Zakaj me moj pes vedno liže?

ursa · 16726

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
: 01 December 2005, 16:37:24
ojla!
pogosto se postavlja vprašanje zakaj me pes liže......zadnjič sem v NGJ prebrala da če te pes liže da to pomeni da te ima za vodjo krdela tako kot volkovi..... to je napisal veterinar pa sem na hitro obnovila....samo za vas ;D


ocenjeno - dobra tema

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 01 December 2005, 16:45:51
Mogoče mu pa paše slana koža.  ;) Kaj če bi se malo umila  ;D ;D ;D LOLLLL Malo heca!  ;)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 01 December 2005, 16:47:28
Ja... v večih virih piše da pes s tem izraža svojo podrejenost ... čeprav je dostikrat tako da psa mi naučimo da nas liže... smart naprimer zna "dej lubčka" kar logično pomeni da te zaliže, zna pa tudi "kje ma ušesa" kar pa pomeni da te pogricka in poliže po ušesih :)  Torej je zlo odvisno od psa ... recimo kuža pri naših doma je ko je bil mlad (lahko da še vedno) vedno zarinil glavo v žensko mednožje ko je kakšna prišla na obisk ;) Sedaj pa si to razlagajte kakor si hočete :)

Torej je lizanje delno prirojeno in delno priučeno.

LP, Črt



Xena

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 December 2005, 16:55:46
Intenzivno (obsedeno) lizanje je lahko tudi psihološka motnja.

lp, Katarina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 01 December 2005, 17:11:03
ja pa nekje sem slišala da če pes liže žensko mednožje da ima tista ženska menstruacijo.....a to drži?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 01 December 2005, 17:43:31
ja pa nekje sem slišala da če pes liže žensko mednožje da ima tista ženska menstruacijo.....a to drži?

Ne, no vsaj pri Medotu ne. On rine tja kadar koli :o Psihopat pač :P.

Citiraj
Sedaj pa si to razlagajte kakor si hočete

Kakršen lastnik tak pes ;D ::) ;)

Lp nina






T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 01 December 2005, 18:05:18
Meni Ron liže roko takrat ko sem čisto fertik,brez volje do življenja...in ko tako lepo slonim na njegovem telesu on pridno liže roko,potem se spravi na obraz pa nazaj gristi prste.Nimam pojma zakaj samo vem,da me spravi pokonci :).

Drugače pa on ponavadi rije z glavo fantom v mednožje ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 01 December 2005, 18:08:13
Indi pa mojga atiju rukne v mednožje ... loooooooooooool ;D ;D ;D ;D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 01 December 2005, 19:40:20
Ja Lana je tudi taka. prišla je ena prijatelca pa Lana vsa srečna k njej in jo je pozdravila, pa sem jo povabila notr pa jo je Lana z gobcom točno notri v rit. tk sva se še dolgo smejali. ;D ;D
Sicer pa Lani je dovolj že, da jo pohvališ pa te začne lizati po roki al pa po obrazu. no enkrat pa sem na kavču sedela pa jedla keks in sem mela ravo odprta usta, in Lana pride mimo pa mi vse poje dobesedno iz ust ven. Bljek... :-\ :-X

Lp
Lanyca ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 01 December 2005, 20:11:20
Neon liže najrajš po faci in to takrat ko me je vesel, al pa kadar imam napad čohanja in mora mirno stat pred mano in poslušat moje govorjenje. Takrat ma one izpade malo jeziček ven čisto rahlo odprta usta in potem jezik vakumsko noter potegne. Pol pa kr naenkrat ko ne pričakuješ cel jezik ven in čez celo faco če nisi dovolj hiter. Drgač pa če ma dan tak, da se carta, zelo rad liže cunje, pa roke (in rokavice). Da bi se pa konstatno name spravljal z lizanjem pa ne.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #10 : 02 December 2005, 14:35:36
to dela veliko psov. vsaj kolikor jih jaz poznam :o zlata prinašalka in en zlati prinaašalaec tudi emne z glavo butata v rit pa v khm...  ::)drugače pa mogoče tudi res liže ker imaš slano roko :)


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 02 December 2005, 15:23:12
Misko mene zvecer ponavadi .. po roki .. pa po vratu vcasih  :P ::) In to kot da mi me umival .. ceprav se ze sama ..
Tamal pa itak skos lupcke tala ..  :-*



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #12 : 02 December 2005, 19:05:19
Od mojga prijatelja pes tud ful ful ful rad liže po rokah pa po obrazu, pol si pa cel slinast  ;D  :P :P Drgač pa mene maček tud po obrazu včasih  :D :-* :P

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #13 : 05 Januar 2006, 20:10:16
pes te liže, ker te ima rad! ker je podrejen...

LP


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 07 Januar 2006, 15:22:02
Pa saj menda veste, kako se med seboj pozdravljajo psi? Najprej se poližejo od zadaj, šele potem se povohajo...Nekaterim očitno ni jasno, da pri ljudeh zadeva ne deluje čisto tako.
Ližejo se pa psi med seboj iz različnih vzrokov, včasih res kot znak podrejanja ali pomirjanja (recimo tamočen pes narenči podrejenega in ta  ga bo  z lizanjem skušal pomiriti in mu pokazati kako majhen in priden je.)
Ponavadi  pa je to samo znak pozornosti, ki si ga med seboj izmenjujejo psi ne glede na rang (deluje nekako tako kot trebljenje "uši" pri opicah - krepi medsebojno povezanost).  Moje psice imajo zjutraj prave obrede medsebojne prijaznosti, ko druga drugi umivajo oči in ušesa. tudi tiste, ki so sicer ravno skregane in se  potem ves dan grdo gledajo.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 07 Januar 2006, 15:34:56
Jah, Tosca je včasih čisto utrgana na moje noge, tako, da imam po njeni čistilni akciji občutek, da je na meni 3 tone pasje sline... ;D Ampak me pa res to pomiri..jo kar čohati začnem, hehe :) :-* :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 29 Januar 2006, 18:59:59
Rad te ma seveda! :)