S psom na Norveško

Mei Tashi · 3533

Mei Tashi

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
: 13 Avgust 2011, 14:59:40
Prihodnji teden peljem psičko parit na Norveško  :).

Titer test ima narejen.
V pogovoru z lastnico samčka pa sem izvedela, da potrebujemo vet. potrdilo, da je dobila pred odhodom na pot "dronsitt" (predvidevam, da je to njihovo ime za kakšno zdravilo?). Ali je to tisto, kar se vpiše v potni list pod: tretiranje proti ehinokokozi? In to bi se naj potem še enkrat ponovno naredilo pri njihovem veterinarju?
Ali je poleg tega potrebno še kaj?

Torej, če ima kdo izkušnje s potovanjem na Norveško, se toplo priporočam za informacije in nasvete  :).



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 Avgust 2011, 17:56:05
Mei Tashi, na tvoja vprašanja ti ne znam odgovoriti, ker nimam pojma  ;D, želim pa ti srečno pot tja in nazaj, uspešno paritev, pa da boš dobila informacije, ki jih potrebuješ  ;)

Joj, bodo to luštne kepice  :)

Srečno!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 13 Avgust 2011, 19:54:41
Preveri, ker nisem povsem prepričana, ampak mislim, da gre za potrdilo, da je pes razglisten oz. da je dobil sredtvo proti notranjim parazitom. Droncit je pa namenjen razglistenju  :)


Mei Tashi

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Avgust 2011, 20:51:10
Urška, hvala za odgovor.
Seveda pa bom v torek še pri veterinarju preverila.
Dronsitt oz. droncit me je zmedel, ker nisem nič našla na netu glede tega  :)

Li Mei, tebi pa hvala za dobre želje in če bo uspešno, vabljena čez dobra dva meseca na čohanje kepic  ;)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #4 : 14 Avgust 2011, 09:39:32
Jaz sem za na Švedsko rabila narejen titer, psica je morala biti redno cepljena steklino in pred odhodom je dobila antiparazitike, kar se je tudi vneslo v knjižico (moja je dobila Pratel). Pri meni je bilo tako, da sem šla k vetu kakšen teden prej, datum je bil napisan pa za par dni naprej, tako da sem ji potem dama dala, ko smo bili v Nemčiji (2 dni pred vstopom na Švedsko). Mislim pa da je takrat veljalo to potrdilo 10 dni.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Mei Tashi

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 Avgust 2011, 10:50:21
Azu, torej ti ni bilo treba potem še enkrat na Švedskem k veterinarju po drugo tabletko?
Glede na to, da gor ne bomo več kot par dni, mi je malo čudno in nesmiselno, da bi psico še drugič v enem tednu razglistila.

Sicer mi ne gremo preko Švedske, ampak s trajektom Danska-Norveška, samo predvidevam da so pravila vseeno približno enaka?



nata

  • Gost
Odgovori #6 : 14 Avgust 2011, 13:12:23
če prav vem moraš imeti za dansko potrdilo, da je pes razglisten 24 ur pred vstopom v državo. daj preveri pa na vursu ... nekje mam stran shranjeno upam, da bom našla točne podatke

edit: http://www.vurs.gov.si/si/za_prebivalce_in_pravne_osebe/mednarodne_zadeve/hisne_zivali/#c17288  malo prebrskaj



Mei Tashi

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 Avgust 2011, 14:48:01
Ekola, hvala Nata, sem preko tvojega linka našla, kar sem iskala  :)

Mogoče še komu prav pride, zahteve za Norveško: http://www.mattilsynet.no/english/import_export/pets

Mislim pa, da danci nimajo posebnih zahtev: http://www.uk.foedevarestyrelsen.dk/ImportExport/Travelling_with_pet_animals/Dogs_cats_ferrets/Travelling_to_Denmark/forside.htm



Mei Tashi

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0