ZGODOVINA

**Jackie** · 48600

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
: 02 December 2005, 13:17:47
No , mi imamo pri zgodovini raziskovalno nalogo .
Pa me zanima če mi napišete naslove stran in knjig v katerih je kaj napisano O :
-praznovanju včasih
- igrah na snegu včasih
- preživljanju prostega časa v zimi včasih



Lanyca

  • Gost
Odgovori #1 : 02 December 2005, 13:58:19
Kaj a to se učit? Mi se tega nikoli nismo ::) ;) Lol ;D
Poglej v učbenikih za osnovno šolo v knjižnici mogoče bi se kaj našlo.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 04 December 2005, 15:02:07
Zgodovinski krožek ... projekt



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 04 December 2005, 15:04:38
Poglej po knjižnjicah :o , se bo že kaj našlo ::) ....


lp Jure


Lanyca

  • Gost
Odgovori #4 : 04 December 2005, 18:24:28
Poglej na najdi.si ali pa google. ;) Jaz vem, da so včasih ob zimskih večerih lepo cela družina sedeli ob ognju ali pa na krušnih pečeh pa so si pripovedovali zgodbe pa šale in podobne svari. :)

Lp
Lanyca



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 14 December 2005, 14:25:39
Čao!
Emm... Nč ne bi vedela...  V kerem razredu pa si? :)

P.S.: Zgodovina je naj naj! :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 04 Januar 2006, 22:01:51
Hmmm...a je tuki kdo,ki je po poklicu slučajno povezan z zgodovino ali pa jo samo obožuje in pozna po dolgem in počez ;D?

No zadne čase berem kot norec o starem Egiptu.In glej ga zlodja...mačke gor,mačke dol,mačke tu mačke tam...častili so jih,mumifincirali so jih bla bla bla.Če bi kdo kdaj omenil psa... :-X.In poleg vseh mačk se pojavi pes na glavah svečnikov in vezirjev.In naj mi nekdo razloži.Kako,da se na tako pomembnih ljudeh pojavi glava živali,ki je v vsej literaturi skoraj ne zaslediš,da bi o psih kaj več povedali pa nikjer.
Torej kje so bili psi 2000 pr.k?A so bili ali jih ni bilo?Kdo jih ej pripeljal v Egipt?in še to...istočasno se je v Mezopotamiji pojavila nova ver,po kateri je nastala Biblija---stara zaveza.Kot sva z Nino ugotovila Biblija mač skorjda ne omenja.pa vseeno---mačke v Egipt,psi v Mezopotamiji.
In zakaj se psi ne omenjajo tudi po izgnanstvu babiloncev v Egipt?

Torej vpr. je---kje so psi v Egeptu in zakaj se ne omenjajo ;D?

Mimogrede,a gre kdo na zgodovnisko tekmovanje?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 06 Januar 2006, 13:19:28
jz grem na zgodovinsko tekmovanje ..  ;D :D sam bom še mogla prej knjigo prebrat pa učbenik itd.  :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 06 Januar 2006, 13:36:35
In poleg vseh mačk se pojavi pes na glavah svečnikov in vezirjev.In naj mi nekdo razloži.Kako,da se na tako pomembnih ljudeh pojavi glava živali,ki je v vsej literaturi skoraj ne zaslediš,da bi o psih kaj več povedali pa nikjer.
Torej kje so bili psi 2000 pr.k?A so bili ali jih ni bilo?Kdo jih ej pripeljal v Egipt?in še to...istočasno se je v Mezopotamiji pojavila nova ver,po kateri je nastala Biblija---stara zaveza.Kot sva z Nino ugotovila Biblija mač skorjda ne omenja.pa vseeno---mačke v Egipt,psi v Mezopotamiji.
In zakaj se psi ne omenjajo tudi po izgnanstvu babiloncev v Egipt?
Torej vpr. je---kje so psi v Egeptu in zakaj se ne omenjajo ;D?

OK ne poznam zgodovine toliko ;) samo ce malo ugibam.

Prvo kot prvo, tista glava ni pes ampak sakal, ki je znak boga Anubisa. Zato se pojavlja na glavah svecenikov, ker so bili sveceniki tega bozanstva. Mislim, da je bil bog podzemlja. Sicer pa, http://members.aol.com/egyptart/anubis.html

Drugo, zakaj se omenja samo macke, ker so macke castili po bozje. Macke so bile svete, mislim, da so bile celo smrtne kazni, ce si pretepel macko.
http://www.touregypt.net/magazine/mag04012001/magf1.htm

Tretjic, psi. Sigurno so bli, ce ne drugo poglej pasmo faraonski hrt. Manj se jih omenja, ker niso bili tako "pomembni" kot macke, najbrz so jih omenjali, ampak ker so se ohranjali predvsem sveti zapisi, profani (je to pravi izraz ???) pa dosti manj, je zato toliko vec o mackah in manj o psih.
To je moje ugibanje, se en link: http://www.touregypt.net/featurestories/dogs.htm

Ce isces po googlu egypt dogs, bos nasla se vec ;)

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 06 Januar 2006, 13:47:36
Kana: če te zanimajo prazniki na Slovenskem, potem priporočam naslednjo knjigo -> Kuret Niko: Praznično leto Slovencev: Starosvetne šege in navade od pomladi do zime. Je v bistvu zbirka 4ih knjig - 1 knjiga za vsak letni čas. Tako, da boš imela ZIMO čisto posebej v svoji knjigi in ni vrag, da ne boš našla kaj tudi o igrah na snegu. ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #10 : 06 Januar 2006, 13:50:27
Hmmm...a je tuki kdo,ki je po poklicu slučajno povezan z zgodovino ali pa jo samo obožuje in pozna po dolgem in počez ;D?

No zadne čase berem kot norec o starem Egiptu.In glej ga zlodja...mačke gor,mačke dol,mačke tu mačke tam...častili so jih,mumifincirali so jih bla bla bla.Če bi kdo kdaj omenil psa... :-X.In poleg vseh mačk se pojavi pes na glavah svečnikov in vezirjev.In naj mi nekdo razloži.Kako,da se na tako pomembnih ljudeh pojavi glava živali,ki je v vsej literaturi skoraj ne zaslediš,da bi o psih kaj več povedali pa nikjer.
Torej kje so bili psi 2000 pr.k?A so bili ali jih ni bilo?Kdo jih ej pripeljal v Egipt?in še to...istočasno se je v Mezopotamiji pojavila nova ver,po kateri je nastala Biblija---stara zaveza.Kot sva z Nino ugotovila Biblija mač skorjda ne omenja.pa vseeno---mačke v Egipt,psi v Mezopotamiji.
In zakaj se psi ne omenjajo tudi po izgnanstvu babiloncev v Egipt?

Torej vpr. je---kje so psi v Egeptu in zakaj se ne omenjajo ;D?

Mimogrede,a gre kdo na zgodovnisko tekmovanje?

Kot je že omenila Lilit, se psi tudi pojavljajo.

Drugače pa si vsaka kultura običajno izbere 1 ali več živali, ki jih časti. Tako imaš v Indiji (na primer) kravo. In ker psi žal niso bili zelo pomembni v Egiptu, se jih ne omenja tako zelo.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 06 Januar 2006, 14:37:55
Lilit potem je pa naša zgodlarca butasta,ke rnas narobe uči.Ja potem bojo pa šle točke na tekmovanju papa,bo pa jamrala.Ona vedno tvezi pasja glava :P...

Eh Nastya raje ne govorim koliko literature imam še jaz :-\...če bi človek sproti delal...ampak kdo bo prebral 16 strani v enem dnevu?No sedaj jih imam še 16,ker smo jih prvič samo 5,grrrrr.Imam rada zgodovni ampak toliko literature :-X.

Pa sovražim to,da te učitelj sili na tekmovanje.Za fiziko vsi tulijo nad nami barabe.Na logiko so nas spravil nekako pa so bili tako globoko razočarani ::) ;D...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 06 Januar 2006, 15:02:53
ampak kdo bo prebral 16 strani v enem dnevu?No sedaj jih imam še 16,ker smo jih prvič samo 5,grrrrr.Imam rada zgodovni ampak toliko literature :-X.

Sicer sklepam, da si še v osnovni šoli, ampak, da te malce potolažim - 16 strani ni veliko (res pa je, da se ne spomnim koliko je bilo zame "veliko" v OŠ). Za tolažbo ti lahko povem, da imam na faxu za kakšen izpit tudi po 1000 strani literature.  ::) :-X Ja, 3 ničle so  ;D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13 : 06 Januar 2006, 15:08:12
 ;D ;D ;D ;D ;D
Kako se spreminja pogled na te stvari ;D
V osnovni se mi je zdelo 16 dosti, v srednji se mi je 35 zdelo dosti, na faksu pa sem predelala tudi 50 strani v enem dnevu, ko je bila sila ;D ;D ;D

Najvec zapiskov je bilo na faksu mislim da okoli 300 strani, ampak ce stejes zraven se vse knjige, ki jih moras predelat... se nabere ::)

battito animale


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 06 Januar 2006, 18:36:02
Pa pustite otroku vesele no...kdo bo pa po tistem postu sploh še nadaljeval šolanje ???

Pa ne saj ni težko brati (vsaj meni),če je nekaj zanimivega,ampak branje Obljubljene dežele,preganjanej Židov pa res ne gre nikamor :P.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 06 Januar 2006, 20:58:18
men je blo posebej zanimivo UMIRANJE IN MUMIFICIRANJE .. wiiiii, sam to sm 15× prebrama (jz psiho)  :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #16 : 06 Januar 2006, 21:02:06
Ooo,meni so grobnice in piramide...nekaj kar je lahko v vsej zgodovnini naj naj naj naj naj naaaaaaj lepšega.Da bi bil zraven,ko jo raziskujejo pa vse te pasti,skrite sobane,grobnica sama :-*...
Mumificiranje je pa itak ful zanimivo.Možgane so kar čez nos ven potegnili...hudoooooooooooo.J est bi to tok rada vidla...pol pa še gledaš film Mumija,ko ga v sarkofag zaprejo pa žužke not...mega.

Zgodovnija je res en zelo zanimiv predmet.Mi imamo sicer eno staro učiteljico,ki tok hiter narekuje ampak fuuul dobro razlaga...fajn učitelca ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 06 Januar 2006, 21:09:05
Meni je pa ravno snov druge svetovne vojne najbolj zanimiva. Genocidi, taborišča, Hitler... ful zanimivo. Mogoče zaradi tega, ker me zanima tudi kaj se dogaja v človeških bučah in kaj za vraga je gnalo hitlerja v njegovo početje.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #18 : 07 Januar 2006, 09:41:27
Ooo,meni so grobnice in piramide...nekaj kar je lahko v vsej zgodovnini naj naj naj naj naj naaaaaaj lepšega.Da bi bil zraven,ko jo raziskujejo pa vse te pasti,skrite sobane,grobnica sama :-*...

Hoditi po piramidah in nekaterih grobnicah je nekaj najbolj groznega!  >:( Šla sem samo v 1 piramido in nikoli več ne grem v nobeno! Namreč hodiš popolnoma sklonjen (skoraj v čepe), po zelo strmem klancu navzdol, hodnik po katerem hodiš ima po tleh deske, ki so prekrite s peskom in zato zelo drsijo. Posledično se moraš držati za ograjo in se na rokah prinesti na dno hodnika oz. piramide.  ::) "Hodiš" približno 15 min. Naslednje 3 dni smo VSI imeli musklfiber. In v piramidi potem ni nič drugega, razen prazna soba, ki je že tisočletja izropana. V piramidah tudi ni hieroglifov. Zato so grobnice v dolini Kraljev in Kraljic veliko bolj zanimive  ;D

Pa še malo te moram razočarati - v grobnicah ni pasti. Nikjer  ;) To je samo holivudski produkt, da bi naredil svoje avanturisticne akcije. Egipčani so sicer poskušali zavesti potencialne roparje - ampak so to počeli z slepimi hodniki in ne s pastmi.

V bistvu nobeno raziskovanje v Egiptu ne izgleda tako, kot prikazujejo nekateri filmi (Indiana Jones, Mumija..etc).

Egipt je popolnoma drugačen kot pa si večina ljudi predstavlja. Ampak kljub temu je antična doba še vedno moja najljubša in Egipt zame še vedno najboljši kraj na svetu.  ;D


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 07 Januar 2006, 09:46:27
Mhm jaz sem tudi že bila v Egiptu in je krasno, pa tudi žalostno ob enem,.....vsi tisti otroci, ki prosijo za hrano na cestah... :'(

Drugače pa je tole zgodovinsko tekmovanje 3.2, kejne...jaz tudi grem... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 07 Januar 2006, 10:47:00
oh še samo 1 mesec ..  :o :o :o se bo treba učit

Ja Tjaša men je tudi to najbolj zanimivo kar je tebi .. ko so možgane potegnili skozi nos, to jaz točno vem kakšen je postopek ..

Poslušajte: z neko žico so šli v nos in potem z žico opletali noter po možganih, da so se možgani utekočinili in jo potem z vakumom ven spravli, to je to .. nam je potem učiteljica za biologijo razložla, še vse, kok je kul to. Mene to vse skupaj preveč privlači, razmišljam da bi bla pogrebnik, sej se hecam  ;D :D





Lp, pogrebnik Nastja



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #21 : 07 Januar 2006, 13:44:52
Scyethe kok so bili potem Egipčani butasti.Tud malo bolj se nisi potrudili za zvišanje adrenalina.Barabe!A potem ni nič?Nič od niča?Grdobe grde...Eh,vseeno bi bila rada zraven pri odkritju Tutankamove grobnice ;).

Ooo,Nastya daj nehaj no.Jets bi to rada vidla :(...ti pa potem meni skomine delaš tukaj baraba ti.

Zgodovina je tanartabulša ;D.Pa vse te legende...nad nami stoji Sv.Miklavž in o njem in njegovi okolici je ful veliko legend,tako,da smo se sprijateljicami odločila,da napišemo knjigo...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 07 Januar 2006, 13:50:31
Lol... ;D A resno?  ;D

Drugače pa Egipt...dežela suše...dobesedno... :-X

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #23 : 07 Januar 2006, 14:31:32
Scyethe kok so bili potem Egipčani butasti.Tud malo bolj se nisi potrudili za zvišanje adrenalina.Barabe!A potem ni nič?Nič od niča?Grdobe grde...Eh,vseeno bi bila rada zraven pri odkritju Tutankamove grobnice ;).
Nič ni pasti - popolnoma nič!  ;D To je vse holivudska izmišljotina.  ::)

In tudi ne vem, če si je pametno želeti, da bi bila zraven pri odkritju Tutankamonove grobnice - namreč, to grobnico so roparji poskušali opleniti. Pa je niso - veliko ljudi misli, da zaradi "prekletstva". V resnici je pa je fora v tem, da je Tutankamon ful mlad umrl (v čudnih okoliščinah) in še niso imeli dokončane grobnice zanj. In ko so ga položili v grobnico, je bila ta na sveže pobarvana (s hieroglifi). Zaradi te neposušene barve so nato nastale smrtonosne bakterije, ki so pomorile in odgnale prve roparje Tutankamonove grobnice. In meni se zdi, da je bilo tudi nekaj smrtnih žrtev pri kasnejšem, Carterjevem odkrivanju te grobnice. In  zaradi teh bakterij je nastal mit o preklestvu. To je tudi edina grobnica v kateri je sploh kaj ostalo - zaradi Tutankamonove grobnice so lahko zgodovinarji rekonstruirali življenje v tistem času. Drugače pa Tutankamon sploh ni bil pomemben faraon.  ;D

Drugače pa je Egipt prečudovit. Piramide so fascinantne od zunaj (Keopsova tudi od znotraj - ker notri ne delajo nobene aparature - tudi fotoaparati ne), grobnice od znotraj (zaradi poslikav)... V eno grobnico smo celo morali hoditi po vseh štirih  ;D
Resnično je to kraj kamor si želim znova in znova. Čisto drugačna dežela, zrak drugače diši... Fascinantno!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #24 : 07 Januar 2006, 14:38:04
Ooo,scyathe,daj še kaj več povej,prosssssssssssssim.Aja,a je v Tutankamovi grobnici sploh še kaj notri?Mene to vleče,kaj vse je bilo notri in kako je zgledalo.Aja mimogrede če veš koliko različnih okoliščin je do sedaj že navedenhi,da bi lahko povzročile smrt?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #25 : 07 Januar 2006, 14:50:21
Ooo,scyathe,daj še kaj več povej,prosssssssssssssim.Aja,a je v Tutankamovi grobnici sploh še kaj notri?Mene to vleče,kaj vse je bilo notri in kako je zgledalo.Aja mimogrede če veš koliko različnih okoliščin je do sedaj že navedenhi,da bi lahko povzročile smrt?
V Tutankamonovi grobnici nisem bila, ker jo je bilo potrebno dodatno plačati, jaz pa sem si raje izbrala največje 3. Tutankamonova ni nič posebnega (so druge lepše in večje). Fora je samo v tem, da vsi vedo za Tutankamona (ker je pač njegova grobnica bila edina, ki je bila polna s stvarmi, ki so mu jih pustili ob "pogrebu") in ker so jo odkrili v 20.st. (leta 1922). Tutankamon je postal faraon pri 8 ih letih, vladal je 10 let in umrl pri 18ih. Ker so na njegovi lobanji odkrili poškodbe, sklepajo, da je bil umorjen (to so te "sumljive okoliščine").

Veliko bolj se splača obiskati druge grobnice, ki so res ogromne in čudovite! Pa seveda  razne templje - npr. tempelj kraljice Hačepsut ali pa Abu Simbel, kjer je tempelj Ramzesa II. (najpomembnejši faraon) in njegove žene. Zanimivost teh dveh temmljov je, da so ju morali prestaviti za ene 50 m višje od izvirnega kraja. Namreč tam so naredili jez in jezero - in če bi pustili templja, kjer so ju našli, bi ju zalilo in uničilo. Tako, da so ju izkopali, razstavili in prenesli na hrib malce višje.  ;D

Lp,
M


PS
Slikice niso moje, ker takrat še nisem imela digitalca, tako da imam vse fotke samo doma v fotoalbumu.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #26 : 07 Januar 2006, 14:51:24
Aja, drugače pa v nobeni grobnici ni več ničesar (razen mogoče kje kamniti sarkofag), ker so vse prenesli v muzeje (največ artefaktov se da ogledati v glavnem muzeju v Kairu).


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #27 : 07 Januar 2006, 15:00:29
Mhm, jaz sem bila tudi v tehle, nekaterih, drugače se mi je pa najbolj vtsnilo v spomin jahanje kamel in Dolina kraljev, kjer smo šli v eno izmed grobnic, kjer so bile slikarije na stenah tako žive, ampak v eno nisem smela it, ker sem bila kao 'premajhna', kjer so bile menda lobanje po stenah razposajene in take stvari... :) ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #28 : 07 Januar 2006, 15:43:25
Meni je pa ravno snov druge svetovne vojne najbolj zanimiva. Genocidi, taborišča, Hitler... ful zanimivo. Mogoče zaradi tega, ker me zanima tudi kaj se dogaja v človeških bučah in kaj za vraga je gnalo hitlerja v njegovo početje.

lp

Meni tudi.. :) tisti Egipt mi je bil pa takoo dolgočasen ;D :P ..
lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 28 Januar 2006, 12:13:28
jz grem na zgodovinsko tekmovanje ..  ;D :D sam bom še mogla prej knjigo prebrat pa učbenik itd.  :D

To greš 3. 2??? O Egiptu? Tukaj tekmujem tudi jaz  :)