ZGODOVINA

**Jackie** · 48594

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #30 : 28 Januar 2006, 13:06:50
Meni je zgodovina blazno piflarski predmet, še posebno vse tiste letnice in to. Pa ko moraš vedet za vsak dan posebej kdo je vladal, kaj je mislil ko je vladal, kdo je vladarja podpiral, kdo ga je hotel pojest, ob keri uri je šel na skret, kje je podipisal enih 743953873 pogodb...(Mičkeno pretiravanja ne škodi) Groza. >:( Zato sem šele zadj pogledala v to temo. ;D

Vse kar je fino je prazgodovina in stare civilizacije. Recimo Egipt. :)

T.M.T, v priponkah maš slike iz grobnice. Res ni nič posebnega, samo ko pa se zaveš da si v tistem prostoru, kamor so pred še pa še leti dali enega mrtvega mumificiranega človeka, je pa zelo zanimiv občutek.
Sem bila tudi jaz lani v Egiptu, pa je bilo super! Čisto drugačna kultura, drugačni ljudje, drugačno življenje.

lp


Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #31 : 28 Januar 2006, 13:07:34
Ok, ne grejo vse slike v eno sporočilo.

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #32 : 28 Januar 2006, 13:08:32
Še ena, pol mate pa dost. :)

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #33 : 02 Februar 2006, 15:38:54
Eno vpr.A so tekmovanja po Sloveniji ob isti uri?Kdaj imate jutri zgodovinsko?Če ma kdo pred 12.45 bi bila vsela kakšnega vprašanja ::)...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #34 : 02 Februar 2006, 15:52:14
Naj bi bilo ob pol dveh ali dveh uradno, amapk mi imamo ob 13:00...pa še 90 minut se piše,... :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #35 : 02 Februar 2006, 15:59:53
Mi tud ob 13.00 ;D !

Sam jst NE pišem  :P :P :P ...




lp Jure


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #36 : 02 Februar 2006, 16:04:32
Preizkusi se na vsem šolah pišejo ob isti uri. Ponavadi ob 13-ih ali ob 14-ih.

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #37 : 02 Februar 2006, 16:17:06
Če kdo rabi,mu lahko pošljem MMS s kratkim povzetkom vpr. :D.Če mi bo ratalo pod mizo napisati mesič :P.Ker sploh ne vem kaj naj se učim.Če bo v "testu" res vse tisto,kar je rekla učiteljica...ob vsakem drugem odstavku "tole bo pa sigurno v testu" ::).Jej test s 100 stranmi :P

Rinchy a ti pišeš?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #38 : 02 Februar 2006, 18:20:15
Jst pišem pa mam ob 13.30....komi... :-\....jst se tud ne vem kaj učit....tolk je tega.... :-\

papa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #39 : 02 Februar 2006, 19:49:11
Če kdo rabi,mu lahko pošljem MMS s kratkim povzetkom vpr. :D.Če mi bo ratalo pod mizo napisati mesič :P.Ker sploh ne vem kaj naj se učim.Če bo v "testu" res vse tisto,kar je rekla učiteljica...ob vsakem drugem odstavku "tole bo pa sigurno v testu" ::).Jej test s 100 stranmi :P

Rinchy a ti pišeš?
Jst pa zgodovina... ;D ;D Ne,ne, ne nepišem ;) Samo par sošolk/sošolcev.

Lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 02 Februar 2006, 19:59:25
 =P Meni se ne da učit...mah, kar bo pa bo... ::) :P ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #41 : 02 Februar 2006, 20:07:01
OH...pa saj Egipt znam...Jude pa :-X.Pojma nimam...uglavnem vsi jutr pisat na nas :).Pa vso srečo vsem tekmovalcem :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 02 Februar 2006, 20:17:23
ej jest se pa lahk pohvalm da sm dubu zlato priznanje iz zgodle v osnovni  :P :P :P  :) :D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #43 : 02 Februar 2006, 20:19:45
Hihi.....S1b ;D..

No vsem tekmovalcem želim srečo in čim več doseženih točk  :-* !





lp Jure ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 02 Februar 2006, 20:21:19
No, na čim manj zatežena vprašanja... ::) :D

Pa vso srečo, seveda...=P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #45 : 02 Februar 2006, 20:32:13
No, tukaj pa za vse tekmovalce še link, do ene koristne spletne strani... ;)

http://www.zrss.si/default.asp?link=predmet&tip=6&pID=34&rID=419

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #46 : 03 Februar 2006, 13:32:25
Kako ste se odrezali :o ???

Ste vse znali ??? ::)
Vam kej ni šlo ??? ???




lp Jure


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #47 : 03 Februar 2006, 14:51:37
Pisala  :) Upam, da bom imela vsaj 44 točk od 59 možnih  :P Pa za vas tudi  :o Sicer je bilo kar  lahko, napisala sem sicer malo drugače, kot je v linku, ki ga je dala Tosy rešitve, ampak sej bo  :D Upam!  ::) Namesto 'monoteizem' (kako se imenuje vera v enega samega boga ) sem napisala enobogoštvo ali enoboštvo (sem nekje z nalog pobrala :P Se ne spomnim čisto vsega... ) pa pri Kamnu iz rozete sem napisala hieroglifi na ploskvi  ::) Pa tiste templje katere je zgradil ne-vem-že-kdo sem napisala cezarija pol pa nisem več vedela...  :P

No, upam, da ste dobro pisali¨!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #48 : 03 Februar 2006, 15:01:29
Držim pesti za tiste ,ki ste že oz. ,ki še niste pisali :-* !

Sunshine_1 ::)...sej bo.... :P



lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #49 : 03 Februar 2006, 15:26:28
Huh...60 strani branja je šlo v nič!!!Od vsega,kar sem prebrala o Judih so bila 3 vprašanja.Pa tudi če nebi brala,bi vedela.No mogoče kaj je Herod zgradil nebi drugo pa ::).Moj sošolec je namesto Masada napisal Hasada ::) ;D.
Niti ni bilo težko,razen prva naloga,ki je bila totalna bedarija :-X

Pa še to.Lisa,če bi imela tvojo št. bi te lahko poklicala,ker sem bila 15 čez 1 že zunja :D...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #50 : 03 Februar 2006, 16:16:02
zgodovina --- živ dolgčas!!!! danes sem šla na tekmovanje... ful velik nism rešila, k je blo kr neki, pa še dolgočasn... kr neki uglavnm! :o :o :D :D

a gre kdo na cankarjevega? tam se pa morm potrudit... mi slova bolj leži... čepov se tuki ne vid k mal preveč slengovsko pišem :o :o :o :P :P ::) ::) :D :D :D

Zala & Ares


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #51 : 03 Februar 2006, 17:26:15
Ne govorite ::) ;D Jst sem napisala, da so imeli kmetje iz blata bivališča...LOOOL, sej misla sem ilovico, ampak se nisem mogla spomniti kako se že reče...=P ::) :D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #52 : 03 Februar 2006, 18:07:57
Aha ::).....

No in drugi kako ste se odrezali ?? :o

Jah,Tosy,če ne druzga 0 točk boš vsekakor imela :D ;D ....LOOOOOOOOOL ! ::)...
Hec)=[





lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #53 : 03 Februar 2006, 18:15:52
Pa kaj.Saj sem jaz tudi napisala blato.Dejansko je isto ::).Bolje pa že kot sošolec-le ta je napisal,da so iz palmovih listov,hahahahaha.

Pa namesto Carter ali kako je že sem napisala "izgovorjeno Karter"---če pa nisem vedela kako napisati.

Mi smo potem 1h v trgovini proslavla in umirali od smeha kaj vse je moj sošolec napisal.Pri družebnih slojih je pod vsakim črto vlekel...
Mimogrede,a je takole: 80% za nadalnje tekmovanje
                                60% za bronasto priznanje ???????????????

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #54 : 03 Februar 2006, 18:23:14
Mislim da je 70% za bronasto,tisti ki imajo nad 80% gredo naprej.

Lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 03 Februar 2006, 18:35:26
Mah..men je šlo še kar dobro....ja ful škoda da ti nism dala številke.... :-\....mah ja..sej je rekla mi učitlca,da če mamo vsaj par nalogc prou,da nam da 5....tko da..jeeee... :D...pa tisti k smo tekmovali,sm meli 5 uro fraj,da smo se mal 'učili'.  ;D :D

papa


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #56 : 03 Februar 2006, 18:51:40
prasci .. jaz bi mogla bit vprašana zgodovino 2. uro pa me je rešla sošolka ker je imela plakat celo uro .. wiii

potem smo pisali predtest pri angleščini  :D poljom  ;D :P

zgodovina sux .. jaz mislim da nisem rešla kr dost nalog  :'( :-\ in recimo kr zamešala sem jehove priče z Judi   ;D ne se mi smejat, se vid da si nisem nič prebrala .. še egipčanov nism znala na sloje pravilno razdelit, sam sem potem vidla pri Lari pa prav narisala tiste črte  :D ;)Prva stran je bila polom, niti pikice nisem napisala  :D druga .. hmmm .. ja no, mislim da sm eno besedo .. na sredini nekje sem največ (pa verjtno pol narobe)  ;) pol proti koncu pa spet zlo mal .

Vam še povem moje fore  :D ne se smejat, sm potem kr neki mešala vse vere pa bla bla  :) ;)

recimo .. smo se na konc menle s sošolkami:

A: kaj si napisala za začetnika Judovstva.
B: Mojzesa
C: haha, jz sm napisala Jahve  :D ;) (to sm bla čist po slučaju jzt  :-[ :P )
A: haha, nubena ni prov .. Abraham je prov 

rešla sm v desetih minutah vse kar sm znala potem sem si pa pela: Bila je huda mravljica, šest črnih nog je imela  :D ;D  :P



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #57 : 03 Februar 2006, 20:27:41
drgač je za bronastega 75%, za naprej pa 80%

kr usi neki veste o te zgodli, jst sm mela use neki prazn lool :D

Zala & Ares


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #58 : 04 Februar 2006, 07:57:19
Jz sm tut napisala, da je tista hiša iz blata  :-[  Pa ilovice  :-[ Ooops!!!



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 04 Februar 2006, 10:32:56
Mah, jaz sem nekaj v tri dni blefirala... ::) Glavno, da je skozi ... :-X :D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."