ljubljenčki

srečy · 11090

srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
: 03 December 2005, 12:39:59
ali ni tveganje lastnega življenja največji dokaz ljubezni?  :)frances mooris je našla hudo poškodovano muco boo boo v svojem skadnju. potepuška mačka ni bila preveč zaupljiva a je morisovi sčasoma pustila da jo je pozdravila. v hiši morisovih je bila boo boo še naprej plašna skrivala se je pred obiskovalci in bežala pred hrupom.iz hiše je lahko odhajala in se vračala skozi mačja vrata. neke noči ko sta zakoncamoris spala,je boo boo skočila na njuno posteljo in začela mjavkati in tožiti. redkokdaj se je odpravila v zgornje nadstropje,zato je bil njen obisk pravo presenečenje. morisova je napol spe poskušala umiriti,toda mačka je še naprej mijavkala.popolnoma budna se je morisova zavedala,da se v spalnici kopiči dim. v kuhinji je gorelo! namesto, da bi boo boo zbežala je stekla v zgornje nadstropje,da bi posvarila morisove. vsi do se varno umaknili pred ognjem. kar se morosovih tiče je boo boo živ dokaz da so živali zmožne ne sebične ljubezni. :o :o :o :)

srečy


Lanyca

  • Gost
Odgovori #1 : 03 December 2005, 14:57:13
Ja so. Kje si pa to slišala srečy? Pomojem je nalov teme malo of toopic primernejši naslov in lahko bil ne vem recimo vse za lastnika ali kaj vse je žival pripravljena storiti za nas.

Lp ;) :)



srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 03 December 2005, 19:32:38
to sem prebrala iz revije junior. ;D

srečy


Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 04 December 2005, 18:47:02
Aja iz tiste, ki si jo k nam prinesla, ne. ;)
lp



srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 December 2005, 17:33:10
ja iz tiste če še kaj najdem bom napisala. ;D

srečy


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 10 December 2005, 18:51:13
Ni ravno maček...pa ne vem kam naj vržem :-\.

Torej mislim,da v soboto se je en planinec iz GG s svojim psom odpravil na Menino.Zajel ga je hud dež,sneg na koncu pa še megla..v ponedeljek je bil že pogrešan.
Našli so ga v petek nad Golicami (torej nekaj kilometrov od nas :o).Našli so ga žal mrtvega :'(.
Ampak verjetno ga ne bi našla...no bi ga samo šele spomladi :o.Tako pa je njegov pes sedel ob njem in 2 noči tulil ter lajal.Tako so ga našli (psa) prebivalci Golic,klicali gorsko reševalno službo ter njegovo ženo.Ona ga je poklicala in takoj je pritekel nato pa jih odpeljal do trupla :'(.

Torej je pes resnično človekov najbolši prijatel.

Svojcem pokojnega pa iskreno sožalje :'( :'(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #6 : 11 December 2005, 13:15:09
Joj kak žalostno. :'( :'( :'( :( :o
Pes ti vedno ostane zvest. :)


Lp



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #7 : 11 December 2005, 13:21:45
Jap, pes ti vedno ostane zvest....

No pa še ena zgodba (je bila na Animal planet enkrat)

Profesor neke šole se je vsako jutro z vlakom odpeljal v službo. Od doma do vlaka ga je spremljal njegov pes (al psica ne vem točno - pasma , tud ne vem točno, Akita), popoldne pa ga je prišel pričakat na postajo. Enkrat pa je tistega profesorja kap v šoli in je umrl.. Pes pa je še par let (dokler ni umrl) hodil vsako popoldne na postajo, čakat svojega gospodarja.  :-\ :'( :'( :'( :'(

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 11 December 2005, 13:24:12
Joj kk žalostne zgodbe imate  :'( :'( :'( :'( :'( ...... smrk , smrk .... smrk  !



lp Jure


Lanyca

  • Gost
Odgovori #9 : 11 December 2005, 14:03:59
Jap, pes ti vedno ostane zvest....

No pa še ena zgodba (je bila na Animal planet enkrat)

Profesor neke šole se je vsako jutro z vlakom odpeljal v službo. Od doma do vlaka ga je spremljal njegov pes (al psica ne vem točno - pasma , tud ne vem točno, Akita), popoldne pa ga je prišel pričakat na postajo. Enkrat pa je tistega profesorja kap v šoli in je umrl.. Pes pa je še par let (dokler ni umrl) hodil vsako popoldne na postajo, čakat svojega gospodarja.  :-\ :'( :'( :'( :'(


Joj bogi pesek. :( :-\ :-X :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(


Lp :'(



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #10 : 11 December 2005, 14:20:57
jaz ko sem enkrat v gozdu padla  (spodrsnilo mi je)   je Aro takoj pritekel k meni in se usedel zdraven mene češ  da mi hoče pomagati.....kot: Urša primi se me za vrat in ustani..... :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #11 : 11 December 2005, 17:14:33
 ;D ;D
V Kazanu (Kazan, volčji pes) je tud ful lepo prikazano, kako zvest je lahko/je pes...Ko brani gospodarja in ono žensko  :D ne vem, a ste brali....pa še polno takih stvari je nt   :-\ :'( :'(

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 11 December 2005, 19:17:05
nekatere zgodbe so res žalostne. :'( :'( :'(

srečy


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 11 December 2005, 19:51:27
Ja jst sem brala Kazana... :)...sicer pa so take zgodbe takoo žalostne. :'( :'( :'(

papa


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 11 December 2005, 20:20:30
Jap, pes ti vedno ostane zvest....

No pa še ena zgodba (je bila na Animal planet enkrat)

Profesor neke šole se je vsako jutro z vlakom odpeljal v službo. Od doma do vlaka ga je spremljal njegov pes (al psica ne vem točno - pasma , tud ne vem točno, Akita), popoldne pa ga je prišel pričakat na postajo. Enkrat pa je tistega profesorja kap v šoli in je umrl.. Pes pa je še par let (dokler ni umrl) hodil vsako popoldne na postajo, čakat svojega gospodarja.  :-\ :'( :'( :'( :'(

Nekaj podobnega je bilo nekje na Japonskem, kjer so temu kužku postavili spomenik na postaji, kjer je čakal skrbnika :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 11 December 2005, 23:21:49
Na malo daljši način vam bom predstavil zgodbo o najbol zvestem psu na svetu:

BELI AKITA: HACHI-KO

Hachi-ko se je rodil leta 1922 v provinci Akita, ki leži na severnem koncu Japonskega otočja Honshu, kot zvesti pes doktorju Eisaburo Uenu, profesorju s Tokijske Imerialne Univerze. Kot je tipično za pasmo Akita, se je Hachi zelo hitro navezal na starajočega se profesorja.

Hachi je vsak dan spremljal svojega gospodarja na železniško postajo in to je postala njegova vsakodnevna rutina. Vsak popoldan pa se je vračal na postajo kjer je počakal, da se profesor vrne. Vendar pa se 21. maja 1925 prof. Ueno ni več vrnil, tistega popoldneva ga je zadela srčna kap in umrl je na Tokijski univerzi, kjer je tudi učil. Tistega dne je zvesti akita Hachi-ko čakal na svojega gospodarja vse do polnoči. Naslednjega dne pa se je, tako kot še nadaljnih 10 let,  Hachi vsakodnevno vračal na postajo in čakal na svojega gospodarja ure in ure, preden se je odpravil domov SAM. Nič in nihče ni mogel Hachija odvrniti od njegovega nočnega iskanja in čakanja. Ko je direktor železnice ugotovil zakaj pes vsako noč čaka in prihaja na postajo, ga je začel hraniti in mu nudil zatočišče pred dežjem in snegom.

Članek, ki je bil objavljen leta 1932 je pretresel celotno prebivalstvo Japonske. Novice in članki o zvestobi tega psa in njegovem vztrajnem iskanju svojega gospodarja, se je dotaknila ljudi po celi Japonski in veliko jih je potovalo na železniško postajo Shibuya samo, da bi se ga lahko dotaknili ali pa, da bi ga vsaj videli.

21. aprila, leta 1934 so na Shibuya postaji postavili bronasti kip v čast zvestemu Hachi-ku. Kip je naredil takrat najbolj znan umetnik Ando Teru, financiralo pa ga je ljudstvo. Manj kot leto pozneje, 8. marca 1935, je Hachi-ko pri svojih 13 letih in ves pohabljen od artritisa, umrl prav pod nogami svojega kipa. Njegovo desetletno iskanje in ljubezen do svojega gospodarja se je končala in taka zvestoba se je lahko končala le z njegovo smrtjo. Hachi-ku v spoštovanje je Japonska določila Dan žalovanja za Hachi-kom, katerega so kasneje pokopali blizu prof. Uena v Tokijskem pokopališču Aoyama.  Zvesti pes je bil končno zopet s svojim gospodarjem, pa čeprav v smrti.

Kasneje, ko se je na japonskem začela vojna, je vlada naročila stopitev vsek kipov, da so lahko iz njih delali orožje. Vendar pa tudi po vojni, leta 1948, niso pozabili na zvestega Hachi-ka, saj so mu na postaji Shibuya postavili novi kip. Tokrat pa ga je izdelal sin Ando Terua, človeka, ki je izdelal prvoten kip Hachi-ka. Danes stoji ta kip pred postajo Shibuya kot spomin na zvestobo, zaupanje in inteligenco pasme Akita.

Še danes vsakoletno, v njegov spomin, izvedejo ceremonijo na Tokijski železniški postaji Shibuya. Na stotine ljubiteljev psov se pridejo pokloniti zvestobi Akite, Hachi-ka. 

-1 točka, ni navedenega vira

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #16 : 12 December 2005, 15:23:53
Jaa, to je bil tist ja, ko sem jaz gledala  :'( :'( :'( :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lanyca

  • Gost
Odgovori #17 : 12 December 2005, 15:53:42
Še nakaj malo podobnega ::):

Nek neverjetno zvesti pes je dolgih sedem let čakal svojega lastnika pred hišo, iz katere se je ta že zdavnaj odselil, piše hongkonški časnik China Daily. Zvesti štirinožec z imenom Rezanec je v pričakovanju družine, ki se je leta 1996 odselila v drugo mesto, njega pa pustila, ves čas čakal in taval okoli svojega starega doma v Shangaju.


Potem ko je minuli mesec zgodba o zvestem štirinožnem prijatelju prispela v medije, se je več kot 200 ljudi ponudilo, da ga bo vzelo k sebi. Ko so končno našli novega lastnika, ki ga je vzel k sebi domov, je Rezanec tam zdržal samo teden dni in svojim "tacam dal vetra". Nikoli več ga niso videli.

No imamo dokaze kako zvesti so psi. ;)


Lp



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 12 December 2005, 16:08:38
zvesti pa čeprav lasnik ni imela srca .. če se prav razumela zgodbo, so ga oz. ga je lastnik pustil tam, pa se je kar preselil  >:(



Lanyca

  • Gost
Odgovori #19 : 12 December 2005, 21:14:37
Ja nastja točno tako. Lastnik ga je pustil, pred prazno hišo. ::) :o >:(
No po tem lahko sklepam, da psa ni imel nevem kako rad in da je verjetno tudi slabo skrbel zanj. Pes pa ga je mel kljub vsemu rad in mu je ostal zvest.
Lastnik je moral biti res brez srca.



Lp :)



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 12 December 2005, 21:38:43
al je biu pa pes zlo zabit  :o

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #21 : 12 December 2005, 21:42:04
Joj, kake žalostne zgodbe... :'(
Pa še ena, spet taka površna, ko je že zelooo dolgo nazaj, da sem to brala :
Je šla družina na vikend, pa so muca vzeli s sabo (?), pa jim je tam ušel. So se odpeljali nazaj domov in ga čez nekaj časa šli iskat, vendar ga niso našli... Nato pa se je čez dva meseca sam priplazil domov, ves sestradan in zdelan... :-\ :'(
No ja, glavno da se je vrnil, čeprav ne vem, kaj so mislili, da so mačka kar tako spustili sredi khm..narave  ::) ...


Nooo sib, pa ne morš na psa dajat krivde, če je imel lastnika rad..ljubezen ne pozna ovir  ;).. ::)
Saj v tem je poanta, kako zvesti so nam (kot ljudem) psi, mi pa z njimi ravnamo tako, da je groza...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lanyca

  • Gost
Odgovori #22 : 12 December 2005, 22:14:44
al je biu pa pes zlo zabit  :o
Ja pes je bil zelo navezan na lastnika. Ker če ne bi bil ga ne bi ne vem kak dolgo čakal, ne.
Jaz bi rekla za lastnika, da je bil zabit. >:( :D

Ja pa še nekaj sem se pomnila mi smo se pred letom preselili v novo hišo na začetek ulici stara o. prejšnja pa je bila na zečetku ulice. In je Moj muc Deni moral ostati v prešnji kak dan zaradi bolh in nekega večera slišim pod oknom mjavkanje... kdo je bil? Ja deni kdo pa. ::) :)
Našel nas je pa prej ni še nikoli šel iz dvorišča. No zdaj pa redno hodi nazaj k stari hiši. Verjetno zato, ker je bil tam njegov prvi dom. Zdaj ima dva doma. ;D

Lp ;)

Lp



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #23 : 13 December 2005, 06:58:41
pes zelo zabit  ;D :D to pa ne vem

čak, da zdele s1bov prispevek posredujem moderatorju :D



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #24 : 13 December 2005, 16:01:54
No S1b pes verjeno ni bil " zabit " sam sej veš , pasja ljubezen do lastnikov   ;) , ne moreš reči , da je bil pes zabit  >:( !



lp Jure


Lanyca

  • Gost
Odgovori #25 : 13 December 2005, 16:18:02
No pa nismo malo zašli s teme? ??? ::)
No smo razčistili, da pes ni bil zabit pa se ne zdaj vsi tak na Siba kregat. ::) ;D lol



Lp ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 13 December 2005, 16:19:31
ja pes ni bil zabit, lastnik je pa biu  ;) :)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #27 : 13 December 2005, 16:21:04
Ah , Lanyca .... sej se ne kregamo na Siba ampak na S1ba  :D :D :D :D , sej ne  ;) , sam povemo , da ni bil pes kriv  ;D !





lp Jure


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 13 December 2005, 16:42:32
lastnik in pes sta bla zabita....

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #29 : 13 December 2005, 16:45:17
Ne ne strinjam se  >:( . Pes ni bil zabit  >:( ! Lastnik je pa bil " zabit  :-X " to maš pa prov  ;) !



lp Jure