Rane

vali · 17730

vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
: 29 November 2005, 20:07:06
Žal vam moram povedati, da smo danes doma imeli nesrečo. Udeleženec je bil naš King. Ko je slišal zunaj avto moža, je od veselja hitel k vratom (nihajna s steklom) in jih odrinil s prednjimi šapami. Ker pa je tako močan, je razbil steklo in poletel čez vrata.... :'( :'( :'(

Ne morete si mislit, kaj smo pretrpeli. Krvi je bilo po celi bajti toliko, kot bi živeli v klavnici - po stenah, po sedežni, po tleh...Nekaj časa je kar tekal naokrog in ni vedel, kaj bi. Mož ga je le težko nesel v avto (saj ima že 48 kg), King pa je bil v šoku. Krvi pa, da ne govorim, koliko jo je izgubil! Meni je potem, ko sva ga že malo povila 2x postalo tako slabo, da sem padla v nezavest, tako me je skrbelo zanj. Vem, da se sliši smešno, vendar vam nikoli ne privoščim, da bi doživeli kaj takega.

No na koncu smo ga končno spravili k veterinarju, kjer so mu zašili rane (predvsem jih ima na obeh prednjih tačkah) in oskrbeli nekaj manjših odrgnin. Šivov je dobil kar veliko, ne vemo pa, kako ga bomo prepričali, naj si ne grize povoja. Sreča v nesreči je ta, da se ni urezal v blazinice ali kakšne glavne žile.

Sedaj revež že pančka, mi pa ga kar naprej božamo in ljubkujemo.

Držite pesti, da bo z njim vse v redu!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 29 November 2005, 20:11:35
 :o :o :o :o

Tranzfuzije ni rabil??
Drugače pa edina opcija, da si ne potrga šivov je tisti plastični satelit okoli glave. JoJ pa saj si sploh ne morem predstavljati kako ste to vi doživljali.

Držimo pesti, da bo z "malim" čim prej vse ok in mu pošiljamo en koš  :-*.
Poročaj kako se bo zadeva odvijala.

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 29 November 2005, 20:17:16
Tudi iz naše strani veliko stiskajočih šapic ...

Noro kaj se človeku vse zgodi...

Pomoje je lahko vaša največja skrb trenutno kaka zagnojitev ... pa upajmo da nima kje pod kožo kako "glažuno". Sorry, nočem strašit... držte se ... pa upam da bo čimprej bolje.

LP, Črt, Rumba in Frajer



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 29 November 2005, 20:22:50
O ti revček :o!!!Pa tak hiperaktivec...

Stiskamo pesti in šapice...sja si itak more izmazati :-*

Me pa spominja name,ko sme letela skozi steklena vrata pa naprej do urgence :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 29 November 2005, 20:28:39
upam do bo vse v redu z kingom  :) ...



lp od mene in siba

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 29 November 2005, 20:33:42
Držimo pesti in tačke za Kingeca :-* :-* .Upam,da se čimprej rane zacelijo!

Lp,Nina


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 29 November 2005, 20:38:56
Držimo pesti da mu bo boljše... :-* :-*

papa


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 29 November 2005, 20:44:49
Hvala vsem za lepe želje :-*. Kinga smo počohali tudi v imenu vseh, ki sočustvujete z nami.

Jure in Januša


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #8 : 29 November 2005, 20:47:20
Bogi Kingec :'( Tudi mi vam želimo čimprejšnje okrevanje! Pa enega velikega  :-* za Kinga.

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 29 November 2005, 20:55:58
o naš kralj bogi bogi....držimo in stiskamo močno očno pesti skupaj za Kinga :-* :-* :-* :-*...naj ga vali lepo potolaži :-* :-*


lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 29 November 2005, 20:59:38
Joj , Irenchy , ko bi ti vedela kak ga je Valy  poljubčkav ... , ko mu je tekla kri .... ( in še zdaj mu stoji ob strani ;) )



lp Jure


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #11 : 29 November 2005, 21:10:34
Grozno!  :'( :'(

Upajmo, da bo vse ok z Kingom. Tudi iz naše strani ga lepo počohajte in  :-* :-* :-*

Lp, Marko in Gana


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #12 : 30 November 2005, 07:14:55
biošček :'( :'( :'( :'( :'(

pozdravi se :-* :'( jst bi bla čist u šoku če bi videla kri po celem stanovanju od mojega psa.....tudi ko je en ps napadel mojega Pajčita mu ve tekla kri in še tistega nisem mogla gledat pa prec po torbico k je not razkužilo povoj pa vata....pa smo ga razkužl in povil....bogi King :'( :'( :'( :'( :'( :'( a je z njim kaj bolje? pa počohajte ča še v mojem imenu :-* :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 30 November 2005, 13:40:42
Hvala :) , vsem še enkrat :-*  :-* :-* !

S Kingom je že bolje  , spet teka po hiši in  "preganja"  Valya  :) .... je že stari dobri King  ;)


lp Jure


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #14 : 30 November 2005, 13:42:59
super samo da mu gre na  bolje.....tele poljubčke pa prenesi na kinga pa povej da so od URŠE  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* pa da nebi kkšnega od teh poljubčkov pozabu ;D ;D ;D Loooooooooooooooooooooooooooo oooooooooL

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #15 : 30 November 2005, 13:48:32
Ne , ne  ne bom  ;) ;) ;) ;) ! Samo najprej jih moram prešteti  :D :D ;D ;D :D :D ;D ;D ;D ...... joke ;)


lp Jure


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #16 : 30 November 2005, 13:49:43
ti bom povdala kok jih je....27

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #17 : 30 November 2005, 13:51:50
Hvala ;) !  ( si mi olajšala delo ::) )


lp Jure


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #18 : 30 November 2005, 14:44:07
Vali,

hudo mi je, ko slišim kaj si morala pretrpeti in ubogi King.
Verjemi mi, da vem, kako izgleda polna hiša krvi in ko si ves paničen in ne moreš psu pomagati in padeš polek psa v šok še ti. Tudi jaz sem bila v situaciji, ko smo imeli dom " krvavu bajku " in sem doživela tako paničen šok, da je veterinar moral priti k nam domov in opraviti poseg kar na sredi naše domače dnevne sobe ( za kar sem mu do smrti hvaležna).

Ko gre za mojega psa mi odpovejo živci. Sem pa sposobna pomagati drugemu psu v stiski in iz izkušenj vem, da je takrat najbolje psa ustaviti, prisiliti da se uleže in umiri ter mu s tihim in mirnim glasom prigovarjati da bo vse dobro. Psi to čutijo. Zelo dobro je imeti pri sebi mokro brisačo, da ga malo pokriješ čez prsa ali vrat, da se umiri. Pes v tistem trenutku ni sposoben piti vode, zato ga ni potrebno siliti še k temu. Najpomembnejše je, da ostane lastnik priseben.
Po bitki sem lahko general, kaj ?

Vali, upam, da je z vama sedaj že vse o.k. in da bosta kmalu oba uživala v zimskih radostih.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #19 : 30 November 2005, 14:48:28
Hvala , Miša  :-* !

King že dobro napreduje ::) .... še malo pa bo kot nov  ;D ....... Januša (vali) , pa tud   ;) !


lp Jure in Januša


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #20 : 30 November 2005, 15:00:56
oh...bogi :-\ :( želim vam čim prejše okrevanje ;)
da si ne bo grizel povoja je res najbolje da mu date tisti satelitski obroč kot je že napisala ninci ;) tudi naš laby je moral pretrpeti nekaj časa tisti obroč ko je imel cevko v spolnem organu, ker ni mogel lulati zaradi raka na prostati :'(
še enkrat vam želim čim prejše okrevanje in imeli ste srečo da is ni porezal sprednih blazinic :-* :-\


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #21 : 30 November 2005, 15:04:33
Ja , hvala Equus  :-* !

King si ne grize povoja  :) , ampak si ga samo umiva ;) .... ja , res smo imeli srečo , da si ni porezal blazinic :) :) :) :) :) :) !


lp Jure


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #22 : 30 November 2005, 15:07:47
Yure ali pa Vali! Ali lahko malo pofotkata Kinga, da ga malo vidimo, če ga že obiskati ne moremo.  ;) ;) :-* :-*


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #23 : 30 November 2005, 15:14:23
OK. Sam....King ravno počiva :( :) , zato ga nisem moral kaj veliko slikati :-\ ...... nekaj sem jih  poslikal sam leži :-\ ..... , če jih pa hočeš jih bom pa dal ;) ! Ostale bodo pa čez kakšno urico (1h) ... :)


lp Yure


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #24 : 30 November 2005, 15:15:48
Se sploh ne mudi. Ti ga kr pusti naj v miru počiva.  ;) ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #25 : 30 November 2005, 15:37:43
Ja slikic bi bila pa zelo vesela...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #26 : 30 November 2005, 15:38:19
Rečeno , storjeno  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ! ! ! ! !

Prve slikice našega poškodovanca Kinga  ;D ;D ;D ;D ;D ;D : http://www.yure.moj-album.com , ostale pa še pridejo  :) :) :) ...


lp Jure

p.s. ( album :" Kingova poškodba" ;) )


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #27 : 30 November 2005, 15:45:24

Lp, Marusa


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #28 : 30 November 2005, 15:45:49
Revček :-*.A porezane ima (hvala bogu) samo tačke?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #29 : 30 November 2005, 15:52:58
Ja , na ( srečo ) samo tačke  :) , več slik bom pa dodal  še , ko se bo zbudil  ;) .......... , ravno spančka  :)....

lp Jure


p.s. ( Mary , hvala , da si popravila link ;) )