Nadomeščanje kalija in drugih mikroelementov

Kolibri · 2820

Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Doma imamo dva srčna bolnika - eden ima okvarjene zaklopke, drugemu peša srce.
Imata različne tablete, skupno pa jima je, da za odvajanje vode dobivata lasix.

Zadnjič sem nekje "ujela", da s "pupmanjem" vode iz pljuč pupmamo v bistvo tudi kalij in druge življensko pomembne mikroelemente in soli.

Ker to verjetno ni najbolje me zanima, ali se je kdo že kdaj s tem ukvarjal, kaj o tem slišal, in predvsem - na kakšen način ste nadomeščali izgubljene elemente.

Naj povem, da sta oba na hrani, primerni letom - čez 11 in čez 13 (Senior plur).

Vsak namig in izkušnja dobrodošla.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 09 Julij 2008, 08:41:10
Imam izkušnje, ampak žal smo našega starčka pred šestimi leti kljub temu po enem mesecu in pol pokopali  :'(.  Kalij je zelo pomemben element,  pomanjkanje povzroča krče, kar ni lepo niti za videt, kaj šele za zdravje. Jaz sem ga poslušala nadomeščati s šumečimi tabletami, ker žal nikjer nisem dobila drugih. Ker je to bila prava muka, ker pes tega nikakor ni hotel piti, nisem bila kdove kako uspešna. Lahko poskušaš z bananami, ki vsebujejo veliko kalija. Ostalo pa poskušaj nadomestiti s kakšnimi dobri vitaminsko-mineralnimi tabletami, ampak to ti mora svetovati veterinar.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 09 Julij 2008, 08:43:13
jaz lahko samo povem,da ima umetne zaklopke moj oče, in tud dobiva nekaj za odvajanje vode iz pljuč pa mu medicinci niso nič dodali k prehrani, niti omenjali, da bi lahko kaj manjkalo.
Mora pa redno hodit na neke teste sestave krvi in glede na to mu dozirajo zdravila.Baje je najbolj bistveno,da se vnaša vedno enake količine vsega in temo kar se da natančno prilagodi dozo zdravila. Vsakršno odstopanje v dnevni sestavi hrane je zato zelo škodljivo, tudi če so vnešene koristne stvari.Pri tem mislim,da so psi z vedno istimi briketi na boljšem od ljudi,ki jemo mešano hrano  ;).
Kalija je pa veliko v bananah npr  8), samo preveri kako se obnesejo na psih. Pa algee, spiruline itd imajo veliko mikroelementov tega tipa, ki jih pogrešaš
P.S.:
jaz dajem zdaj mori stari z adodatek kolostrum- kar tako ,za dvig vitalnosti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 30 Julij 2008, 23:29:21
Jaz sem se tudi morala letos posloviti od psa, ki je imel srčno popuščanje. Kalij sem našla samo v vitaminih za pse TOP10 od Beaphar (bernc je narisan na škatlici), sicer ga je zelo malo, samo jaz sem mu kar preventivno dajala. Potem je kalija dosti v bananah (na srečo jih je moj pes jedel, tako da sem mu občasno malo dala za pojesti). Malo poglej po netu kje se nahaja kalij v hrani, pa če imata kaj od tega tvoja psa rada jima lahko daš. Škodit jima sigurno ne more.
Jaz sem mojemu psu podaljšala življenje za leto pa pol (seveda brez tablet ne bi šlo)!

Lp, sonja