Mačka in pes

sončnica · 29363

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 27 Avgust 2010, 17:56:20
Težko svetujem, ker ponavadi nisem imela teh problemo. Mačka sem enostavno prinesla domov, ga imela v naročju in pustila psu, da ga lepo počasi povoha. Če je muc pihal, se je pes umaknil. Dokler je bil muc majhen, sem pazila, da ga pes ni potlačil ali preveč grobo ravnal z njim, potem sta pa sama uredila med sabo. Vedno so bili kmalu v zelo prijateljskih odnosih :) Evo, primer na slikci...spoznavanje pasjega mladiča in odraslega mačka :) (letaaaa nazaj,skenirana fotka)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 27 Avgust 2010, 17:58:07
In nekaj mesecev kasneje...  :o


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 27 Avgust 2010, 18:41:44
Da dodam še jaz par slikic moje nemške doge z malim mačjim najdenčkom, takrat starim cca 2- 3 tedne  :)
Njuno prvo spoznavanje en z drugim

nato pa smo bili večino časa takole



Mali muc je enostavno iskal Maršijevo družbo, Marši ga je vzljubil v trenutku, je njegova mala maza in en brez drugega ne moreta biti. En z drugim se igrata, pa je velikost med njima ogromna.
Takšna pa je ena izmed njunih iger





Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 27 Avgust 2010, 18:47:59
kala,runo,bella Prav simpatičen par sta  :D Najhuje mi je bilo vedno, ko je pes prevohal mačka tako, da je bil ta potem čisto slinast...koliko umivanja (ko se mačlek potem liže) ::) Domnevam, da je pri teh dveh ravno tako  8)
Sem imela pa do sedaj dva labradorca (wanna-be) in oba nora na mačke, vsaj domače. Pri tem drugem, so šli pogosto spat tudi v njegovo uto ali pa kar v posodo :o Eden je bil celo maček-spremljevalec (vedno zraven na sprehod  ::) )


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 27 Avgust 2010, 18:54:23
Ufff, Vitas ( muc ) je od Maršija vedno popolnoma slinast, včasih kar teče od reveža, ampak Vitas je že osvojil taktiko, kadar ima Marši napad lizanja, se mu Vitas povzpne na vrat in tam obsedi, Marši se pa zvija, da bi ga dosegel, potem pa hodita takole okoli  :D ... v bistvu sta en bolj čvrknjen od drugega. Ko si Vitas zaželi igre z Maršijem leti k njemu, ga mal pogricka za uho in že se lovita, najbolj smešen pogled je na veliko nemško dogo ki '' beži'' pred malim mačkom  :D :D


ELČ

  • Gost
Odgovori #35 : 15 Maj 2011, 16:54:50
Oprostite, meni pa mačke (in mački) niso preveč všeč. Psi so mi velik bol hudi..... 8)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 15 Maj 2011, 18:16:55
@kala,runo,bella: te fotke doge in mucke so pa tooook luštne, joj  :-*




Love Horse

  • Gost
Odgovori #38 : 04 Junij 2013, 18:12:16
mi mamo tudi beransko planšarko muc je prišel kasneje tako da je blo vse ok zdaj spita skupi in jesta pa pijeta privadi ju počasi kej mačka misli da ji bo pes zavzel območje ker je bilo najprej njeno
naredi
1. ko pride pes ga božaj in se odišavi z njegovim vonjem potem pojidi do muse in jo vigni in objemi malo in nežni tako da bo še ona prekrita z vonjempasa potem začni z majhnimi razdaljami in na koncu daj steklo med njima in pusti naj se vidita skozi steklo pihata lajata karhočeta



Monk

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 31 Julij 2013, 16:43:26
Glede na to, kok pravjo da so staffordi popadljivi na mačke pa da majo to v nagonu itd, je moj dober primer da se da vse doseč z vzgojo. Čeprav mogoče mi je včasih kar mal žal, da ga majo naše mačke pod kontrolo, ker potem mu vedno vzameta prostor za spat :)