Spreminjanje barve dlake

Gost · 2973

Lanyca

  • Gost
: 02 December 2005, 12:35:43
No imam eno vprašanje, za vse vas. Moja muca kitty stara je približno 9 mesecev je bila vedno lepa črno- bela muca z dolgo dlako in košatim repom. Zadnje čase pa opažem, da postaja črna barva kostanjevo rjave. Njena sestrica Loti pa ma še vedno črno barvo črno. 8) ::) bi to lahko bilo zaradi hrane? ??? ??? Sicer je lepa samo zanima me zakaj je rjava?
Najprej so se ji pojavljale majhne lisice zdaj pa ma že pol hrbta barve kostanja.

Mogoče KDO ve zakaj? :-\ ??? :D ;)
Lp
Lanyca

P.S.: nimam pojma kam bi tema naj spadala no nevem če pod zdravje ali pa? Ninci če ni prav prosim prestavi ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 02 December 2005, 12:57:42
To ni nič hudega ...
Tako približno kot mutiranje  ;D
Naša Frfra je bila na začetku črno-bela zdaj je pepelno siva-bela



Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 02 December 2005, 13:42:26
No saj je rjavobela zdaj še malo lepša kot črno bela. :-*
No torej je to normalno, ne hvala za odgovor. ;)
Lp



MaxyTT

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 03 December 2005, 17:45:25
Lanyca, obarvanje dlake na rjavkasto oz. rjavo-rdeče je  tudi eden izmed znakov za notranje zajedalce - muco razglistite.
Drugače smo imeli pa mi problem z obarvanjem dlake (ko smo izključili notranje zajedalce) s črnim kokeršpanjelom, ko smo ga hranili s Hill'som - dlaka je postajala rdečkasta, kar se je sploh opazilo na svetlobi v odsevu, in smo tako zamenjali hrano (se mi je nazaj obarvala črno po nekem času).

LP



Lanyca

  • Gost
Odgovori #4 : 03 December 2005, 17:50:56
Ravno zadnjič je dobila tabletko, tak, da to ne more biti. Jih dobiva redno. ;) :)



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #5 : 19 Januar 2008, 23:26:15
Meni je bilo rečeno, da lahko črna dlaka "abšlesa" oziroma dobi rjavkast odtenek tudi zaradi sline, torej lizanja. Tako mi je rekla veterinarka pri mladičkici, ker jo je mama umivala, pa se potem to na tak način pozna na dlaki. Drugi odstop barve pri moji feliksici je pa ta, da je tam, kjer je črna dlaka, spodaj vsa siva (saj sive dlake ni, je samo bela + temnejša) - to ima pa menda zaradi zdravil in si predstavljam, da tudi zaradi stresa, ker je na mlada leta že dala skozi operacijo in dolgo kuro antibiotikov. Tam, kjer je bila zaradi operacije pobrita, pa zdaj tudi zelo počasi raste dlaka, in to spet siva tudi tam, kjer je bila prej črna. Takole izgleda celoten izdelek. ;) ;D


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #6 : 23 Januar 2008, 19:29:15
O, to je una ta lepa muca!  ;D Ma bogica  :(

Moja žlahta ima tudi eno mačko, ki je imela, ko je bila stara par mesecev na glavi sivo liso, čez nekaj časa pa je popolnoma izginila.

Mačji žur! :)