ZGODOVINA

**Jackie** · 48801

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #90 : 19 April 2006, 09:55:26
Čeeesttitkee!!  ;D ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #91 : 19 April 2006, 09:56:44
čestitke!!! ;D

Lp nina



Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #92 : 19 April 2006, 14:42:57
Barvoooo Tosy  :D  :D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #93 : 19 April 2006, 15:25:15
Bravo Tosy!!!!

Pohvalim še našo šolo:od 5 tekmovalcev sta dve osvojili zlato (med njimi moja najboljša prijateljica :)),2 pa srebrno :-*.Čestitke vsme,ki ste sodelovali,še posebej pa tistim,ki ste kaj osvojili ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #94 : 19 April 2006, 15:25:57
wow Lucija super! Sicer je bilo pa za pričakovat a ne... ::) :P ;D :D :D :D Čestitke!

LP


Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #95 : 19 April 2006, 16:13:24
Ni sem si mislila takega odziva...js sem samo omenila... :P Seveda hvala vsem za čestitke... :)

Drugače pa se je v standardu naša šola zelo dobro izkazala...Od 3. tekmovalcev sva dva dobila zlato in eden srebrno... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #96 : 11 Maj 2006, 20:31:44
Imam za narest seminarsko o osamosvojitvi Slovenije.Kakšnakoli literatura ali podatki so dobrodošli.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #97 : 11 Maj 2006, 21:51:14
Tule sem našla še edino kaj pametnega, pa morda imaš, ampak vseeno:
Zgodovina Slovenije (vključno z osamosvojitvijo)

P.s. Če potrebuješ znamke... ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #98 : 06 Oktober 2006, 17:27:01
Mene pa zanima kakšen je bil POVOD za 1.svetovno vojno in kakšen je bil VZROK za 1.svetovno vojno.
Imamo takšno učiteljico, da nam reče "vse vam piše v učbeniku" grem pa v učbenik gledat pa nič ne piše.

Lp,  ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #99 : 06 Oktober 2006, 17:38:44
Vzroki: - nezadovoljstvo Nemčije in Italije glede razdelitve sveta
          - kolonialna razdelitev sveta
          - imperializem

Povod: Leta 1914 je bil v BIH ubit prestolonaslednik A-O (Sarajevski atentat). A-O je pravilno sklepala, da so atentat pripravili Srbi in zahtevala, da avstrijska policija na srbskem ozemlju poišče organizatorja atentata. Srbija to zavrne in A-O jo napade (na to - da bodo imeli nek "izgovor" - je A-O že dolgo čakala).

A si sploh t+razumela, ker jaz sploh ne znam razlagati (pa še tako je bilo nam razloženo in samo tako jaz znam  ::) )



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #100 : 06 Oktober 2006, 17:40:09
Še iz wikipedija ti skopiram:

Povod za morijo

Prvo svetovno vojno je sprožil uboj avstro-ogrskega prestolonaslednika Franca Ferdinanda 28. junija 1914 (Vidov dan) v Sarajevu. Atentat je izvedel Gavrilo Princip, član organizacije »Mlada Bosna«.

Zaradi tega je Avstro-Ogrska dne 23. julija 1914 izročila Srbiji ultimat, v katerem je zahtevala preiskavo ozadja uboja prestolonaslednika, prepoved protiavstro-ogrskih društev oz. organizacij, opravičilo,... Srbija je 25. julija 1914 odgovorila, da se strinja z opravičilom in razpustitvijo organizacij, ni pa privolila k predlogu, da pridejo avstro-ogrski preiskovalci v Srbijo in pomagajo pri preiskavi.

Avstro-Ogrska je ta odgovor izrabila kot razlog, da je 28. julija 1914 napovedala vojno Srbiji.


Priprave na spopad

Glavni razlog za prvo svetovno vojno je bil naraščajoči imperializem med evropskimi velesilami (Združeno kraljestvo, Nemčija, Avstro-Ogrska monarhija, Rusija, Francija,...).

Že leta 1879 sta se začela oblikovati dva tabora, ki sta nastopila drug proti drugemu med samo prvo svetovno vojno; pomembnejše letnice pri oblikovanju teh dveh taborov so še: 1882, 1887, 1890, 1892, 1904, 1907 in 1912.

Tako sta se dokončno leta 1912 izoblikovala tabor centralnih sil (Nemčija, Avstro-Ogrska in Italija) ter tabor antantnih sil (Francija, Združeno kraljestvo in Rusija).



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #101 : 06 Oktober 2006, 18:00:43
kanchy zlati si! :-*
Sedaj vas pa spet prosim za pomoč. Za referat pri zgodovini moram pripraviti o ORGANIZACIJI ZDRUŽENIH NARODOV, v učbeniku nam piše samo pol strani to je pa premalo za referat. Če še kdo ve kaj o tem, naj mi prosim pomaga :-[ :-[ :-[



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...

*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #103 : 06 Oktober 2006, 20:26:36
scythe tudi ti si zlata :-* :-* :-*! Hvala ti :-*!



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #104 : 07 Oktober 2006, 11:53:18
Nastya-lony...mi smo vsa leta pri zgodovini pisali kot nori...letos pa nič!Jaz sem se nekaj časa učila iz učbenika ampak naša učiteljica ful na širok in podrobno razlaga,tako da si delam zapiske...aja pa v dz imate mislne vzorce,kjer vse piše ;).Ubistvu moramo mi sami napisati :-[.

Ste že kje začeli s pripravami na zgodovinsko tekmovanje?Mi imamo v ponedeljek 1. :)


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #105 : 07 Oktober 2006, 13:12:02
Nastya-lony...mi smo vsa leta pri zgodovini pisali kot nori...letos pa nič!Jaz sem se nekaj časa učila iz učbenika ampak naša učiteljica ful na širok in podrobno razlaga,tako da si delam zapiske...aja pa v dz imate mislne vzorce,kjer vse piše ;).Ubistvu moramo mi sami napisati :-[.

Ste že kje začeli s pripravami na zgodovinsko tekmovanje?Mi imamo v ponedeljek 1. :)



Nismo še začeli, ker učiteljica še sama ne ne kdaj tekmovanje bo ::) ::)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #106 : 07 Oktober 2006, 14:26:36
Ja, mi se že 2 tedna enkrat tedensko pridno pripravljamo na tekmovanje (dodatni pouk)  ;D

Lp


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #107 : 10 Oktober 2006, 16:09:25
Pri nas niti začeli še nismo..mi pa tema letošnjega tekmovanja ni preveč ušeč..ma se bomo potrudili.. :)

papa


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #108 : 12 Oktober 2006, 17:58:06
Mi tudi še nismo začeli, tema mi je pa tako-tako. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #109 : 07 December 2006, 22:05:52
ma našo učiteljico za zgodlo bi pa najraje nekam poslala >:(
je rekla, da tisti ki gre na tekmovanje in kemije-ne sme na tekmovanje iz zgodovine(zato ker se dodatne ure pokrivajo)-pa naj pripomnim še to, da je tekmovanje iz kemije enkrat kmalu, medtem ko je do t. iz zgo. še dolgoooo :(
ah...
no, bom pa seveda držala pesti za vse ki bodo tekmovali :P
lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #110 : 08 December 2006, 08:31:13
Ja halooo...malo zateži,da boš doma vadila...pri nas jih itak pol ne hodi,še tisti ki pa pridejo nimajo narejeno nič ::)...devetovčki smo vsaj tolko resni,da doma beremo :D.
Je pa res ful bedna tema :-\

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #111 : 10 December 2006, 18:05:40
je rekla, da tisti ki gre na tekmovanje in kemije-ne sme na tekmovanje iz zgodovine(zato ker se dodatne ure pokrivajo)

Nam se tudi pokrivajo ure priprav na matematično in zgodovinsko tekmovanje, pa lahko še vseeno tekmuješ na obeh. Jaz osebno hodim k zgodovini, pri matematiki pa dobivam domače delo. Tako, da, je tale vaša učiteljica kar malo čudna... :o

Tema pa meni postaja vse bolj všeč. Se mi zdi, da je malo manj obsežna kot lani, ko je bilo kup ogromnih držav z dolgo in različno zgodovino pod drobnogledom...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #112 : 10 December 2006, 23:06:07
Kaj pa je tema? :P

Los je car!


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #113 : 11 December 2006, 14:43:26
Slovenci in življenje v našem prostoru od naselitve do konca srednjega veka.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #114 : 11 December 2006, 16:08:50
Ojej!
To pa res ni najbolj zanimiva tema, no. Še na faksu nam niso kaj dosti o tem spredaval ...



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #115 : 11 December 2006, 19:30:24
 :o A sem edina, kateri tema postaja všeč?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #116 : 18 December 2006, 15:02:02
Meni je ta letošnja tema zelo dobra, zanimivo res. Sploh slovanski bogovi pa to  :o



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #117 : 18 December 2006, 15:19:26
Zakon, se strinjam. Pa ta imena takratnih  ljudi...Tiholjub, Živina, Glavica,... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #118 : 30 Januar 2007, 17:07:48
Kaj panike, koje v petek tekmovanje? :D
AJa, je našel kdo kaj literature na totemo na netu   :-\



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #119 : 30 Januar 2007, 17:15:04
Z moje strani nič,poslušam pa od "zgodlarce" 1 teden,da če ji naredimo sramoto bo kriza :D...saj malo pa kar znam,glede na to,da sem prebrala vso literaturo že 2x in da sploh ni tako težko.Edino zanimivo ni...

Jakie katero literaturo pa imate vi?Mi imamo star učbeni,nov učenik,Polje kdo bo tebe ljubil, Zgodovinska čitanka...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/