Neapeljski Mastif [Mastino Napoletano,Neapolitan Mastiff]

mefisto · 198638

hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #61 : 08 Januar 2006, 08:12:18
Tvoji buhtli so pa za tri mesece kar veliki, ali se meni samo zdi ? Koliko so kaj težki ?
In če ni skrivnost, boš doma obdržala parček ali katero drugo kombinacijo ? Nikjer nisem zasledila imen.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 08 Januar 2006, 08:49:58
Ti mladički so,če jih primerjaš s prvim leglom,precej drugačnega tipa...Opazijo se določene razlike.
Pri dveh mesecih so imeli z manjšimi odstopanji v + ali - po mojih zapiskih podobno kot prejšnji,točno pa lahko napišem podatke v petek,ko bodo stari 3 mesece in bomo točno merili in tehtali.
Doma  bo ostal par,imena pa so:
Maybach in Mistica sta v Italiji,
Moonshine in Magnum gresta v Anglijo,
doma pa ostaneta Mack in Moira,ki jo kličemo Mia.
Hotela sem imeti Mistico,pa so mi jo pajsnili italijani >:(

unique&magnificent


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #63 : 08 Januar 2006, 08:55:04
O, lepa imena. Tudi sama sem razmišljala, da bi moje prvo leglo bilo na M in sem enemu samčku želela dati ime Magnum ( se spomniš  tv nadaljevanke ? )

Kar pridno jih tehtaj in beleži. To so zelo dragoceni podatki za naprej.

Mistica je bila verjetno res nekaj posebnega, če so jo hoteli italiančki.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 08 Januar 2006, 09:23:57
Me veseli,da so ti imena všeč-vzelo mi je kar veliko časa,preden sem našla nekaj takšnih,ki so nam bili vsem všeč ;)
Kar se tiče Magnuma,moram povedati eno hecno zgodbico....Bil je malo manjši od drugih,zato smo ga klicali pištolca ;D, a sedaj svoje ime ponosno zastopa in postaja vreden svojega imena ;)
Tudi pri Mistici obstoja zgodba:
Bilo je rečeno,da ni potrebno mladičke več tetovirati in se lahko odločiš le za čipiranje-seveda sem se odločila za drugo možnost.
Dva dni preden so prišli na obisk Italijani,sem klicala na KZ glede rodovnikov in PANIKA!!!Mladičke j  je še vedno potrebno tetovirati :o
Prej ni bilo važno,kakšno ime ima kateri mladiček,sedaj pa je bilo nujno izbrati ime k psu!PO debati smo dali ime Mistica psički,ki je bila za odtenek manjša od ostalih dveh in malo progasta(saj veš,tiste bele lise,ki jih ima tudi Hera).Bila sem prepričana,da bodo Italijani izbrali kakšno drugo in bo ostala Mistica doma :)
Uštela sem se v vsem-ko so jih vse pregledali,so izbrali ravno to ;D 
Ker sta doma ostali dve največji vizuelno skoraj identični psički,sem prepustila izbiro   Angležem,ki so izbrali Moonshine-torej je meni ostala Moira,ki jo kličemo Mia,ker mi je bolj všeč.
Pri Srečkotovem Macku pa ni bilo popuščanja :D
Od prvega dne je njegov in se ni dal prepričati niti Italijanom ::) :P

unique&magnificent


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #65 : 08 Januar 2006, 16:10:53
hera, se mi zdi, da si nekje omenila, da dobis se mladicka iz Anglije (kot zamenjavo za tvoja dva)... bos potem imela kar 4 mastine doma, od tega 3 mladicke :o?

battito animale


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 08 Januar 2006, 16:30:52
Lilit,prav si prebrala,da dobimo v toku nekaj naslednjih mesecev še eno samičko iz Anglije,ampak ne kot "zamenjavo za moja dva"..
Saj niso tako grdi,da bi morala dati dva moja  za enega Angleža :P :P
Ta par,ki gre sedaj v Anglijo,je bila odločitev novih lastnikov in ne gre za zamenjavo.Šele v kasnejših pogovorih mi je bila ponujena možnost,da lahko izbiram psičko v načrtovanem leglu,ki bo rezerviran samo za tesne prijatelje in se sploh ne bo nikjer oglaševal oziroma prodajal...Gre za izjemno krvno linijo in seveda veliko čast zame 8).Kaj več o tem pa,ko bo gospodična doma,če bo paritev seveda uspela,da ne prehitevam dogodkov ;)
Da odgovorim še na zadnje vprašanje-DA,potem bom imela doma 4 mastine,ne bodo pa trije mladički,ker bo kar nekaj mesecev razlike med tema dvema in angleško gospodično.
V sklopu tega pa se bo med tem časom zgodilo  tudi nekaj zame zelo pomembnega in sicer se nam bo uresničila največja želja-SELITEV!!
Imam svojo vizijo,kako bomo živeli mi in naši mastini in  počasi se bližamo realizaciji ;D 

unique&magnificent


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #67 : 08 Januar 2006, 16:48:32
Aha... ampak vseeno, 4 mastini :o se boste s kamionom vozili na dopust? ;D

battito animale


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #68 : 08 Januar 2006, 16:52:48
Hera, krasni so vaši mastinčki!  ;D Če ne bi živela skoraj na drugem koncu Slovenije, bi prišla malo na obisk, tako pa...  :-\

V sklopu tega pa se bo med tem časom zgodilo tudi nekaj zame zelo pomembnega in sicer se nam bo uresničila največja želja-SELITEV!!
Imam svojo vizijo,kako bomo živeli mi in naši mastini in počasi se bližamo realizaciji ;D

Si kar predstavljam, kako je lepo imeti hišo z vrtom in štiri predstavnike svoje najljubše pasme. To so tudi moje velike sanje enkrat v prihodnosti, sicer z njufki, ampak nikoli se ne ve, mogoče se jim pridruži še kakšna mastinka.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #69 : 08 Januar 2006, 19:11:22
V sklopu tega pa se bo med tem časom zgodilo  tudi nekaj zame zelo pomembnega in sicer se nam bo uresničila največja želja-SELITEV!!

Hera, vse čestitke za uresničitev te želje.

Tudi sama se nagibam k takšni življenski želji pa mi ob spominu na zidavo dveh hiš, vikenda in vse stanovanjske prenove, zmanjka volje. Da bi si pa kupila že narejeno hišo sem pa prekratka. :(

Sicer pa se ob takšnem številu mastinov spodobi imeti lastno samostoječo rezidenco.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 09 Januar 2006, 08:50:22
Lilit,vse se da,če je volja ;D
Na dopuste sploh ne hodimo drugače,kot v povezavi s kakšno razstavo,dodamo nekaj dni zraven,poiščemo ob poti še kaj zanimivega za otroka,naložimo vse skupaj v avtodom in gremo :D
Newfka,saj hišo z vrtom že imamo,pa tudi psi imajo svojo rezidenco(beri brunarico 6x8 m),ampak mene moti,da živim v centru mesta,v ulici,kjer imaš par metrov stran sosede na vsaki strani ::)
Hočem kmetijo z precej zemlje,da jo uredim po svojih željah,se pravi hišo za nas in še eno poslopje za pse,da lahko svobodno tekajo več kot 10 m na vsako stran -to vključuje velik travnik,če pa je zraven še malo gozda in potok, je vse idealno 8) .

unique&magnificent


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #71 : 09 Januar 2006, 10:38:57
Hera, vse dobre kmetije na lepi lokaciji so že prodane. Jaz sem si v petih letih obrusila pete od iskanja za tistim, kar bi jaz imela. Vidim, da si ti imela bolj srečno roko. Ali pa imam jaz previsoke kriterije. :P

No, Zoya ni dobila nove rezidence se je pa rezveselila novega ležišča:



Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #72 : 28 Januar 2006, 20:59:44
Halo, živjo, par novih fotk.:)
Pozdrav, Peter.

Apson KOŽA


Apson MALA GLAVA


Argentina ŠEFINJA


Apson in Argentina Nataša pa na urgenci :-[



P.S.
Smo jo rešli. 8)



Lola

  • Gost
Odgovori #73 : 28 Januar 2006, 21:59:38
Ha ha kako posrečene fotke in povsod dovolj kože!!! ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #74 : 28 Januar 2006, 22:08:23
Ful hude fotke!  :D :D Pa boga Nataša Kaj si dovolijo psi z njo delat (to rečem po tem ko me med igro skoraj pohabi lastni pes  :-[ :P ::) ;D ;D ;) ;) ;) )

A je sam zarad fotke a ma Apolon en uč res moder? Al kr oba?  :-[ :-[

Kok sta pa stara že zdej?

Ma na razstavi mi je sploh Apolon padel v oči. Bi lahko prosla nekoga za iskren komentar kako razvit je ta pes za svojo starost, kaj je na njem super in kaj bi lahko mogoč blo bolše. Ker mi je bil zlo všeč pa me res zanima še kej več o njem.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #75 : 28 Januar 2006, 22:32:44
Hmm.

Dobra fotka a! :P

Vidi kot Ris, fotka je pa "posrečeno" amaterska (oba očesa ima sicer čisto OK).

Stara pa sta zdaj in na sliki 18 mesecev (rojena sta 9.7.05 - 9.7. je tud moj RD - ma sem srečen jaz 8)).

In lep večer naprej, Peter


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR

mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #77 : 29 Januar 2006, 21:10:36
Apson in njegov prijatelj Žan


Mali Apson in velika Nataša :D


Lep večer, Peter.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #78 : 31 Januar 2006, 08:27:12
 Včeraj so prispele prve dolgo pričakovane slike iz Italije ;D
Če koga zanima,si lahko na spletni strani
http://www.difossombrone.it
pod NOSTRI CUCCIOLI  pogleda,kako zgleda naš Maybach :o :o
Slike Mistice še sledijo :)

unique&magnificent


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #79 : 01 Februar 2006, 20:03:25
Sem si ogledala stran in moram priznati, da je tamala trenutno cuker od mladička. Čestitke, Sonja !

Vem, da se tega ne dela, ampak jaz bom vseeno ukradla tole slikco, saj vsi vemo s katere strani sem jo snela:



Če bi vedela, da bi mala postala izrezana podoba svoje mame, bi jo takoj odnesla k sebi domov, če bi bila na voljo. Res je, da jaz ne dam veliko na italijansko vzrejo mastinov, vendar bi zaradi tega mladička šla tudi preko tega.
 Saj pravijo, da se zarečenega kruha največ poje.  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #80 : 02 Februar 2006, 13:52:11
Hvala,Miša za lepe besede :)
En čisto majhen popravek-na slikah je fant Maybach,slike od Mistice pa še pridejo.
Tudi meni trenutno delujejo zelo lepo,kakšni pa bodo kot odrasli,bomo pa še videli...

unique&magnificent


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #81 : 05 Februar 2006, 22:19:34
Neyka:
Citiraj
Ma na razstavi mi je sploh Apolon padel v oči. Bi lahko prosla nekoga za iskren komentar kako razvit je ta pes za svojo starost, kaj je na njem super in kaj bi lahko mogoč blo bolše

Hvala za tole vprašanje :), si mi dala idejo, kaj še manjka na naši spletni strani.
Na http://www.neapeljskimastif.net je dodan članek Kako ocenjevati mastina


hera

  • *
    • Prispevkov: 106
    • Točke: 1
Odgovori #82 : 07 Februar 2006, 15:43:37
Danes mi je uspelo narediti nekaj precej posrečenih slik,eno vam prilepim :D

Na sliki bodite pozorni tudi na ozadje ;D ,kjer se vidita tudi "tamala" člana naše živalske družine,brabantka Ula in mačkon Činč :o :o
Opozarjam vse,ki si želijo veliko pasjo družino,da se vam lahko zgodi kot meni-in sicer,da spite na tleh :P :P

unique&magnificent


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #83 : 07 Februar 2006, 19:13:04
Hera...prav lepo ti je uspela tale slikica :) Ste prav srčkani pesjani :D :D :D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #84 : 14 Februar 2006, 23:29:00
Ojla

Malo sem gledal posnetke iz Westminster razstave ki ravno sedaj poteka (posnetki so verjetno od lanskega leta) in kakor sem gledal se mi zdi da je kar velika razlika med ameriško vzrejo Neapeljcev in evropsko, predvsem se mi ameriški zdijo manj nagubani, je to res ali je tak samo moj občutek?

Lp, Črt



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #85 : 15 Februar 2006, 09:00:08
Živjo, trigi!

Si na TV gledal ali na http://www.westminsterkennelclub.org/2006/video/breed/index2.html?
Dvomim, da je kdo od nas videl v živo "ameriške Neapeljce", po slikah sodeč pa ni nekih razlik, malo preklikaj http://www.neapolitan.org/phpBB/viewforum.php?f=3&sid=7179618077c9d46be2c3707e60aa0ac2 in se sam prepričaj.

Prosim, sporoči, kdaj bo še kak posnetek s šova in na katerem programu - sem bolj leva ;) za proučevanje sporedov.



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #86 : 15 Februar 2006, 09:11:58
in njen, po šapah že kar pretirano nabrani očka


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #87 : 15 Februar 2006, 10:53:57

V današnji prilogi Dela - Delo in dom si lahko preberete kar nekaj novega o pasmi.


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #88 : 15 Februar 2006, 12:38:29
Mefisto,članek prebran že navsezgodaj zjutraj....tukaj pa slika naše 4 mesečne dojenčice.Upam,da se dobimo čimorej na kavici.






trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #89 : 15 Februar 2006, 16:45:14
Ojla

Mefisto: gledal sem na enem drugem linku ... zgleda da so bili celo letošnji posnetki... še vedno nisem prepričan. Bila sta le dva psa, mislim da pes in psica (tekmovanje za BOB?) in predvsem pes je bil videti zelo malo naguban... bom poizkusil še enkrat najti link.

Bi lahko prosil kratko obnovo članka za tiste ki nismo naročeni na noben časopis?

Lp, Črt