Najem kombija ali avtodoma

Desobediencia · 30986

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
: 07 Avgust 2008, 12:11:23
Zanima me če kdo iz foruma (imam Misso v glavi od nekje za en avtodom) ugodno posoja kombi ali avtodom in kolk računate za dan..v neke extreme ne mislimo it, če bomo rabili pa bomo rabili za največ 4 dni.



Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 07 Avgust 2008, 12:49:40
Mi se ponavadi pozimi hajhamo z avtodomom( kombijem) Če iščeš glej pod "wan" ali "twin"

enkrat smo ga najeli pri enemu iz Lesc ima prav stran  avto-dom.... je bil ful ugoden in res  smo bili zadovoljni. Samo ga je prodal. ....sem ga klicala kasneje in nam je dal telefonsko od nekoga ampak sem jo izgubila( googlaj njegovo stran-  pokliči ga, mislim da je Matej, in vprašaj ;) :))

V tadrugo smo ga pa pri enem v Logatcu( na bolhi ima oglas).... poraz!!!... Kombi je bil nov- gretje je imel nekaj zj**** kuplunga uničena, z vodo nekaj narobe....... tako da smo imeli skoz slab občutek.
na koncu nas je pa še za varščino hotel nateg***. Tega ne kliči.

Drugače ga ima pa Mefisto ;)
( nama je bil prevelik njen ker smo imeli turo z trajekti pa smo gledali tako, da smo prišli v dolžino pod 6 m)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 09 Avgust 2008, 10:50:08
http://www.mefisto.si/

Vprašaj Natašo tukaj, mi smo ga pri njej vzeli. je bilo super.
LP

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3 : 18 Maj 2011, 08:03:23
Ima še kdo izkušnje z najemom avtodoma, da so tudi psi dovoljeni?


nata

  • Gost
Odgovori #4 : 18 Maj 2011, 09:30:36
Izbrisano na zahtevo uporabnika



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 18 Maj 2011, 09:43:58
kot imam jaz izkušnjo psi načeloma niso dovoljeni. pa čeprav vsakemu povem, da imam pasmo, ki nima vonja in ne pušča dlake. do sedaj smo najemali camper samo pri prijatelju, ki jih oddaja in smo ga dobili res samo zato, ker ve, da od nas dlak in vonja ne bo.

vkolikor ti nekdo da kontakt in so psi dovolje ZGRABI in ne razmišljaj preveč.

Po drugi strani pa ... kdo pa ve :P  Ne dovoliš, da ravno ležijo po posteljah pred vračilom avtodom spucaš pa je.
Mi smo ga drugače tudi najeli od kolegov in ga ni boljšega dopusta 8)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 18 Maj 2011, 10:00:42
Ima še kdo izkušnje z najemom avtodoma, da so tudi psi dovoljeni?
Kdo pa hodi kontrolirat če si mel psa notr? Menda se ne vozijo inšpektorji firme za tabo. Če lepo počistiš se itak ne vidi. Dobijo zagotovo od mnogih bolj usran avto nazaj kot če so kulturni psi not. Če je slabo vreme al pa maš pse ki dlaka res frči od njih jih pa daš u bokse spat in med vožnjo. Itak si pri avtodomu običajno zunaj večino dneva.
Za hotele jaz vzmam sabo svoje rjuhe za pregrnit postelje in plenične podloge za pod sklede kjer jejo in pijejo in še mal pospravim preden gremo pa sem prepričana da je za nami bolj čisto kot za večino gostov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 Maj 2011, 10:02:02
Damayanti vprašaj. Jih je imela s seboj  ;)
Malo višje je napisala, da so najeli pri nekomu iz Lesc.


nata

  • Gost
Odgovori #8 : 18 Maj 2011, 11:51:26
Izbrisano na zahtevo uporabnika



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 18 Maj 2011, 11:54:36
deteljica in ninci

o pregledajo verjemita. sem doživela, ko sem čakala za prevzem camperja in ga prejšnji ni pripeljal nazaj ob uri ampak je zamudil, da sem morala počakat še ker so camper spucali. niso dali prej varščine nazaj  (no tukaj so odbili čiščenje) predno niso pregledali camperja ali je res spucan. no za svaki slučaj so potem pregledali še na hitrico ali "vse dela" kot mora.

res je vse odvisno od najemnika ... če spuca tako, kot je napisala deteljica ni blema, lahko pa pustijo svinjsko s psi ali brez ....

se pa strinjam ... vkolikor čas dopušča, čez camperski dopust GA NI  :o

JA seveda da pregledajo, saj je prov da. Ampak če imaš čiste pse in jim ne dovoliš da delajo svinjarijo in blatni skačejo po stolih, in če pospraviš camper - pomeni da ga posesaš in pomiješ, ti nimajo kaj očitat. In sploh nihče ne ve da si psa imel s sabo :P



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 18 Maj 2011, 12:00:28
Kje ste pa kaj najemali? Kakšne so cene... kam ste šli?
Vse hoče vedeti :P ;)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 18 Maj 2011, 12:16:42
Un Iz Lesc ga nima več že par let :-\... je bil pa najboljši ... nič kompliciral... dobili ne preveč spucanega s praznim kestlom, vrnili smo spucanega u nulo... še ene povštre sem doma pozabila k sem jih prala... res nič kompliciral.Avtodom je bil starejši model- delalo vse  brez problema.
V tadrugo smo najeli novejšega v Logatcu( isto van)... polom... komplikacij miljon( vse je nekaj štekalo :-X.. se nam je avtodomarstvo takrat kar malo zamerilo)...  unega ki ga oddaja iz Logatca  van odsvetujem.

 je bilo pa zadnjič na televiziji ena firma... ampak tavelike oddajajo.
 Dopust s kamperjem je zakon ja.
Ampak računajte res ,da en dan prej nazaj pridete da ga spucate... midva sva drgnila tist kamper kot blesava... tudi če si večinoma dneva zunaj ... vseeno..  za temeljito spucat u nulo rabiš  en "šiht" ;D

p.s.
 evo spomnila sem se kater je bil na Tv. :)  Daba mislim da... imajo tud neko avtošolo, pa ziher sem da so iz NM

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 18 Maj 2011, 12:35:24
pa še enega sem se spomnila ;D

Sva enkrat govorila, ampak potem ni bilo nič iz tega imam ga pa zapisanega( oz še v mobitelu spravljeno njegovo telefonsko pod Gospod Tomaž- koči avtodom  ;D ) , ker se mi je zdel gospod res ful ful ful  uredu.. :)
 Sem pa takrat Spraševala za za par dni ker sem mislila, da bo treba na sejem.... ( torej brez psov)...
 vseeno ga pa lahko povprašate ...ali dovoli ali ne :)

http://www.camperrent.si/camperrent_web_page5.htm

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 18 Maj 2011, 12:36:54
Mi smo si od kolegov sposodili avtodom za 6 oseb - skratka taka velika krava z WC-jem in tuš kabino. Šli smo tri odrasle osebe, dva otroka in en velik pes. Avtodom ima zadaj prtljažni prostor namenjen za npr. 4 kolesa, tam smo imeli tavelik boks kjer se je psica lepo vozila (+ še vso prtljago, voziček za tamalega itd.) pa ko smo šli kam na ogled in smo jo pustili notri smo bili mirni, da ne bo česa pojedla :P
Tudi za tamaledva se mi je to zdela najboljša možna oblika potovanja (3 leta in 1 leto) in tamala še danes vsakič ko vidi avtodom vpraša kdaj se bomo šli spet s takim avtom peljat, da bomo spali notri ::) EDINO kar je minus je, da s tako veliko kravo ne gre tako hitro kot z osebnim in se pot do Nizozemske po nemških avtocestah full vleče :-[ Ampak drugače pa vse samo +, tankali vodo in jo praznili v "gratis" kamp postajališčih po Nizozemski, spali tam kjer nam je pasalo - največkrat kar na večjih postajališčih, kuhali in jedli pa kot doma :P Bi pa šla v bodoče še kam višje bolj skandinavsko ;D samo bo treba najprej mal cekinčke našparat, ker ni poceni špas :-[



nata

  • Gost
Odgovori #14 : 18 Maj 2011, 12:58:16
Izbrisano na zahtevo uporabnika




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15 : 18 Maj 2011, 13:06:34
deteljica in ninci

o pregledajo verjemita. sem doživela, ko sem čakala za prevzem camperja in ga prejšnji ni pripeljal nazaj ob uri ampak je zamudil, da sem morala počakat še ker so camper spucali. niso dali prej varščine nazaj  (no tukaj so odbili čiščenje) predno niso pregledali camperja ali je res spucan. no za svaki slučaj so potem pregledali še na hitrico ali "vse dela" kot mora.

res je vse odvisno od najemnika ... če spuca tako, kot je napisala deteljica ni blema, lahko pa pustijo svinjsko s psi ali brez ....

se pa strinjam ... vkolikor čas dopušča, čez camperski dopust GA NI  :o
ma jasno da pregledajo - ko ga vzameš in vrneš. Ampak, če ga prevzameš in vrneš brez psov sabo- ker boh bo za tabo po Evropi vozil in špegal al maš ti pse sabo al ne  ::)? Al majo skrite kamere naštimane  :D
Da pa za sabo pustiš kultrno pa nima veze s spsi dovoljeni ali nedovoljeni- stvar kulture je,da vrneš v normalnem stanju sobo kemper oz karkoli najameš.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #16 : 18 Maj 2011, 13:10:07
Mi smo že šli s kamperjem, ampak vedno brez psov. Psa živita v blokovskem stanovanju in ne uničujeta. Box bi v vsakem primeru vzela s sabo, na tla bi tudi nekaj dala, da ne bi bilo kakšnih krempljev. Dlake sigurno bodo, ker nameravamo iti za cca 10 dni, en dan bi si pa tudi vzela za čiščenje, ker tudi če bi šli brez psov je kar nekaj dela, da se vse počisti.
Sedaj sem gledala nekaj avtodomov in nekateri v pogodbi nimajo prepovedi hišnih ljubljenčkov, tako da ne nameravam omenjati, da jih bom vzela, ampak nimam pa namena podpisovat pogodbe, kjer izrecno piše, da so prepovedani. Je pa vse skupaj še v zraku oz. se odločam, če je potovanje konec julija in začetek avgusta sploh primeren, da s sabo jemljem psa.
Nata...kje pa ga vi najamete, da lahko s sabo vzamete tudi pudlje?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 18 Maj 2011, 13:10:59
res je zakon spiš med potjo na pumpah oz. postajališčih za kamperje al pa kampih (odvisno od relacije). kampi so priporočljivi za italijo, francijo in proti španiji (kraje na parkingih). prijatelji doživeli eno tako krajo. izgleda zelo fino ... NIČ NE VEŠ, saj spiš ko ubit. samo zjutraj ugotoviš, da manjka denar, kakšen comp, fotoaparat, mobiteli. pa ne skrivat pod modroc. te dvignejo z njim vred in nimaš pojma saj se prosto sprehajajo po camperju. ti pa dejansko spiš ko ubit ....

mislm- še ena prednost- pri mojih psih ne pride noben niti u bližino ne da bi še mrtveca zbudili  8)- ob vlomu pa ...."vstop na lastno odgovornost" napis na vrata obesim v štirih jezikih, da ne bi blo pol težav na sodišču  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 18 Maj 2011, 13:17:44
kamper je za potovanje. Če je vizija da ti je dopust potovanje potem definitivno camper.
Če greš pa na Dopust odmarat na OFF potem pa to ni.
 Jaz npr na dopust z kamperjem ne bi šla.
1.ič se je treba vozit da kaj vidiš ( moj desc itak vsak dan kampira.. s kamionom... torej... težko da ga prepričam ;D)
2. poleti moraš v kamp - ker te drugače ganjajo ( meni kampi niso- sploh ne z avtodomom- kampiranje če bi se že šla potem  raje s prikolico- več komforta več zasebnosti)
3. če je tavisok... Španija francija... večina rampe ... ne moreš v mesta ne moreš na plaže...( to me moti)
4. drago
5 če je najet je obremenitev , ker moraš pazit na vsako prasko.. ali ti pa varščino odbijejo..potem je pa sploh drago

zame je hiška prvi red uz more :D tavelik hladilnik z zmrzovalnikom, kulturen WC s tušem, senca in mir. Pa da se odklopim za tiste dva tedna , na polno... ne da me še kdo na cesti nervira vsak dan.

p.s. Glede vlomov
 Vlomi so bili pred parimi leti tud po kamionih( španija- una mediteranska magistrala)... moj je takrat  ene parkrat vzel psa s seboj... ugriznil ne bi, pa kakšen čuvaj tud ni .. dere se pa takoj ko nekdo šari okoli ključavnic( ker je prpa svetovna) samo to un tačrn k hoče lap-topa pa denar ukrast ne ve , da je pes prpa.. ;D ;D.
  enkrat vem da so bili na skupnem parkingu od 6ih kamionov 4-je oraubani...( uni ki so boljš zgledali..) razen en Litvanc z neko kripo( verjetno se jim je na podlagi kripe zasmilil) in pa od mojega k  se je pes oglasu :o :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 18 Maj 2011, 13:21:00
mislm- še ena prednost- pri mojih psih ne pride noben niti u bližino ne da bi še mrtveca zbudili  8)- ob vlomu pa ...."vstop na lastno odgovornost" napis na vrata obesim v štirih jezikih, da ne bi blo pol težav na sodišču  :P

hahaha enako.
Najbolj smo se bali, da nam kaj ukradejo ko smo parkirali v eni zakotni ulici cca. pol ure hoje od strogega centra Amsterdama.Je bila ena taka čudna četrt  :D mi smo pa psico seveda vzeli s sabo. Nismo bli čist ziher če bo avtodom še v enem kosu ko pridemo nazaj :D Ampak če pa pustim psa v camperju pa dvomim, da kdo pride noter ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #20 : 18 Maj 2011, 13:22:42
ej unga litvanca so ocenili da je škoda časa za vlamljat, ker ni nč notr al pa je bil toolk zmahan, da so pač odprli vrat a, pogledali in zaprli nazaj  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 18 Maj 2011, 13:24:43
100%  :D :D :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 18 Maj 2011, 21:14:09
.... ugriznil ne bi, pa kakšen čuvaj tud ni .. dere se pa takoj ko nekdo šari okoli ključavnic( ker je prpa svetovna)

 :o a ti to slučajno mojo polento opisuješ? :D



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 18 Maj 2011, 21:52:27
In sploh nihče ne ve da si psa imel s sabo :P

Eko, zaradi tega si jaz ne upam najemat avtodoma. Ker tko kot mi vozimo psa s sabo povsod, poznam ljudi, ki si vozijo s sabo mačke. Jaz imam ekstremno hudo alergijo na mačke. Upam, da se ni nikoli nobenemu alergiku na pasje izločke zgodilo, da je najel avtodom za vami. Ker ni lušno.



nata

  • Gost
Odgovori #24 : 18 Maj 2011, 22:24:57
Izbrisano na zahtevo uporabnika



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 19 Maj 2011, 08:40:26
Eko, zaradi tega si jaz ne upam najemat avtodoma. Ker tko kot mi vozimo psa s sabo povsod, poznam ljudi, ki si vozijo s sabo mačke. Jaz imam ekstremno hudo alergijo na mačke. Upam, da se ni nikoli nobenemu alergiku na pasje izločke zgodilo, da je najel avtodom za vami. Ker ni lušno.

Mi smo imeli dovoljenje, da mamo psa s sabo tako da brez skrbi :P Ampak če je bila že debata o tem ali kdo ve ali imaš psa s sabo ali ne - dejansko pač nihče ne ve, če za s sabo počistiš ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 19 Maj 2011, 08:48:13
Mi smo imeli dovoljenje, da mamo psa s sabo tako da brez skrbi :P Ampak če je bila že debata o tem ali kdo ve ali imaš psa s sabo ali ne - dejansko pač nihče ne ve, če za s sabo počistiš ;)
kdor je tolk alergičen, da dobi napad, če je v počiščenem in prezračenem prostoru, kjer je bil pes pred več dnevi pa tud po cesti ne more hodit, ker lahko gre kje kak pes mimo  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 19 Maj 2011, 08:58:08
Eko, zaradi tega si jaz ne upam najemat avtodoma. Ker tko kot mi vozimo psa s sabo povsod, poznam ljudi, ki si vozijo s sabo mačke. Jaz imam ekstremno hudo alergijo na mačke. Upam, da se ni nikoli nobenemu alergiku na pasje izločke zgodilo, da je najel avtodom za vami. Ker ni lušno.

kakšne izločke ???... saj ne serje in ščije po avtodomu ???

Mi ko smo ga najeli, sem povedala da bomo imeli psa s seboj ;) na sedežih in po posteljah se itak nista valila... halo ( toliko spoštovanja do tuje lastnine pa imam) ,  sem jih pa vseeno prekrila z svojimi plahtami  ;)...tudi samih v avtodomu nisva nikoli puščala
 ko smo prišli domov, sem pa  vseeno vse sedeže in tapicirungo  z globincem(paro) presesala, oprala zavese, ga presesala pomila z dezinfekcijskem sredstvom...u nulo.

Nič nismo razbili nič nismo polomili, nikjer ga nismo oškrabali. Tip je rekel da  kadar ga hočemo ga lahko dobimo ;D... baje da tako spucanega mu še nihče ni vrnil.
Nikjer ni bilo niti sledu, da je bil pes v avtu. ( čeprav ko sem ga pucala sem ga dejansko pucala še za unimi pred nami... sem našla mini igračke, pa barvice pa tuje lastvari v njem)

Je pa res da sva ga oba z mojim pucala  cel dan, še pod plastikami na tleh sva pucala  :-[....

za hude alergike, pa  najemi itak niso... bodisi to  avtodom, apartmaji, hotelske sobe,  itd...


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 19 Maj 2011, 09:49:45
Izločki? Nisem mislila na lulanje in kakanje. Mislila sem na dlako, odmrlo kožo in slino, kar se ne vidi tako očitno in česar iz tapiserij ne moreš spravit kar na izi. To pomešano je (običajno skupaj s pršicami) sprožilec alergije. Jaz npr. dobim napad alergijske astme v prostoru, kjer so bile mačke, tudi če teh ni že več ur. Npr pri kolegici, ki je imela mačka, tudi v sobi, kamor maček ni imel vstopa.

Sej izposojevalci avtodomov ne zavračajo strank z domačimi živalmi, ker bi jih skrbelo za morebitne stranke z alergijo, daleč od tega. Čisto druge predsodke imajo. In priznam, da tudi jaz sem že parkrat najela apartma brez razlagat, da bo pes zraven, ker se mi ni dalo pogajat in prepričevat, da imamo vzgojenega psa in da za nami je apartma veliko bolj čist kot pa ga dobimo.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 19 Maj 2011, 10:17:25
ja razumem kaj hočeš povedat ;)

 zavračajo pa take z domačimi živalmi , ravno zaradi tega ker ponavadi, vsak vleče dopust do zadnjega dneva potem pa na hojladri malo posesa :)( sploh avtodom - najet)
 eni ljudje so pa na splošno pujsi... pa naj bodo to taki z domačimi živalmi ali brez. Tud drugje ne samo v "najemih"... ima pač neko svojo logiko če plača najem, je to najem
jaz tudi apartma  vedno pospravim za nami.
To že iz razloga če mi psov ne računajo, pač ena taka gesta zahvale , da jim vsaj čiščenje olajšam... ker jaz ki vsak dan pucam za svojimi psi, točno vem na kaj je treba biti pozoren in kam vse se dlake zavlečejo.
 nikoli za nami še nihče ni imel pripomb :)
 sem pa pomagala lastnici čistiti apartma za enimi gosti  ki so imeli s seboj psa. Podn resno podn keri svinjakarji so nekateri.
A štrajfiksom , sva čistili preprogo... in z krtačo+ naroke vlekli dlake iz vzmetnice....
 zato čisto razumem , da nekateri ne sprejmejo domačih živali.
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.