Spiridom mladički - border collie

5rca · 16244

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #30 : 04 September 2008, 13:47:18
A to, da so mladiči zdravi( s tem, da imaš možnost videt vedno več BC z OCD pri nas), neproblematični za družinsko življenje( pri nas najdeš veliko BC, ki se s tem ne morejo pohvalit-  že ne ti z Bri, ne mi s Sky, ...), učljivi, neagresivni, delovni, motivirani za delo, lepi, .... torej, idealni za družinskega BC.

Mislim, da nihče ne pravi, da mladiči niso krasni, čudoviti in oh in sploh.  ::)  Stvar je samo v tem, da jih je preveč v žlahti. Primer od setrov: so tudi ponavljali kombinacijo, ker je bilo prvo leglo tako lepo  ::)  in zdaj je 24 enakih psov v Slo (pa že tako jih je malo).  :'(  Jaz osebno cenim vzreditelje, ki se bodo potrudili in iz tujine prinesli svežo kri, ne pa samo ponavljali eno in isto kombinacijo - to se mi ne zdi dobro za pasmo. Po mojem mnenju bi moral vsak vzreditelj delati v dobro pasme, drugače to zame ni vzreja, ampak morda imam pač drugačen pogled na vzrejo. Primernih samcev je zagotovo veliko, samo včasih je treba malo dlje od lastnega dvorišča.  ;)    

A tole nikogar nič ne skrbi:  :-\   ???
"The researchers' analysis showed that, for example, Boxer dogs were so closely related to one another and had such little genetic variation between them that genetically, 20,000 dogs looked like a population of about 70. In the Rough Collie breed, 12,000 dogs looked in genetic terms like a population of about 50."

Kristinca & Florinca


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #31 : 04 September 2008, 14:23:04
Florinca, preberi si to kar sem ti že rekla, in ne smeti teme. :P Ni zato tukaj, da ti  svoje dvome gor pišeš. Odpri si svojo.  :P


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #32 : 04 September 2008, 14:35:25
Jaz sem nad Easyjem navdušena - meni je on res čudovit samec po karakterju...mame ne poznam dobro, ampak je očitno zelo dobra kombinacija z Easyjem da sta naredila mladičke že v tretje  8)

minči, jaz podpiram raznolikost :)

in s tem da sem pač proti temu, da se ponavlja legla, ne pomeni da sem proti neproblematičnem psom, itd.  :P

drugače pa ČESTITKE! upam da bodo šli otroci k odličnim lastnikom! :D


Foxy lady

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 04 September 2008, 14:48:11
Super kombinacija!  :) Čestitke!  :)
Tudi sama razmišljam, da bi si rezervirala enega mladiča ( samca ), saj sem imela v planu v kratkem kupiti še enega psa...
Bomo videli...  :)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 04 September 2008, 14:52:17
mayča, tudi jaz sem za raznolikost :o, nimam pa pomislekov za to ponovitev, ker tako ali tako, večina teh mladičev oz. skoraj vsi ne bodo za nadaljno vzrejo. :P


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #35 : 04 September 2008, 15:14:24
no ja....kako si sigurna pa si lahko v to??? da "večina" mladičev ne bo šla v nadaljno vzrejo?  :-\

nič, pustmo to! sorry za offtopic! ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #36 : 04 September 2008, 15:23:58
Florinca, preberi si to kar sem ti že rekla, in ne smeti teme. :P Ni zato tukaj, da ti  svoje dvome gor pišeš. Odpri si svojo.  :P

Mislim ::)

battito animale


lapi

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 04 September 2008, 15:48:47
Florinca- zanima me, koliko legel si do sedaj vzredila? In zakaj so plemenjaki iz tujine tolk bolj fajn? Za starše od trenutnega legla se ve, da sta oba zelo zdrava (kar pri samcu iz tujine ne moreš nikoli trditi, sploh, če ni bil uporabljen v delu, pa še to ti ne daje nobenega zagotovila, da je res zdrav in da ne šepa večino leta), da dajeta dobre in neproblematične potomce in pa predvsem zdrave. Me prav zanima, koliko vzrediteljev se lahko s tem pohvali.
Glede na to, da vzrejam že 16 let in imam za seboj 24 legel (če me slučajno poznaš veš tudi za njihove uspehe), pa še nikoli nisem od resnih vzrediteljev slišala takih neumnosti, kot jih ti pišeš. Da jih pišeš po forumih me res ne briga, če pa pišeš v rubriko pod določeno leglo, me pa prav zanima, kaj je temu vzrok? A te boli? Hudo moti tole leglo? Ali pač kaj? Je bilo namreč samo objavljeno, da imamo mladiče, nihče ni spraševal, a ste z leglom zadovoljni. Ker eni so, eni pač niso in vedno bo tako. In tudi rubrika ni namenjena kritiziranju legla. Imaš dovolj drugje v drugih rubrikah za napisat in kritizirat, če ti kaj ne paše. Enako velja za Mayči.
Tudi meni niso vedno po godu vse kombinacije, pa kaj, vsak vzreditelj ima svojo vizijo o tem kaj in kako želi vzrejat.

Pa lep dan,

Mirja
www.shadowofaire.com



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 04 September 2008, 16:23:10
lapi - tukaj se pa strinjam, da se bolj ne morem.Sem tudi jaz doživela podobna pisanja in "mnenja" in "komentarje.
In me tudi zanima zakaj si nekateri ljudje domišljajo, da res lahko vtaknejo svoj nos in razglašajo svoje "mnenje", ki meji na škodoželjnost. Ne splošno po forumih, ampak konkretno v smislu kaj oni bi in česa ne bi ter s čem se strinjajo in s čem ne pri konkretnem vzreditelju.
Res, čez mejo dobrega okusa

Oprostite za off topic
lp




I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 04 September 2008, 16:44:03
Čestitke!!! :o

LP Anja
Naj album


vesna

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 04 September 2008, 20:42:38
Živjo,
Po dolgem času prebiram malce prebiram "kinološko čtivo" in sem zašla semle.

Vsekakor čestitike Iziju za pravo "Allymoonsko leglo" - Katji pa čimboljše lastnike za mladičke. Se strinjam, da je kar precej smešnih komentarjev - zato moram dopisati tudi jaz (ne morem iz svoje kože). Sem med tistimi, ki ne smatra borderja za najpametnejšo pasmo na svetu (zaprisežena pri terierjih) - Izija poznam, in ne samo navidez - in je border, ki ga pač ne pozabiš - edini, za katerega bi rekla, da bi imela takega borderja tudi jaz.

Bistvo tega legla mislim, da je , da je pač linijsko in zelo profilirano po filozofiji vzreje  od Frančeskinega tj. italijanskega Allymoona, oziroma celo zelo tipična kombinacija Allymoonav , kjer je le ta  dostirkat kombinirala Izijevega očeta z Hamletovim rodovnikom - tako, da je to leglo prilika za vse tiste, ki nimajo možnost kupit pri Frančeski v Italiji, da kupijo mladička iz te kombinacije pri Katji  v Ljubljani (prihranjena pot v Rim, čakanje , in tudi dražji so verjetno tam...). Meni osebno je ta tip borderja zelo všeč,  (všeč mi je Izi, všeč mi je Lujin brat, všeč mi je Izijev oče, všeč mi je Lujin oče Hamlet in všeč so mi še mnogi ostali predniki iz tega rodovnika - ki so znani in preverjeni... - in bi bilo škoda, da bi Katja eksperimentirala z kakšno X svežo kri  in šla ven iz te linije, ki je preverjena v Italiji (v ta rodovnik , katerega kombinacija je   - je bilo vloženo že mnogo truda in osveževanja s strani Frančeske ). Res pa je, da je fovšija stalnica kinologije.

Vsekakor vsem agilitašem - še posebno Mirji lepe pozdrave od Vesne in Tarke (ki je ponosna babica lovskih foxterierskih mladičkov - toliko o nagonih - ker se jaz se pri mojih psih nisem nič trudila z njimi in mi gre malce na smeh , ko berem poste in nasvete in študije  o nagonih in delovnih psih.....- ker Tarkinega sinka Indija cenijo tudi lovci - baje bi bil dober za lov na merjasce :):) . Tarka uživa na dopustu na morju (skratka carica, tako kot se za najbolj pametnega psa na svetu spodobi) , medtem, ko se jaz še vedno neznansko mučim za računalnikom doma v Ljubljani. Upam pa, da bo prilika, da se vidimo ;D

VESNA&TARA



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #41 : 04 September 2008, 21:04:18
Cestitke, koliko je zdej mladickov? 6?

lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #42 : 05 September 2008, 06:54:41
Fotke malih:

Fant 1:


Fant 2:


Fant 3:


Punčka 1:


Punčka 2:


Punčka 3:


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #43 : 05 September 2008, 07:08:11
Super kombinacija!  :) Čestitke!  :)
Tudi sama razmišljam, da bi si rezervirala enega mladiča ( samca ), saj sem imela v planu v kratkem kupiti še enega psa...
Bomo videli...  :)

Če se ne motim, je vseh 6 že rezerviranih.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #44 : 05 September 2008, 14:29:25
Sem med tistimi, ki ne smatra borderja za najpametnejšo pasmo na svetu

jaz tudi ne  ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 05 September 2008, 14:45:54
jaz tudi ne  ;)


Potem sta žal med tistimi, ki se hudo motita!   ;)


Mali so pa ful lušni in zanimivo obarvani.   :o


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Zarja

  • Gost
Odgovori #46 : 10 September 2008, 07:56:33
Ja! Fant 1!  :o  :-*



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 12 September 2008, 16:36:08
Malo pozno ampak čestitkeeee ;D ;) res so srčkaniii :-[ :P
A bodo še kakšne slikceeeee....?  ;D
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #48 : 13 September 2008, 07:32:45
Slike so na njihovi spletni strani... Na tej povezavi jih boš našla: http://www.psarna-spiridom.com/?Legla:Leglo_E

Katja vidim, da si meni najbolj lepše pobarvani psički, dala moj predlog za rodovniško ime Eclipse of the Moon.  ::) - Me pa zanima kam gre ta mladiček Molly?


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #49 : 08 Marec 2009, 23:57:08
Slike so na njihovi spletni strani... Na tej povezavi jih boš našla: http://www.psarna-spiridom.com/?Legla:Leglo_E

Katja vidim, da si meni najbolj lepše pobarvani psički, dala moj predlog za rodovniško ime Eclipse of the Moon.  ::) - Me pa zanima kam gre ta mladiček Molly?

Šla je v Logatec  ;)  Smo se danes po naključju srečali tam in Lum je bil popolnoma navdušen nad malo. Čeprav je bil še čisto utrujen od ovčk, sta se super naletala, psička je pa totalno luštkana, mi je bilo kar žal, da nismo imeli več časa, da bi se skupaj posprehodili.  :)