Želve

*yure* · 329458

*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
: 02 December 2005, 16:50:49
Zakaj  ??? ?

Za želvo lahko kupiš posodo  ::)  tak 40 cm dolgo :o :o :o , naša že 1 leto in pol živi tam noter in ji prav paše :o :o :o :o :o :o !



lp Jure


p.s. ( pol jo bom pa preselil v akvarij , ko mi bo še Pikica umrla :-\ , ker pojčolank ne bom imel nikoli več >:( )


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #1 : 02 December 2005, 16:57:46
Ja saj. Bi mogla najprej do posode pridit. Pa potem bi želvici naštimala še pesek in kakšno skalo, da bi se počutila bolj domače. Pa menda morajo imetu tisto UV žarnico... Nisem čist ziher no, želve trenutno niso moje področje. ;D

lp, rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 02 December 2005, 18:19:10
Mi smo imeli dolgo časa dve rdečevratki v manjšem akvariju z "plažo" :) Moram sicer priznat da ni bilo najbolj primerno domovanje... vendar sta v njem lepo živeli... brez problemov... potem pa mislim da smo ju oddali ... ali pa sta ušli ker smo ju tudi ven spuščali da sta se malo sprehodili :)

UV svetilke nismo imeli .. ni obvezna za preživetje .. je pa priporočljiva ker se izredno rade sončijo :)
Aja... najljubša hrana so bili pa še živi deževniki :) Drugače sta pa pač rakce dobivali pa včasih kak vitaminček v vodo, za moje pojme dokaj nezahtevna žival.

LP, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 02 December 2005, 20:34:23
Ne jemat rdečevratk!!!!!!!!!!!!NEEEEEEEEE IN NE IN NE!Bo Tjaša huda.Moj brat jih je imel...hvala bogu jih je oddal prijatelju,ki ima že kopenske želve in imajo zunaj ribnik in...enkratno.Ampak ljudje se jih naveličajo in potem jih spuščajo v naravo...bigg shit!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 02 December 2005, 20:49:54
Ja, zato ker te želve zelo zrastejo, so jih ljudje spuščali v naravo in zaradi tega je močvirska sklednica skoraj izumrla! Želve rdečevratke potrebujejo zelo velik prostor in so precej zahtevne.
Glede UV svetilke nisem prepričana, ampak sigurno rabijo svetlobo, ker so hladnokrvne živali, kar pomeni da nimajo stalne telesne temperature, zato se morajo greti na sončku oz. luči. Mislim pa, da je UV svetilka pomembna zato, da se tvori D vitamin.

lp celi Rinini bandi  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 02 December 2005, 20:51:22
No , moja želvica nima UV svetilke , ker jo imam v posodi ( prav za želvice ) in posoda vsebuje : seveda vodo , otoček ( kot nekakšen okrogel kamen ) palmo , ter posodo za hrano  ::) ::) ::) ::) ::) ::) .....

lp Jure


p.s. ( Rina to omenjeno "posodo " ti narvečkrat dajo ob nakupu želvice(seveda jo tudi zaračunajo :(  , peska pa ravno ne marajo  :-\ , nekatere ga tudi požrejo in največkrat umrejo  :'( :'( :'( :'( .... )


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 02 December 2005, 21:05:38
Nekaj me še zanima ( kdo seveda to ve ;D ) :

 - A je možno , da je želva  RDEČEVRATKA čeprav nima rdečega vratu  ??? ,( ker mislim , da moja je rdečevratka pa nima rdečega vrata  ::) ::) ::) ::) )


lp Jure


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 03 December 2005, 17:30:37
Yure, ima mogoče tvoja želva rumen vrat? Pri rdečevratkah in rumenovratkah ni cel vrat rdeč oziroma rumen, ampak samo ena lisa na obeh straneh vratu.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 03 December 2005, 18:03:07
No meni so tudi všeč želvice.  Bom mela verjetno eno doma in bo mela velikoo prostora. ;)

Lp



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 03 December 2005, 18:15:41
No jaz bi imela želvo samo v tem primeru, da bi se je nekdo naveličal in hotel spustit v naravo. Pa bi jo namesto tega vzela jaz. V trgovini je pa ne bi kupila.

In naredila bi ji en tak fin terarij, kakršnega so imele "naše" želve v OŠ.
Tak veeeelik akvarij, dolg okoli 1,4m in globok (širok) pol metra. Notri pa pesek in skale, pa močan filter. Samo UV svetilko bi še dodala. Bi se ziher imele fino. :) Ziher je še kaj, česar bi bile vesele. Zato bi morala pred tem še dobro preštudirat v kakšnem okolju živijo v naravi.

lp

Los je car!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 03 December 2005, 22:26:16
Rdečevratk se v trgovinah ne da več kupiti iz razloga, ki sem ga omenila zgoraj. Mislim pa da ni problem najti koga, ki za svojo želvo ne more več skrbeti in jo oddaja.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #11 : 03 December 2005, 23:18:02
Se da pa namesto rdečevratk rumenovratke. ::) Pa tudi druge vrste sem videla...

lp

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #12 : 04 December 2005, 09:12:09
No , da vam opišem mojo želvico  ::) :


- oklep ima zelenega z rumenimi lisami .....

- po vratu in okoli očes ima rumene lise .... ( drugače ostala barva kože je zelena :) )


...... zdaj pa razmislite in mi čim prej sporočite kakšne vrste želvico imam  ;D ;D ;D ;D

lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #13 : 04 December 2005, 09:25:43
Pomoje je to rumenovratka ???.Zgleda nekako takole

popravljen link, zoe

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #14 : 04 December 2005, 09:33:19
T.M.T čisto čisto ista je kot tista želvica v akvariju  :o :o :o :o :o :o !

To pomeni , da jaz NIMAM  RDEČEVRATKE ampak IMAM  RUMENOVRATKO  ;D ;D ;D ;D ;D ;D .......

lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #15 : 04 December 2005, 09:53:37
No , ena slikica moje želvice ;D

         http://www.moj-album.com/album/1611440/

lp Jure ;)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #16 : 13 December 2005, 18:24:46
rdečavratka


Samice (20cm) so večje od samcev (13cm)
če hočete  da vam rdečevratka na zrate v velikanko nesmete v akvariju imeti luči.





A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #17 : 13 December 2005, 18:28:59
Zakaj pa bi zavirali rast? :o

lp

Los je car!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 13 December 2005, 18:30:52
ja nevem to sem nekje prebrala...da če nočeš imeti rdečevratke velikanke da ji nesmeš dati v akvaterarij luči...a to drži..

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #19 : 13 December 2005, 18:41:47
Kaj pa vem. Čisto možno. Samo pomoje je to mišljeno na UV luči, ker želve rabijo tako svetlobo. In zavirana rast je najbrž posledica pomankanja svetlobe.
Sicer pa ne obstaja rdečevratka velikanka in mini vrsta rdečevratke. Je samo ena vrsta, ki v naravi zraste toliko in toliko, v ujetništvu pa velikokrat manj, zaradi slabih pogojev. In potem so to kao mini vrte želve. ::) Eh, kaj vse si lahko zmislijo tisti, ki jih zanima samo denar in dobiček... :-\ >:( Žalostno. :-\ Nastradajo pa vedno živali. :(

lp, rina

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #20 : 13 December 2005, 18:57:16
Aha  :o .... , to pomeni , da moja želvica zato ne raste toliko , ker nimam UV svetilke  ::) ;D !



lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #21 : 13 December 2005, 21:44:15
Ja sej če pogledaš poleti na barje vidiš polno rdeče vratk na skalah kjer se grejejo na soncu.Jim pač paše ne ;).Našedve se po tem,ko smo jima prižgali lučko,tako ali tako nista premaknile izpod nej :P.

Samo baje je priporočljivo to...itak pa če že imaš žival je fino če ji nudiš pravilne pogoje ne ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #22 : 14 December 2005, 15:51:25
No , sej enkrat v prihodnosti ( ko bo moja zlatka umrla :'( ) , bom pa želvico preselil v akvarij in ji priskrbel prijatelja  :) !

Tk , da bo lahko tam bolj uživala , ko bo mela več placa , kamne , pesek  ::)...... !



lp Jure ;)


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #23 : 15 December 2005, 21:36:43
Evo , če mi je uspelo naložit eno slikico moje želvice  ;D ;



                 




lp Jure


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 27 December 2005, 22:10:30
Živjo!

Doma imam tri želve-rdečevratke, stare okoli 8 let. :)
Imamo dve želvi: Klara, Elva in želvaka: Klemen (najprej mu je bilo ime Pikica, ker smo mislili, da je samička:) ), pa naj najprej povem kako ločimo samičko od samca. Želvo obrnemo okoli, na "trebušček" oz. tako, da vidimo spodnji del oklepa, ki je svetleje obarvan. Če ima oklep na tem predelu raven je želva samička, če pa je oklep naguban ali pa kot nekakšna stopnička imate doma najbrž želvaka. Samico in samca lahko ločimo tudi po repu-samica ima krajši rep, a ta podatek ti ne pomaga prav veliko, če imaš doma samo eno želvico in je ne moreš primerjati. ;)

Naše bivajo v bazenčku (na sliki spodaj), ker jim je akvarij postal premajhen (oz. prenizek, saj nam je Klara enkrat ušla). Odkar imajo bazenček tudi nimajo filtra saj jim vodo poleti menjavamo na 2-3 dni, pozimi pa bolj poredko, saj imajo želve zimsko spanje. Nekateri želvam pripravijo seno, pesek...da se pozimi spustijo v spanec.Lahko ostanejo v akvariju, pa naj bo tako kot čez celo leto, samo pokrijte jim akvarij, da ne bodo imele svetlobe, temperatura naj bo okoli 16-18C, med tem časom pa je želvam priporočljivo dajati vitamine, ki so dobri za oklep. (dobijo se v trgovinah za male živali).


Bazenček z želvicami

Za želve je priporočljivo, da se jih ne hrani samo s posušenimi rakci ampak tudi z briketi, ker je v njih veliko vitaminov. Zato naše želve jedo rakce in brikete. Včasih dobijo tudi kakšen list solate ali pa detelje, pa tudi lista iz trte se ne branijo. Pravijo, da želve ni priporočljivo hraniti z navadnim mesom saj lahko postanejo napadalne in ugriznejo, kar pa ni ravno prijetno. Če pa vaša želvica poje kakšno žuželko, muho pa ni nič hudega....

Nekaj govora je bilo tudi o UV svetilki. Kot je že napisal Črt.UV svetilka sploh ni pomembna za preživetje. Poleti so želve v bazenčku zunaj in jih tako ali tako ujame sonček, slika kako se sončijo je spodaj. Pozimi pa spijo in svetlobe ne potrebujejo, bolj je pomembna toplota. Če pomislimo, se želve v naravi, ki imajo zimski spanec sploh ne premaknejo oz. se ne zbudijo iz otrplosti, dokler se temperatura vode ne dvigne nad 10C.


Sončenje na kamnih, ki so v bazenčku

Rumenovratka in rdečevratka lahko brez problema živita skupaj, samo da sta približno enake velikosti. Skupaj pa ne smemo imetij odraslih (velikih) želv-starih npr.5 let, ter malih želvic velikih toliko, kot če daš skupaj palec in kazalec na eni roki-saj razumete kaj mislim povedati s tem ;) , ker bi velika želva imela malo "za malico". Tu je najbolj priporočljivo, če vse želvice v akvarij prinesete istočasno oz. naj med njimi ne bo velike starostne razlike.

Rdečevratk se v trgovinah ne da več kupiti iz razloga, ki sem ga omenila zgoraj. Mislim pa da ni problem najti koga, ki za svojo želvo ne more več skrbeti in jo oddaja.

lp
Še to...veliko ljudi je kupilo rdečevratke, ker pa so "preveč" zrastle so jih skupaj z vodo iz akvarija odplaknili v reke, močvirja, barja...in ker so bile razmere ugodne so se želve hitro množile in sedaj izpodrivajo našo močvirsko sklednico, zato se rdečevratke pri nas ne prodajajo več. Če jo bo kdo želel imeti bo moral ponjo v tujino ali pa h kakšnemu privat rejcu. Rumenovratke pa sem še nekaj dni nazaj videla v trgovini z malimi živalmi.
Zato, ker rdečevratka izpodriva močvirsko sklednico vas prosim, da svojih rdečevratk v nobenem primeru ne odvržete!

Želvji pozdrav :)


+1 točka



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #25 : 28 December 2005, 10:56:59
Ena slika male sklednice, in se velike sklednice.

Drugace se pa locijo tako, da sklednica nima rdecih lis ob vratu, tudi ne rumenih crt, in oklep je temno zelen s svetlimi pikicami.

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #26 : 28 December 2005, 10:57:23
Mi noce dat obeh slik hkrati ???

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 28 December 2005, 10:58:38
Mi noce dat obeh slik hkrati ???

Ker sta obe skupaj preveliki. Skupna velikost priponk je lahko največ 128kb.

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #28 : 28 December 2005, 11:06:00
Aja sem razumela, da je 128 KB lahko ena datoteka.
Ok.

battito animale


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #29 : 29 December 2005, 10:36:22
Lenny, ua  :), kako čudovite rdečevratke imaš. In hvala za vse nasvete!

Tole je naša Špela, stara tudi okoli 7 - 8 let, pri nas je šesto leto in je iz velikosti nekaj cm premera zrasla v velikanko dolžine 20 cm. Ni pa tako lepa, svetlečega oklepa kot tvoje.


Do sedaj je vse zime preživela enako kot ostala letna obdobja, v akvariju s kopnim, s filtrom Fluval in posebno lučko za želve. Tudi jedla je več ali manj normalno. Zdaj pa nekaj štrajka!
Mi lahko kaj več poveš o tistem spanju kar v akvariju, brez lučke in pokrit akvarij?
- Daš vanj manj vode, da lahko leži v vodi al iji pustiš kopno in vode dovolj za plavat?
- Ji poleg vitaminov ( napiši prosim ime vitaminov!) daješ tidi hrano ali ne?
- S čim pokriješ akvarij ( neprodušni pokrov ali samo cunja ali nekaj da ni temno, zrak pa se lahko izmenjuje?
- Ji tudi pri takem "spanju" menjaš vodo oz. imaš vključen filter?
...

Vnaprej naj, naj hvala za vse odgovore, Natasa