Krzno

T.M.T · 54176

KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #120 : 03 Januar 2006, 18:49:40
No tega nisem zaskledila. :-\
No še malo in bodo uhani z krzna, če že niso. lol >:(

Ziher so že  :P :-\ Je pa fajn, da ti ljudje, ki so bolj slavni, tud malo opozarjajo na problematiko o mučenju živali in podobnim, ker jim ljudje kao bolj verjamejo in se nekateri CELO zamislijo.. ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #121 : 03 Januar 2006, 19:05:25
k temu projektu je pristopila tudi Jadranka Juras! Drugače so pa pretekli mesec imeli dobrodelni koncert Simple plan & Good charlotte za zapuščene živali in zraven posebej poudarjali, da naj gledajo kaj nosijo! :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #122 : 03 Januar 2006, 19:16:34
No evo ena grozna spletna stran. Sestavili pa so jo tisti, ki so proti krznu ljubitelji živali.
Spletno stran si lahko odgledate TUKAJ.
stran oz. slikce so res za zjokat.
To bi morali videti vsi oboževalci krzna. >:( :-\ :'(

Lp



Lanyca

  • Gost
Odgovori #123 : 04 Januar 2006, 15:36:13
No evo iz ene spletne strani sem našla nekaj podatkov napisala jih bom kot obnovo, da ne bo- točk. :-\

Vsako sekundo je več kot ena boga žival ubita samo zaradi krzna. :-X
Pomislite to pomeni, da je na dan ubitih kar 101-tisoč nedolžnih živali. :o
In kar 40-milijonov živali na leto.
Približno 30 milijonov teh živali gojijo na farmah, 10 milijonov pa jih polovijo v divjini. In potem se ljudje čudimo, da tako hitro izomre kaka vrsta, če pa bi eni vse, kar leze ali gre uporabili kot krzno, mislim. ::)
No zdaj pa k malo lepšemu podatku: Angliji,Nizozemski in švici je v zadnjih 15 letih prodaja zaradi nove zakonodaje EU padla za kar 90%. :)
No se strinjam, da kdor trdi, da ima rad živali in nosi krzno je hipokrit. ::)
Piše še, da je krzno neuporaben in neekološki ter shizofreni artikel in tako tudi je.
Je normalno, da posameznik svoj ugled izkazuje s simbolom, ki je splošno in javno znano,, kot produkt trpljenja in zlorabe? Ne, ni normalno! To je perverzno.  :-\ :-X >:(Saj imajo tudi živali čute tudi one trpijo, tudi njih je strah, tudi one bi rade bile svobodne.  jim mi ljudje to svobodo jemljemo. :(
Živali niso naša lastnina, da bi počeli z njimi, kar senam zljubi.
No jaz se sprašujem zakaj so se ljudje morali spraviti na boge živalce.
Za dobro živali se pravi proti krznu lahko tudi mi spregovorimo glasno in pomagamo.
Kako?
Pritisnite klik.
In na dnu strani preberite, kaj lahko storite.
Lp
Lanyca :)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #124 : 01 Februar 2006, 19:41:13
ravno zdele gledam poročila in so napovedali, da se bodo v zadnjem delu oddaje lotili med drugimi tudi krzna! aja na pop tv ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #125 : 26 Februar 2007, 15:32:09
Hej!
Jaz sem seveda zelo proti krznu! Z Nejo** sva razdelili vse polno letakov s krutimi slikami in dejstvi.
No, za informacijo: Diddy ima svojo znamko oblek in dela plašče iz pasjega krzna!
Paris Hilton ima škornje iz krzna sedmih zajcev. Verjetnu jih je samu enkrat obula! >:( >:( >:(
In ker so taki ljudje vzor mnooooogim, veste kam to pelje? Folk jim hoče biti podoben!

Vali: Tudi moja mami je podedovala plašč iz krzna, res, pa ga nikoli ne nosi! Ker noče imeti TRUPEL po sebi!

Meni se zdi tudi lov, meso za hrano, poskusi na živalih.......itd nedopustno krvavo in zločinsko! >:( >:( >:( >:( >:(

LP, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #126 : 02 Marec 2007, 15:45:51
se podpišem pod tvoj prispevek *ana*

samo nekaj, tistim ki je krzno všeč naj ga nosijo meni ni in ga ne bom nosila.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #127 : 22 Avgust 2007, 22:29:01
KAJ pa mislite o usnju? Usnje je tudi iz mrtvih živali, ali ne?

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #128 : 22 Avgust 2007, 23:00:23
Usnje... Meni osebno take stvar izigledajo grozne in jih nikoli nebi nosila... Je pa res, da na izgled usnje ne izgleda tako 'živalsko' ali kako naj rečem kakor krzno... Zelo sem razočarana nad ljudmi, ki delajo to za zaslužek...Na svetu je ogroooomno različnih vrst živali, ki so zaradi tega ogrožene  :-\ Če pogledam slikice, kako so uboge živali ujete v pasteh z tačkami in trpijo ure un ure, dokler jih divji lovci ne najdejo, da si nekatere že tačko odgriznejo, da se osvobodijo.  :'( Za nameček, pa jih odirajo žive, da nebi krzna poškodovali, bolj kot je potrebno  :'( Ko bi bili ljudje pri drugih stvareh tako natančni!!!  >:(  :( 

Zelo močno upam, da se najde še več ljudi, ki tega ne podpira in da se bo s časom to izrecno prepovedalo, ampak kaže ne najbolje, ker očitno divji lovci zmagujejo... Ljudje to oblačijo in če bi se ljudje bolje zavedali, kakšno bolečino to prinaša na miljone živalim letno(!), bi mogoče nehali to oblačiti...zaboga me jezijo zakoni in ljudje in sodišča, v glavne VSI ki se ne obremenjujeo s tem in pustijo živali še kar naprej umirati!!  >:( >:( :'(  Če bo šlo tako naprej čez 100 let oz. še prej(!!) živali sploh ne bo več, ker bomo mi stupido ljudje, ki smo zavladali živalim, njihovo dlako izkoristili za nas, ne da bi pomislili na njih! Vprašanje je...kaj bomo pa potem?na svetu bo 1x sigurno zamnjkalo živali...kaj pa potem? kako bomo imeli tople obleke, čevlje..kje bomo dobili kože za na tla??Kje bo hrana?...Ničesar ne bo več, kar bi lahko izkoristili nam v prid.

LP, K.


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #129 : 24 Avgust 2007, 14:06:37
kaj pa če odpreva novo temo o usnju? Ker potem bi lahko še drugi povedali svoje mnenje.Jaz osebno tudi sovražim >:( usnje.Imam samo ene usnjene čevlje pa še ti so iz umetnega usnja.Drugače pa sem imela en ful dober letak o usnju in  krznu(sem ga žal zgubla :-[ ).

P.S.:Kaychika, si ti tudi vegetarijanka?

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #130 : 24 Avgust 2007, 14:11:17
Ne nisem vegetarjanka, ampak vedno manj mesa jem. Samo piščanca.

Ja mislim, da bi bilo dobro odpreti še eno posebno temo o usnju in to pustili samo za debato ok krznu  ::)


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #131 : 24 Avgust 2007, 14:19:29
Ne maram krzna in o ljudeh, ki ga nosijo, imam bolj slabo mnenje. Poznala sem eno gospo, ne bom šla v detajle, ampak so zelo premožni in tudi na visokih pozicijah....ful se je hvalila, kako ji je mož za rojstni dan kupil pelc montel, ki si ga je tako tako želela in odštel pred leti zanj menda kar okrog miljončka sit....in potem je revica ful trpela, ker je bila bolj topla zima....Nikol ni mogla mene razumet, zakaj imam psa, ker pes je pa ja samo strošek.... Tako plitke osebe po srcu in mišljenju nisem srečala ne prej ne potem v življenju....na žalost o takihle damah v pelc montlih ne morem imet dobrega mnenja. O tem, kolk mrtvih živalic je v njenem plaščku omenjena gospa sigurno ni nikdar niti pomislila...In verjetno še vedno misli, kakšna dama je, ko gre v tistem montlu ven.....meni se pa zdi revica brez primere.....he,he.....
Škoda samo, da mora tolk živalic umret na krut način zaradi takih gospa....

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #132 : 24 Avgust 2007, 15:16:25
Ja...ni zaman tole, ki vsi dobro poznamo: 100 lisic na en prasic  ::)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #133 : 27 Avgust 2007, 10:29:18
Upam, da je/bo ta slika streznila vsakega, ki nosi krzno.

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #134 : 27 Avgust 2007, 15:19:14
Ja in? Odrta žival pač. Tako kot so tudi vse druge krave, telički, prašički, zajčki itd. vsak dan, ki so pobite za našo prehrano.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #135 : 28 Avgust 2007, 20:05:31
SE ti uboga lisička nič ne smili? >:( ??? >:(

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #136 : 28 Avgust 2007, 20:11:13
Imam eno prijateljico, pri kateri imajo doma činčile. Te činčile potem prodajo nekmu krznarju, ki te uboge živalice odere.O njegovem načinu odiranja pa mi je povedala tole: ,, On nekako zareže činčilam v kožo za ušesi, tako da je (baje) nič ne boli."
HALO?????? >:( :'( >:(
Kako naj jih nič ne boli ko ji vlečejo kožo s telesa (živega, kolikor sem razumela)? ??? :'( >:( ??? :'( >:(
In kaj potem naredijo z njimi??????????????
Toliko vprašanj pa niti enega odgovora...

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #137 : 28 Avgust 2007, 20:21:11
SE ti uboga lisička nič ne smili? >:( ??? >:(
Ne, ko je žival že mrtva, se mi ne smili več, saj ne trpi. Smilijo se mi pa zelo vse tiste živali, ki živijo v nemogočih razmerah, tiste, s katerimi kruto ravnajo, tiste, ki trpijo ob transportih, tiste, ki so zavržene in tavajo naokrog, tiste, ki se mučijo v laboratorijih...
Mislim, da bi v dobro vseh živali morali predvsem osvestiti ljudi, da so tudi to čuteča bitja in bi morali z njimi ravnati drugače, kot se to marsikje še dogaja.
Takele "bombastične" fotografije se mi pa upirajo, saj mi ne vzbujajo sočutja do mrtvih živali, pač pa odpor do scenografov teh prizorov. Pa res ne vem, zakaj naj bi bila bolj uboga mrtva lisička od mrtve kokoške na krožniku? Ali od mrtve krave v obliki dunajskega zrezka? Saj vem, fotografija čedne damice ob krožniku z dunajcem pač ni dovolj "krvava" za namene ekstremistov.
 

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #138 : 28 Avgust 2007, 20:36:14
Babi dobro povedano,jaz se strinjam s tabo  ;) jaz drugače definitivno tega primitivnega dejanja ne podpiram  ;) samo lahko pa se stvar pogleda z nekoliko drugačnega vidika.Denimu da ima žival pač zelo slabega lastnika(to je v primeru domačih živali) in jo ta zanemarja,jo strada,non-stop zaprta,za mene je za tako trpečo žival na nek način usmrtitev rešitev če res ni druge rešitve,recimo da se živalico preda drugemu ali se jo izpusti ali kakorkoli.pa ne me imeti za krutega glede te izjave ;) samo pomislite da ima žival bedno življenje pomoje ni srečna da še živi,če se jo pa ubije se jo pa na nek način odreši. nekateri jo pa pač še po smrti izkoriščajo z usnjem ali pa krznom...

Arabian horse


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #139 : 28 Avgust 2007, 21:40:09
Mene najbolj moti to, da divji lovci to delajo...Da živali niti ne usmrtijo ampak jo živo oderejo, če bi jo ubili prej, da žival nebi trpela bi bilo ok. ampak ker, živali npr. zgrobijo rebra...ali mislite da takar žival pogine v mumentu? Niti ne... Če bi jih pobili in potem odrli, vredu, ampak ko preberem, da odirajo žive me pa zaboli srček  :'(

Dugače, se strinjan z Halilom, če žival trpi je bolje, da umre, kakor pa da živi njeno bedno življenje še naprej...Si predstavljate, da bi vas zaprli v kletko, brez hrane in vode? V takem primeru, bi tudi človek raje umrl.

Lp, K.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #140 : 01 Februar 2008, 18:38:48
Zvezdnica ali pra**ca , kakšno je vaše mnenje  ???

KLIK :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #141 : 01 Februar 2008, 18:48:24
:( od nje tega ne bi pričakovala-pa še grd plašč je :-/

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #142 : 01 Februar 2008, 21:37:50
kaskae se bl z drugim strinjam  :-\  Očitno vedno večim zvezdnikom "dol visi" za ostala živa bitja  :(  "They only have them selve"


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #143 : 01 Februar 2008, 21:56:23
Zvezdnica ali pra**ca , kakšno je vaše mnenje  ???

KLIK :o

Ja sedaj ne vem kako si to mislil? pras*ca ali praseeca :) k za Byonce ponavadi tudi pravite tipi , da je dobra praseeca, pa ona tudi krzno nosi...in to belga.....( tjulenči so beli? a niso?)...pa J Lo(pička)  itd ;D
Objasni ti to  :D
SE ti uboga lisička nič ne smili? >:( ??? >:(

Ti Mia ! a nisi ti standarada in predstavitve o gordon setru delala?
A gordon ni lovski pes? Klik na spodnji link ;) :)
http://www.foresters-of-darkmoor.de/component/option,com_ponygallery/Itemid,99/func,detail/id,2075/lang,de/#ponyimg


kako boš pa svojega  šolala, če  ne z divjadjo? Ker baje ,da je zelo priporočljivo, da se spravi lovskim psom nagon pod kontrolo ali vsaj delno preusmeri i( in ker si mi zadnjič zatrdila da je odličen, potem ima nagon a ne? ker ga more imet?)

Razen če ga ne boš šolala v nobeno smer in bo svoboden? Potem se pa meni tvoj Zar smili ker ponavadi tisti svobodni z lovskim nagonom v 95% med brezglavim trapanjem za  kakšno vrano končajo prerano pod kolesi.

samo vprašam.... se ne hecam (tako kot zgoraj z kaskae- piknik bo  ;D) , resno me zanima. Glede  na to da se ti vse živali smilijo... In ,da imaš lovskega psa, ti si pa kar precej zagrizena vegetarjanka.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #144 : 01 Februar 2008, 23:11:29
Jaz imam pa tokrat samo en komentar-zdi se mi,da ne obstaja oseba,ki bi ji plašč pasal. Pa ne zaradi kožuhcev,samo preprosto je to tak kos garderobe,ki se ne poda nikomur  :) (vsaj jaz še nisem videla nikogar,ki bi mu pasal krznen plašč).
Usnjen,črn,uuuuu to je pa neki druzga   :D



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #145 : 03 Februar 2008, 09:35:39
Sej nisem za nošenje krzna ampak se mi pa zdi da greste eni z vsem tem čist predaleč.
In sploh se ne strinjam s prepovedjo krznarjenja, ker se bo potem vsa stvar samo preselila v podzemlje in bo ušla nadzoru, strinjam pa se zaostritev za zakona, ki določa pogoje za življenje in odiranje živali.
Sploh pa ne vem kaj eni sploh blebetate brez čiste podlage iz splošne razgledanosti. V bistvu ste tisti ki tako ZELO ZELO ne podpirate nošenja krzna enaki kot tisti ki ga- ne vidijo ped pred seboj in samo trmasto zagovarjajo svoje stališče brez da bi poslušali še drugega. To me nekako spominja na srednji vek.
Se pa strinjam glede odiranja divjih vrst ževali- da je nepravično in nehumano, ter da s tem posledično škodimo tudi sami sebi.
Lp, Z



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #146 : 13 Maj 2008, 21:10:27
Ampak to je res... logika... poglej koliko zivali se ubije zaradi hrane oz. prehranjevanja (pa se nam ne smilijo)... in koliko zivali se ubije zaradi krzna.
Prav tako je krzno zivali, ki ne je dobre hrane in ne zivi recimo temu nekega "dostojnega" zivljenja, nekvalitetno in se tudi ne bo kar tako pojavilo na plascih in drugih stvareh... zato tudi temu primerna cena. Ampak danes se mi zdi (sicer ne vem, ker se nisem nikoli ne vem kako poglabljala v to) je veliko vec umetnega krzna, kot pa naravnega.



Zase govor da se ti ne smiljo >:( >:( >:( ??? >:(.........

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #147 : 14 Maj 2008, 19:44:20

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #148 : 19 Maj 2008, 13:56:51
kaskae se bl z drugim strinjam  :-\  Očitno vedno večim zvezdnikom "dol visi" za ostala živa bitja  :(  "They only have them selve"

ja sam naše poglej. Npr: Helena Blagne. Upam da sem prov napisala ampak taka.... siitak ne zasluži čist nč >:( >:( >:( >:( >:(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #149 : 20 Maj 2008, 21:51:16
Zvezdnica ali pra**ca , kakšno je vaše mnenje  ???

KLIK :o
Pra*ica, jasno. Da bi vsaj lepo izgledalo..

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.