Mačkoni > Razno o mačkah

Mačka in pes

(1/8) > >>

sončnica:
Sem nova na forumu, upam da ne obstaja že ta tema.

Problem je naslednji - kmalu bomo dobili psičko ( bernski planšar) in doma imamo 8 let staro mačko s katero bodo veliki problemi ko bo mladiček prišel k hiši. No pred kratkim je nekdo k nam prinesel pokazat pasjega mladička starega 3 mesece, ko ga je mačka zagledala, se je čisto napihnila in se postavila pokoncu, hotela ga je napasti, potiskali smo jo stran ona je pa še kar naprej čakala na priložnost da bo prišla do psa. Tako je bila jezna in ga gledala z velikimi jeznimi oči da nisem morala verjet . Mačka je tudi drugače bolj svojeglava in se čuti zelo pomembno. Zdaj me pa zanima kaj narediti da bi se mačka in novi pes razumela, kako ju zbližati? A ima kdo podobne izkušnje? Res potrebujem pomoč...

Lp

friga:
Hm,js imam 3 letno psičko in še eno 14 letnoal 15 letno.Zdej smo pa dobil še majhnega mucka. Luna(mlajša) se dobro razume z nim. Mucek ves čas skače okoli nje. Špela(starejša) pa ga tudi ne pogleda. ::) ;) Saj se živali same od sebe navadijo. Vsaj tak občutek imam. Tut naš Dubi(mucek) je enkrat našega zajčka udaril s tačko po gobčku in zajc mu je vrnil malo močnejši udarec. Zdaj to radkogdaj še naredi.Se bosta že pomenila ;) ;D

Smrček:

--- Citat: friga na 14 September 2008, 09:48:33 --- Saj se živali same od sebe navadijo. Se bosta že pomenila ;) ;D

--- Konec Navedka ---

s tem se pa nemorem strinjat  :-\ (eni mački /psi nikoli ne prenesejo psa/mačka)

kala,runo,bella:
S pravilnim pristopom se bosta razumela. Nikakor pa ne odrivajte muce stran, nikoli ji ne smete pokazati da je kuža sedaj na prvem mestu, vsaj dokler se ga ne navadi.

p.s. smrček a to veš iz lastnih izkušenj ??  ::)

friga:
oprosti :-[. Vsaj js sm mela tak občutek. Moji so se skoraj takoj zaštekali ;) ;D

pozdravček od naše bande ;D

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo