ZGODOVINA

**Jackie** · 48753

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #60 : 04 Februar 2006, 10:58:49
Zala, nisi edina, ki si blefirala .. oz. jaz nisem znala blefirat zato je kar veliko ostalo praznooo  :D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #61 : 04 Februar 2006, 11:05:10
LoL, nastja...Jaz sem blefirala... ;) :D ;D Drugače pa kriza v glavnem...Aja, še to...A na netu bodo objavljene rešitve ..??  :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #62 : 04 Februar 2006, 11:31:07
Na netu so že objavlene rešitve :).Tako,da si lahko na približno izračunate izgubljene točeke...jaz imam v grobem tam nekje 10 - točk.Upamo,da bo bronasto priznanje :D.Pri nas je tako bronasto p: 5; srebrno p: 2 petki zlato p:zgodovina zaključena 5 8)

Je učiteljica kar vredu no...


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #63 : 04 Februar 2006, 11:53:24
LoL, :D

Drugače sem pa narobe napisala, ...jaz sem mislila objava točk tekmovalcev... :-[ ::) ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #64 : 06 Februar 2006, 18:54:39
A ste že izvedeli rezultate??  :) Jaz sem začuda mela 50/59 in grem na državno... :-\ :( ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #65 : 06 Februar 2006, 19:42:46
Huh,tudi mi smo dosegli 80%---53 točk 8).Smo zelo zadovolni :P.Bili smo na 5. mestu

Tosy koliko z vaše šole jih gre lahko naprej?5?Pa seveda čestitke ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 06 Februar 2006, 21:27:50
waaa... :o...kok ste bli vi dobri..mi še nismo dobili rezultatov..učiteljica zavlečuje... :-\....mah...saj niti ne pričakujem bronastega..sam sm šla probat.. :)..če mi rata mi rata... :)

papa


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #67 : 07 Februar 2006, 21:15:30
bravo :D :D :D :o :o ful ste dobri :)
Lisa, saj tudi mi še nismo dobili rezultatov...sej tud nočem zvedet ::) ::)

Zala & Ares


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #68 : 07 Februar 2006, 21:47:35
Jaz sem začuda mela 50/59 in grem na državno... :-\ :( ::)

Khm...začuda?  ::) Je bilo za pričakovat. :P ;)

Drugače pa čestitke vsem...na naši šoli tudi še niso zvedeli. ??? Meni se pa ni dalo učit za tekmovanje, tko da nisem šla  :P :D

Lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #69 : 28 Februar 2006, 22:15:32
Hellow...pri nas to tekmovanje ni bilo omembe vredno...mislim rezuletate... 8) Jaz sem zase tako ali tako vedela, da pri zgodovini nimam kaj za iskat na tekmovanju, tisti, ki pa so se prijavili pa jih je večina pisala porazno :P :-[ :D

***

Zdaj pa čisto druga tema... :-\

In me zanima, če kdo ve za kakšno knjigo, spletno stran, mogoče celo učbenik, (mogoče še kaj drugega)... Ki naj bi vseboval/a vsebino o Zgodovini mode :o To temo sem si izmislila za seminarsko in že 14 dni iščem vire, pa sem do zdaj naša samo eno video kaseto...
[Jo pri "predstavitvi" lepo vtaknem v videorekorder, se vsedem v klop in počakam da je konec in je to moja "predstavitev", potem pa mi profesor napiše v redovalnico slabo 2 za nedelo, ampak nekaj pa sem le pokazala in si zaslužim vsaj dve :P :P :P :o ;D


Tako, da pomoč bi mi res prav prišla...pa tisto zgoraj o predstavitvi sem se šalila, če me je kdo slučajno res vzel ;)


Lp, Nina


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #70 : 28 Februar 2006, 22:18:57
Jee...kakšno čudo...sm dobila bronasto... :o :o :o...veliko presenečenje... ;D...NyNy....če bom kaj našla sporočim... ;)

papa


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #71 : 28 Februar 2006, 23:26:27
En hiter guglanje z iskalnim pogojem 'history of fashion' je doprinesel telih par (po mojem mnenju kar uporabnih) povezav.

http://www.fashion-era.com/
http://www.vintageblues.com/history_main.htm
http://www.teacheroz.com/fashionhistory.htm

Boš imela kar nekaj dela sploh pregledati tole :D

Lp, Črt



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #72 : 01 Marec 2006, 13:42:54
LoL ella, nič ni bilo za pričakovat... ::) Jaz sem misla, da jih bom enih 30 največ mela... :-[ :-\

Drugače pa sem mela 51/59 točk...LoL pomota... :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


NyNy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
  • X¤x- PsI sO zaKon! -x¤X
Odgovori #73 : 01 Marec 2006, 18:49:48
En hiter guglanje z iskalnim pogojem 'history of fashion' je doprinesel telih par (po mojem mnenju kar uporabnih) povezav.

http://www.fashion-era.com/
http://www.vintageblues.com/history_main.htm
http://www.teacheroz.com/fashionhistory.htm

Boš imela kar nekaj dela sploh pregledati tole :D

Lp, Črt

trigi, hvala super strani so...prva navedena sploh  ;) Tudi podatki so super kolikor sem jih na hitro preletela. Samo zdaj me še čaka nekaj prevajanja...bom mogla za pomoč prosit mojo najdražjo angleščino :P :P :D  Strani pa so polne dobrih maket/slik, ki bodo za v powerpoint kot ulite... 8)


Lp, Nina


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #74 : 28 Marec 2006, 10:09:44
Danes, na državnem tekmovanju iz zgodovine vsem tekmovalcem zaželim čimveč sreče in dobre uspehe!  ;)

P.s. Gradiva je pa tudi toliko, da se ne prebiješ skozi... :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #75 : 28 Marec 2006, 19:48:12
=P Fotokopije so bile obupne, nekatera vprašanja pa dvoumna... ::) Ampak vseeno je blo kar fajn. Črna na Koroškem je prekrasna... :o Predvsem tisti hribi/gore, karkoli že pa presenetljivi... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #76 : 30 Marec 2006, 13:18:58
In kako je šlo na tekmovanju?  :)

papa


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #77 : 30 Marec 2006, 15:38:15
Zdaj so razveljavili nekatera vprašanje... :)

Meni je šlo precej dobro...Vsaj tak filing imam,... =P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #78 : 01 April 2006, 10:35:15
in a že kaj veste kaj ste dosegli?



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #79 : 01 April 2006, 11:11:19
Čestitke za 1. mesto !!! ;)
 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #80 : 01 April 2006, 16:30:26
Ja sem slišala,da so razveljavjalii (6. in 8.?) zaradi slikc,ki so bile poden.Bi pa jaz čestitala sošolkama,ki sta naa zastopali pa še vsem iz 9. razreda,ki so šli.Pa vsem,ki ste šli s pesjanarja tja---tosy,koliko jih je šlo z vaše šole?

Čestitke za 1. mesto !!! ;)
 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Am...komu pa :-[?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 01 April 2006, 19:54:24
Am...komu pa :-[?
Hm, poglej kateri danes je danes ;D ::)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #82 : 01 April 2006, 20:16:25
Najbrž si mislila kateri datum je danes...hehe...prvi april  :P



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #83 : 01 April 2006, 20:19:11
Najbrž si mislila kateri datum je danes...hehe...prvi april  :P
Ja sem res mislil ja  :o

PS:
Spol:

Se zgodi ja ...

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #84 : 01 April 2006, 20:24:00
Ups...Oprosti  :-[ sploh nisem pogledala spola  :-X



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #85 : 02 April 2006, 11:43:45
Ok Person mi "ne kapne" :-[...torej ::)?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #86 : 02 April 2006, 12:08:53
Person je mislil:1. april..torej..1. mesto je prva aprilska šala... ;D


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 02 April 2006, 12:35:52
Ok Person mi "ne kapne" :-[...torej ::)?
Sej zdaj sta ti pa že 2 povedali finto 8)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #88 : 06 April 2006, 15:24:49
Mi smo na naši šoli že dobili neuradne rezultate, ampak bom raje tiho, ker je res vse skupaj neuradno.  ;)
::
Citiraj
Sporočamo vam, da do petka, 7. aprila pričakujemo vse delne neuradne rezultate z državnih tekmovalnih centrov. Na podlagi vseh delnih rezultatov bomo v ponedeljek, 10. aprila ali v torek, 11. aprila 2006 na tem mestu objavili pragove za dosego zlatih in srebrni priznanj. Dokler ne prejmemo delnih neuradnih rezultatov iz vseh centrov pa tudi pragov za priznanja ne moremo objaviti. Podatke o doseženih točkah pa boste dobili iz šol, kjer ste tekmovali.

Iz naše šole pa smo šli prvi 3. najboljši.  ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #89 : 19 April 2006, 09:11:50
No, zdaj so že določeni pragovi...Meni je celo uspelo zlato dobit... :o

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."