Zastrupitev

shawtyy* · 2762

shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
: 13 Avgust 2008, 20:22:00
O tem se je že nekaj govorilo a mene še vedno nekaj zanima :)
Pred dobrimi tremi meseci so mi na DOMAČEM dvorišču zastrupili psičko. Vsa ulica sumi in je tudi skoraj 100% da je to naredila ena soseda. Vedno nas je namreč gledala postrani, se drla če je psička ovohavala njeno stran ograje :-\.. in govorila da imamo nevzgojenega psa ki bi ga trebalo odstranit ker se neve "obnašat"..čeprav sva naredili malo šolo ter še dalje izpite za poslušnost.. :-\

A res ni nobenega zakona ki bi jo lahko ustavil, saj nas je strah da se bo z našo psičko ki jo imamo zdaj isto zgodilo .. !!???? .. Kajti veterinar nam je rekel da če sosede nismo zalotili pri dejanju nemoremo nič :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 14 Avgust 2008, 07:26:54
Ne....meni se je zgodilo isto :(

Edina možnost je, da sosedo dobiš na samem...ampak jaz se za to še nisem spustila tako nizko ;) Bi pa se, če bi zbrala malo poguma :-\



Tasa

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 14 Avgust 2008, 07:42:10
Mislim, da to spada pod mučenje živali in določene so kazni. Ampak tako kot pri vsakem kriminalnem dejanju, ga je treba dokazati. Postavlja se vprašanje, kdo bo raziskoval in dokazoval. Policije to ne zanima. Če bi se to zgodilo človeku, bi poklicali forenzike in kakšen dokaz bi se že našel. Ampak ker gre za psa, se nič ne zgodi. Mogoče bi morali spremeniti status psa kot žival in postaviti posebno zakonodajo za domače ljubljence, ki bi bila bolj podobna tisti za zaščito ljudi. Na primer, če kmetu nekdo ukrade kravo, bo s tem tat povzročil gospodarsko škodo, če pa ukrade na primer psa, je za lastnika izguba zelo podobna, kot če bi mu ukradli otroka.

Ta razlika v čustveni prizadetosti prizadetih ljudi bi se morala pri zakonodaji upoštevati. 

Meni so predlagali video nadzor hiše z vrtom. Ca 4.000 EUR samo za nadzor ene strani. Tu je vračunan računalnik s programom in dve kameri, ki vidita tudi ponoči.
Sicer je pa zastrupljanje živali po mojem eno najbolj podlih dejanj, kar jih je človek sposoben narediti. 

Še ena možnost obstaja. Naučiti psa, da jemlje hrano samo od gospodarja. Tu vidim problem v tem, da če se gospodarju kaj zgodi in ne more hraniti psa, pes pogine.

Ali je mogoče strenirati psa, da jemlje hrano samo iz določene posode?



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 14 Avgust 2008, 07:50:40
Tasa...ja, to bi bilo krasno, če bi bilo res :-\ Ampak, kaj ko niti za ljudi to ni tako krasno urejeno, kako bo za naše živali?

Policiji, po domače povedano, dol visi, kaj se dogaja med sosedi, dokler zadeva ni podkrepljena z materialnimi dokazi. Pa še potem...da ne omenim, kolikokrat sem klicala na DPMŽ že pred leti, ko je naš dragi sosed streljal pse, ker so hodili okoli njihove parcele, ker se je psička gonila. Pa ne vem, kakšen delovnik imajo omenjena društva. Mislim, da jih v enem mesecu nisem dobila na telefon.

Spet je drugi sosed, jasno lovec (pri nas je kar nekaj takih cvetk), ki strelja mačke za vabo za lisice. To je javno znano, nihče pa mu ne more dokazati. In, glej ga zlomka, po gozdovih je mogoče najti pasti, ki so prepovedane (tista okrogla železna zadeva, ki je v različnih velikostih in se sproži, ko žival stopi nanjo. deluje tako, da se zapre in se ostre špice zarijejo v žival, da počaka v privezani pasti, dokler ne pride tisti, ki jo je nastavil, pogledat) in se lahko nanje lepo ujame tudi človek...

...ne iščite pravice v Sloveniji, ker je ni...



Tasa

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Avgust 2008, 07:46:00
Ribica Tina

Na žalost imaš popolnoma prav, ampak.
Moje mnenje je (zelo zelo močno), da se vse začne z idejo, ki se nadaljuje v besedi (bodi pripravljen, da te cel svet popljuva in ti reče da si debil). S tem sprožiš debato, ljudje začnejo razmišljati o tem, se pogovarjati in počasi postane stvar aktualna. Brez tega začetka ne gre. Bravo za forume, kot je tale, pa tudi za druge, ki zadevajo človeške probleme. Samo vztrajen je treba biti in idejo širiti naokoli, vzpodbujati debate itd. Navsezadnje ljudje delajo zakonodajo in tudi mi smo ljudje.

Kar se lovcev tiče, obstaja inšpektor za lovce. Tja se lahko zatoži lovce. Dvakrat sem se že pogovarjala z njimi in sem bila prijetno presenečena na reakcijo. Vsekako je potrebno vse lovske nepravilnosti zatožit njihovim inšpektorjem, posebej če se ve kdo in kaj počne. Pa ne čakaj na jutri. No ja, danes je praznik, takoj v ponedeljek pokliči.




Tary

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 November 2008, 12:18:39
Pozdravljeni.
Meni so pred tremi tedni zastrupili psa :'( , ampak moram pa priznat, da na policiji so bili kar prijazni. Rajonski policist je prišel do nas,naslednji dan, ko smo dobili izvide. Pozanimal se je o sosedih, se šel pomenit z njimi in moram reč,da je imel kar lepo mnenje "Imate pa idealne sosede 2 lovca in enega mesarja.Najpogostejši kriminalci kar se tiče pobijanja-zastruplanja živali".  :o :o
Seveda zdaj vem, da tistemu ki je to naredil, bo nekaznovan,ker sam se ne bo javil, jaz pa nimam dokazov da sta mi oba soseda zastrupila psa.
Se pa vseeno zahvaljujem policaju za trud.