Zapuščeni mucki

Bella*Luna · 1997

Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
: 26 Avgust 2008, 15:10:07
V nedeljo sem posvojila mladega mucka, ki ga je zelo očitno nekdo odvrgel k našim prijateljem, ker je bil bolan.

In muc ima bolhe, garje ter po možnosti tudi gliste    .

Dvakrat sem ga temeljito skopala, danes pa je bil tudi pri veterinarju, kjer je dobil ustrezen tretma - spucali smo mu ušesa, injekcija in bil je pošprican proti bolham , dobil je tableto proti glistam.

Ni mi bilo škoda denarja, samo da bo mucek ozdravel.

Zakaj ljudje odvržejo mucke, če so bolni   >:( . Naj doma pogledajo da ni še kak muc bolan in garjast ter poskrbijo za njih......
*******

Zanima pa me koliko časa traja da odpraviš garje in bolhe?  :'(




Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #1 : 29 Avgust 2008, 00:47:58
Garje se lahko zdravi na več načinov. Odvisno tudi od tega, koliko se je že nabralo umazanije v ušesih. Lahko se ušesa samo enkrat temeljito očisti, lahko se jih zdravi z injekcijami ivermektina, ki ga je potrebno dati vsaj trikrat enkrat tedensko, lahko se jih dvakrat dnevno kake 2 tedna čisti s posebno tekočino in daje kapljice... Je pa treba to popolnoma pozdravit. Sicer se kar naprej pojavljajo in lako povzročijo poškodbe v ušesu, če pride do vnetja, celo gluhoto.

Z bolhami je pa tako, da je potrebno očistiti in razkužiti celo stanovanje oziroma vse prostore, kjer se maček zadržuje, še posebej posteljico in mesta, kjer veliko leži. Uporabi se primerno razkužilo, npr. Desektin, se vse razkuži (nujno upoštevati navodila), dobro prezrači, temeljito posesa... čez 14 dni mislim da ponoviš. Ker samo 5% bolh je na živali, 95% pa v okolju.

Žal ljudje odvržejo veliko muckov, tudi takih, ki niso bolni, tudi takih, ki sami nikakor ne bi preživeli, ki niti jesti še ne znajo... Upam, da se bo mišljenje kaj kmalu spremenilo, da mačka ni predmet, da je živo bitje, ki čuti in razume. In da za sterilizacijo samice še ni potrebno prodati hiše!

Mačji žur! :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2 : 29 Avgust 2008, 08:31:20
Bella*Luna lepo da si mucka posvojila. Je pa res tako kot pravi Tinchka. Muc je preveč in s/k je ljudem španska vas, boljše je mladičke zmetati v vrečko in v smeti/reko/krop. Če imajo srečo jih najde nekdo, ki jih spravi gor na dudo, če ne počasi umirajo v mukah. Če so pri nas psi v človeških očeh drugorazredna bitja, so muce desetorazredna. Žal je tako in vse kaže, da bo preteklo še precej vode preden se mentaliteta spremeni.
Dobrodošla med mačkarji, pa kakšno slikico prilimaj ;)

8)