Kaj je narobe?

ABBY LABRADOR · 4348

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 28 Julij 2008, 22:06:49
Ojla! Za vse imam eno vprašanje. Upam da mi boste lahko pomagali v čimkrajšem času saj me zelo skrbi za Abby.
No zanima me sledeče. Abby je že cel teden mirna in se je bolj nič ne da. Danes je imela tudi drisko. Ta je bila zelenkaste barve. Potem pa sem videla, da je Abby potem, ko je prišla do mene imela okoli zadka vse pokakano. Šle sva domov in se očistila in šle zopet ven. Potem je še enkrat kakala ampak se ni pokakala po dlaki. Mami je tudi opazila, da zadnje čase nič ne kaka. Ampak če bi bi videla, ker jo imamo skos na povodcu. Ali je lahko driska posledica tega da ta mesec ni dobila tablete proti notranjim zajedalcem? Če bo Abby še naprej taka bomo šli k veterinarju. Upam, da mi lahko kdo pove kaj več. Nekaj sem si prebrala že v knjigi Kaj se dogaja z mojim psom pod poglavjem: Driska. Hvala

Lp Monika in mali bolnik Abby



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 28 Julij 2008, 23:37:47
Pri driski se uvede 24 urni post (samo voda) in potem dieta z razkuhanim rižem in nemastnim kuhanim piščančjim mesom (če pes ni alergičen na to). Psu lahko daš tudi tableto aktivnega oglja.

To je, če je driska taka "zmerna". Če se ti zdi, da je s psico slabo pa raje pojdite k veterinarju.

Pa poskrbite, da bo užila dovolj tekočine!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 Julij 2008, 23:39:50
Bom ji zjutri dala še oglje če ne bo bolje drugače smo ji pa v vodo dali eno sol.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3 : 29 Julij 2008, 00:05:33
Pri Lumu (ki je imel ravno včeraj zelo močno drisko  ???) zelo pomaga kuhan riž. In če nimam piščanca dam lahko tudi brikete ali pa malo konzerve noter in je skoraj takoj v redu (včeraj je pojedel en tak obrok in danes popoldne še enega, pa je bilo zdaj v redu), tako da tudi diete z vodo skoraj nikoli ne narediva. Mu riž res zelo pomaga in tudi vesel ga je, kadar ima težave. Zelo pa mu paše, če lahko takrat malo počiva - ker včeraj ni šlo, sva bila danes doma in se je precej spočil, tudi težil ni kaj preveč z žogicam, ampak je malo spal in ležal. Edino, Abby, res mora veliko pit, da ne dehidrira - dr. Zaninovič mi je enkrat svetoval borovničev čaj (ker še zapira zraven). Sicer pa boš videla zjutraj - če bo slabše ali pa če bodo še kakšni znaki bolezni (bruhanje, apatičnost) , takoj k vetu. Sama driska pa se mi zdi da v tej vročini ni tako redka in strašna zadeva.
Pa srečno!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 29 Julij 2008, 06:37:33
Aby probaj dobiti pri vetu Floryboost pasto za pse.Vsebuje posebno vrsto gline,ki tudi super pomaga proti driski.Zastopnik za prodajo v Sloveniji je podjetje Vetconsult.
LP Tjaša



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Julij 2008, 19:39:04
Hvala vsem za odgovore. Abby je bila danes do ene 3 še vedno mirna. Zdajle pa je že malo bolj živahna. Ponoči je tudi bruhala rumeno. In kose kosti. Imela je tudi drisko. Zdajle bom pa videla kako bo. Če bo slabše bomo šli jutri do veta.

Lp Monika



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 29 Julij 2008, 19:46:06
Hvala vsem za odgovore. Abby je bila danes do ene 3 še vedno mirna. Zdajle pa je že malo bolj živahna. Ponoči je tudi bruhala rumeno. In kose kosti. Imela je tudi drisko. Zdajle bom pa videla kako bo. Če bo slabše bomo šli jutri do veta.

Lp Monika

Praviš, da je bruhala kosti? Mogoče ima pa tudi zato drisko ker jih ni mogla dobro prebaviti.
Čeprav Nara ni imela (do zdaj) še nikoli driske zaradi kosti ali pa česa podobnega... drugače je bruhala  ;) .



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 29 Julij 2008, 19:51:05
Čisto možno da je bruhala in imela drisko zaradi kosti. Od mojega fanta pes, ki je tudi labradorec, vedno bruha in ima drisko po kosteh, pa ni važno kakšne so. Škoduje mu tudi tista velika goveja kost.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8 : 30 Julij 2008, 00:21:52
Jap, tudi Lum ima drisko, če mu uspe dobiti kako kost, samo od jagenčka so dobre  ::) Vseeno ji daj še riž, Abby, ker druska je zafrknjena zadeva, ki lahko kužka izčrpa bolj, kot si misliš, riž pa ji bo v želodčku gotovo dobro del.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 Julij 2008, 10:31:53
Včeraj ni imela driske. Ker pa se opazi da nekaj ni vredu z njo. Bomo danes verjetno šli k vetu.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 30 Julij 2008, 10:37:48
Abby jaz bi na tvojem mestu kar sla k veterinarju (ne da boste verjetno sli ;)). Mi ti tu tezko svetujemo preko foruma. Ti svojo Abby najbolje poznas in ce vidis da ze par dni ni vse v redu z njo pojdite k veterinarju..



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #11 : 30 Julij 2008, 11:07:31
Abby jaz bi na tvojem mestu kar sla k veterinarju (ne da boste verjetno sli ;)). Mi ti tu tezko svetujemo preko foruma. Ti svojo Abby najbolje poznas in ce vidis da ze par dni ni vse v redu z njo pojdite k veterinarju..


Jap, škoditi gotovo ne more.