mongolski skakač (meriones unguiculatus)

Equus · 49502

dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 22 November 2006, 10:57:59



To pa ROLI

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #31 : 22 November 2006, 10:59:19



In tukaj sta doma ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 22 November 2006, 11:00:22
Še več slikic je v moje albumu http://dafna.moj-album.com/

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 22 November 2006, 19:16:24
Hay,
zelo lepa skakača (še posebno Roli).
No skakačev ne dobim in sem po dolgem spraševanju zato dobila dovoljenje za papagaje (vsaj izplačalo se je).
Skakače bo pa vzela samo moja sošolka (grema v petek po njih).
lp,
Anja


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 22 November 2006, 19:33:25
Anja tudi meni je ROLI bolj všeč in povej tvoji staršem da bo ABSOLUTNO VEČ NESNAGE IN GALAME Z PAPAGAJI KOT SKAKAČI.Skakače imaš v terariju in nič ne pada ven in tudi tiho sta -papagaj pa vrešči in meče vse iz kletke -pokaži to mami kaj sem napisala in ji povej da sem tudi sama mama in VEM kaj govorim ker JAZ papagaja ravno zaradi teh dveh stvari ne bom NIKOLI več imela  :)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 22 November 2006, 20:43:58
Hay,
moji starši ne marajo glodalcev. Saj mama je privolila, oče pa ne in če se oče ne strinja ne bo kaj. Z nesnago tako ali tako vedo (papagaj bo v moji sobi in bom jaz skrbela za čistočo). Sicer pa bom vsaj eno žival dobila. Pri skakačih pa je nevaren Zoro, ki se želi z mišmi igrati in jih tako ubije. Z ptiči pa ni problemov (razen če bodo letali). Sem imela par dni zapuščenega ptička na balkonu in sta se z Zorom lepo razumela potem pa je ptiček pobegnil (oprostite ker to pišem v to temo, ker ne spada sem).
lp,
Anja


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 22 November 2006, 21:02:59
NO škoda sem mislila da ti bom kaj pomagala  :(  :( :(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 23 November 2006, 12:34:46
Hay,
bomo videli. Mogoče bom pa nekoč si le privoščila kakšnega skakača, ko bom Zora naučila, da ne bo pobijal teh pšrikupnih majhnih živalic in bodo tudi starši videli, da znam lepo poskrbeti za živali (se bom tudi jaz preizkusila s tem še enkrat, ker sem že skrbela za Zora mislim da 2 tedna).
Sama sem že bila tik pred nakupom skakačev in jih je mama videla pa si je premislila, ker je pač skakač podgana.
Je pa re, da bi lahko skakač kdaj pobegnil ven in zglodal kakšno stvar, če ga ne bi ujela takoj, kar je pri živalih iz trgovine pogosto.
P.S. dafna mogoče bi mi lahko pomagala, samo kaj bi iz tega izšlo ne vem. Najprej 2 živalici, kasneje 30 in na koncu bi res končale v Zorovem gobčku ali pa pravi nemir v kletki ali pa... Nekoč mogče res (odvisno od mene čez kakšne 2 leti).
lp,
Anja


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 23 November 2006, 17:53:14
Anja -1- res je odvisno od tebe če bi za njih ti skrbela (vsak dan svežo vodo in hrano in mogoče priboljšek ali sadje,kaj za glodat -wc rolco-to vse jaz naredim kakor se zjutraj zbudim)
        -2-pobegnejo ti lahko res v redkih primerih če ju ne zapreš dovolj skrbno
        -3-če imaš 2 samca(kot jih imam jaz)se ti nimajo kaj razmnoževat
        -4-ne vem kdo je ZORO (če je maček ga jaz imam tudi in pač pazimo da ni sam v sobi z skakači
        -5-RES NI NIČ NESNAGE IN NIČ NE SMRDI (pa čistim na 14 dni do 3 tedne imam pa terarij)
        -6-pa kaj če je to podgana (saj ga ne rabi ona cartat in božat)
        -7-bose videli koliko nesnage boš imela z papigo in vreščanja(no mene pa TO ZELO MOTI)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 23 November 2006, 19:06:05
Hay,
Anja -1- res je odvisno od tebe če bi za njih ti skrbela (vsak dan svežo vodo in hrano in mogoče priboljšek ali sadje,kaj za glodat -wc rolco-to vse jaz naredim kakor se zjutraj zbudim)
        -2-pobegnejo ti lahko res v redkih primerih če ju ne zapreš dovolj skrbno
        -3-če imaš 2 samca(kot jih imam jaz)se ti nimajo kaj razmnoževat
        -4-ne vem kdo je ZORO (če je maček ga jaz imam tudi in pač pazimo da ni sam v sobi z skakači
        -5-RES NI NIČ NESNAGE IN NIČ NE SMRDI (pa čistim na 14 dni do 3 tedne imam pa terarij)
        -6-pa kaj če je to podgana (saj ga ne rabi ona cartat in božat)
        -7-bose videli koliko nesnage boš imela z papigo in vreščanja(no mene pa TO ZELO MOTI)
-1- to bi zagotovo znala
-2- za pobeg mislim tako, da bi me ugriznil in bi ga spustila, ker imam z ugrizi že slabe strani, ker me je v trgovinah več živali že ugriznilo.
-3- sploa verjetno ne bi znala določit
-4- Zoro je moj pes airedalec, ki ga vidiš na moji sliki
-5- za nesnego in smrdenje vem, da tega ni, samo oče tega ne verjame
-6- oče pravi sej mamo že zadost podgan v štali in na dilah, kar sploh ni res, ker nismo nikoli najdli nobene podgane, razen ene vrane in mačke, ki sta prišle na dile, ko še niso bile vredi zaprte in v štali miši
-7- nesnaga in vreščanje tako ali tako ni problem, razen če se bo brat pritoževal, ki bo imel sobo polege mene (v nistvu jaz poleg njega)
Sicer pa sem si tudi jaz nekaj časa želela papagaja in to je bila moja druga želja povezana z živalmi (prva je bila, da bi imela še enega psa poleg Zora)
lp,
Anja


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #40 : 23 November 2006, 19:53:33
jaz imam za skakača še tisto kroglico v katero daš skakača in se lahko potem prosto gibje po prostoru ne da bi imeli strah,da bo kam pobegnil...pač nek rekreacijski pripomoćek za male miške,hrčke,skakače... :)


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #41 : 21 Januar 2007, 17:16:19
Tele teme pa še nisem zasledila
Doma imam enega Puščavskega skakača, ki je star približno 1 četo zato sem se odločila da odprem temo, ki se veže nanj.

Dom:
Živi v puščavi na bolj suhih območjih kot so nap.:afrika,azija in tisti predeli.

prehrana:
Jedo semena(nekatere vrste tudi žuželke)

Razmnoževanje:
Ponavdi imajo 2 legli na leto, v leglu pa je približno 2-5 mladičev, brejost pa traja pribljižno 26-40 dni.

značilnosti:
So nočne živali, imajo velike ponavadi rdeče oči.
Zelo dobro skačejo, pri tem jim pomaga dolg rep.
Kot veverice stojijo na zadnjih nogah, s prvimi samo nap.:poberajo hrano s tal, si pomagajo pri jedi-z njimi primejo semena in jih grizljajo.
Kremplje jim strižemno, s kremplji si pomagajo pri kopanju, plezanju, si pomaga pri nabiranju hrane.


lp, klara

+1



papa***


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 21 Januar 2007, 18:43:21
Hay,
a niso mongolski in puščavski skakači isto? Kolikor jaz vem je prav puščavski-mongolski skakač ali se motim?
lp,
Anja


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #43 : 21 Januar 2007, 18:50:14
Zorek, mislim, da puščavski in mongolski skakači niso isto.No, jaz se ne spoznam na skakače  ;D tako, da to bolje od mene ve kdo drug. Ali pa sem morda prav povedala  ;D ?

Lp, nina!


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #44 : 21 Januar 2007, 20:05:59
Tega tudi jaz ne vem, ker smo ga kupili v trgovini za živali, vem samo da je Puščavski skakač.



lp,klara

papa***


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 22 Januar 2007, 20:05:01
Hay,
omenjajo jih kot puščavsko mongolski skakač, puščavsi skakač in mongolski skakač. Če je že kaj razlik je to samo čisto majhnih v izgledu, obstaja pa še 1 skakač imenuje se egiptovski skakač, ta pa ima daljša ušesa in je še par razlik v izgledu.
lp,
Anja


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 24 Januar 2007, 18:01:41
Tega tudi jaz ne vem, ker smo ga kupili v trgovini za živali, vem samo da je Puščavski skakač

Te, ki se prodajajo v trgovinah, so ponavadi mongolski skakači... Vsaj tako se mi zdi... Sicer je pa itak vseeno... ???

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #47 : 13 Februar 2007, 20:14:54
mene pa neki zanima...moj skakač med spanjem spušča take tanke zvoke kot da bi cvilil...to se dogaja zadne dni...samo ko pa ga dobim iz kletke pa je čisto normalen,pa živahen pa vse...a so ti zvoki normalni? (ker se ne spoznam toliko na skakače)


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #48 : 14 Februar 2007, 08:24:54
mene pa neki zanima...moj skakač med spanjem spušča take tanke zvoke kot da bi cvilil...to se dogaja zadne dni...samo ko pa ga dobim iz kletke pa je čisto normalen,pa živahen pa vse...a so ti zvoki normalni? (ker se ne spoznam toliko na skakače)

Moji tega še niso nikoli počeli... Mogoče pa samo smrči... ;) Lahko ga pa pelješ k veterinarju (verjetno edino v Murgle- ostali se ukvarjajo samo s psi in mačkami)... Jaz jih k veterinarju sicer ne vozim; je pa res, da zaenkrat nimam nobenih težav z njimi... ;D

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


weter

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 15 Marec 2007, 15:07:13
nujn rabm pomoč!
imam 7 odraslih skakacev in mladici 2 dneva stari
no in opazu sm da en od odraslih skakacev ma  krvav rep pa tm k se rep drzi nima dlake
prav tako pa spi zunaj ne pri bratih in sestrah
najdi sm skakaca k je nasilen do nega se podi za nemu in ne vem kaj storit zdej


hvala



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 15 Marec 2007, 15:40:52
nujn rabm pomoč!
imam 7 odraslih skakacev in mladici 2 dneva stari
no in opazu sm da en od odraslih skakacev ma  krvav rep pa tm k se rep drzi nima dlake
prav tako pa spi zunaj ne pri bratih in sestrah
najdi sm skakaca k je nasilen do nega se podi za nemu in ne vem kaj storit zdej


hvala
Kaj pa vem... Jaz takega prmera še nisem imela... Mislim, da je najbolje, da kupiš še eno kletko in odseliš nasilnega skakača tja... Itak je dobro, da jih razseliš, ker se mi zdi, da je 7 skakačev in 2 mladiča rahlo veliko... Razen če imaš fuuuul veliko kletko (oz. akvarij)...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


weter

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 15 Marec 2007, 20:27:20
jag mam 90x50x60
ab mogu sen terarij nardit za unga?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #52 : 15 Marec 2007, 23:27:46
prevec jih imas v enem terariju in so se ocitno stepli (so zelo teritorialni). Pa nujno jih loci po spolu, ker jih bos imel sicer v kratkem "milijon" ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


weter

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 16 Marec 2007, 13:26:15
maja neb reku k mladici ne preživijo zadnc je en drgac pa ne
kako predlagas da bi jih razporedu? radi pa mamo mladeči zlo



weter

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 16 Marec 2007, 15:03:37
aja pa ce bi kej jih razporedu bi mogu dat med terajijem eno šipo!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #55 : 16 Marec 2007, 15:04:22
Weter, prosim če se potrudiš pisat bolj razumljivo.

Hvala.

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #56 : 17 Marec 2007, 11:22:18
aja pa ce bi kej jih razporedu bi mogu dat med terajijem eno šipo!

ne, v dva terarija. Iz tega kar si napisal je razvidno, da jih je za tako stevilo prevec glede na povrsino, ki jo imajo na voljo. Loci jih pa seveda po spolih ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Juja

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 24 Junij 2007, 11:28:31
oj! Mene pa zanima, če kdo ve, kje bi se dalo kupiti skakače (mongolske ali puščavske - če ni isto  :-\) čim boljše vzreje. Pozna kdo kašnega res dobrega vzreditelja ali pa mogoče celo trgovino? Pa če se le da v okolici Ljubljane...

LP

Juja 



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #58 : 25 Junij 2007, 00:20:30
ne vem iz kaksne vzreje so, je pa na sosednjem forumu ena punca objavila oglas za oddajo 3+2h skakacev. Ce te zanima: klik

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #59 : 25 Junij 2007, 17:21:07
Hay,
bomo videli. Mogoče bom pa nekoč si le privoščila kakšnega skakača, ko bom Zora naučila, da ne bo pobijal teh pšrikupnih majhnih živalic in bodo tudi starši videli, da znam lepo poskrbeti za živali (se bom tudi jaz preizkusila s tem še enkrat, ker sem že skrbela za Zora mislim da 2 tedna).
....
lp,
Anja

Žal te moram razočarat, psa, ki ne mara drugih živali ne boš naučila, da jih ne bo pobil. Mogoče boš dosegla, da bo v tvoji bližini pustil živali na miru-to pa samo, če te pes upušteva.

Če nimaš v sobi ključa, da bi bila živalca na varnem ne tvegaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!