Želve

*yure* · 332817

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #120 : 07 Januar 2007, 14:58:27
Da malo osvežim tole temo, vam predstavim še mojega 13-letnega želvaka, ki ima sedaj že nov avkarij, ki mu je zelo všeč. Dali smo ga narest pri enemu, ki jih naredi po velikosti in nam je svetoval takšnega, kot ga ima sedaj. V trgovini so bili vsi manjši.

Na sprehodu po sobi


Pogled v avkarij


in spet doma po sprehodu


Kako pa kaj vaše želve?

Lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #121 : 13 Januar 2007, 00:25:51
Lep želvak aska.  ;D Mi pa trenutno nimamo nobene želvice doma...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #122 : 13 Januar 2007, 00:35:19
Majchy hvala, sej bodo še kakšne slikce :)..lp


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #123 : 13 Januar 2007, 12:23:35
Naše želivce pa malo štrajkajo  ::) kot vsako zimo.... :P Nič ne jejo, če jim dam rakce oz. brikete ostanejo v vodi, bolj počasi se gibljejo, pravo zimsko počivanje ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #124 : 20 Januar 2007, 09:42:38
jaz se zdaj pogajam za želvo doma :) Pa ne popuščam od svojih kriterijev. Veeeliiik akvarij, najmanj 300 l za začetek. Ampak dvomim da se bo kaj izcimlo. :-\

Mogoče bi pa našla kako vrsto ki ne zrasta toliko kot rumeno vratke-35cm.

p.s. ne vidim fotk od špele

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #125 : 20 Januar 2007, 10:33:12
čara, glede želve dobro premisli, živijo zelo dolgo kot verjetno že veš in zrasejo od tiste male kepice, ki jo vidiš z leti v vedno večjo želvo..Moja je stara skoraj 13 let sedaj in po slikcah sodeč lahko si ugotovila v kaj vse zrastejo. Pa to še ni konec. Trernutno moj želvak ful uživa v novem akvaterariju. Omogočeno mu je tudi sprehajanje po sobi. Res je faca in mi ni žal, da sem se odločila imeti tudi želvo rdečevratko. Lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #126 : 20 Januar 2007, 15:11:21
vem rumenovratke ki jih nalažje dobiš, dosežejo prb 35 cm kar je veliko. Ima pa prijatlca dve rdečevratki, tak da vem tudi za sprehajanje, poleti bi ble tud zunaj, jasno pod nadzorom. ampak vse je tako v zraku-zaenkrat gori še rdeča luč in nisem optimist, da bi bla kdaj zelena, v tej hiši ne. Zato bi pa rada imala vsaj 300L ajkvarit, da je še spodoben kopni del.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #127 : 21 Januar 2007, 10:05:23
Jaz sem imela 2 rdečevratki  v akvaterariju, ki je bil dokaj velik, ampak je ratal hitro premajhen in sem jih zato mogla oddat ker nisem imela financ da bi kupila večji akvarij, pa grelec...Samo za filter sem dala 20.000sit, ker so dosti kakale :-\. Od kar sem videla kako živijo v akvariju, sem ratala zagovornik želv v ribniku, kjer imajo dosti prostora tudi na kopnem in je naravno okolje in lahko živijo kot jt v njihovi naravi, torej da zimo prespijo zakopane nekje, kar v akvariju ne :). Moj parček zdaj živi v ribniku ;D.
Nekaj slikic akvarija, filtra in želvic http://tara.moj-album.com/album/398090/


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #128 : 28 Avgust 2007, 11:00:12

 ;D Opozorilo: v to temo temo ni nihce pisal že vsaj 120 dni.
Ce niste popolnoma prepricani da res želite odgovoriti na to temo, raje razmislite o odpiranju nove temo.

Dobro opozorilo - ha - ha...

No, naša Špela še čaka na svoj ribnik, zato pa ji občasno omogočimo plavanje v naši kadi :-X



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 28 Avgust 2007, 11:10:38
Ja, zato ker te želve zelo zrastejo, so jih ljudje spuščali v naravo in zaradi tega je močvirska sklednica skoraj izumrla! Želve rdečevratke potrebujejo zelo velik prostor in so precej zahtevne.

V enem jezeru,tukaj blizu mene, morajo tisti,ki skrbijo za njega pobit (zmrznit) vse želve,ki jih najdejo (mislim,da rdečevratke),zaradi zgoraj citiranega razloga.
Moški,ki opravlja to delo je oče od mojega kolega,ki nima srca,da bi to naredil in če kakšno najde jo komu odda.
Zanima me,če tako želve dobiš tudi v tgovini...Ene vem da se ne sme prodajat..Katere?



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #130 : 28 Avgust 2007, 11:26:56
Živjo, doro,

kolikor vem, se ravno rdečevratk že nekaj let ne sme prodajati iz zgoraj omenjenega razloga.

Upam, da nisi narobe razumel - mi naše ne bomo spustili v kak ribnik, ampak ima obljubljenega svojega v prihodnjem letu :).

Nam je pa konec junija ušla in smo posegli po vseh možnostih, da smo jo dobili nazaj ( TV, radio, letaki.. ).
Presenetil me je pozitiven odnos ljudi do našega iskanja ( najprej mi je bilo prav neugodno ob misli, da bom dala oglas, da iščem "samo" želvo ), je bilo kar nekaj klicev, da so jo videli, vendar so jo vsi, razen zadnjega samo videli in pustili da odšeta naprej. Le zadnji gospod je bil toliko pameten, da jo je shranil in nas poklical ,ker je videl letak na trgovini.
Ni je bilo skoraj 2 meseca, shujšala je za 20%, našli pa so jo 7 km od nas. Reva uboga je imela vse blazinice ožuljene in 2 poškodbi na glavi in šapi. Pa lačna je bila!!


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 28 Avgust 2007, 11:53:56
Nene,nisem mislila tako  ;D

Me pa zanima,če kdo pozna koga,ki bi imela tako želvo (raje kot,da jo zamrznejo).

Jaz imam domakopensko želvo in nam je tudi že pobegnila. Nisem si mislila,da je zmožna it čez tako luknjico,ki je pol manjša od nje,ampak ji je uspelo  :-\
So jo našli kar daleš stran,na vrtu od enega moškega  >:D :D Pa je bil tolko prijazen,da se pozanimal če jo kdo pogreša in nam jo prinesel nazaj. Smo pa tudi mi obesli letake.



alja12345

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 11 September 2007, 16:45:08
Js bi pa neki vprašala:doma imam želvo rumenovratko in vprašala bi če kdo ve kok let živijo približno, in koliko zrastejo... ;D :D :)PROSIM če kdo ve da mi pove ker me ful zanima...zdaj je velika kakšnih 7 cm.  :)

alja


tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 08 Oktober 2007, 19:07:36
Če ti pa ne bo nihče odgovoril, ti bom pa jaz. Rumenovratke ob pravilni oskrbi dosežejo starost preko 40 let. Samice zrastejo od 23-28 cm, samci so nekoliko manjši in zrastejo od 15-22 cm. Več o njih: www.exotic-animals.org/

Lp, Teja



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #134 : 11 Oktober 2007, 15:09:43
Včeraj je ena punca prinesla približno 18 cm dolgo rdečevratko. Dali smo jo v največjo posodo kar jih imamo ampak še ta je zelo zelo majhna. Malo sem prebrala kakšne pogoje rabi ta živalica in ker ne bomo mogli urediti primernega akvaterarija za ubogo živalico, me zanima, če bi jo kdo bil pripravljen sprejeti v svoj RIBNIK?
Želvica se mi zelo smili, zato bi bila zelo vesela, če bi jo kdo posvojil. Hvala!


alja12345

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 11 Januar 2008, 21:57:53
tole je pa moja želva  ;D

alja


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #136 : 18 Januar 2008, 12:50:36
hei hei! tudi jaz imam doma 2 zelvi in sicer 11 let staro samicko in pravtoliko starega samcka... 30. 1 bo eno leto od njunega prvega jajcka, ki pa sta ga nazalost pojedla... sta bila pa zatem se 2 in smo jih valili, vendar se je nakoncu izkazalo, da sta oba bila neplodna oz. je mozno, da sta se prehladila, ker nam je lansko leto februarja [ko je zapadlo veliko snega] za 2 dni vrglo ven elektriko...

slikice bom prilozila v kratkem ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 04 Marec 2008, 16:45:58
Jaz mam pa doma 2 želvi pa ju imam od 1.četrtka po božiču 2007..Al srede. Nevem katere vrste sta..imam slikci od obeh želvic...koliko vrst želv je? pa kako naj vem katere vrste so?JE možno da bodo imele mladiče?



Želva Kinder od moje sestre (zdi se mi,da samička.Katera vrsta je to?)


Moj želvak Mickey.(zdi se mi,da fantek.Katera vrsta je to?)


Terarij od Kinder in Mickeya.

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 04 Marec 2008, 16:46:41
Pa so slabe fotke,ker so slikane z mojim mobitelom.

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #139 : 04 Marec 2008, 17:19:06
Obe sta rdečevratki! A sta teli želvi res tvoji, al si spet slike dol z interneta kradu?

:)


Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 04 Marec 2008, 17:24:11
Res sta moji.Prisežem!Poglejte povsod.Ampak meni se zdita bolj rumenovratki...Imata lahko mladiče?

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #141 : 04 Marec 2008, 17:44:10
Ups sem mela v glavi rumenovratke...sorry

:)


Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 04 Marec 2008, 17:49:40
waw ti se pa proti meni nimaš res za kej opravičevat... :)

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #143 : 04 Marec 2008, 17:53:01
sm se ti, ker sem se zmotila pri imenu..drugače se ti ne bi veš...ne boj se...pa si lahko misliš, da sem še tako žleht ;)

:)


Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 04 Marec 2008, 17:57:32
Sm hotla rečt,da to ni nič prote temu kar sm js naredila.Zato se tebi ne bi blo treba opravičevat,ker se morem js že full ;) In lahko majo mladiče želve? te dve mislim.

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #145 : 04 Marec 2008, 18:21:19
Prvi pogoj je, da imaš samico in samca. Glede na njuno velikost tega še par let ne boš vedel/a. Vidm, da praviš, da se ti zdi, kateri je kateri: preroške sposobnosti :P?

Drugi pogoj, da bosta prezimovali (šele to pri želvah sproži spolno zrelost).

Tretji pogoj je je, da imaš prave pogoje za življenje in valjenje jajc (brez zamere, ampak v plastičnem akvariju brez primerne osvetlitve, UV žarnice, temperature vode, Ph -jem vode in brez posebnega dela za valjenje, ki mora biti prilagojen - bosta tvoji želvici bolj tenko piskali).

Lahko še eno vprašanje: kako to, da ne veš katere vrste želvici imaš?

In dogs we trust!


Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 04 Marec 2008, 18:24:41
Se mi je dozdeval,da sta rumenovratki..Ampak sigurna nisem bila,ker v trgovini niso niti vedli  >:( ???

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


Lexy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 04 Marec 2008, 18:29:41
Kaj pomeni tenko piskali?

Even thoug wolves are related to dogs,we have a good reason not to pet them.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #148 : 04 Marec 2008, 18:31:26
Kaj pomeni tenko piskali?

hm ??? >:( mislim, da še predobro veš

:)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #149 : 04 Marec 2008, 18:37:09
Lexy, imaš lušen akvateraij :). Upam da so ti v trgovini vsaj povedali, da ga boš mogla kmalu zamenjat z večjim. :-\