Želve

*yure* · 329440

Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 29 December 2005, 11:31:58
zdravo mefisto!
Da ti povem....naše želve se v tem obdobju (spanje) umirijo...so pa še vedno aktivne, če je tvoja želva do sedaj zime vedno preživela enako kot ostale letne čase velika sprememba ni potrebna, saj mislim da ne bo kar cele zime prespala, če tega ni vajena.
Sicer ne vem koliko vode ima tvoja želva v akvariju, ampak vseeno ji pusti enako količino kot jo je vajena-seveda pa naj ima možnost prehajanja na kopno, saj bo želva živela enako kot med ostalimi letnimi časi, le hrani jo bolj poredko. Vitamini (ne vem imena, se bom pozanimala in ti sporočim) so kot kapljice, ki jih daš v vodo za boljši oklep, dobri pa so tudi za oči, s tem pa se želvica ne nahrani. Našim želvam na vsake toliko časa damo malo briketov, vitamine pa tudi ne dobivajo vsako zimo npr. letos jih sploh še niso dobile. In če hitro pojedo tistih par briketcov, potem jim damo še malo...sicer pa jih hranimo na približno 3 tedne (pozimi).
Če ima želva v akvariju lučko jo samo ugasni, pokrivanje akvarija pa potem ni potrebno. Sej sem že rekla, da ni potrebno delati velikih sprememb, če želve niso tako vajene. Pri naših recimo, ki so navajene na svetlobo jih odnesemo v klet, kjer sicer ni čisto temno-svetloba pa niti ni tako pomembna...bolj pomembno je temperatura vode. Res naj ne bo velike sprembe, samo odnesi akvarij v klet, ali na podstrešje kjer temperatura želvici ustreza...Torej svoji želvici le ugasni luč.
Z menjavanjem vode pa je tako..ker želve v tem času ne jedo veliko in tudi ne opravljajo potrebe tako pogosto menjavanje vode ni tako zelo potrebno. Pomoje bi bilo čisto ok, če ji pustiš filter.Mogoče vprašaš še koga drugega za tole v zvezi s filtrom, saj ga mi (odkar so želve v rumenem bazenčku) nimamo, zato jim pozimi vodo menjavamo, ko opravijo potrebo oz. ko se nam zdi umazana.
Upam, da sem pomagala. Če je še kaj nejasnega pa kar vprašaj!
LP  :)



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #31 : 29 December 2005, 11:44:53
- vitaminske kapljice za oklep ji dajemo vsakih nekaj mesecev
- kajjjj???? - 3 tedene jih pustiš lačne?  Na koliko jih pa sicer hraniš?  Moj mož jo včasih hrani tudi 2x dnevno, vedno pa 1x, čeprav sva prebrala, da jim zadošča nekajkrat tedensko. Ko začne dirkat po akvariju, mož pravi, da je lačna in jo hrani.....Sicer pa najina Špela porabi kar veliko energije, skoraj vsak dan se podnevi sprehaja gor in dol po dnevni sobi ( jo dajeva ven z akvarija ), leze pod mizo, v poličke, psom pod trebuhe....je hiperaktivka, ustavi se le za kratek čas, če ji kje izrecno odgovarjajo sončni žarki.

Bom sporočila, kako se bo odločila.

Lepo se imej s svojo pasje/želvjo kombinacijo :)


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #32 : 29 December 2005, 13:24:35
Oooooo Lilit  :o :o :o .
Sem se veliko naučil o želvAH ob tilih tvojih prispevkih :).
Hvala , res ;).
Ker imam doma tudi želvico (rumeno-vratko) ,veliko približno 6cm ;).
Za tiste kopenske želve sem vedel, da zimo prespijo ::),sam za te pa ne in sem že mislil , ko moja želvica zdej cele dneve(skoraj,večinoma) prespi, da je z njo kaj narobe :o :o.
In tudi jedela je samo 3-4 x na teden  :).
Za tiste vitamine bi te pa tudi jst prosil,če poveš kk se jim reče, ker vedel sem, da obstajajo neki vitimini za želvice.


lp Jure


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #33 : 29 December 2005, 13:26:03
Eno vprašanje glede lučke.

Če so želve ne soncu ne rabijo lučke (UV), saj je lučka nadomestek sonca, ane?
Če pa so želve čez celo leto v hiši in ne vidijo žarka sonca pa je lučka najbrž potrebna. A je tako?

lp

Los je car!


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 29 December 2005, 15:45:25
mefisto....Hehe........prvo zimo smo jim dajali jesti kot ponavadi- 1-2x dnevno...pa so pustile...in tudi sedaj, ko jim damo na 3 tedne za jest ne pojedo vedno, zgleda da res niso lačne, ker se ne grebejo za hrano in to...
poleti jedo 1x ali 2x dnevno....pozimi pa res...na 3 tedne..to je samo približno...včasih jedo tudi 2x tedensko, včasih pa me že zelo skrbi, ker že toliko časa niso jedle......pomisli želve v naravi ne jedo celo zimo, saj postanejo aktvine šele ko se voda dvigne nad 10C, kar traja lahko od 3-6 mesecov...vsaj tako sem nekje prebrala....tako, da mislim, da niso lačne. Glede vitaminskih kaplijic za oklep pa mislim, da niso nujno potrebne čez celo leto, meni je prodajalka rekla, da jih potrebujejo samo želve- samo tiste, ki se čez zimo ne zakopljejo, dajemo pa jih v času zimskega spanja. Katere kaplijce imaš ti?

rina...ja...če so želve na soncu ne potrebujejo lučke, če pa so v hiši čez leto potrebujejo svetlobo-lučko
LP



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #35 : 29 December 2005, 16:10:23
Lenny vidim, da si strokovnjak za želvice :).

Moja želvica/ne vem kaj je samec-samica ???pa sem jo obrnil na "trebušček" in je gladek s takimi črtami(kot nekakšnimi izobljenimi črtami, ki se čutijo hrapavo :o ) ? A mogoče veš kakšnega spola je :o ?


lp Jure


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 30 December 2005, 18:33:01
Strokovnjak ;D ;D ;D
Hm...težko bi kar tako povedala...mogoče so te črte le tam, kjer se konča ena "luska" oklepa in se čuti tako. Če ni večjih premikov je najbrž samička. Mogoče poskusiš slikati tvojo želvico obrnjeno na trebušček od strani pa iz tlorisa...bomo poskusil kaj pogruntat.
Koliko pa je stara tvoja želvica? Mi smo pri našemu samčku šele pre enih 3 ali 4 letih ugotovili, da je samček :) Če je tvoja želvica še zelo mlada, mogče še nima do konca izoblikovanega oklepa...a ima kremplje zelo dolge... če se boš spravil slikat ji poskusi slikati še krempeljčke, pa bomo poskusli kaj iz slik razvidit.
Lp



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #37 : 30 December 2005, 19:08:53
Jst sem mojo želvico dobil pred 1 letom in pol  :),krempeljčke pa ima za moje pojme kar dolge ;D.



lp Jure


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 30 December 2005, 19:22:26
hja....ne vem...po prejšnjih sklepanjih je samička...po zdajšnjih samček....
pomoje bo res najbolje če jo poskusiš slikati...



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #39 : 30 December 2005, 19:31:54
Veš ne bo šlo :'( , ker je vsepovsod takšna svetloba in jo čisto zasvetli :-[.



lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #40 : 01 Januar 2006, 23:09:13
Lenny presenečenje ;D .

Poslušaj sem bil pri prijateljici, ki ima tudi želvico(tako,kar enako veliko) in sva jih primerjala od nje ima take kremplje :o :o :o , da je moja proti njeni moja ima takčnje krempeljčke kot zajček njena pa kot medved :D :D :D .
A samci imajo dolge kremplje ???



lp Jure


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #41 : 02 Januar 2006, 14:41:32
slikaj brez flesha!!  ;D :D



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 02 Januar 2006, 18:40:42
Ja, samci imajo daljše kremplje kot samičke  ;)
Najbrž je tvoja samička  :)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #43 : 02 Januar 2006, 18:48:25
Po vseh sklepih ::)... DA ;D !



lp Jure


Tiger

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 03 Januar 2006, 20:56:53
No tukaj si lahko ogledate članek o določitvi spola pri želvah :

http://www.exotic-animals.org/zelve/opisi_vrst/dolocitev_spola_zelv.html

Lp

Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, temveč v tem, da se po padcu vedno pobereš!

Želim ti lep dan,

Klemen2


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #45 : 03 Januar 2006, 21:14:27
A lohka daš še od rumenovratk/rdečevratk ?



lp


Tiger

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 04 Januar 2006, 18:09:20
Živjo!

Sam za tega vem, drugače je pa pri vseh želvah isto... Samci imajo pač daljše kremplje, ker jih potrebujejo za parjenje...

Lp

Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, temveč v tem, da se po padcu vedno pobereš!

Želim ti lep dan,

Klemen2


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #47 : 04 Januar 2006, 18:11:21
Tisto z repom in anusom velja za vse zelve ;)

battito animale


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 13 Januar 2006, 12:30:41
Ker vidim, da vas je kar nekaj ljubiteljev/lastnikov vodnih zelv, bi z vami delila nakaj povezav:

http://exoticpets.about.com/cs/reptilesturtles/a/aquaticturtles.htm
http://exoticpets.about.com/cs/reptilesgeneral/a/metabolicbd.htm
http://exoticpets.about.com/cs/reptiles/a/reptlightheat.htm
http://www.allturtles.com/other_sites.php
http://reslider.online.fr/sickness.html

Predvsem si dobro preberite tisto o prehranjevanju zelv, akvaterarijih (velikost, temperature, osvetljevanje) in zdravju. lp



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #49 : 13 Januar 2006, 14:39:25
Hy,kajči ! ;)

Sem lastnik in ljubitelj teh prekrasnigh živali :-* .
Do zdaj je pri meni samo ena želvica je samička in ime ji je Šnufka  ::)....
Danes dobi novega/novo prijatelja/prijateljico zdele ob 16.00 grem ponjo (takrat se odpre ZOO Tukano ) ;D .
Živi v akvariju (brez UV svetilke) :-\ ampak pri meni je že 2 leti in še malo..... :) in počuti se odlično ! :o

Bomo videli kako se bo ujela z novo prijateljico.... :-\ ..drugače imam še rezervni (malo manjši) akvarij  ;D .
Tk,da stran ne bo šla  >:( .... v nobenem primeru  ::)...LOL...

Vam še poročam !




lp Jure


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #50 : 13 Januar 2006, 15:06:13
Jure, si prepričan, da imaš dovolj velik prostor za dve želvici? Pa namesto, da kupuješ želvo v trgovini lahko posvojiš kakšno, ki išče nov dom ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #51 : 13 Januar 2006, 15:11:02
Ja ,ja imam  ;).
O tem ni dvoma  ;).
Ja posvojitev  ::)....sej ,če jo kupiš v trgovini jo tudi posvojiš  ??? ane ??? ?
Ker sej v trgovini jim tudi ni ravno prijwetno a veš  :-\.....
Tk ,da čez pol ure grem v trgovino  ;D.
Sem se že odločil. :)

Drugače pa,če kakšna želvica išče dom  :o :o :o ..... jo tudi vzamem  ;).



lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #52 : 13 Januar 2006, 15:17:44
Če smem vprašat koliko je velik akvarij?

Aja pa ko že ravno govorimo o posvajanju iz trgovin ::).Če ti kupiš tam želvico pride nova...in tako naprej,naprej,naprej...kot naprimer nerodovniški maldički.Ti ga kupiš on pa ima zopet nove in nove...začarani krog.

A kupuješ rdeče ali rumeno vratko?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #53 : 13 Januar 2006, 15:19:14
TMT, pa si me prehitela  ;D Se strinjam s tabo, če ljudje kar naprej kopujejo živali v trgovinah se to ne bo nikoli nehalo.

Aja, pa Yure, brez zamere  ;) so samo dobronamerni nasveti tole

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #54 : 13 Januar 2006, 15:19:47

A kupuješ rdeče ali rumeno vratko?

T.M.T kakor vem, se rdečevratk sploh ne sme prodajati :-\ ::)

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #55 : 13 Januar 2006, 15:24:47
Ja vem Nina zato pa sprašujem ;)...moje mnenje je,da je bolje kakšno želvico posvojiti.Magari kje v šoli ali kateremu lastniku,ki se jo je naveličal :(.Tudi pri nas smo enkrat oddajali 2 želvici.Imeli sta akvarij ampak res premajhen.Mer sicer ne vem,naj jih Tiger pove...

In sedaj imata na vrtu rezidenco:ribnik in pa 2x3m veliko trato 8)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #56 : 13 Januar 2006, 15:25:08
Ja,Ninci ima prav ;).
Kupujem rumenovratko (takšna kot je tista ,ki bo zdele še pol urice sama :P.)
Jst sem si umislil želvico zdele ampak a naj čakam še dve leti,da mi bo nekdo rekel " ej,ti a uzameš mojo želvo "  :-\....pa še jst imam te manjše,ker večjih ( npr. 20 cm ... ::) ne morem imeti  :-\ je pa žal za tako velike akvarij premajhen  :) .




lp neučakani Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #57 : 13 Januar 2006, 15:36:31
Ama se opravičujem.Tisto je bila želva,ki jo je Klemen vzel iz gimanzije in jo naprej oddal.

Vrjemi Yure tudi jaz sem 4 leta čakala konja pa mi ni noben rekel "tla maš kojna".Takrat še nisem imela neta :-[...saj obstajajo časopisi ipd.

In lastnika šolske želve je Klemen našel prav na internetu.Prej se nismo poznali nič...sedaj pa smo v prav dobrih stikih in se občasno srečamo ;).
No saj nimam nič proti,upam,da boš kupil zdravo želvico ;).Aja pa povej mi prosim že mere akvarija.


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #58 : 13 Januar 2006, 15:41:36
O.K.Sam počaki ,da ga bom natančno izmaril,ko pridem nazaj domov  ;).
Zdej pa grem v nakup. ;D



Se vidmo !



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 13 Januar 2006, 15:43:39
Yure, vse želve rumenovratke naj bi zrastle enako velike, če živijo v primernih pogojih ;) Zadnjič sem gledala eno oddajo, kjer so v zapuščenem stanovanju našli krokodila, ki je imel premajhen bazenček in se mu je deformiral gobec - zavil se mu je navzgor, ker je krokodil nujno potreboval vodo in ni mogel cel v posodo :(

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"