So vas v vašem KD-ju opozorili na dogajanje na KZS?

Dina · 67304

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #120 : 21 Avgust 2008, 10:52:58
Če začneš, moraš biti pripravljen(a) tudi sprejeti žogico nazaj, o tem se je nanašalo moje zadnje sporočilo.  ;D ;D

A ti bi se na forumu žogal/a? Napačno mesto!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


deko

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 21 Avgust 2008, 11:03:22
A ti bi se na forumu žogal/a? Napačno mesto!


Prav imaš, wrong place! Sem eden tistih, ki ne bo nikoli tiho, za razliko od nekaterih v UO KZS, ki si ne zaslužijo mesta tam.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #122 : 21 Avgust 2008, 11:42:04
Osebno menim, da so javne debate nujne za vzpodbuditev razmišljanja o problematiki pri posameznikih, ki drugače zanjo sploh ne bi vedeli, pa se jih še kako tiče.

Pravico do glasovanja na skupščini imajo samo pooblaščeni predstavniki društev. O udeležbi in pravici do govora pa v Statutu ni govora. Bi morala pe še doma prelistati pravilnike...

Zakaj pa bi moral kdorkoli bojkotirati (razstave, tekme, izpite), če lahko poskrbimo, da se naše mnenje upošteva tam, kjer res kaj šteje. In to je na Skupščini, ki je najvišji upravni organ KZS.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #123 : 21 Avgust 2008, 14:58:20
Saj, Urška, lahko poskrbimo. Seveda. Pa bomo? Pa bodo predstavniki društev, katerih člani smo, trdno zagovarjali naše mnenje, tako trdno in argumentirano, kot bi ga sami? Bo njih glas slišan? Srčno upam, da bo.

Los je car.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 24 Avgust 2008, 13:36:58
Jezus, jezus...oprostite mojo kritiko, samo eni res ne vidite od nosa dalje...
samo to kar eni tretji pričakujejo, da vidite...eh, grem raje na vadbišče...


deko

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 24 Avgust 2008, 13:52:13
Jezus, jezus...oprostite mojo kritiko, samo eni res ne vidite od nosa dalje...
samo to kar eni tretji pričakujejo, da vidite...eh, grem raje na vadbišče...

Saj zato ker ene nič ne briga, se potem to dogaja, zato ker se nočejo vmešavti, potem pa ko bodo kaj potrebovali, šele potem bodo postali glasni, zaenkrat pa so rajši na vadbišču.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 24 Avgust 2008, 14:13:05
Jaz ti res svetujem it na vadbišče...malo živce ohladit in se fajn imet s svojim psom.
Mene v bistvu ne briga...vem pa za kaj gre in kaj je smisel, da je vse to prišlo na dan...
nisem vse prebrala, so pa tudi eni že do te ugotovitve prišli.
no, jaz gledam na to vse bolj filozofično...potrebno je POČAKAT...in tedaj začet razmišljat
in debatirat. Na tehnico postavit tudi to kar je predsednik dorbega naredil...no, seveda se vse kar je kdo kaj dobrega naredil pozabi,  ko pride do take situacije. In kaj če je to in to ... naredil, ČE JE?
Drugi njegovi naslednjiki še bodo in eni so...potrebno je samo + proti - pretehtati in potem
obtoževati. Vi pa tu vidite samo -. Kar nikakor ni ok. Jaz sem samo objektivana in gledam malo širše vso zadevo.
Največja svinjarija je ta, da je to vse prišlo na dan! To bi morali lepo in kulturno za zaprtimi vrati rešiti
ali vsaj vse po evropski. Sedaj pa se ves svet smeji iz nas slo, češ kaj delamo pred takim velikim dogodkom. 
Razvidno je to, da bo iz tega največjo korist potegnil neki tretji (to je po navadi tako), neki ki se nam sploh ne sanja kdo je, so...

Aja, pa nisem v UO... :P No, imejmo se bolj radi pa naredimo nekaj lepega za nas in naše pse in dajmo že it na vadbišče  :-* :-* :-*


deko

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 24 Avgust 2008, 19:49:40
Alma, če bi vse poste prebrala, bi tudi videla, da se je poskusilo stvar na miren način rešiti, pa ni bilo uspešno, po zakonodaji je pa vsak, ki ve za kaznivo dejanje dolžan le to prijaviti, drugače je kriv prikrivanja kaznivega dejanja. Nedvoumno je tudi, da je predsednik tudi dobre stvari v svojih mandatih naredil, verjetno ni edini, ki je dobre stvari za kinologijo naredil. Je pa predsednik edini, ki je na mesec skuril (porabil) do 4000 Eur, včasih še več denarja, s katerim bi se dalo marsikaj dobrega za kinologijo narediti, ta denar pa ni bil mišljen za njegovo osebo zabavo. S tem dejanjem je naredil škodo KZS-ju, posredno vsem, ki plačujemo članarino društvom in ta društva plačujejo KZS-ju.


p.s. Za njegova dobra dejanja se ve, za njegova nečedna posla pa nekaj tudi, verjetno pa je teh njegovij svinjarij še veliko več. Vsak se pač hvali z dobrim, slabo, nezakonito pa skriva, zato je ponavadi svinjarij več kot pa se za njih ve.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 25 Avgust 2008, 07:22:47
deko...gledam tvoje prispevke...vsi so na to temo...a si se res samo zato vpisal na ta forum, da pišeš take...
Nimaš drugega interesa? mogoče pa ne želiš, da se zve kdo si? Ne maram take, ki ne upajo v svojem profilu izdat
kdo v bistvu so...a imaš kaj za skrivat?
Meni je tvoje mnenje ok, vsak ima pravico do svojega. Ni mi pa ok zgoraj omenjeno.
Torej kje naj vidim interes v pogovoru?


BRUNO 188

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 31 Avgust 2008, 22:37:47
Ti, Alma, a ti vedno tolk časa čakaš, preden začneš razmišljat????
Preberi zadnjo številko Mladine, kako razmišlja pravosodje in kazenski zakonik!!! o grehih predsednika KZS. In hitro začni razmišljat, da ne bo prepozno....  :o

Bruno



Ljudem na oblasti se zmeša od slasti in občutka nadmoči.
Kar je dovoljeno Jupitru, ni dovoljeno volu. In ker so bogovi
že zdavnaj odpotovali v nebo, so ostali le še voli, ki se obnašajo kot bogovi.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #130 : 01 September 2008, 08:41:08
Bruno: drži se teme pogovora in se izogibaj osebnih napadov na druge uporabnike.



deko

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 01 September 2008, 10:09:15
Bruno, bova pa midva šla na kavo po skupščini, ker sva očitno podobnega mišlenja, če hočejo drugi kimati barabam, je to pač njihova odločitev. Jaz se v računovodske fore ne spuščam, se pa malce v kazenske. Po kazenskem zakoniku je pa to taka stvar, ki se je ne da rešiti za zaprtimi vrati, ker je tudi to kaznivo.



BRUNO 188

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 01 September 2008, 20:47:27
Trigi, brez panike! :-[  Želel sem res le komentirati post in spomniti na naslov teme, nikakor ne biti grob... sorry. Čeprav Alma dela prav to  :-\, no, ja, pa nič hudga. Gre samo za to, da so ljudje enostransko obveščeni, ne vidijo ali nočejo videt dlje od svojega nosa in jih nekatere zadeve enostavno ne zanimajo. Večina jih reče: se bodo že zmenili. meni pa ni vseeno, če bodo društva plačevala za tujo hohštaplarijo, potratnost in neodgovornost.... posredno pa tudi vsi mi, saj je edina rdeča nit finančne konstrukcije za vse KZS investicije le podražitev storitev in članarin (preverjeno pri članici UO KZS). :'(

Če bo pa "kimanje barabam" (prosto po dekotu) prineslo škodo vsem članom KZS, pa ni samo njihova odločitev, se mi zdi, če pa se motim, naj potem tudi oni plačajo - tako in drugače, a ne? ???

Bruno



Ljudem na oblasti se zmeša od slasti in občutka nadmoči.
Kar je dovoljeno Jupitru, ni dovoljeno volu. In ker so bogovi
že zdavnaj odpotovali v nebo, so ostali le še voli, ki se obnašajo kot bogovi.


HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 02 September 2008, 07:02:18
Vsekakor, Bruno188, zelo pravilno razmišljanje. Tole razsipništvo nas bo vse močno udarilo po žepu, česar nekateri ne verjamejo in ne dojamejo, dokler ne bodo dobili položnice. Po prvih izračunih bo članarina še enkrat dražja, kakor tudi vse ostale pristojbine...če hočeš pri nas imeti psarno, hoditi na razstave ipd. boš moral žal to tudi plačati. >:( In od tu se vse začne.... :'(

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com


BRUNO 188

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 02 September 2008, 17:37:05
Bruno, bova pa midva šla na kavo po skupščini, ker sva očitno podobnega mišlenja, če hočejo drugi kimati barabam, je to pač njihova odločitev.

... ja, za kavo pa zmeraj, deko!
pozdrav!

Bruno



Ljudem na oblasti se zmeša od slasti in občutka nadmoči.
Kar je dovoljeno Jupitru, ni dovoljeno volu. In ker so bogovi
že zdavnaj odpotovali v nebo, so ostali le še voli, ki se obnašajo kot bogovi.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #135 : 28 September 2008, 13:41:50
No, verjetno so vabila na sklic izredne skupščine že prišla na večino društev in klubov. Izredna skupščina bo sklicana v novembru. Bo vaš klub na skupščini? Bo zastopal vaše interese?

Alma, razmišljanj o tem, kako je zadeve potrebno reševati za zaprtimi vrati, nikakor ne podpiram. Sem mnenja, da ima kinološka javnost pravico do obveščenosti. Mislim, da je potrebno sedaj počakati na skupščino, na njej postaviti vprašanja, ki nas zanimajo in upati na odkrite odgovore. In potem bo glasovanje. In na glasovanju ne bomo odločali o tem ali je predsednik česarkoli kriv ali ne, to sodbo bomo morali prepustiti pristojnim organom. Vsekakor pa se bomo morali odločiti (predvidema, da predvsem na podalgi dejanj v času vse te kolobocije) ali mu še zaupamo ali mu ne. In to ni nujno povezano s tem ali je kriv ali ne.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #136 : 19 November 2008, 00:24:17
Torej, danes ob 18h je dan D, se pravi famozna izredna skupščina. Upam, da bomo končali vsaj do 23h, čeprav je dnevni red tak, da čisto mogoče, da bomo tam do jutra  ::)


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #137 : 19 November 2008, 13:32:30
Pa ne pozabit kak Linex vzet zraven  ::)  >:D



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #138 : 19 November 2008, 16:09:55
Po prebiranjih zadnjih zadev, ki so priletele na moj mail, raje insulin, ker imam povišan sladkor.  :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #139 : 19 November 2008, 21:58:45
Linex ni bil potreben. Predsednik je odstopil, sicer se je zraven naredil še mučenika, nadzornemu odboru je bila izglesovana nezaupnica, G. Kuzelju in ga. Klein pa izglasovan odvzem sodniških licenc. Izvoljeno je bilo delovno telo, ki bo proučilo kako se bo dalo rešiti zaddevo z nakupom nepremičnine (ki naj bi bila neskladna gradnja in ne more dobiti uporabnega dovoljenja). Oba podpredsednika (g. Ahlin in g. Šinko) pa bosta morala v najkrajšem možnem času poskrbeti za organizacijo novih volitev. To je na hitro vse iz izredne skupščine KZS.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #140 : 19 November 2008, 22:09:53
Ste pa bli hiter fertig  ;D

Hvala za hitro poročilo ;)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 19 November 2008, 22:10:27
Hvala za porocilo :o Se je pa veliko dogajalo!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #142 : 19 November 2008, 22:12:21
Izglasovano je bilo tudi, da bodo vsi sklepi izredne skupščine objavljeni na spletni strani KZS, tako, da ne bo več težav z neobveščenostjo kinološke javnosti.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #143 : 19 November 2008, 22:17:07
Aleluja :D


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #144 : 19 November 2008, 22:33:58
Hvala za lepe novice... 8) Upam, da se bo od sedaj naprej pisala lepša zgodovina slovenske kinologije! Naj enkrat že zmaga strokovnost (pred politiko)... :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #145 : 20 November 2008, 05:03:02
Ja, se moram kar strinjati s tabo. Je bilo pa na skupščini posebej poudarjeno, da moramo biti pazljivi, koga bomo volili na prihodnji volilni skupščini, predvsem je to pomembno za vse organe nadzora. Prednost bi morali dati mladim in izoraženim kadrom, da ne bomo nikoli več v situaciji, kot je bila današnja, ko se je predsednik nadzornega odbora izgovarjal z izjavo da ni strokovno podkovan, da bi lahko vršil nadzor. To žal ni opravičilo. Nadzorni odbor bo moral odgovarjati za nepravilnosti, ki bodo ugotovljene.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #146 : 20 November 2008, 07:15:56
Odlicno ;D Koncno so se stvari zacele premikat v pravo smer..



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #147 : 20 November 2008, 07:18:27
Jaz sem bila prisotna na včerajšnji izredni skupščini in lahko rečem samo SRAMOTA. V uri in pol nismo niti do 1. točke dnevnega reda prišli.

Celotna izredna skupščina je bila tudi zvočno snemana.

Me prav zanima, kaj in kako bo naprej.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #148 : 20 November 2008, 09:29:42
Petrca, kaj pa se ti je zdelo sramotno? Si ostala do konca?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #149 : 20 November 2008, 09:40:23
Na pes netu je Jana napisala kar obširno neuradno zabeležko.
Objavljena je v javnem delu.

kar meni ni jasno, ko sem prebrala to zabeležko je zakaj je pol klubov odšlo ven skupaj z bivšim predsednikom? Tisti del s polurno prekinitvijo zaradi nesklešnosti. Očitno je od prvo prisotnih  nad 90 klubov ostalo potem samo 45 oz kasneje 47 klubov?
A ga ti ga pa podpirajo ali v čem je problem?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!