Kaj naj naredim?!?!?!?

Gost · 13973

_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #30 : 01 Avgust 2008, 13:00:28
Ferry,super da ste ugotovili kaj je s pesjanim narobe,in da se že zdravite! držimo tačke in pesti,da bo tudi ščitnica ok!

glede veterinarjev pa ... ne zdi se mi prav,da serjete ljudi,ki so toliko let študirali z namenom pomagat živalim! seveda niso vsi dobri,nekaterim se j*** za vse,razen za denar,ampak spet ne vsi. vsi smo ljudje,in se lahko zmotimo,kot se lahko zmotijo zdravniki,se lahko tudi  veterinarji. vsi smo ljudje. ena napaka ni opravičilo za to,da nekoga javno linčate ???


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 01 Avgust 2008, 13:30:13

glede veterinarjev pa ... ne zdi se mi prav,da serjete ljudi,ki so toliko let študirali z namenom pomagat živalim! seveda niso vsi dobri,nekaterim se j*** za vse,razen za denar,ampak spet ne vsi. vsi smo ljudje,in se lahko zmotimo,kot se lahko zmotijo zdravniki,se lahko tudi  veterinarji. vsi smo ljudje. ena napaka ni opravičilo za to,da nekoga javno linčate ???

osebno se mi zdi krasno, če si lahko na forumih kdorkoli pridobi informacije o tem, kateri strokovnjaki so za svoje področje dobri in kateri malo manj. seveda smo vsi ljudje, ki delamo napake....a, žal si določeni strokovnjaki ne smejo privoščiti napak (ali vsaj čim manj), kjer gre za življenja ljudi ali živali....sama se zato pošteno pozanimam h komu bom zaradi specifičnih težav peljala svojega ljubljenčka...nikjer nisem zasledila, da bi kdo po kom pljuval....gre za izmenjavanje informacij in mnenj o strokovnosti posameznih klinik in osebja...



Ferry

  • Gost
Odgovori #32 : 01 Avgust 2008, 13:58:56
Dakota.

se strinjam, vendar tako kot je napisal italijanček, se samo pogovarjamo in izmenjujemo mnenja in ne blatimo, mogoče lahko komu s tem pomagamo. meni forumaši so. In dejstvo je vsak je zmotljiv in tudi veterinarji so ljudje, normalno. Je pa res, da je en veterinar dober v eni, drug v drugi in tretji v tretji stvari, tako kot zdravniki za ljudi in fino je če se taki podatki širijo med nami, no vsaj jaz gledam na to tako.

Seveda pa me moraš tudi razumeti, da mu zamerim, ker je bila spregledana tako banalna stvar (normalno, saj ni naredil nobenega drugega pregleda, niti se ni dotaknil psa), samo vročino bi izmeril, pa bi videl, da se v psu nekaj drugega dogaja. Kaj pa naredi zdravnik najprej ko prideš na pregled, izmeri vročino, a ni tako?????

LP



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 01 Avgust 2008, 18:01:09
Pa saj ni nihče nikogar linčal, vsaj jaz nisem nič takega prebrala.
Dejstvo pa je, da če se je 1.veterinar že zapičil v ščitnico, bi vsaj naredil komplet pregled in bi po ostalih vrednostih (TSH, T3, kot sem že napisala) lahko sklepal, da ni primarna ščitnica in iskal naprej ne pa direkt z zdravili.
Osebno vem, da veterinarje (zelo) potrebujemo, a si ne delam utvar, da bo za našo žival kateri izmed njih ure, dneve, tedne študiral neko bolezensko stanje...zato se mi ne zdi narobe, oziroma se mi zdi celo nujno, da strokovnjakom kakšno ''svetujemo'' (namignemo) tudi mi, ki svojo žival najbolje poznamo.

Lp.



Ferry

  • Gost
Odgovori #34 : 04 Avgust 2008, 07:22:20
Ch,

pravilno si napisala. Jaz sem v bistu (ker je del njegovih znakov bil res značilen za ščitnico, razen neješčost), dejansko sama svojemu psu postavila diagnozo in mu s tem naredila škodo, ker se ni iskalo drugih problemov na njem, pa bi se jih hitro najdlo, samo toplomer, pa bi bilo. Pač sem tudi sama kriva, ker se grem "pametnjakoviča". Je pa res tudi, da si je vedno dobro pridobiti tudi drugo mnenje in ne takoj začenjati filati s tabletami. Zame je bila to dobra šola in upam, da se bo veliko forumašev naučilo iz tega.

No, naš afy je vsak dan boljše volje, upam, da je bil to problem vseh njegovih težav. Ponovni pregled imamo 14.8. in upam, da bodo vsi testi OK.

Lp



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #35 : 04 Avgust 2008, 12:02:22
nihče se ne rabi zdej razburjat, jst in Ferry sva že razčistila/razčistili kaj sem jst mislila s postom,in kaj glede vsega ostalega :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #36 : 04 Avgust 2008, 12:53:32
Navsezadnje se zna pokazati še kaj čisto XY - tako kot padec T4 ni vedno znak za bolno ščitnico, tako tudi vnetje ledvic včasih ni nič drugega kot en od simptomov nečesa  tretjega.


Ferry

  • Gost
Odgovori #37 : 04 Avgust 2008, 14:55:03
Ja Lanabela prav imaš, zadeva še zdaleč ni zaključena, sledijo še nadaljnji pregledi in tega me je najbolj strah. Zaenkrat se kar tolažim s tem, da je to to in da se nebo nič drugega pokazalo in upam, da bo tako tudi res.

Lp



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #38 : 04 Avgust 2008, 17:55:51


glede veterinarjev pa ... ne zdi se mi prav,da serjete ljudi,ki so toliko let študirali z namenom pomagat živalim! seveda niso vsi dobri,nekaterim se j*** za vse,razen za denar,ampak spet ne vsi. vsi smo ljudje,in se lahko zmotimo,kot se lahko zmotijo zdravniki,se lahko tudi  veterinarji. vsi smo ljudje. ena napaka ni opravičilo za to,da nekoga javno linčate ???

Ne Dakota, tukaj ne gre za javno linčanje oz. sranje po ljudeh, temveč za opozorilo na potencialne "mazače", ki si NIKAKOR ne zaslužijo kljub večletnem študiju naziv veterinar. >:(
Marsikomu je le do tega, da čimbolj izprazni lastnikovo denarnico, ker točno ve, da smo za svoje zverine pripravljeni marsikaj dati in plačati
In na take je potrebno JASNO IN GLASNO opozoriti; tudi z imenom in priimkom; v poduk ostalim. Pika!

Frerry,
Upam, da bo Nahid čimprej ozdravel. In da se vidimo na coursingu.... ;D