Krzno

T.M.T · 53684

Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #30 : 03 December 2005, 09:57:55
In je bilo zadnjič enkrat po TV z neke modne revije-bili so komentarji.in veliko ljudi je bilo zgroženih nad krznom.potem pa je neka ženska rekla,da ji je krzno čist "kul" in,da se je zdi brez veze,da ne bi nosila krzna če potem zjutraj poje en zrezek ??? :-\

meni osebno se to zdi trapasto kar je pribila tista manekenka... ::)ker to je tkole: ja če že jem zrezek zakaj pa ne bi imela potem še njene kože okoli vratu? helou no...pa a so nekateri iz lune padli al kaj? ??? :-\ moti me pa da delajo krzno iz najbolj ogroženih živalskih vrst. lahko bi delali vsaj iz kašne krave, konja, pujsa... uglavnem iz tistih živali ki so namenjene za zakol in meso pa da se zraven še kožuh vzame. ne pa da se za to sranje zraven pobije še veliko ostalih že ogroženih živali, ali živali iz rdečega seznama >:(
aja pa jst tut nisem vegi ampak jem samo perutnino, svinjino, jagnjetino in hrenovke ki so narejene iz govejega mesa, pa tudi ribe in morske sadeže;D pa že to se mi zdi preveč ::) :-[


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 03 December 2005, 11:26:51
Naj povem še svoje skromno mnenje. Zelo imam rada živali, nisem vegetarijanka (sicer že zelo dolgo hodim na jogo, kjer me prepričujejo v to - zaenkrat žal neuspešno). Vendar sem ena izmed tistih p***, ki nosi krzno in usnje. Ja, prav ste prebrali - podedovala sem dva krznena plašča (sama nisem med tistimi "ta bogatimi", ki bi ga kupovala iz prestiža) in jih v hudi zimi tudi nosim. Imam tudi veliko umetnega usnja in krzna, ki pa verjemite ni pol tako toplo kot naravno - žal moram to priznati.
Mislim pa, da vsi tukaj nosite usnjene pasove, čevlje iz usnja, itd...Če bi se dogovorili, da ne bo nihče uporabljal živalske kože in izdelkov iz živali, bom verjemite prva, ki bo s tem končala, vendar je ponavadi veliko govora, ko si mlad, ko si pa starješi, dobiš boljšo službo, si lahko privoščiš "boljše čevlje" iz malo kvalitetnejšega usnja (po možnosti krokodiljega), takrat večina pozabi na svoja mladostna načela - ponavljam večina! Sama nisem snob in upam ne bom nikoli, nisem pa tudi neumna, da ne bi uporabljala podarjenega. Bi bilo kaj boljše, če bi plašča vrgla stran, ko sem jih prejela? Bi vi naredili tako? A bi te uboge živalice oživele? Ne, ne bi.
Še nekaj bi vam rada povedala. Ne morem jesti mesa zajcev, srn, itd...ker se mi preveč smilijo (ironično, kaj?) imajo tako nedolžne oči. Prav tako nikoli ne bi pojedla svinjine, če bi prej "poznala" tega prašička živega. Hvalabogu, da ne živim na kmetiji.
Lahko je obtoževati, vendar se moramo pogledati, kaj počnemo v celoti, ne samo ozko gledati na nekoga, ki nosi krno, kot do "morilca živali". Veliko vas sedi na usnjenih sedežnih garniturah - na mrtvih živalih, seveda. vendar so tako praktične (sploh če imaš psa), lepe....Sama je sicer nimam.
Mislim, da sem ena izmed velikih ljubiteljev živali, uživam z njimi in nikoli jih ne bi gojila za zakol, itd... Prav tako se popolnoma ne strinjam s filozofijo lovstva.
Naj bo dovolj, že tako sem vam preveč zatežila. Zdaj je na vas, da me obsodite, ali se malo bolj zamislite in realno pogledate na stvari.



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 03 December 2005, 11:42:56
Joj kok mal ljudje vedo o ubijanju za kruno in za usnje...ok pri krzu mate vsi pred seboj neko sliko kako mučijo žival do onemoglosti, da je kao pol krzno boljše-no to ni res, žival se lahko ubije čisto brez mučenje ot vsak pujsek ali kravica za zrezke... Jaz upam, da bom podedovala krznene plašče svoje ome zato ker lahko z zagotovostjo trdim,da je redko kateri material trenutno na istem nivoju gretja kot pravo krzno(ne trdim,da ne obstajajo ampak so tako dragi, da si jih nažalost mi pe ne moremo privoščiti-dražje kot krzno)...No usnje pa, hmmm gremo gledat koliko usnjenih čevljov imaste v omarici???...Usnje je men osebno material,ki ga obožujem pa zaradi tega nimam nič manj rada živali...Kot tekstilec vam lahko zagotovim, da v sloveniji ni mučenja čivali za pridobivanje krznja ali kože-usnja, ker ni dovoljeno, kazni so pa baje svinjsko viskoke.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 03 December 2005, 12:05:50
ž
 ker ni dovoljeno, kazni so pa baje svinjsko viskoke.

Baje bajno visoke ::). Bolje je vprašanje če se sploh koga kaznuje??  No čisto en primer iz prakse se je zgodil kakšne dva meseca nazaj v Trbovljskem koncu ko so v gozdu našli več kot 100 činčil ( več bodo vedele punce, ki so bile ob tem prisotne) . V dežju in mrazu prepruščene same sebi. Postale so odveč oz. po domače niso več prinašle dovolj zaslužka. Sigurno jih ni zavrgel kakšen strastni ljubitelj ::). Pa misliš da so ga kaznovali? Ker e imelo društvo in kup prostovolcev ogromno dela in finančnih stroškov, da so jih oskrbeli, polovili, nahranili, oddali, ... yeah right.

Kot sem že povedala krzno ki ga dobimo iz živali, ki smo jo uporabili za prehrano naj se potem pač uporabi za usnjene čevlje, torbice, tepihe, ... kaj jaz vem kaj še, z tem dobimo tudi manj odpadka. Krzna, ki pa se ga pridobi izljučno za namen, da nam je bolj toplo, pa nikakor ne odbravam.

Pa še tole tisti, ki ste že kdaj bili na kakšni farmi takih živali veste kakšne so tam razmere in pogoji za bivanje. Jaz osebno sem na eni bila (farma Činčil) in ni bilo nič kaj prijetno za pogledat. Še vseeno pa je bilo bolje kot Tole priznam.  (mlajšim ogled odsvetujem).

Lp nina




christy

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 03 December 2005, 12:35:57
Tole je grozno!!!!!! Nisem mogla pogledati do konca >:( :'( :-\

Nič nimam proti če ljudje nosijo podedovane plašče iz krzna (kot naprimer vali in katya)...in jih nosijo več let. Proti pa imam če ljudje (slavni) oblečejo krznen plašč in ga uporabijo samo enkrat. Potem čez 3 dni pa imajo že novega. Mislim da bi morali takim pokazati tale posnetek da bi videli kaj morajo trpeti živali samo zato da so oni ''fancy''. ::)

Lp,
Iva

Iva in Kristi


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #35 : 03 December 2005, 12:37:01
Aja še to Nina...iz pujskov pa kravc se ne dela oblačil ne ;D?No moja mami pa je 10 let šivala usnje in morma reči da ga je bilo 75% iz kravje kože...torej kravja koža---->usnje---->plašč,jakna.

Oz. je vse skupaj en začarn krog...

Glede posnetka pa:Gledala sem že vse klanje in mesarijo pa odiranje rakunov ampak tegale pa nisem mogla :-X :-X :-X :-[ :-[ :-[ :'( :'( :'( :'(.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #36 : 03 December 2005, 13:03:19
Grozen filmček :-X Ga nisem mogla gledati do konca.

Lp, Marusa


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 03 December 2005, 13:11:20
No jaz sem ga pa pogledala do konca in lahko samo rečem hvala bogu, da v Sloveniji tega ne smejo počet!!! Na žalost je v svetu mode tako, da se neko res fensi oblačilo dela za enkratno nošnjo ali mogoče največ trikratno potem pa enostavno ni več uporabno,sem sodijo vse torbice iz najrazličnejšega usnja eksotičnih živali, krzna, rogovi, kremplji, robje,... Še dobro da ne veste kaj vse obstaja v fensi trgovinah v Milanu, Parizu, ... Cene takih izdelkov so res nenormalno visoke, ampak vprašanje je koliko je res vredno življenje neke živali oz. neke res ogrožene vrste. Sem za krzno ampak samo kot neko res uporabno stvar- zaščita pred mrazom, ne pa za trikratno poziranje na slavnostnih priredtivah!!!

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #39 : 03 December 2005, 13:22:09
Christy - misliš, da še res nobeden od 'ta slavnih' ki nosijo krzno, ni videl tega posnetka ali vsaj podobnega ?? Pomoje je to zelo malo verjetno, jim pač ni mar... :-\

Zaradi usnja je pa itak res, zakaj če žival že mora umreti (tj. za prehrano), ne bi potem izkoristili še tega kar ostane...tako je manj odpadnih snovi in ni treba namesto ene krave, ubiti dveh (eno za meso in drugo za usnje..).
In jaz nimam usnjenih pasov, če kupujem kaj takega, da bi lahko bilo iz usnja, pogledam, če ni - pač kupim, tudi nimamo usnjene zofe in je jaz ne bom nikoli imela, se mi zdi brezveze...

Glede filma...pri Peti je tako ali tako vse grozno, tak da jaz sploh ne gledam več, če pa že kaj, pa samo prvih 5 sekund (da vem zakaj se gre...potem me itak oblijejo solze :'()

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #40 : 03 December 2005, 13:24:39

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 03 December 2005, 13:26:34
Naj povem, da se ubojajo živali tudi izključno zaradi usnja. Tak, da tole o usnju kot odpadku pri pridobivanju mesa je larifari.-Na žalost :-\

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #42 : 03 December 2005, 13:31:30
Aja ? Ja no saj...jaz pazim, da ja nimam kaj usnjenega..drgač za to pa nisem vedela, da jih posebej ubijajo..ja no saj, kakršne razmere so v klavnicah in kjer gojijo prašiče, tudi usnje ne more bit potem ne vem kako oh in sploh  ::) :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #43 : 03 December 2005, 14:05:43
No jaz sem ga pa pogledala do konca in lahko samo rečem hvala bogu, da v Sloveniji tega ne smejo počet!!! Na žalost je v svetu mode tako, da se neko res fensi oblačilo dela za enkratno nošnjo ali mogoče največ trikratno potem pa enostavno ni več uporabno,sem sodijo vse torbice iz najrazličnejšega usnja eksotičnih živali, krzna, rogovi, kremplji, robje,... Še dobro da ne veste kaj vse obstaja v fensi trgovinah v Milanu, Parizu, ... Cene takih izdelkov so res nenormalno visoke, ampak vprašanje je koliko je res vredno življenje neke živali oz. neke res ogrožene vrste. Sem za krzno ampak samo kot neko res uporabno stvar- zaščita pred mrazom, ne pa za trikratno poziranje na slavnostnih priredtivah!!!

Ja no v glavnem sem s tistimi kar koli že mela v mislih enkratno nošenje, pol pa v omaro al pa odvreč. Pa če žival umre za hrano + krzno ok je še odpadkov manj. Ampak mučenje in življenje činčil in rakunov samo za plašč...no coment tako da se s Katjinim postom strinjam.

p.p. usnjenih čevljev nimam nobenih. Mogoč ma mami kašne.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #44 : 03 December 2005, 14:07:30

Groooooza >:( >:( >:( >:( >:( >:( !

Res za bruhat , ja  :'( :'( :'( ......


lp Jure


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #45 : 03 December 2005, 14:10:35
Priponka... :-X

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #46 : 03 December 2005, 14:16:59
Uffffff  :o :o :o :o , ja pa ne vem kdo ima tako srce , da lahko ubija na stotine živali samo zaradi " biznisa "  :-X :-X :-X :-X :-X...


lp Jure


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #47 : 03 December 2005, 14:18:03
http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=canada_seal_hunt&Player=wm&speed=_med

 :-\  :'( Veliko kdo ima takšno srce..oziroma ga sploh nima...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #48 : 03 December 2005, 14:20:33
No , sej v mislih sem imel kdo  " nima srca "  :-X :-X :-X :-X :-X ....


lp Jure


Lanyca

  • Gost
Odgovori #49 : 03 December 2005, 14:51:55
No jaz sem vegetarijanka na 90% :D. Jaz si ne morem pomagat samo mene meso dobesedno odbija ne vem ne morem ga jesti in niti okus mi ni všeč. :o :-\ No moja mami pa je vegatarijanka ona že 15 let ne je mesa :o. jaz pa jem samo nekaj kar mi je všeč.
Drugače pa sem proti krznu. Na otip jeres fajn saj mam doma muce pa so tak mehke. :-*
Samo jaz krzna ne bi mela nikioli na sebi. Da bi zaradi mene ubili ne vem koliko živali. Tisti, ki nosijo krzno se tolažijo s tem, da pravijo, da tak bodo delali krznene plašče in je vseeno če so oni ZA oz.PROTI. :o Mislim jaz tega ne podpiram sem definitivno proti krznu. >:( >:( >:(


Lp
Lanyca



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #50 : 03 December 2005, 15:00:55
In ker vsi mislijo, da sami ne bodo naredili razlike, le-te res ni. Če si pa ne bi vsak rekel : Ja saj tiste lisice pa tako ali tako ne bom več oživel ! S tem ko nekaj kupimo, delamo prostor za nove stvari. Torej, če kupimo (pa ne en človek, ampak več, ker jih večina isto misli, pač da ne bodo naredili razlike - pa saj, če bi še danes vsi mislili, da morajo psi jest ostanke od kosila, bi jih verjetno še, a ne?) plašč iz krzna, trgovci vidijo, da to pa gre in da je to za prodat, naročajo nove izdelke iz krzna, in krog je sklenjen.. ::) :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #51 : 03 December 2005, 15:08:33
No... ko smo že ravno pri modnih smernicah ... malo da se boste sprostili in naredili nekaj dobrega za živali (če ne drugega tiste virtualne :) )

http://www.furisdead.com/feat/jlogame/

Uživajte!

LP, Črt

P.s.: še nekaj ravno za vse Pesjanarje ;)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #52 : 03 December 2005, 15:38:07
Dobra igrica je. ;D jaz sem prišla samo do 3. sobe. :-\ ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #53 : 03 December 2005, 15:58:42
Sej so samo tri sobe. Nardila vse. Bravo js!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #54 : 03 December 2005, 16:01:05
Js sn pa v drugo sobo pršva, pa me je dov vrglo  ::) mislim, računalnik je zaštekal

Ps. Lanyca a si sliko spremenila  :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 03 December 2005, 16:27:24
Neyka kr mal težko vrjamem, da nimaš nobenih usnjenih čevljev??? Ali veste, da še niso odkrili bolj kvalitetnega materiala kot je naravno vlakno ali krzno- nobena sintetika se ne mora kosati z lastnostmi v naravnih materialih,se jim približajo ampak vedno se nekje zatakne. Tako da je res vse na ljudeh ali bodo to kupovali ali ne.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever

*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #57 : 03 December 2005, 16:43:31
Kako pa pobereš živali meni ne gre ??? ??? ??? ?


lp Jure


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #58 : 03 December 2005, 16:45:54
 ;D ;D a je bilo to res ali samo zarad napisa pol ??? ker noben človek, ki gre tam mimo še pogleda ne, kaj se dogaja  ::) , drgač je pa res ja , to kar napiše  :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #59 : 03 December 2005, 16:46:12
Citiraj
Kako pa pobereš živali meni ne gre

S tipko za presledek ;) Sem prišla do konca :D

Lp, Marusa