Fotografiranje II.

zoe · 310888

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
: 12 Avgust 2008, 22:08:01
Ker je stara tema o fotografiranju nabita s fotkami in se zelo počasi nalaga, odpiram novo :D

V imenu ekipe Pesjanar.si vas prosim, da se držite nekaterih pravil:
- objavite največ 4 fotografije na sporočilo
- fotografije naj bodo velike največ 500x500 pikslov


Seveda lahko dodate več povezav na fotografije ali albume.

Veselo fotografiranje želim :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Avgust 2008, 22:33:51
No pa bom prvi ...

Alba ... hitrost pri prvi sliki je okrog 120km/h, pri drugi pa okrog 80km/h

V bistvu se meni zdi, da je bil cas kar primeren ... lepo se vidi, da se gume vrtijo, slika je pa se vseeno ostra. Je bilo pa to moje prvo taksno fotografiranje, tako, da sem za prvic kar zadovoljen.

cara ... ce bi mu pustil na dasni se prostora bi bilo pol slike prazne ... po mojem je tako kot je kar v redu ...

Drugace pa hvala za komentarje

Lp
Matic



Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Avgust 2008, 15:05:37
Dan vsi.

Matic, meni sta obe fotki zelo všeč in tudi sama mislim da je kadriranje čist ok. Tudi občutek gibanja dobim, ko ju pogledam. Bi pa za vidno gibanje lahko uporabil panning tehniko,  trenutno tudi sama delam na tem. Je pa to seveda mogoče samo, če se nekaj giblje mimo tebe. Naravnost od tebe ali proti tebi, se ne da. Trenutno imam fotke na fotiču in upam da jih bom v kratkem lahko spravila na pc, pa takrat, če bo katera uspela, kakšno sem prilepim.

Imam pa nekaj starih, ki jih, vsaj mislim, še nisem prilepila.

http://i111.photobucket.com/albums/n158/tullika/56.jpg
http://i111.photobucket.com/albums/n158/tullika/58.jpg



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #4 : 13 Avgust 2008, 15:12:08
evo, bolj pri začetku.... po dolgem času 4 moje :)

http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/WDYpGJTgS8qqg7zw.jpg

http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/lIeEeOA9CmElAc55.v.jpg

http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/MpyJHTOxzy39ND8t.v.jpg

http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/YPsNTBmDWIE2RZkL.v.jpg

so slikane z drugim digitalcem, ker zadnje čase malo okoli sprobavam take in drugačne stvarce ;D moj fotoaparat takih lepih fotk ne bi zmogel :D
več podobnih pa tukaj.
ah ja, saj res... komentarji... še iz prejšnje teme, na zadnji strani.
najchy, oni dve s kužkoma sta super, lepe, nežne barve in zamegljeno ozadje. skoraj, da povesta neko zgodbico (čoln v ozadju, mokri psi...).
alba, kozica je zelo všečna (morda bi jo lahko fotografirala iz drugega kota), vendar bi na tretji sliki lahko tiste valove, ki butajo ob skale slikala malo bližje, na četrti pa bi se, naprimer, lahko malo približala tistemu ribiču, čeprav vem, da si hotela v objektiv ujeti morje in še hribovje v ozadju - kar je super! malo bolj spodaj, ko si dodala sliko s kamnom na sredini morja, ki pljuska ob njega - tale je superca!
LeA , zelo, zelo lepi fotki, spet - lepe barve in ostrina. prva fotka mi je super, ker si očitno slikala v času sončnega vzhoda ali zahoda, če se ne motim... druga pa je... luškana no, smešna ;D
maticc, obe fotki sta fenomenalni, druga je malo boljša zaradi barv in ostrine. mogoče bi pri drugi res lahko pustil malo več prostora na desni, pa vendar - super!
*star*, kužek je super, na sliki je nekakšno takšno, mirno, a zanimivo vzdušje, da te pritegne. na drugi prav tako, super je, da sta v travi pes in deklica, v ozadju pa gore ter grmički... prav skrivnostno pride ven (vendar mogoče rahlo moti premočna svetloba iz ozadja).
aska, lepo si ujela koncertno vzdušje, prva mi je res lepa, saj sta tako rekoč na sliki le dve barvi - črna ter rdeča v različnih odtenkih. zanimiva postavitev, tudi - ni ravno navpično, niti ne popolnoma vodoravno. prav tako mi je v drugi seriji koncertnih slik spet všeč prva, navpična, nekakšen portret. ne vem, tale je res zanimiva no, te pritegne. na prejšnji strani pa je prva slikica superca, druga prav tako, ker niso vse koruza v enaki postavitvi, prav tako pa povejo neko zgodbo.
rapgirl, prva je odlična, meni je zelo všeč, prav tisto nebeško vzdušje. na drugi morda malo motijo elementi v ozadju, pa senca, ki se ujame na kužkovem repu. super bi bilo - kuža, v ozadju pa morje. na tretji je edinole moteča svetloba, ki prihaja izza psa.
azu, slikice so super! lepe barve in dobra zamegljenost ozadja. na vseh je tako, mirno vzdušje, da zaradi njega postanejo slike zelo všečne.
še malo bi šla na prejšnjo stran...
*nastja*, slikca je superska, lepa, ker na sliki ni celotno oko, sladkorčki in pa široko odprto oko pa slikico še bolj poživijo.
urša in balu, fotki sta sicer lepi, ampak bi se lahko malo poigrala s kompozicijo, pa tudi barve bi lahko bile živahnejše.
no, ne da se mi več :D ampak še za fotografije dveh forumašic moram pokomentirat... jenny3 in pa Tullika super fotke! lepe barve in ostrina, tullika zelo so mi všeč makro fotke, zanimive, no  8) tudi tele, ki si jih zdajle dodala te pritegnejo zaradi barv in skrivnostnosti. jenny3, res so mi všeč tiste vodne, fantastično!

zmatran LP ;)


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Avgust 2008, 15:44:50
4 moje, slabe.  ;)

Silver, žal se moram tudi sedaj strinjat s tabo... :(

Že na 78 strani prejšnjega foruma si imel na slikah enake napake - neostro in slike premalo "zažigajo", oziroma nič ne povedo... škoda

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 13 Avgust 2008, 16:15:22

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 13 Avgust 2008, 16:49:12
tjaša, slike se nalagajo cel vek in se zaradi ogromne velikosti sploh ne vidijo v celoti. kolikor vidim (odprla sem samo par slik) imajo kar nekaj detajla, kapljice na slikah zelo dobro izpadejo, tudi barvne raznolikosti je precej. pri sliki z zaprto vrtnico bi lahko poskusila rožo še malo izostrit, tako da bi bilo ozadje bolj zamegljeno, saj zaradi živih barv v ozadju nekaj pozornosti vleče v kot slike. prva slika je sama po sebi zanimiva, mogoče pa bi bilo bolje če bi izostrila točno linijo središča rože in ne zadnje liste ter ozadja. drugače pa kar tako naprej, super ti gre! ;]

pa še dve starejši fotki, ki sta mi všeč. prva (pretemna) asfaltna punčka.

http://i525.photobucket.com/albums/cc337/Jukebox-Tibbies/DSC_0679.jpg?t=1218543470

in še en (preosvetljen) gozdni škratek. ;)

http://i525.photobucket.com/albums/cc337/Jukebox-Tibbies/DSC_0747.jpg



"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 Avgust 2008, 17:45:18

še iz današnjega sprehoda. ;]


Tosy, a si slike kaj dodatno obdelovala v PS, ker se mi zdi, da preveč vlečejo na roza... - mogoče namerno?
Motivi super, posebno ritka... :P

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #10 : 13 Avgust 2008, 18:00:21
nincy Me veseli, da so ti všeč in hvala :) Saj je bilo kar nekaj teh slik izbranih med prve tri (vsak dan izberejo 3 najboljše) in visijo na steni v KUD-u Franceta Prešerna. So pa vidne tudi na njihovi internetni strani ;)

lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 13 Avgust 2008, 21:02:42
Tosy, a si slike kaj dodatno obdelovala v PS, ker se mi zdi, da preveč vlečejo na roza... - mogoče namerno?
Motivi super, posebno ritka... :P

hehe, ja seveda. vse pomanjševanje in roza filtre imam čez v psju. sem uradni odvisnik. :] zdaj bom prilepila samo pomanjšane orginalne fotke, ker se mi zdi tudi poanta teme da so čim lepše fotke v orginalu. te so bile namenjene na spletno stran, tako da so barve prirejene po okusu. ;] drugače pa hvala. :)

aska, čestitke! :]

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #12 : 13 Avgust 2008, 21:43:08

*star*, kužek je super, na sliki je nekakšno takšno, mirno, a zanimivo vzdušje, da te pritegne. na drugi prav tako, super je, da sta v travi pes in deklica, v ozadju pa gore ter grmički... prav skrivnostno pride ven (vendar mogoče rahlo moti premočna svetloba iz ozadja).

Sem prav vesela, da se je le nekdo zmenil za moje fotke in jih malo pokomentiral, tako, da imam zdaj še večje veselje slikati(upam, da čim boljše) fotografije... :)

Lp



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 13 Avgust 2008, 21:53:46
Sem prav vesela, da se je le nekdo zmenil za moje fotke in jih malo pokomentiral, tako, da imam zdaj še večje veselje slikati(upam, da čim boljše) fotografije... :)

Lp

ne zmeni se toliko za komentarje in 'zanimanje', ti samo čim več slikaj zaradi sebe in svojega veselja - boš hitreje napredovala. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #14 : 13 Avgust 2008, 22:12:29
ne zmeni se toliko za komentarje in 'zanimanje', ti samo čim več slikaj zaradi sebe in svojega veselja - boš hitreje napredovala. ;)

Ja, saj verjetno imaš prav... Pa vseeno je včasih fino, če kdo kaj pohvali, predlaga... :) :D



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 13 Avgust 2008, 22:38:05
ena hitro od mene:
http://lh6.ggpht.com/zala.kosnik/SKNAK3KTldI/AAAAAAAAAXU/grdY0cZql6s/IMG_2223-1%20copy.jpg?imgmax=512

računajte, da je tole slikano z levo roko(uradno sem desničar... :D), brez da bi gledala, kaj slikam :D


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 13 Avgust 2008, 22:58:44
recimo da še dve podobni... ::)





aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #17 : 13 Avgust 2008, 23:15:54
[aska, čestitke!
Hvala :) No iz dveh koncertov jih ni gor, ker sem na napačen KUD-ov (na osnovnega) poslala slike :-[ No bodo pa še, ker brez fotiča tja ne grem več ;) :P


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #18 : 13 Avgust 2008, 23:54:36
jenny3, odlične fotke v gibanju. super so, res ;D še 2 nahitrico.

http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/DT63fSbplvIEOgu3.v.jpg

http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/qHq1roSEbSaYPfvZ.v.jpg

komentarji zelo zaželjeni. malo več lepših in zanimivh iz serije 'kobarid' pa jutri ;D ker so nekatere še meni zadovoljive.

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #19 : 14 Avgust 2008, 07:32:29
jenny3, res lepi sliki :)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 14 Avgust 2008, 10:54:21

oo, tale je super! nisem vedela da imaš tako hiperaktivko. ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 14 Avgust 2008, 10:57:05
haha tole ni še nič. moj pes je uradno zmešan xD ... ampak tako imamo najrajši :D


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 14 Avgust 2008, 17:19:37
par današnjih fotk. sem se zadržala eksperimentiranja na barvah, tako da večina fotk in obdelana. ;)




tale zakon o največ štirih fotkah me ubija. xD

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 14 Avgust 2008, 18:54:45
Tosy, saj lahko daš več fotk, ampak kot povezave :)

nincy, tvoje slike sem spremenila v povezave, ker so bile prevelike.

Upam, da ne boste tega vzeli kot ne vem kakšno teženje, ampak je z določenimi omejitvami stvar res bolj pregledna in uporabniku prijazna - vsaj za tiste z malo počasnejšo povezavo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #25 : 14 Avgust 2008, 22:55:43
nincy: meni osebno je tvoja zadnja fotka, kjer se igraš s svetlobo še najbolj všeč. Nima sicer neke sporočilnosti, vendar iz perspektive oblikovalca spletnih strani, je taka slika odlična za ozadje. Poudarja razgibanost strani, vendar ne moti vsebine.

Tosy: itak odlične fotke in iz moje strani čestitke za črno/belo fotko; dobri kontrasti.

Lp, Črt



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #26 : 15 Avgust 2008, 12:43:28
zoe, ok, se bom potrudila. x]

trigi, hvala! :) sicer meni črno bela ni ne vem kaj, ampak se zadnje čase rada igram s stranskimi perspektivami slikanja, ker lahko super fokusiram po okusu.

evo še dve fotki na podoben način od včeraj. tisti polivinil je takih posebnih barv v orginalu zaradi sončne svetlobe. :)


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 15 Avgust 2008, 14:13:35
ewe, tista z baloni je zelo zanimiva. ;]




sem na sprehodu tudi prvič videla podlasico. :o ampak na žalost ravno v stanju ko sem imela fotiča obešenega okoli vratu.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #29 : 15 Avgust 2008, 14:56:34
nincy, tvoje slike sem spremenila v povezave, ker so bile prevelike.

Upam, da ne boste tega vzeli kot ne vem kakšno teženje, ampak je z določenimi omejitvami stvar res bolj pregledna in uporabniku prijazna - vsaj za tiste z malo počasnejšo povezavo :)

Ni problema, jaz se strinjam :)

Citiraj
nincy: meni osebno je tvoja zadnja fotka, kjer se igraš s svetlobo še najbolj všeč. Nima sicer neke sporočilnosti, vendar iz perspektive oblikovalca spletnih strani, je taka slika odlična za ozadje. Poudarja razgibanost strani, vendar ne moti vsebine.

Hehe, hvala!

Tudi v svetlejši verziji...








Lucija, krasne fotke! Predvsem so mi všeč zanimive barve, zamegljenost ozadij, tista folija pa zelo pritegne.

Ewe, najbolj so mi všeč marjetice (povezave) in pa balončki.