Neapeljski Mastif [Mastino Napoletano,Neapolitan Mastiff]

mefisto · 198268

mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Nekaj o napoletanotih lahko najdete na naši spletni strani VSE O NEAPELJSKIH MASTIFIH http://www.neapeljskimastif.net Stran se redno obnavlja s svežimi novicami z razstav, članki, slikami,...

Več o naših mastinih pa na CARSO DEL DOLAR http://www.mefisto.si/mastino


Mars s svojima otrokoma Argento in Apolonom

Nataša in Peter


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 30 November 2005, 13:40:23
lušni kužki :-* in lepa stran...je še kdo na forumu lastnik te pasme?


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 30 November 2005, 16:30:57
Živjo Mefisto ... dobrodošel/a tudi na tem forumu ...

Jaz osebno pa imam zelo prijetne spomine na vašega Marsa ... ne vem točno ali 2 ali 3 leta nazaj ste ga imeli namreč še kot mladička na razstavi v ljubljani :) Od takrat so mi Mastini ena najljubših pasem :)

Ko smo že ravno pri tem ... če se ne motim bo oz. je Mars ravnokar praznoval rojstni dan??

LP, Črt

P.s.: Veliko o pasmi je sicer že napisala Miša na spletni strani... mene pa zanima kakšne so vaše izkušnje z mastini??



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 01 December 2005, 11:18:15
Jaz osebno pa imam zelo prijetne spomine na vašega Marsa ... ne vem točno ali 2 ali 3 leta nazaj ste ga imeli namreč še kot mladička na razstavi v ljubljani :)

To je bilo leta 2002, decembra na Ljubljanski razstavi ;) Saj sem iskala slike "malega" Marsa pa jih ne najdem :'(

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 01 December 2005, 20:21:01
lušni  kužki :) :)........sem vas videla v mojpes reviji ;D ;D!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #5 : 03 December 2005, 14:42:57
Jaaaaa, jaz sem tudi videla Apolona  ;D ;D ( v Moj pes reviji mislim  :P - taka smešna slika, ko so oni mali briketeki zraven  :D :D), zelo je lep  :-* :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 03 December 2005, 16:37:19
To bi bil pes za mene!!!  ;D

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #7 : 03 December 2005, 22:22:44
Ua, kako prijazno od vseh!

Ja, Mars je imel rojstni dan avgusta, mladi očka pri 3 letih ima že 16 mesecev stara otroka. Api ga je krepko prerastel tako v višino kakor v kilažo.

"Mali Mars" je v njegovi fotogaleriji http://www.mefisto.si/mastino/mars.htm

No, danes pa sta se izkazala Mars in Argentina:

Pri KD Grosuplje sta opravljala izpit za psa spremljevalca v urbanem okolju B-BH.
Gazda Mars je med vsemi prijavljenimi psmi ( tudi delovnimi pasmami ) opravil izpit z največjim številom točk, 97 ( od možnih 100 ).
Argentina ni imela svojega dne, kljub temu pa je izpit opravila s 93 točkami.
Api je ravno tako pripravljen za izpit, vendar glede na pravila Komisije za šolanje psov ni sodeloval, saj lahko isti dan en vodnik opravlja izpit z največ  dvema psoma.



Za ta uspeh se zahvaljujeva Mondioring klubu Cibyra Minor  http://www.cibyraminor-klub.si/zacetek.htm, kamor hodimo na šolanje


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #8 : 03 December 2005, 23:01:13
Čestitke za opravljen izpit  ;D pa par  :-* :-* za vsakega

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #9 : 05 December 2005, 09:30:52
Multi CH. ZOYA - Crepesuzet of the Thatch Roof



Zoya je prva in trenutno edina predstavnica pasme mastino napoletano, ki je v Sloveniji do danes dosegla toliko prestižnih nazivov:

CH. BiH, šampion Bosne in Hercegovine, 2 x
CH. SCG, šampion Srbije in Črne Gore, 2x
CH. ROM, šampion Romunije
CH. LUX, šampion Luxemburga
CH. BG, šampion Bolgarije
1 x BOG 1. mesto
1 x BOG 2. mesto
CACIB GRAZ, 07 03.2004, sodnica ga. Paola Watten, ITA Zelo lep opis z odlično oceno : Zelo perspektivna
CACIB MARIBOR, 19.09.2004 in specialka molosov, sodnik g. Štefan Šinko, SLO Zelo lep opis, ocena odlično 1, PRM in mladinska klubska prvakinja za leto 2004
LJUBLJANA CAC SKVPM, specialka molosov, 15.01.2005, sodnik g. Alessandri Alfredo, ITA Zelo lep opis, ocena odlično 3
CACIB BEOGRAD, 13. 03. 2005, sodnik g. Milan Jovanović, SCG Zelo lep opis, ocena odlično 1, CAC in CACIB
CAC BAČKA TOPOLA, 21.05. 2005, sodnik g. Milan Jovanović, SCG Zelo lep opis, ocena odlično 1, CAC, BOB
CAC ŠABAC, 22.05.2005, sodnik, ga. Polina Simić, SCG Zelo lep opis, ocena odlično 1, CAC, BOB, izbrana med najlepših prvih pet psov II. FCI skupine
CAC KRIŽEVCI, 05.06.2005, sodnik g. Milan Jovanović, SCG Zelo lep opis, ocena odlično 1, CAC, BOB in najlepši pes II. FCI skupine BOG1
CAC NOVI GRAD (Bosanski Novi), 12.06.2005, sodnik g. Paić Rade, BIH Zelo lep opis, odlična ocena 1, CAC, BOB in izbrana med prvih 5 najlepših psov II. FCI skupine
CAC PRIJEDOR, 12.06.2005, sodnik g.Paić Rade, BIH Zelo lep opis, ocena odlično1, CAC, BOB in drugi najlepši pes II FCI skupine - BOG2 in pridobila naziv CH BIH
CACIB BAR, 25.06.2005, sodnica ga.Olga Goncharuk, UKR Zelo lep opis, ocena odlično 1, CAC, CACIB
CAC PETROVAC, 25.06.2005, sodnik g. Igor Sejlimović, CRO Kratek opis, ocena odlično 1, CAC, BOB
CAC ULCINJ, 26.06.2005, sodnik g. Pero Sjekloća, SCG Zelo lep opis, ocena odlično 1, CAC in pridobila naziv CH SCG
CAC Gradisca d'Isonzo, 15.8.2005, g. Antonio DI LORENZO, ( I ), ocena odlično 1, BOB.
CACIB Oradea Romunija, 27.08.2005, g.Danilo Giorgio ( I ), ocena odlično 1, CAC, CACIB in BOB
in pridobila naziv CH. Romunije
CACIB Debrecen - Hortobagy, Madžarska, 28.08.2005,g.Danilo Giorgio ( I ), ocena odlično 1, CAC, CACIB in BOB
CACIB Luxemburg, 03.- 04.09.05., ga. Marie - Josee Melchior ( L ), odl . 1, CAC. R. CACIB ,
Ch . Luxemburg
CACIB Gradiška, 10.09.05., g. ing Jaroslav Matyaš( SK ), ocena odlično 1, CAC., CACIB., BOB.
CAC Gradiška, 11.09.05., g. Rade Paić ( BIH ), ocena odlično 1, CAC., BOB in pridobila naziv CH. BIH
Specialna razstava molosov, Zagreb, 29.9.05, sodnik Seamus Oates (Irska), ocena odlično 1, CAC in Klubska prvakinja 2005
CAC HR Đakovo, 25.09.05, g.Milovan Mrdak ( SiCG ), ocena odlično1, CAC, BOB
CAC Budimpešta - Columella Molosser Club, 01.10.05, g. Hartmann Gyorgy ( H ), ocena odlično
XV. A.T.I.MA.NA. Budimpešta, 02.10.05, g Štefan Šinko ( SLO ), ocena odlično
CAC Plovdiv - Bolgarija, 29. 10. 05. g.Georgij Eftimov ( BG ), ocena odlično, CAC
CACIB Plovdiv - Bolgarija, 30.10.05. g. Ivan Dimitrov ( BG ), ocena odlično, CAC, CACIB, BOB in naziv šampion Bolgarije.
15. memorial MARIO QUERCI, 05.11.05, g. dr. Guido Vandoni ( I ) , odlična ocena, 5 mesto med samičkami v razredu prvakov
CACIB Beograd - SCG , 27.11.05. g. Nenad Marić ( SCG ), ocena odlično, CAC, CACIB, BOB.

Skupno je dosegla 19x CAC, 7x CACIB, 1 x R. CACIB in 14x BOB. 1x BOG 1. mesto in 1x BOG 2. mesto ter bila 2x izbrana med prvih 5 najlepših psov 2. skupine.



Na naših nastajajočih straneh si lahko preberete tudi kakšno zanimivost o tej starodavni pasmi:

http://www.4missa.net/zoya/index.shtml

In na tem portalu :http://www.pesjanar.si/mnapoletano.htm



Miša




Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 05 December 2005, 17:02:24

"Mali Mars" je v njegovi fotogaleriji http://www.mefisto.si/mastino/mars.htm



Tele fotke smo pregledali po dolgem in počez že ene 100x, moji mamic je tako fantastičen z temi rdečimi očmi ;D Imam pa jaz eno njegovo fotko žal ne najdem digitalne različice ampak samo razvito v albumu, tako da je ne morem prilepiti. Je pa to pravtako slika "malega" Marsa.

ToLe je pa slika še ene Mišine mastinčice. Slikano lansko leto na razstavi v Lj.

Mefisto čestitke za odlične rezultate na izpitu.

Miša si kdaj zračunala koliko denarja je šlo za vse te razstave ::)

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #11 : 06 December 2005, 17:28:45
Nina, če sem iskrena, nisem nikoli računala, ker bi me sigurno zadela kap. :o

Vem pa, za koliko je manjši kupček na banki. In zatrdim ti lahko, da za kar precej. Saj so nekatere prijavnine bile vrtoglavih 70 evrov. Tam, kjer pa je bila prijavnina nizka ali celo zastonj, pa smo zapravili na drugih stvareh.

O končnih izračunih sploh nočem razmišljati.

Bistvo pa ni v razstavljanju, ampak v druženju z drugimi ljudmi, spoznavanju enako mislečih in predvsem dobrem vzdušju in žurkah po razstavah. Tam pa se zapravi kar precej. ;)

Se mi je že zgodilo, da sem šla iz razstavnega vikenda brez  potrdila o šampionatu, pa so me potem lovili po Sloveniji... ;D

Najbolj pomembno pa je, da Zoya na razstavah tako uživa, da kuha mulo ene dva dni potem, ko pridemo domov. In ko gremo na razstave je ona v četrtek zvečer s svojo brisačko prva pri vratih...in prva v svoji kombi rezidenci,...da je slučajno ne bi pozabila doma.



Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 06 December 2005, 17:35:46
Lep pozdrav vsem še iz psarne neapeljskih mastifov UNIQUE & MAGNIFICENT!
Moram povedati,da takšnega čudovitega opisa pasme,kot ga je opisala Miša na svoji nastajajoči strani,še nisem čitala! :o :o
Zgodovina in opis karakterja sta tako lepo opisana,da ti postane kar toplo pri srcu in si ponosen še bolj,da imaš takšno enkratno pasmo.
Miša,vsaka ti čast,res neverjetno lep in točen opis mastina :)
Želim ti obilo uspehov in lepih trenutkov s tvojimi mastini še naprej.

unique&magnificent


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #13 : 07 December 2005, 09:08:57
Sonja,

hvala za vzpodbudne besede. Vesela sem, da ti je všeč moja predstavitev pasme, saj sem pisala tako, kot sama čutim o tej pasmi. Škoda, da imam tako malo časa, da bi naredila predstavitev, tako kot sem si zamislila. Veliko materijala imam še zunaj in ga moram obdelati. Težave mi delajo tudi nekateri, ki imajo dobre materijale, pa nikakor ne pridem do tega, da bi mi jih odstopili v bližnji prihodnosti ( čas, daljava ). Imam tudi veliko dobrih in poučnih slik, samo moram vse skupaj dat na računalnik.

Vesela bi bila, če imaš tudi ti kakšno zanimivo ali še nepoznano oz. redko knjigo, skripto, sliko, ki bi mi pomagala pri  čimbolj objektivni predstavitvi. Karkoli bi mi prišlo prav. Za tvojo pomoč bi ti bila zelo hvaležna.

Tudu tebi želim veliko uspehov in zadovoljstav s tvojimi mastini.

Mogoče me boš smatrala za preveč radovedno in nesramno a si bom vseeno dovolila vprašati ( moraš razumeti, da bom kmalu na istem kot ti in bi mi tvoja iskrenost pomagala pri oblikovanju  ovrednotenja mojega legla ): kako to, da si postavila tako  ceno za svoje drugo leglo, glede na to, s kom si sedaj parila. Glede na prvo paritev in samca, s katerim si parila, pa seveda z višino nastavljene cene takrat. Zanima me, na osnovi česa in zakaj takšna razlika ?
Če me ne smatraš za preveč nesramno in če ti ni vprašanje preveč provokativno, bom vesela tvojega odgovora.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 07 December 2005, 14:21:44
Miša,moja pohvala je bila iskrena in zelo rada bi ti pomagala pri kakšnem zanimivem materialu,a trenutno nimam nič posebnega-bom pa kmalu dobila pošiljko iz Anglije-mogoče bo tam kaj takšnega,kar te bi zanimalo,pa bova potem kakšno rekli,prav?
Kar se tiče cene mladičkov,niti malo  ne smatram vprašanja za provokativno in ti z veseljem odgovorim.
Lani je bilo rečeno,da bom lahko sama  postavila ceno mladičkov,a je bilo že pred kotitvijo toliko pregovaranja ,da je cena 1500 eur pretirana in da je za slovenske razmere realna cena od 600 do 1000 eur,tako,,da sem mogoče res malo iz provokavcije postavila takšno ceno-pač začetnik,še ena moja napaka  iz katere sem se nekaj naučila...
Za mladičke iz letošnjega legla pa je tako,čisto iskreno in pošteno povedano:
Ker so se iz psarne Fossombrone odločili,da bodo kupili par(res se ne želim hvaliti,ampak povedali,so da je  v tem času Uncene napravil kar nekaj mladičkov,ampak so ugotovili,da so iz te kombinacije prišli njim najbolj zanimivi mladički..),sem se odločila,da je najbolj pošteno,če jim postavim isto ceno kot oni meni za skok,to je 1000 eur.Nenazadnje je to tudi precej veliko priznanje zame in za psarno...
Par ,ki gre v Anglijo:.samička je 1500 eur,samček gre za zamenjavo,ki se bo zgodila sredi drugega leta iz legla,ki se ne bo prodajalo(striktno med vzreditelji,ki so "pri skledi" in zame).torej jje tudi to zame precejšnja čast...
Res je,da so iz raznih evropskih psarn ponujali precej več denarja za kakšnega mladička iz tega legla-ampak,kot mi je razložil g.Galardi,ni vse v denarju in takšne odločitve znajo ceniti.Zelo so bili tudi navdušeni nad tem,da je to "družinska "psarna,kot so se izrazili,mislili pa so na to,da je pri nas mastino član družine in da tudi oni delajo v tem smislu,kolikor pač  morejo.
Prve slike novopečenih Italijančkov so že na poti in seveda sem jim morala obljubiti,da ob vsakem obisku razstav v Italiji,javim in jih pridem pogledati.Ker prej nisem imela prav dobrega mnenja o italijanskih psarnah,sem zelo pozitivno presenečena z njihovo reakcijo in pogovori :)
Res je,da sem s tem spet samo pokrila stroške(če kdo gleda še s tega vidika),ampak meni je bolj pomembno,da si ustvarim neko podlago,če hočem  hoditi  po  začrtani poti vzreje mastinov...
Odgovorila sem ti pošteno in brez skrivalnic,upam,da sem dobro razložila,če te še kaj zanima,kar vprašaj.   

+1

unique&magnificent


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #15 : 09 December 2005, 10:04:54
Hvala za tvoj obširen  in iskren odgovor. Čeprav se mi ob vsem porajajo nekatera vprašanja, ki jih pa na tem mestu ne bom zastavljala, da ne bo izgledalo, da želim koga blatiti.

 Veseli me, da se zavedaš svojih napak in da si spregledala v tej smeri.

Tudi sama sem delala v preteklosti veliko napak in se na njih učila. Kar pa ne pomeni, da vse vem in da napak ne bom delala v bodoče. Se pa počasi učim tudi s pomočjo izkušnejših od sebe in se trudim, da bi bilo napak čim manj.

Lepo, da si tudi ti končno okusila slast, kako je biti pri pravem koritu. Sedaj šele veš, kaj pomenijo prave izkušnje in nasveti ljudi, ki imajo teorijo podkrepljeno z zdravim odnosom do prakse in so svoje izkušnje pripravljeni deliti z nami začetniki.

-bom pa kmalu dobila pošiljko iz Anglije-mogoče bo tam kaj takšnega,kar te bi zanimalo,pa bova potem kakšno rekli,prav? 

Hvaležna ti bom za tvojo pomoč. Lepo bi bilo, da bi se končno lastniki slovenskih mastinov malo samoorganizirali, s skupnimi močmi naredili resnično lepo mastino predstavitev ( pa čeprav samo na mojih straneh), ki bi to pasmo prikazovala v objektivni luči, da bi si ljudje lahko ustvarili svoje mnenje na osnovi zapisanih materijalov, ki bi obsegali širše izkušnje, ne pa samo enega posameznika,v tem primeru Nataše, ki je vsa ta leta delala napake v vzgoji in jih celo javno objavlja na svojih straneh. Najbolj me pojezi, da jih označuje kot vseslovenske mastine in potem ljudje enačijo njene mastine z vsemi mastini oz. vso pasmo.

Mogoče bo sedaj izgledalo, da jo želim blatiti, kar pa ni moj namen. Želim samo povdariti, kakšen je moj namen predstavitve pasme in čemu bi želela na veliko oporekati. Zato, naprošam vsakogar, ki mi je pripravljen odstopiti kakršnekoli materijale, skripte, knjige ali slike, ki bodo pripomogle k boljši, objektivnejši , celovitejši in realnejši predstavitvi te gladiatorske pasme, da mi pomagajo. Ves materijal bom v najkrajšem možnem času vrnila.

Sonja, ker si ravno načela temo o vizijah in začrtanih poteh...zanimam me, kakšna je s tvoje strani ? Glede na tvoji dve paritveni kombinaciji mi ni čisto jasno. Čeprav sem seznanjena in zgodovina mastinov v Sloveniji to tudi dokazuje, da  kakšne posebne vizije do sedaj ni bilo, kar dokazuje  nepriljubljenost pasme v Sloveniji, mladičev praktično  ni, pojavljajo se psi uvoženi iz ene in iste psarne brez kvalitetnega potencijala in vedno na isti princip parjeni.

Na koncu bi rada izpostavila še to, da sem bila tudi sama izpostavljena zavajajočim podatkom, ki sem jim na žalost verjela. V nekem določenem momentu so se mi odprle oči. Sedaj na stvari gledam iz popolnoma drugačnega zornega kota. Zato se bom trudila, kolikor mi bo dopuščal prosti čas, da bom mastino pasmi vrnila ugled in dostojanstvo, ki ji pripada. Poizkusila pasmo približati slovenskim ljubiteljem in v doglednem času izpodbiti  napačne trditve, ki so se ukoreninile v zadnjem desetletju na osnovi napačnega odnosa kvazi ljubiteljev.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 09 December 2005, 15:52:40
  Veseli me,da deliva isto mnenje o "pravilni"predstavitvi mastino pasme v Sloveniji :)
Popolnoma se strinjam s tabo,da je bila pasma napačno predstavljena v vseh teh letih in ravno zaradi tega mojega mnenja so mi bile storjene nekatere stvari,za katere še sedaj "plačujem davek" >:(
Glede paritvenih kombinacij-pri prvi nisem imela nobene besede,drugo sem izbrala sama.
Moja vizija se pričenja šele s tem leglom,upam,pa bo moja psarna sčasoma postala znana predvsem v Evropi(v Sloveniji glede na pretekle dogodke nimam prihodnosti ) -znana predvsem po mastinih,ki bi se vizuelno najbolj približali Ponzano tipu,ter seveda s poudarkom na zdravju...
Prav zaradi tega smo s Hero pred drugo paritvijo opravili ponovno slikanje kolkov,komolcev ter pregled srca,krvne teste,skratka celoten "sistematski" pregled!Tudi pri Unceneju smo se prekleto namučili,preden smo dobili vse informacije,katere smo potrebovali.
Iz srca ti želim,da bi ti uspelo pri osveščanju slovenske javnosti,brez dvoma si ti ena redkih,če ne edina,ki si dovolj močna,da ti uspe!Jaz se trudim,kolikor se morem,ampak to so le kapljice čiste vode v umazano morje :P

 

unique&magnificent


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #17 : 18 December 2005, 18:14:42
Sonja, nikar tako črno gledati v prihodnost. Osebno sem mnenja, da ti ravno tako z svojimi psmi pripomoreš k popularnosti pasme pri nas, kot jaz z svojo Zoyo.

Glede osveščanja slovenske javnosti, pa je moj glas premalo. Sploh pa, ker sem se odločila, da svoje mastinke trenutno ne bom vodila po slovenskih razstavah, kaj bore malo pripomorem k popularnosti.

Se pa bom potrudila na drug način, če ne drugače preko pisanja po internetu in mojega mini mastino foruma. Škoda, da nočeš vpisati svoje psarne  tudi ti, saj bi s tem omogočila k celovitejši podobi mastino scene pri nas.

Zanima me še nekaj, Napisala si, da si s Hero še enkrat opravila test srca in slikanje. Mi lahko zaupaš zakaj ? Predvsem me zanima kje in kako izgleda tole testiranje srca. Namreč tudi sama bi ga želela opraviti pri Zoyinih mladičkih. Za Zoyo sem 100%, da je zelo zdrava na srčku, saj smo ji pregledovali srček redno od 2-6 meseca, potem pa na eno leto. Vseeno pa bi želela še kakšno višek info v zvezi s tem.

Izkoristila bi priložnost da zaželim vsem ljubiteljem pasme mastino napoletano, obiskovalcem tega foruma, forumašem in lastnikoma tega foruma, Nini in Črtu mirne in blagoslovljene božične praznike ter veselo in uspešno leto 2006.

Zoya



Betty Blue



Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 18 December 2005, 20:03:16
Svojo psarno bom vpisala na tvoj forum,kot sem obljubila,samo časa še nisem našla-vendar bom v kratkem,res..
Sem vedela,da sem malo nerodno opisala tale "sistematski" pregled.Vse,kar sem opisala,smo delali prvič,razen slikanja kolkov-mogoče sem narobe postavila besedo ponovno pred vsem naštevanim in j je izpadlo čudno...
Že,ko smo prvič opravljali slikanje za vzrejnega,sem hotela še slikane komolce,a me je ob tem mučenju vse minilo!!!!!
Mogoče me bo sedaj kdo narobe razumel,ampak takšnega mučenja psa,kot je pri slikanju kolkov brez narkoze,še nisem doživela in nočem nikoli več!!!!
Verjetno to zgleda čisto drugače pri majhnih pasmah,ampak predstavljajte si ,kako je fino tiščati  na mizi 70 kg ali še težjega psa ,na hrbtu,z iztegnjenimi nogami,ki se mu meša od strahu ter ga poleg tega še držati čisto pri miru(plus tebe še vsaj 3 tujci,ki jih ni še nikoli videl!!!)-lepo vas prosim,NIKOLI VEČ!
Zato smo pred drugo paritvijo opravili vse,kar smo hoteli takrat ,vendar pod narkozo.
Če si redno opravljala preglede srca pri Zoyi,veš celoten postopek mogoče celo bolj kot jaz,ki sem to naredila samo enkrat...

Tudi jaz želim vsem ljubiteljem mastinov srečno,veselo in slinasto novo leto in mnogo sreče z njimi!

unique&magnificent


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 19 December 2005, 17:13:05
Vem ne spada v to temo... ampak moram komentirat slikanje kolkov brez narkoze...meni je blo super, ampak Neona noben problem držat, ker je popolnoma miren, se ne boji in nič. Me pa zanima, ali se tvoja psica na splošno boji vetov in ali lahko predvidiš, zakaj je bila tako živčna/nemirna?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 19 December 2005, 17:35:33
mene pa zanima kako je z mastifi pozimi ? ali jih imate notri ali zunaj ?



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 19 December 2005, 18:38:49
Neyka,ne ,moja psica se sploh ne boji veterinarjev in da,lahko predvidim ,zakaj jo je bilo strah..
Če bi mogoče poznala to pasmo malo bolje,bi lažje razumela,kaj sem hotela s tem povedati...
Ležanje na hrbtu je za psa znak popolnega zaupanja,kar pa je po moje zelo težko pokazati nekomu,ki ga prvič vidiš in te hoče v to prisiliti že kar v prvih minutah,ko sta skupaj!Sploh za karakter,kot ga ima mastino...
S1b,moja psica živi z nami v hiši,mladički,ki jih imamo sedaj,pa živijo v svoji hiši-zgradili smo jim brunarico približno 10 x8 m,v kateri je še en manjši prostor(cca 2x2m),ki je po potrebi "porodnišnica",sedaj pa spalnica...V brunarici imajo TV,sedežno garnituro,ostalo opremo in seveda ogrevanje po potrebi.

unique&magnificent


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 19 December 2005, 18:47:49
a bi bla moja mami hera ? lol se hecam  ;D :) sam usen tvoji mastifi skor bolj živijo k jaz  :D



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 20 December 2005, 08:46:20
S1b,JA,če bi bil ti mastino ;D ;D

unique&magnificent


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #24 : 20 December 2005, 09:35:24
Osebno sem imela obe izkušnji. Imeti mastina v narkozi in ga postaviti v tisto "kozo" ter ista situacija brez narkoze. V prvem primeru sem Zoyi dala očistiti tako opevane gubice v katerih so se naredili turi, ki jih je bilo potrebno izpraskati. Najlažje nam je bilo, če smo jo postavili v tisto kozo. Drugič, ko sem šla na slikanje kolkov smo to naredili brez narkoze. Moram povedati, da se je moja Zoya obnašala karasno, ni imela nobenega občutka, da komu daje premoč ali se mu v tej pozi pokorava. Ker sem jo že od prej učila, da mora ubogati na moje ukaze, je to sprejela kot ukaz in nujno željo svoje gospodarice in mi je ustregla. Ves postopek slikanja je potekal zelo neboleče, hitro in profesionalno, tako, da sem bila zelo zadovoljna. Pa še sama cena je bila smešno nizka, cca 4.000 sit.

Osebno sem mnenja, da narkoza mastinom pusti posledice na organizmu in se tej varianti izogibam, če je le mogoče. Isto sem mnenja, da to velja za vse molosoidne pasme, še posebaj pa za nemške doge in angleške mastife.

Sonja, jaz sem pri Zoyi delala samo preventivne slušne preglede srca, tako, da se mi niti ne sanja kako izgledajo  tapravi testi. Če mi lahko na grobo opišeš potek, kje si to delala in kolikšna je bila cena.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 20 December 2005, 09:48:14
Miša, eno vprašanje - kje si pa slikala kolke za tako nizko ceno (jaz sem bila pred enim tednom v neki kliniki v LJ in sem videla cenik - slikanje kolkov z oceno - približno 29.000 SIT). Me počasi zanima, ker bomo to naslednje leto tudi počeli...

Hrati se pridružujem vsem dobrim željam za leto 2006 - imejte radi soljudi in živali!

Januša



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #26 : 20 December 2005, 14:36:42
Vali,
kolke smo slikali na veterinarski fakulteti v Zagrebu nekje v začetku letošnjega leta. Cena z odčitanjem in vpisom v rodovnik je bila 120 kun. Ali je kaj ceneje, če to opraviš med tednom, ne vem, ker mi smo to opravili v nedeljo.
Vsekakor se splača narediti tako pot, saj nisem porabila niti polovico od zneska, ki ga moraš za enako storitev plačati pri nas.
Usluga je kvalitetna, hitra in profesionalno opravljena, pes kljub temu, da ni pod narkozo, nima niti časa prostestirati, saj gre vse skupaj zelo hitro. Ljudje, ki to opravljajo imajo dolgoletno prakso in točno vedo kaj delajo.

Če bom še kdaj potrebovala za kakšnega psa te storitve, bom to definitivno opravila v Zg. Ne samo, ker je nizka cena, ampak zato, ker si za psa vzamejo čas in poskrbijo, da ne doživlja travm ali kakšne druge boleče izkušnje.

Svetujem ti, da se predhodno naročiš, kajti imajo zelo veliko dela in so veseli, če so seznanjeni s tvojim prihodom.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #27 : 20 December 2005, 17:33:33
Tudi mi smo bli v zagrebu. Za naročilo so pa rekli, da mi naj samo pridemo, prinesemo 120 kun pa slikajo kolke pa vpišejo. Cena je pa tudi med tednom 120 kun. Tudi meni je všeč, da slikajo brez narkoze pa tudi "osebje" se mi je zdelo usposobljeno in psu ni bilo neprijeno, čeprav je moral ležat na hrbtu in so ga trije ljudje držali pri miru.

Še prej v temi je bilo nekaj o tem, da je Nataša napake ki jih je naredila objavila (če em zadevo prav razumela). Pa me zanima, kaj je s tem narobe? A ni boljši odkrit vzreditelj, ki ti lahko pove, kaj je popravil, kot pa neki potuhnjenc?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #28 : 22 December 2005, 15:19:52
Še prej v temi je bilo nekaj o tem, da je Nataša napake ki jih je naredila objavila (če em zadevo prav razumela). Pa me zanima, kaj je s tem narobe? A ni boljši odkrit vzreditelj, ki ti lahko pove, kaj je popravil, kot pa neki potuhnjenc?

Neyka,

to, da premalo poznaš mastino sceno pri nas v Sloveniji nima nobene zveze s poznavanjem pasme ali prepisovanjem standarda iz knjig. Zato me nikar narobe ne razumi, če ti bom napisala, da ne samo, da si stvari narobe razumela ampak da ne moreš razumeti stališča nekaterih lastnikov mastinov, ki se z določenim delom Natašinih strani, kjer napačno predstavlja to pasmo pač ne moremo strinjati.
Da je svoje napake v načinu vzgoje priznala, kaže že samo njeno dejanje, da je šla iz ene, 18 let dolge skrajnosti vzgajanje mastinov, v popolnoma drugo - totalno šolanje in pokoravanje psa v času šolanja, ki pa nima nobene zveze z lepim obnašanjem izven tega časa.
Seveda je zelo pohvalno, da se je za to odločila. Vendar to še zmeraj ne spremeni dejstva, da na svojih straneh predstavlja SVOJe pse kot edine predstavnike te pasme v Sloveniji. Potem pa ljudje enačijo karakter NJENIH psov z karakterjem celotne pasme. Kar je za moje pojme nesprejemlnjivo in popolna anti reklama za to pasmo.

Škoda, da si je to dovolila, ker je s tem onemogočila širitev pasme v naših prostorih, prodajo mladičkov in samo popularnost te pasme spravila na najnižji možni novo v zadnjih 25 letih.

Žal, tako je stanje priljubljenosti te pasme v Sloveniji.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 22 December 2005, 20:07:41
Neyka,pod  Mišin post se lahko samo podpišem-točno takšno je moje mnenje!
Moraš vedeti,da sem jaz na slovenski mastino sceni šele slaba tri leta ,pa sem
 slišala  že toliko neumnosti o  tej pasmi,da se zanjo na podlagi tega,kar piše Nataša na strani ne bi nikoli,ampak res nikoli odločila....Na Mariborski razstavi je prišel k meni priznan slovenski kinolog,ki mi je odkrito povedal,da  je v vseh teh letih pasma narobe predstavljena ljudem in da je to velika škoda ???
Sedaj sta v Sloveniji registrirani še dve psarni mastinov, Nataša se bo pač morala sprijazniti s tem.Jaz in mislim,da tudi MIša želiva   predstaviti to pasmo ljudem na drugačen,PRAVILEN način.
Verjamem,da bo potrebno ogromno dela in precej časa,lahko pa že sedaj rečem,da se počasi a zanesljivo obrača na bolje. 

unique&magnificent