi nam prav prišla.

lp



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 24 Marec 2011, 09:02:51
Zadnje dni brez uspeha iščem apartma za 2 osebi + večjega psa v Poreču - najraje v Červarju. Ni problema z manjšim psom, večje pa ne sprejemajo (nekje so mi celo rekli, da če manjši laja, ni panike, če pa večji zalaja, pa moti ostale goste  :o :o ).. Skratka, če ima kdo kakšen kontakt, bi lepo prosila zanj.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 24 Marec 2011, 11:22:27
Tole sem pred kratkim prilepila v temo o dopustih v Dalmaciji, ampak so tako in tako opisane vse destinacije na Hrvaškem. http://www.uniline.hr/hrvaska/apartmaji-ljubljencke.php#AccommodationList Samo apartmaji, kjer so dovoljeni psi ;) Mogoče pa najdeš kaj...


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 09 Junij 2011, 21:24:13
Bi mi znal kdo svetovati kakšno lokacijo na Pagu (kamp in plaža) ki bi bila primerna za pse in kjer nas nebi podili dol s plaže? Najraje imamo kakšne divje, nenaseljene plaže, če je pa še senca zraven pa še toliko bolje :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #105 : 10 Junij 2011, 08:15:16
Na Pagu  avto Camp Straško je dovoljeno kopanje s kužki na koncih plaže, osrednja plaža pa je za kosmatince prepovedana, imajo pa tudi izredno urejen Camp in pogoste pasje WC-je ter nekaj tušev za kosmatince. Vsako leto je tam ogromno kužkov, tako da se zmeraj dobi kakšnega novega prijatelja za igro.  :o


chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 14 Junij 2011, 16:59:40
Mene pa zanima če morda kdo ve, če je v Medulinu kakšna plaža kjer so dovoljeni psi?



Monika65

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 14 Junij 2011, 19:32:07
Mene pa zanima če morda kdo ve, če je v Medulinu kakšna plaža kjer so dovoljeni psi?

Ja, v medulinskem kampu imajo svojo plažo in tuše, ki pa jih jaz še nisem odkrila.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 14 Junij 2011, 20:21:49
Ko ugotoviš, sporoči 8)

Mi hodimo za vikende tja v bližino...kdaj pa tudi v Medulin na izlet. Vsaj na kakšen sladoeld  ;)


Monika65

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 14 Junij 2011, 21:21:43
Grem ta vikend spet v raziskovanje. Če jih ne najdem, pa prvega bademajstra vprašam, kje so. ;D



chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 15 Junij 2011, 09:55:47
O super. Je to tisti kamp, ki je na "robu" medulina (ni čisto v centru, kakšen km stran) in ima res lepo urejene tuš kabine in kopalnice? Jaz poznam samo tega...



chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 15 Junij 2011, 10:22:57
Sem našla spletno stran s kampi, v naprednem iskalniku je tudi možnost "psi dobrodošli". To pomeni, da so dovoljeni, da so tuši zanje in da je tam ali vsaj v bližini še plaža.
Še link, mogoče komu pomaga pri izbiri počitniške destinacije:  http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzava=2&obmocje=&otok=17&vrsta=&izbor=2



Monika65

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 15 Junij 2011, 14:13:37
O super. Je to tisti kamp, ki je na "robu" medulina (ni čisto v centru, kakšen km stran) in ima res lepo urejene tuš kabine in kopalnice? Jaz poznam samo tega...

V Medulinu sta pravzaprav dva kampa: eden je iz centra mesta na polotočku (Medulinski kamp) poraslem z gozdom - tja se hodiva midve kopat, drugi je kamp Kažela, ki je res umaknjem malo ven iz naselja, ima pa tudi neko območje, kjer so psi dovoljeni. Sploh pa baje ne komplicirajo nikjer, razen na plaži z mivko - vsaj tako so mi rekli lani. Kako bo letos, pa bom še videla.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 12 Julij 2011, 18:44:58
Mi smo bili pred par leti na morju v Pakoštanah, ne vem če je točno tako  :-[ v slamnatih hiškah. Sicer smo bili brez psa ampak drugače je bilo zelo lepo. Psi niso bili dovoljeni v menzi, na 2 plažah za ljudi (kamnita in peščena) ne vem, imeli so pa tudi pasjo plažo. Bila je mislim da peščena, malo manj urejena, z nekaj ležalniki ampak še vedno ni bilo neke umazanije... Bila pa je nasproti glavne, peščene plaže. Tudi drugače se mi je zdelo lepo s psom, le v hiškah ni klime, saj ni tudi elektrike in vode. Mogoče bi bilo to malo moteče, ne vem. Zelo blizu je tudi mesto s stojnicami kjer je bilo precej psov. So bili pa po naselju prosto spuščeni kunci, veliko otrok in drugih živalih tako da je psa imet na povodcu. Na tisti pasji plaži pa ponavadi ni bilo veliko ljudi, mogoče sem enkrat videla ene s psom. Bom poiskala kakšno slikco od te plaže. Pa kanuje si lahko sposodiš. Bila pa je drugače tudi odlična hrana in lepo urejena okolica, le hitro si se izgubil med tolikimi enakimi hiškami  :D .



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 01 Avgust 2011, 15:41:05
Evo še moja izkušnja; letos med prvomajskimi počitnicami smo preverili kako je v Kampu Straško na otoku Pagu.
Bivali smo v mobilnih hiškah, ki so zelo udobne, vsaka ima tudi nekaj dvorišča, tako, da je bila naša carta lahko zunaj privezana (kadar nismo raziskovali). Je zelo uživala, v kampu je bilo veliko psov (in slovencev  ::)). Na eni strani je tudi ogromno sence, v centru kampa je ogromno košev za pasje kakce, pogrešala sem jih le bolj v obrobju kampa. Kopalcev sicer še ni bilo, je pa označeno,kje je dovoljeno za kužke. Vsekakor se vračamo septembra.  8)
Evo še link:
http://www.kampstrasko.com/mobilne-kucice.html

Aja kar se cene tiče pa... >:(



sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 04 Avgust 2011, 06:34:53
Eno vprašanje ;D
Slišala sem, da v Umagu, naselje Polynezia obstaja plaža, kje je dovoljeno kopanje s psi ::)
Mogoče kdo ve, kje je ta plaža :)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #116 : 17 Maj 2012, 15:38:36
Ima kdo izkušnje s psi v Makarski? Še posebej me glede plaže zanima, kje so dovoljeni in na kakšni plaži (prod, skale...)?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Tashy+Gina

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 18 Maj 2012, 08:25:06
Z Makarsko nimamo izkušenj, hodimo pa že tri leta v Grebaštico pri Šibeniku. Nastanjeni smo v velikem apartmaju z dvoriščem, lastnica ima tudi sama psa in za psičko zato tudi nič ne doplačamo. Njen pogoj je bil le to, da kuža ponoči ne laja in moti ostalih gostov. Naša Gina ponoči spi v hiši skupaj z nami tudi doma in na dopustu.  Smo prva hiša ob morju, plažo imamo torej pred nosom, vendar gremo zaradi tečnih "sosedov" s kužo-kadar se želi ohladiti na sprehod v sosednji zaliv, kjer ni problema z dostopom v vodo in ostalimi kopalci. Kakšnih drugih posebnih težav nismo imeli.
Tudi v Ankaranu sem opazila, da so v kampu in hotelskem naselju psi dobrodošli.



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 18 Maj 2012, 09:35:44
Mi gremo to leto prvič na dopust s psom. Zanima me, če kdo ve za kakšno lepo plažo, kjer si lahko s psom? Slikam (kako je vse oh in sploh lepo) ne verjamem več, ker smo se že ''opekli''. Lepa plaža pa mora biti, ker imamo malega otroka in ne more laziti po kakšnem skalovju oz. neki neurejeni plaži. Da gre mož s psom na en konec, jaz z otrokom na drug (in obratno)... potem pa sploh brezveze takšen dopust...

Če imam kdo kakršnokoli informacijo, bom več kot hvaležna!



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #119 : 18 Maj 2012, 10:53:13
Mi smo bili par let nazaj na Pašmanu in se mi je zdelo super za majhne otroke, vsaj videli smo jih veliko. :)
Na enem delu je bila namreč urejena plaža s peskom, senco, igrali, malo proč pa je bila po celem delu plaža s kamenčki, prostora koliko hočeš, kjer so pa lahko tudi psi, vsaj meni ni noben nič kompliciral in se je moja bokserka po mili volji kopala ves teden.
Pa voda je ful plitka, hodiš celo večnost pa imaš še zmerom vodo do kolen. :)
Ampak se pa ne spomnim na katerem delu smo bili, bom poskusila najti in izbrskat še kako sliko, ampak baje je na Pašmanu povsod kr podobno.